Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Suhi Dok  (Posjeta: 1909 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline shogun

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 585
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zg
  • Moj Skuter: runner 50 sp
  • Moja Kaciga: Shark Sqwal
  • MojSetup: 70cc jeftini
  • MojSpuh: stage 6 pro replica
Suhi Dok
« : 02 Travanj, 2019, 08:11:48 »
Ekipa ima netko da se kuzi u to ?
Jedan gospodin zeli da zajedno  otvorimo mjesto za suhi dok
Predpostavljam da nam je najlakse to rijesit na  drive in nacin, dofuras brod sa prikolicom parkas se i zdravo.
Ili su nam potrebne dizalice vilicari ??
Ako se netko razumije da opise malo

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Suhi Dok
« Odgovori #1 : 02 Travanj, 2019, 09:30:43 »
Ovisi na kakve brodove ciljaš :dontknow:

Jasno ti je da trebaš otvorit firmu (obrt) za obavljanje toga?

Prvo: gdje planirate otvorit dry dock? Da li je to odmah uz more, gdje će čovjek dovest brod, vi ga izvadit iz mora i odmah ostavit na zemlji? Il je taj dry dock negdje u brdu?
Drugo: kakva je konkurencija na tom području? Koje marine su tu u okolici?
Treće: na kakvu klijentelu ciljate? Netko ne zna gdje će s brodom, pa ga dovede tu na prikolici i tu brod trune par godina ili želite da ljudi mogu napravit zimski servis na brodu?
Četvrto: da li je zemljište betonirano? U slučaju da će te omogućit zimski servis, ima li dovoljan broj priključaka vode i struje? Wc?
...

Ima miljun točaka, ne da mi se sve pisat. Mislim da je ovo sa prikolicama kako si naveo najniža moguća usluga i meni je to seljački i iskreno tu je vrlo mali profit. Ako se već ide u to, mora postojat neki standard i uložit neku ozbiljniju lovu (priključci struje, vode, betonirat, konstrukcije na kojima brod stoji, viličar, auto dizalicu). Povrat ulaganja je neupitan.

Nadam se da si svjestan profita u tom poslu (vrlo velik) i odgovornosti (još veća).
« Zadnja izmjena: 02 Travanj, 2019, 10:03:09 ivano_007 »
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline shogun

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 585
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zg
  • Moj Skuter: runner 50 sp
  • Moja Kaciga: Shark Sqwal
  • MojSetup: 70cc jeftini
  • MojSpuh: stage 6 pro replica
Odg: Suhi Dok
« Odgovori #2 : 02 Travanj, 2019, 12:54:39 »
Ja sam svjestan rizika i ulaganja ali oni nisu
Mene je zanimalo samo kakva su ulaganja da mogu covjeku obrazlozit

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Suhi Dok
« Odgovori #3 : 02 Travanj, 2019, 16:49:22 »
Ulaganja su ti od 10kn koliko ti je potrebno za otvorit obrt do miljuna i miljuna, ovisno šta želite. Meni je prijatelj preklani kupio 200 tonsku auto dizalicu u raspadajućem stanju za 200 000€ i evo dvi godine nakon toga, s njom uprihoduje 10-15 miljuna kn godišnje vadeći brodove.

Kažem ti, morate imat željezne " okvire" (nosače) na koje će te stavljat brodove da ljudi mogu brusit brod, polirat... (iako možete brod oslonit na par bačava napunjenih betonom, nekoliko blokova i par trupaca). Bilo bi lipo imat auto dizalicu, ako čovik nazove da mu treba izvadit brod, da ste spremni doć, izvadit brod, prevest ga na suhi dok, prebacit ga na "okvire". Opet treba vidit kakvu dizalicu kupit, meni prijatelj ima 200 tonsku Libherovu, pa opet kad vadi brod, ne vadi teže od 30-35 tona (dok izvuče kran), još brod dobije na težini kad se izvlači iz mora. Na zemljištu bi bilo lipo imat nekakvi zatvoreni hangar, ako će netko pituravat brod il nešto... plus ove musthave sitnice tipa miniwash, nekoliko skela da se može radit oko broda, razvest struju i vodu po zemljištu (da mi ne treba produžni od 100m ako želim koristit brusilicu na brodu)

A možete bez toga ičega i nudit ljudima suhi parking tipa "izvadite sami brod, napravite sami konstrukciju na kojoj će brod stat, sami ga servisirajte, sami ga vratite u more", što je pak dosta neprofesionalnija varijanta jer ne nudite ljudima ništa, nudite im samo prostor za parkirat brod.

