Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Piaggio Beverly 500 Cruiser  (Posjeta: 10961 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4109
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Piaggio Beverly 500 Cruiser
« Odgovori #80 : 05 Srpanj, 2023, 19:26:07 »
Super je, bas su odvalili komadcinu plastike, bar se nece uvijati...  :icon_biggrin:

Offline Beverly200x

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 122
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Beverly 200 & 500
  • Moja Kaciga: Shoei Raid 1
  • MojSetup: Tvornički
  • MojSpuh: Tvornički prigušivač
Odg: Piaggio Beverly 500 Cruiser
« Odgovori #81 : 05 Srpanj, 2023, 19:37:51 »
Super je, bas su odvalili komadcinu plastike, bar se nece uvijati...  :icon_biggrin:

Da super je jer se moze  podesavat po visini i nagib.

Sve je to dobro samo da mi ne zavrsi u nosu jednog dana  :toothy3:

Offline stipe

  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2005
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 250
  • Moja Kaciga: Nolan N85
  • MojSpuh: 4road
Odg: Piaggio Beverly 500 Cruiser
« Odgovori #82 : 06 Srpanj, 2023, 07:29:44 »
Ovih tjedana sam mjerio potrosnju goriva i ostao iznenađen i to ugodno.

Po prvom mjerenju je trosio 4.5 (ne znam je li Ina ili Tifon) po drugom 4.7 ( sa premium gorivom na Lukoilu!!!!!) i sad trece mjerenje pokazuje 4.51 (Ina).

Znaci ocekivao sam da ce trosit 5.5-6 mozda i vise jer sam tijekom prvog mjerenja isao na Sljeme i opcenito ne štedim skuter i ima nateravanja i kreni stani voznje,kratkih đireva od 30-tak kilometara i tako. Ne znam kako ljudima na forumu i drugdje na netu gdje sam vidio trosi 6,7 i vise, ti mora da ne miču ruku s gasa.... I to sve sa malossi variomatiom i 15 g rolicama !!!

Znaci ovo zadnje mjerenje sam prosao 207.9 km i nalijao 9.38 litara sa 2 klika na pistolju, mogao sam jos proc jer se rezerva palila-gasila ali natocio sam ga jer smo isli na voznju.

Suludo je da troši isto koliko i Beverly 200  ??? .

frend i ja (sa boljim polovicama) smo isli do splita, ja na bev250 karb a frend na bev500... meni je potrosnja bila 4,2 a njemu 3.6 (ne sicam se sad tocno u dec ali pola litre razlike je bilo) sto mi je i logicno, vozi se isto kao i ja, samo na pola gasa...

master je odlicna makina  :icon_thumright: (dok je odrzavana)

Offline Beverly200x

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 122
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Beverly 200 & 500
  • Moja Kaciga: Shoei Raid 1
  • MojSetup: Tvornički
  • MojSpuh: Tvornički prigušivač
Odg: Piaggio Beverly 500 Cruiser
« Odgovori #83 : 06 Srpanj, 2023, 22:43:33 »



frend i ja (sa boljim polovicama) smo isli do splita, ja na bev250 karb a frend na bev500... meni je potrosnja bila 4,2 a njemu 3.6 (ne sicam se sad tocno u dec ali pola litre razlike je bilo) sto mi je i logicno, vozi se isto kao i ja, samo na pola gasa...

master je odlicna makina  :icon_thumright: (dok je odrzavana)

Super  :icon_thumright: . Sad me bas zanima je li bi i moj toliko trosio tak na pol gasa ali kaj kad se tesko suzdrzat da ga ne ganjam...

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Piaggio Beverly 500 Cruiser
« Odgovori #84 : 07 Srpanj, 2023, 11:21:04 »
Ma kakvi unakazio, bitan je uzitak, oces glede komfora, oces glede rezerve moci. A i zakon se nesto okomio na jadne stajlere, brine me hoce li uspjeti naci smisao zivota.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Beverly200x

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 122
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Beverly 200 & 500
  • Moja Kaciga: Shoei Raid 1
  • MojSetup: Tvornički
  • MojSpuh: Tvornički prigušivač
Odg: Piaggio Beverly 500 Cruiser
« Odgovori #85 : 11 Kolovoz, 2023, 22:27:19 »
Eto ispade vam ........... taki dan danas





Ukratko, ispao mi je kofer skupa sa nosačem u vožnji, znaci ne samo kofer nego kofer na nosaču. Kofer nije pukao jedino je jedno macje oko puknulo na mjestu di se sarafi ali to cu zalijepiti. Mogu sad kriviti Hrv.ceste ovo ono( jer se desilo kad sam sa 20 presao prek onog crvenog lezeceg) ali kriv sam ja koji nisam gledao kako je nosač učvršćen. Iznimno opasno i sreca da se frend vozio jedno 50 metara iza mene pa se nije nista desilo.
Ne znam, trenuto mi se ne daju novci za farbanje kofera tako da ce ostat kak je.

