Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Smece akumulatori  (Posjeta: 12365 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Smece akumulatori
« Odgovori #20 : 29 Ožujak, 2019, 12:06:24 »
Meni u motoru aku traje dulje nego u ups-u :)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Offline shogun

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 585
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zg
  • Moj Skuter: runner 50 sp
  • Moja Kaciga: Shark Sqwal
  • MojSetup: 70cc jeftini
  • MojSpuh: stage 6 pro replica
Odg: Smece akumulatori
« Odgovori #21 : 29 Ožujak, 2019, 12:12:19 »
Jedna prigodna

Offline Lezz22

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 269
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Speedfight 2
Odg: Smece akumulatori
« Odgovori #22 : 29 Ožujak, 2019, 12:18:19 »
Inace kad ode nakon nekog vremena akumulator, probajte ga ozivit ispiranjem destilusom i sodom, ja sam nisam vjerovao u to dok nisam isprobao, bio mi je otisao akumulator na 9v i nije se mogao nikako napunit i kad bi ga spojio u paralelni spoj i napunio opet nije drzao ni sat vremena, isprao sam ga par puta pa sam onda pustio da bude preko noci s mjesavinom i slj dan dobro isprao destilusom i ulio novu kiselinu i dan danas radi odlicno

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Smece akumulatori
« Odgovori #23 : 29 Ožujak, 2019, 12:41:31 »
Ma nek traje barem jednu sezonu, ali nek vrti dok je hladnije ujutro i normno po danu, to zadovoljava danasnje kriterije. A ne da mj NOVI NOVCATI akumilatori prave prpbleme kroz par dana. Ispadam kreten zbog kineskoh govana. Stavim Yuasu, skinem federe kvacila i kao da bih se mogao voziti sat vremena bokte na struju.
I to vrtis mi AC 50 masinu, pa jel moze jadnije i manje zahtjevnije?

Yuasa ima ozbiljnije specifikacije tj. Detalje (AGM). Ovi sto ne navode nista, odmah su sumnjivi.
Testiram i obicnu Yuasu, to je ona prozirno plava s zutim cepicima, standardna.


Te Ciak korostim od 10 mjeseca, i generalno su slabasniji nego sto moraju biti. Dobar je poneki kojeg su GRESKOM DOBRO napravili.

Probao sam i AGM ciak plava kutija, dobar je za sad, ali i preskup.

Kymco tvornicki isporucuje AGM akumulatore i masu sam ih zatekao u skuterima.


Dino hvala, provjerit cu.
« Zadnja izmjena: 29 Ožujak, 2019, 12:51:34 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: Smece akumulatori
« Odgovori #24 : 29 Ožujak, 2019, 14:56:46 »
Ja sam svoj mokri aku otprilike zafrkao sa stop svjetlom koje je sijalo non stop. Potrosila se rucica kocnice a ja se oslonio na spuzvicu koju sam uglavio da gura rucicu nazad i voilá  :)
Sada se ponasa tako da se skoro ni ne puni kad je u skuteru. Stovise uspije se malo i isprazniti nakon duze voznje. Kupljen nov prosle godine. Kada upalim skut, napon na bateriji se polako dize po 0.1V a kada stavim drugi sto posto ispravan aku odmah skoci na 13.8. Ima li tu kakvog diy spasa ili da uzimam drugi?
Btw na punjacu se napuni normalno ali kroz 24h stajanja napon je na 12.55V

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3131
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Smece akumulatori
« Odgovori #25 : 29 Ožujak, 2019, 23:28:54 »
Kupio prek neta iz neke firme u Bjelovaru, Daruvaru.... tak nesto .  Doatava bila 30tak kuna, ali kupio sam i jos atvari pa ne racunam to u cijenu akua


Inace, z750 ne vuce puno struje kod paljenja, redni 4 cilindra, umjerena kompresija, ak aku ne zavrti njega, onda je aku fakat u k..... Dukac je skroz druga prica, on treba aku u top formi i oni ih cesto mijenjaju, a njihov polovan bi u zecu valjda jos godunama bio super.
Moja orig yuasa stara 6 godina i dalje radila, al voltaza bila 12,5v pa sam preventivno zamijenio, bila zima i bilo mi dosadno


8V.... znaci da su 2-3 celije prdnule, jer svaka bi trebala imat oko 2,1-2,2V

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Nema šanse da bi zavrtio, niti malo..