Ovako bi mogli zaposlit ljude da bruse, poliraju, mehaničare, električare... napravit pravi biznis od toga s kompletnom uslugom.

Šta će ti viličar? S viličarom možeš iskrcavat i ukrcavat brodove, al je nepraktičan. To je druga stvar da je suhi dok odmah uz more, al šta će ti viličar ako je suhi dok u brdu. Onda moraš par kilometara nosit brod na viličaru do mora  :toothy12:
« Zadnja izmjena: 02 Travanj, 2019, 17:08:07 ivano_007 »
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline petarpan

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 539
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Suhi Dok
« Odgovori #4 : 03 Travanj, 2019, 00:34:02 »
nekak mi se vise cini da oni misle na klasicne nase primorske suhe marine... parking iza kuce na koji parkiras pasare i dalmatinke na prikolicmama preko zime i za to uzmes neku pinku.
ne treba ti nista osim posodrani ravan dio terena.
il ipak pucate na high class?

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Suhi Dok
« Odgovori #5 : 03 Travanj, 2019, 08:15:58 »
Takvih parcela ima miljun, pa svako će nać neki komadić zemlje (u sebe, rodbine, prijatelja, susjeda...) da ostavi prikolicu s brodom preko zime ;D

Ako bi nudio vađenje iz mora, servis, vraćanje u more. E to je već pravi posao.
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline shogun

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 585
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zg
  • Moj Skuter: runner 50 sp
  • Moja Kaciga: Shark Sqwal
  • MojSetup: 70cc jeftini
  • MojSpuh: stage 6 pro replica
Odg: Suhi Dok
« Odgovori #6 : 03 Travanj, 2019, 08:34:03 »
Obzirom da sam ja jako poduzetan i da u svemu vidim zaradu razumijem tebe ivano i hvala na pomoci i objasnjenu

Ali isto tako da te pitam odlud tvom frendu 200 000€ za dizalicu ?
Nije sigurno odjednom akupio toliku kolicinu novaca treba krenut sa babby steps
Mene nece nista kostat ja cu bit samo PR i marketing ako mi ostave zemlju onda je tu moja zarada

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Suhi Dok
« Odgovori #7 : 03 Travanj, 2019, 09:34:50 »
Ma to sam ti samo dao primjer kad si pitao "kolika su ulaganja u to sve", čisto da vidiš na primjeru dokle to seže. Šta više uložiš, okrenit će se veća lova i prije će se isplatit :icon_thumright:

Ja sam ti dao minimalne uvjete, a da to sve bude na nekom nivou i da bude dobra zarada. Da ja otvaram, tako bi radio.

Vi ste vjerojatno mislili ovakvo nešto. Ako ste mislili ovakvo nešto, onda su vam ulaganja jedino u paletu bloketa, 20-ak podupirača i nekoliko bačava napunjenih betonom za podbočit brod, a sve ostalo je na dobrom PR-u.

P.s. s tim ako bi imali nekakvi hangar, računaj ove cijene na suhom vezu x2 ako će se držat brod u zatvorenom, računaj 5€ po metru površine brušenja brodskog dna, 5€ po metru nanošenja intonka, 25€ za poliranje broda po kvadratnom metru (pritom mislim samo na bočne strane, ne na kuvertu, s poliranjem kuverte to je ohoho m2)... To su te dodatne usluge o kojima pričam. Za brod od 10m uzmeš za brušenje dna 100€ (gotovo u nekoliko sati), za intonak uzmeš isto 100€ (gotovo za nekoliko sati), za poliranje uzmeš 500€ (gotovo u jednom radnom danu). Dakle, u dva radna dana zaradiš 700€ na tim sitnicama.

« Zadnja izmjena: 03 Travanj, 2019, 10:23:13 ivano_007 »
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Suhi Dok
« Odgovori #8 : 13 Travanj, 2019, 11:08:57 »
Evo u komsiluku u Zgu
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline balki

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1537
  • Spol: Muški
  • idemo dalje...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: Sportcity X50ie; X=3
  • Moja Kaciga: Nolan N80.8
  • MojSetup: Nadasve funkcionalna nakupina djelova
  • MojSpuh: Akrap
Odg: Suhi Dok
« Odgovori #9 : 13 Travanj, 2019, 21:58:25 »
Treba i osiguranje platit da mozes ljudima garantirati sigurnost + live kamere+ obilazit redovno i cuvati nocu (?)
Stvarni život je iluzija izazvana odmakom od tastature