Umjesto nazubljene podloske koja samo kaj ne ispadne van sam stavio obicnu ali najveci problem je zasarafiti maticu na ovom šarafu koji je sam(od njih 3). Znaci nema lijepog pristupa nego se kroz rupe mora gurnut šarafciger pa tako pridrzat maticu dok sarafim imbus saraf....
Stavio sam duple matice na dva šarafa i 3 vezice tako da mislim da nebi smio nikamo.












Sljedece na redu je plod mog prčkanja...

Ne znam ni sam zasto sam skroz odsarafio dva sarafa za podesavanje retrovizora   :happy8: . Kad se to odsarafi padnu dvije pločice i onda se staklo mora izvaditi. Ja nisam znao da ga drzi silikon koji se mozda mogao otopiti sa vrucim zrakom pa sam ga morao razbiti. Odnio sam staklo u Ilicu kod "Staklar Ivek" koji ga je odrezao za 3 minute i trazio 12 eura.

Imam onaj silikon za fuge ali ne znam hoce li on drzat  ? :icon_scratch:





Ovdje treba ic prvo plastika pa limic...






Gore u postovima prije sam pisao da mi je piksa auspuha sumnjiva i dobro sam mislio. Skuter je samo odjednom poceo tako ruzno prdit znaci ne mozes ne cut  :laughing7: .

Izasla je skrooz do zastite na auspuhu, mozda nebi izasla da je šelna koja ju drzi bila jace stegnuta. Sva sreca pa sam taj dio vec prije narucio.

Prije nego sam ista poceo skidat,pogurao sam pisku nazad i provjerio je li stvarno pusta. Vidi se baloncic na 2 mjesta na kojima je pustalo.







Znaci lonac ima dobrih 7-8 kila mozda i vise









Iiiii da nebi rekli da je skuter zmazan, opran je,plastike tretirane i sic namazan kremom   :headbang:

Kad ga operem skuter izgleda kao da je izasao iz salona  :love4:












Offline Beverly200x

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 122
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Beverly 200 & 500
  • Moja Kaciga: Shoei Raid 1
  • MojSetup: Tvornički
  • MojSpuh: Tvornički prigušivač
Odg: Piaggio Beverly 500 Cruiser
« Odgovori #86 : 07 Travanj, 2024, 22:05:33 »
Nikako nisam mislio da ce doci taj dan ali prodao sam skuter...Mislio sam ga zadrzat zauvijek i svako takvo vozilo kad prodajem kao da odlazi dio duse  :happy3:

Nisam vise mogao izac na kraj sa neudobnim sicom, nekako je glupo nagnut prema napred i tocno sjedim na dijelu di je vjecni mrak  :laughing7: .
Stariji Beverly 400/500 je imao neusporedivo udobniji sic i mozda sam trebao kupit upravo taj sic al eto. Vecinom sjedim na poslu,pa sjedim doma pa mi nije vise gust sjedit na skuteru jer je sva tezina na guzici.

Kod mene je bio skoro 2 godine, napravio sam mizernih ali poštenih 4000 km haha , dobro ga odrzavao i prepustam drugom gušt.
Tjesi me stvar kaj je star 15 godina i ko zna kad kompjuter i ostala elektronika misli riknut tak da ne zelim s tim imat posla i prelazim na nekaj novije kaj ima ABS.

Beverly 200 ostaje jer nije u mom vlasnistvu a ja prelazim na motor,za sad je to CBR 600 F iz 1999 a zelja je Tracer 7 ili Tenere 700.

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2839
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Piaggio Beverly 500 Cruiser
« Odgovori #87 : 07 Travanj, 2024, 22:20:12 »
Nisam vise mogao izac na kraj sa neudobnim sicom, nekako je glupo nagnut prema napred i tocno sjedim na dijelu di je vjecni mrak  :laughing7: .

mogo si to riješiti za 150-200e
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"