Evo ubacio Yuasu, formirala se prvo i malo stavio na punjač - upalio ko mina.

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Smece akumulatori
« Odgovori #26 : 29 Ožujak, 2019, 23:52:27 »
Kupio prek neta iz neke firme u Bjelovaru, Daruvaru.... tak nesto .  Doatava bila 30tak kuna, ali kupio sam i jos atvari pa ne racunam to u cijenu akua


Inace, z750 ne vuce puno struje kod paljenja, redni 4 cilindra, umjerena kompresija, ak aku ne zavrti njega, onda je aku fakat u k..... Dukac je skroz druga prica, on treba aku u top formi i oni ih cesto mijenjaju, a njihov polovan bi u zecu valjda jos godunama bio super.
Moja orig yuasa stara 6 godina i dalje radila, al voltaza bila 12,5v pa sam preventivno zamijenio, bila zima i bilo mi dosadno


8V.... znaci da su 2-3 celije prdnule, jer svaka bi trebala imat oko 2,1-2,2V

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Nema šanse da bi zavrtio, niti malo..

Evo ubacio Yuasu, formirala se prvo i malo stavio na punjač - upalio ko mina.

Ova moja ugradjena prije par mjeseci. Nalio kiselinu, pricekao pol sata i napunio kak spada (Ctek 0,8A punio, tebalo 4-5 sati da zazeleni lampica)..... Kad motor miruje danima, voltaza akumulatora  12,95-13V. Nije da se time dokazuje da je u top stanju, ali, dobra je naznaka da je tako. Zadovoljan.



btw, ovaj aku ce bit testni u smislu da NIKAD nece ic na punjac, bez obzira na sve. AGM ionako dok miruje gubi do 2% kapaciteta mjesecno (za razliku od klasicnih koji gube 5% ili malo vise), a moj motor nikad ne miruje dulje od 2 mjeseca, a i to sam puno rekao. Oisno kakva je zima, ali 2 mjeseca, aj nek bude 3  je max maxova. Motor ne trosi struju dok miruje (mjerio i nisam niti 1mA uspio izmjerit, izgleda da je samo sat i parcijalna kkilometraza pod naponom, a to trosi nista). Zapravo je tes i odradjen: nakon montaze, motor nije paljen niti aku dopunjavan vise od mjesec dana, a voltaza bila 12,95V nakon tog vremena.
« Zadnja izmjena: 29 Ožujak, 2019, 23:54:17 3alfa3 »

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Smece akumulatori
« Odgovori #27 : 29 Ožujak, 2019, 23:55:09 »
Ducati je gnoj to uopce nije za usporedbu.

Ma htio sam rec da je jaaaaako zahtjevan po pitanju struje koju tazi da upali. Kawa Z750 je djecja igra, upalio bi i na poluprazni mobitel ak bi imo pretvarac  ;D


Yuasa mrtva nakon 3 tjedna mirovanja? Jedino logicno je da ili nisi formirao aku kak teba (a i da nisi, to se nebi smjelo desit pa to zanemari), ili ti motor/skuter trosi u mirovanju struju pa je aku potrosen zbog toga. Ili jednostavno los akumulator, ali to je stvarno rijetkost za yuasu.


Recimo, auti trose oko 30-50mA konstantno dok miruju (bez alarma, dakle, standardno). Motori/skuteri ne trose toliko (ako i uopce, ovisi o modelu). Ali recimo, tih 30mA u 3 tjedna znaci preko 15Ah, sto bi aku od 15Ah ispraznilo skroz. Nek se radi o 5mA potrosnji, u 3 tjedna je to ipak 2.5Ah, a kod akumulatora za skutere/mmotore, to je solidan dio zalihe energije koju oni imaju.


Zato treba izmjerit koliko vozilo trosi dok miruje, pa se ravnat po tome i dopunjavat po potrebi. Iskreno, ja Ctek nisam u smislu odrzavanja akua preko zime koristio vec godinama, tu i tamo ga zastekam na auto s kojim vozim kratke relacije pa se aku ni ne stigne napunit, ali za motor - nema potrebe, ionak nis ne trosi dok miruje (trosi siguno, ali tak malo da ne mogu izmjerit)
« Zadnja izmjena: 30 Ožujak, 2019, 00:07:13 3alfa3 »

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Smece akumulatori
« Odgovori #28 : 30 Ožujak, 2019, 07:11:15 »
Ova nova serija Ciaka s kiselinom je promasaj. Za Yuasu ce se uskoro pokazati.

Tako su prije 9, 10 godina ponudili Spiracell akumulator, ja ga kupio i evo dan danas ga koristim, a preorao sam cijeli internet i nigdje ga jebeno vise ne mogu naci, osim kod kineza.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Mlos55

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 120
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Speedfight 2
  • Moja Kaciga: BOX(HJC) BX-1
Odg: Smece akumulatori
« Odgovori #29 : 30 Ožujak, 2019, 15:55:06 »
Meni je na fajtu fabricka Yuasa trajala 10g, verzija yb4l-b znaci 4AH 45A startna. Onda sam uzeo Landport zatvoreni sistem ytx4l-bs, trajao je 5g medjutim on je 3AH i 40A startna sto sam malo i osjetio na verglanju. I prosle sezone uzmem isti model kao fabricki samo Vartin, s razlikom sto je kod njega startna snaga 50A i bas se osjeti snaznije verglanje u odnosu na Landport. Platio sam ga nesto manje od 15 eura, preko zime u sobi izgubio 0.3V. Za sada je odlican, vidjecu koliko ce izdrzati sezona.

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16878
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Smece akumulatori
« Odgovori #30 : 30 Ožujak, 2019, 16:02:03 »
iskreno receno ja sam se dosta opekao sa 2 firme akumulatora i dosta mi je

primjer
sam sam imao ciak za 50ku i nakon 3 tjedna nemoze vise zaverglati motor , ok garancija je dala drugi i tako kako je stala sezona je isao i on u kantu jer je imao ko i tvoj 4V odjednom. Prijatelj s X8micom koji se svaki dan vozi na posao 30km je ostao s njim u defektu na rubu cese a motor star mjesec dana.
S unibatom isto nisam zadovoljan i agm i tekucinski akumulatori su im izuzetno losi, i pred 2 godine (dok sam jos radio servise) sam ih na otkup vozio u tackama. Cak sam imao povecih neugodnosti jer je agm pod sicem motora eksplodirao i zalijao noge od poznanika kiselinom, itd itd itd. Reklamacija se nije uvazila neovisno sto je motor bio 100% ispravan i radi vec dvije godine sa exideom koji za cudo radi.

Neznam sta da kazem ali dosta smeca ma kod nas za kupiti. Nije samo u moto segmmentu vec i u auto segmentu. Direktne informacije imam jer mi kolega radi u autodjelovima i na ciak akumulatore u zadnjih godinu dana imaju samo reklamacije, dok prvi modeli stari 7-8 godina jos danas rade bez problema. Ista prica je s atomic akumulatorima.
Za cudo tokicevi TQ su prije bili dosta losi ali su se navodno dosta poboljsali i ne rikavaju u zadnje vrijeme.

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Smece akumulatori
« Odgovori #31 : 05 Travanj, 2019, 10:30:52 »
Za sad obicna Yuasa s svijetlo plavom kapom odlicno obavlja svoj posao. U cijenovnom rangu je s najvecim smecima koje ne mogu crpiti par sekundi.
Dobri proizvodi obocno imaju istaknute detalje na sebi.
Polozila je na dugotrajnom anlasovanju (lijepa udarna struja i kontinuitet) sto nisam mogao sa smecem (a pogptovp kad pokreces masinu nakon 3.5 godine stajanja to je bilo nemoguce).
Polozila je na pumpi benzina s kojom pretacem gorivo, a pumpa trosi skoro 3A.

Postoje i jaci akumulatori od ovog osnovnog, ali ovo je OK kompromis za skuter koji nema nikakvih dodatnih potrosaca.

Da imam injection skuter, ili s dodatnom potrebom za strujom, isao bih na nesto jos bolje.

Odmah naruceno jos 10 komada za u stek, za nedaj Boze ako nestane struje, zajebavam se, kontrolirano testiram i ne zetavam se, a vrijeme ce pokazati dalje kako stvari stoje.




Planiram odraditi usporedni test Yuase i Ciaka. U isto vrijeme ih formirati, napuniti i crpiti s istim potrosacima.


Samo extremno i u crveno!!!
« Zadnja izmjena: 05 Travanj, 2019, 10:35:26 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16878
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Smece akumulatori
« Odgovori #32 : 07 Travanj, 2019, 13:24:37 »
e vidis to je test koji me dosta interesira
bas me zanima koliko ce ciak unibat i slicni izdrzati

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Smece akumulatori
« Odgovori #33 : 07 Travanj, 2019, 21:27:50 »
Sasvim slucajno sam nasao PDF dukument od legendarnom Spiracellu, dakle ovu makinu od akumulatora imam vec desetu godinu koja je prosla sve i svasta, trenutno mi je u Elystaru.
Evo PDF dokument: https://www.dropbox.com/s/d94xnbh3f6dqju1/6C80%2012V%208Ah.pdf?dl=0

Pogle specifikacije i predvidjeni vijek trajanja od 10 godina bokte!!!!



« Zadnja izmjena: 07 Travanj, 2019, 21:32:25 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16878
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Smece akumulatori
« Odgovori #34 : 08 Travanj, 2019, 07:39:20 »
da, projektirano vrijeme 10 godina
a 50kn jeftiniji akumulatori cesto 10 mjeseci i to teskom mukom

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Smece akumulatori
« Odgovori #35 : 08 Travanj, 2019, 09:43:14 »
cek cek, znaci stavio si TALIJANSKOG Unibata u pezu???


Taj unibat nadmasuje svaki aku po specifikaciji, za 4Ah kapaciteta, pise 60A, a ostali imaju obicno 50A.
Ova Yuasa je 40A deklarirana ako se ne varam.


Ti bi trebao spojiti jos jedan mali akumulator kao za UPS jer on je namjenjen za sporo praznjenje odnosno dobro bi dosao za punit mob.

PS imas unibata od 5Ah koji je kao 4, a ima 80A
« Zadnja izmjena: 08 Travanj, 2019, 09:47:31 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Smece akumulatori
« Odgovori #36 : 08 Travanj, 2019, 09:57:24 »
Cek cek, znaci koristiti ces talijanski akumulator koji ce ti pustiti talijanski napon kroz francusku instalaciju? Pa na kaj ce to licit, francuz s cigabskom krvi???


E bas gledam te Unibate, morat cu pazarit kojeg pa da vidim jer moc se moze odmah osjetit na prvu.



E Mrale, a disi bio '91, evo ti malo edukovanja, znao sam da su zajebali cim su francuzi poceli da dilaju: :
1991 – Yuasa Batteries France (YBF) established in Lyon for the sales and distribution of Industrial Batteries in France

« Zadnja izmjena: 08 Travanj, 2019, 10:03:29 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline PchelaUbica

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4022
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pž
  • Moj Skuter: Aerox Rossi Replica
  • MojSetup: Lake rolne za start
  • MojSpuh: Mnogo jaka grana odsijeca
Odg: Smece akumulatori
« Odgovori #37 : 08 Travanj, 2019, 10:02:16 »
Nije ni cudo
:yamaha:

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Smece akumulatori
« Odgovori #38 : 08 Travanj, 2019, 10:59:32 »
Pod A: nemres mi srat po talijanima i furat njihov cdi i akumulator

Pod B: cdi nemre crknut zbog akua na 2T masini jer je ovisan direktno o namotajima

>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline PchelaUbica

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4022
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pž
  • Moj Skuter: Aerox Rossi Replica
  • MojSetup: Lake rolne za start
  • MojSpuh: Mnogo jaka grana odsijeca
Odg: Smece akumulatori
« Odgovori #39 : 08 Travanj, 2019, 11:01:10 »
Stvarno .francuz sa talijanskim dijelovima masine, talijanske vilice,talijanski variomat, talijanski remen, kineski disk sa brembo celjustima, tajvanski amoNtizer i pitaj boga sta jos , sve samo ne francuz
:yamaha: