Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Kupnja kompresora!!!  (Posjeta: 6317 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Kupnja kompresora!!!
« Odgovori #20 : 26 Ožujak, 2019, 20:40:35 »
Super goldy su janjevci a sva roba je iz kine
Garanciju ces dobit nikad

Neke stvari su onda u Dubravi konstanta, a imam dosta godina da pamtim  ;D

Jbg, s druge strane, ionak je sve to Kina, a za 700kn bi ga uzeo da ga trebam (al bi prvo pogledao jos kaj se nudi, ali 700kn zvuci OK i sumnjam da bi se moglo bitno ustedit).

sjecam se donekle finog 100l kompresora prije par godina iz Bauhausa za cca 3000kn tada.... Imali 2 na stanju, oba pustali na par spojeva, prodavacu je bilo neugodno, a meni smijesno. A nazivno OK amaterski kompresori (Hercules, remenski, B2800B glava). Ono vise zabrinjavajuce je sto su u sebi imali valjda 1/10 ulja koju bi trebali imat, jedva da se naziralo da imaju ulja u sebi ak ih nagnes.



Ono cega me uvijek strah kod kompresora (jeftinih) je kvaliteta bacve. Ak je upitna, 50 litara zraka na 8 bara kad rukne je valjda isto ko i rucna bomba - nije pametno bit blizu ak eksplodira. To je i jedan od razloga (uz buku) zasto mi je kompresor u drugoj prostoriji: spremiste u garazi odvojeno zidom i vratima, pa ak rukne, samo materijalna steta.


btw, bacve jesu kod postenih firmi testirane na barem 50% visim tlakovima bas zbog toga, a i vremenom degradiraju zbog zamora materijala i korozije, kineskim bacvama vjerovat.... hm.... Bolje da je dalje od mene,, pa ak treba ruknut - slobodno. Inace se mogu one i provjeravat, a to se i radi kod profesionalne primjene, barem bi se trebalo: puni ih se vodom na tlak za koji su predvidjene da moraju izdrzat (nema eksplozije ako ne izdrzi, samo poplava  ;D ), ali to nema smisla na hobi kompresorima jer bi to kostalo vise od novog  ;D
« Zadnja izmjena: 26 Ožujak, 2019, 20:46:43 3alfa3 »

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6726
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Kupnja kompresora!!!
« Odgovori #21 : 26 Ožujak, 2019, 21:19:21 »
Super Goldy je vrhunski ducan sa vrhunskom garancijom, ja i stari smo tamo istavili u zadnje 3 godine najmanje 5-6000kn, kad je i bilo nekih reklamacija u vezi flakserice i motorne pile dosli osobno tamo sa proizvodom rekli kaj nevalja i dobili novi a da ne spominjem kolko puta nam je gazda dao dijelova za bagatelu tipa dosli reklamirat motorku jer je uljna pumpa slinila cjelo vrijeme a gazdi se to nije dalo skidat sa druge pa nam je dao iz šteka cjeli novi motor samo bez maća i lanca za 50kn, i slicnih iskustava je bilo jos tako da mislim da su ipak vrh kaj se tice reklamacija

Istina da su neki proizvodi škart ali za te pare nadi bolje ja ti poklonim svoju cjelu garazu alata. Goldyeva flakserica za 450kn vec cetvrru godinu za redom radi bezprijekorno, duplo je jaca od smeca koje smo prije koristili Stihl FS36 i koja nikad posle prespavane zime nije htjela upalit dok.ne promjenis membranu na karbu, a kinez iz goldya nikad pipnut neki dan kosio s njom nakon zimskog sna upalila na drugi potez špage
« Zadnja izmjena: 26 Ožujak, 2019, 21:23:05 zvonkec92 »
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline dinko1981

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 130
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: batina
Odg: Kupnja kompresora!!!
« Odgovori #22 : 26 Ožujak, 2019, 21:43:12 »
Ma i ja sam neke stvari uzimao od njih i za moje potrebe su ok ali imaju poslovnicu samo u zg a to meni nije preblizu i ako za iste novce nesta nadjem radije kupim u normalnoj trgovini. Evo prekjucer kupio trimer kod njih za 600kn jer je najslicniji u trgovinama preko 1000kn, prije 2 god kupio motorku za 400kn i za  takve stvari sa osjetnom razlikom u cijeni mi se isplati riskirat.

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6726
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Kupnja kompresora!!!
« Odgovori #23 : 26 Ožujak, 2019, 21:52:08 »
prosle god su jedno kraaatko vrijeme imali akciju rasprodaje trimera, bili su po 340kn ja kupio odma 2 za u štek. Imam njihovu onu benzisku pumpu za vodu, prejebena stvar kod babe ispumpali cjeli bunar za 15-ak minuta, imam svasta nesta od njih i nemrem rec nikaj protiv jer sam za sad zadovoljan.
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Kupnja kompresora!!!
« Odgovori #24 : 26 Ožujak, 2019, 22:04:57 »
Ja ne znam kako se vi usrecujete s kineskim alatom i kakav to posao odradite, ali za motorku sjecam se kad je susjed kupio i nije napravio nekoliko rezova na gredi i mac se urezao, istopio.

Drugi je stemao glazuru u kupaonici jer je pukla cijev, kupio novu udarnu "hilticu" i odjednom je utihnuo s radovima, kad eto ti njega dosao zicat masinu, a ona mu je pukla po pola na spoju plasticnog i metalnog dijela :laughing6:  Taj susjed stalno ima fetis na jednkratne stvari i nema prakticki nikad nista na stalazi, uvijek prije nekog posla ode prvo u trgovinu.

Zatim sam si ja popusio karu, kupio dizelski agregat koji pogoni cijeli Zagreb po specifikaciji, i nisam mogao veliku brusilicu zavrtit kako treba. Bio je dobar samo za potopnu pumpu jer je malo trosio, takvog sam ga i rijesio za te potrebe, a i masina je pocela slinit ulje.

Imao sam kinesku potponu pumpu i spicila me struja jer je djubre prooustilo vodu.

Kupio bijaks, glava mu pocela proklizavat nakon jedne skinute blokade u ulazu auspuha.


Imam Metabo busilicu staru 23 god koja se profesionalno korosti, jednom samo cetkice mijenjane, a kolektor kao da je od dijamanta, a danasnji drekovi od kolektora se istope zacas.
I tako jos nekih old school alata za koje zaboravis da postoje.
Izuzetno rijetko kupujem novo kinesko, samo polovno old school, makar me te neke garancije kod prpvjerenih trgovaca privlace, ali radit s tim kineskim alatom mi je isto kao vozit kineski skuter, jbg kad gustam dok radim...

Posljednji put sam kupio u Dubravi "Osram" xenon zarulje, kumu crkla i lik se nalozio na garanciju i dvostruko manju cijenu. Odem tam, odvorim poklopac zarulje gdje su pozlacceni kontakti u originala, kad ono tamo neki cmrljavi tamni bakar, crkle nakon 9mj i nekak su sareno mrljavo  svijetlile.
U Runneru sam koristio kineske jeftinu xenonku pa je djubre isparivalo neki bijeli dim i sjebalo mi prozirnu plastiku i sjenilo pa sam morwo mijenjati far jer se to nije moglo obrisati.

S kineskim ledicama sam zadovoljan, ali samo s brendiranim koje i platim visestruko vise od onih no name najjeftinijih koje krenu blicat i izgore.
Jednom prilikom sam odlucio modernizirat par prostorija s led zaruljama, i narucim s ebaya. Bokte to je pocrkalo ko kokice, ostao sam posran i odlucio sam da se vise necu zajebavat s jebayem jer kad djubre crkne, mogu se jebat. E onda sam slucajno naletio u Pevecu na led zarulju s 5 god. Garancije, zabio racun u stek, i eno svijetli i kad treba i ne treba za Oskara vec vise od godine dana.
Led traka, najjeftinija i brendirana, razlika je jako velika u kvaliteti ledica, jacini svjetla, i vodovima koji su prljavi i crni kod jeftilena.

E da, kupio udarni aku pistolj Parkside, i djubre mi vrlo brzo crklo, izgorio motor nakon mjesec dana. Bokte pa nemoj me zajebavat. Ali ajde to necemo brojat jer je garancija rijesila, i drugi radi za Oskara vec par mjeseci i jace tuce od prethodnog.

Neki dan sam.izvadio one ledice za stop u crvenoj boji jer su sve one bocne crkle. Veli Suhi da je to do auta, kao sto i svi okrivimo struju na skuteru. Ali kad platis malo vise ledice, onda kolju i ubijaju i na skuteru i autu, tako da sam otresao malo vise para za ledice koje svijetle visestruko jace i traju onako kako bi i morale.

Kupio Ciak akumulatorE 4Ah, formirao napunio po pravilima struke. Stavim nov aku u skuter koji stoji vani, kolega dolazi po skut nakon 2 dana i kaze nisi stavio akumulator. Ja reko mozda sam stvarno bio pijan tada, kad ono zamorce izdusilo u stand byu na skuteru koji NEMA potrosaca dok je kontakt ugasen.
I tako jos tih par, deklariran kapacitet 4Ah, a skut anlasuje 5 sekundi i inda samo izdusi. Kad pogledas kroz celije, to je spigano i heravo dok je novo...
Poneki i rade korektno, ali odustao sam od njih jer nece to dugo.


U j#bote, pa tek sam sad postao svjestan koliko toga crkava, samo zbog mojih gresaka je Jakusevac visi za 1m. E pa neces vise majci...
« Zadnja izmjena: 26 Ožujak, 2019, 23:07:15 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline shogun

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 585
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zg
  • Moj Skuter: runner 50 sp
  • Moja Kaciga: Shark Sqwal
  • MojSetup: 70cc jeftini
  • MojSpuh: stage 6 pro replica
Odg: Kupnja kompresora!!!
« Odgovori #25 : 26 Ožujak, 2019, 22:14:15 »
Zato ja imam oridjiji hilti za ono sta koristim svaki dan
A za drkarenja je dobar i parkside

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6726
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Kupnja kompresora!!!
« Odgovori #26 : 26 Ožujak, 2019, 22:15:27 »
onda ja ocito imam srece  :glasses9:
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline PchelaUbica

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4022
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pž
  • Moj Skuter: Aerox Rossi Replica
  • MojSetup: Lake rolne za start
  • MojSpuh: Mnogo jaka grana odsijeca
Odg: Kupnja kompresora!!!
« Odgovori #27 : 26 Ožujak, 2019, 22:31:31 »
Zvonkec imas stvarno srece. Ja sam uzeo isto taj trimer za 450 kn. Prvo palenje meni pukne cijeli mehanizam sa spagom. u redu, javio se , za dva dana.doso novi mehanizam. Sto se tice garancije.u redu su. Slali su ljudima i nove trimere i komadu.
Ali eeto kolko para tolko muzike. Odradio mi je jednu sezonu i to na knap, em je poceo slinit i na karbu i na spojevima karba i cilindra, sve se.rucke rasklimale, glavu sam odmah morao promjenit jer se rastopila od par koristenja. I tako dosta sitnica.
a da ne kazem prvo paljenje kad.radis dobijes upalu misica od potezanja uzeta. Uopce mi se ne svida. Radije.bi dao jos 1000 kn pa uzeo neku husqvarnu i imao ju 10 godina, nego svake godine dao 400kn za ovo smece
:yamaha:

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6726
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Kupnja kompresora!!!
« Odgovori #28 : 26 Ožujak, 2019, 23:09:22 »
Nesmijem onda svoju hvalit previse da ju ne ureknem, ali eto radi perfektno i savrseno neznam sta bi drugo reko a bogami ima i radnih sati ta flakserica. U komadu znam i 4 rezervara skurit bez odmaranja ( osim dok tocim ) i tako nekoliko puta u sezoni

Ugl, Fico98 ima onaj kompresor 50l iz Goldya kojeg autor teme trazi pa on moze malo vise reci kakav mu je
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Kupnja kompresora!!!
« Odgovori #29 : 26 Ožujak, 2019, 23:10:45 »
E kad smo kod kompresora, imam polovan star 20ak godina, neki svapski, dvoklipni s remenom, 50l.

Isprva sam se zaj#bo jer sam kupio neko srot crijevo koje je pocelo eksplodoravati pa sam ga kratio i opet bi grunulo.
Ono iz lidla mi je super za sada, i da prdne nakon vec 2 god. nemam kritike.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline shogun

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 585
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zg
  • Moj Skuter: runner 50 sp
  • Moja Kaciga: Shark Sqwal
  • MojSetup: 70cc jeftini
  • MojSpuh: stage 6 pro replica
Odg: Kupnja kompresora!!!
« Odgovori #30 : 26 Ožujak, 2019, 23:42:16 »
Zvonkec imas stvarno srece. Ja sam uzeo isto taj trimer za 450 kn. Prvo palenje meni pukne cijeli mehanizam sa spagom. u redu, javio se , za dva dana.doso novi mehanizam. Sto se tice garancije.u redu su. Slali su ljudima i nove trimere i komadu.
Ali eeto kolko para tolko muzike. Odradio mi je jednu sezonu i to na knap, em je poceo slinit i na karbu i na spojevima karba i cilindra, sve se.rucke rasklimale, glavu sam odmah morao promjenit jer se rastopila od par koristenja. I tako dosta sitnica.
a da ne kazem prvo paljenje kad.radis dobijes upalu misica od potezanja uzeta. Uopce mi se ne svida. Radije.bi dao jos 1000 kn pa uzeo neku husqvarnu i imao ju 10 godina, nego svake godine dao 400kn za ovo smece

Moj jonsered je bio 2000kn
Vec 10godina radi ko curica samo mijenjam membrane

Na kraju najeftinije ispadne skuplje od najboljeg

Offline skky

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 264
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Karlovac
  • Moj Skuter: Yamaha aerox
  • Moja Kaciga: HJC CS-14
Odg: Kupnja kompresora!!!
« Odgovori #31 : 27 Ožujak, 2019, 19:20:07 »
Još ću malo pogledati po netu dali se može neci kakav bolji za približne novce, ali vjerovatno cu uzeti taj!
Hvala svima na savjetima!
Život je previše kratak da bi bio shvaćen previše ozbiljno!

Offline shogun

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 585
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zg
  • Moj Skuter: runner 50 sp
  • Moja Kaciga: Shark Sqwal
  • MojSetup: 70cc jeftini
  • MojSpuh: stage 6 pro replica
Odg: Kupnja kompresora!!!
« Odgovori #32 : 27 Ožujak, 2019, 19:38:50 »
Prije godinu i nes
Na. Njuskalu se prodavao deutz kompresor protok 3m3 u minutu
Za soma ipo kuna
Zao mi ko osu sto nisam
Otisao u rijeku po njega

Zato baci oko na njuskalu zna izletit prilika al se brzo i prodaju

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Kupnja kompresora!!!
« Odgovori #33 : 27 Ožujak, 2019, 20:03:40 »
Prije godinu i nes
Na. Njuskalu se prodavao deutz kompresor protok 3m3 u minutu
Za soma ipo kuna
Zao mi ko osu sto nisam
Otisao u rijeku po njega

Zato baci oko na njuskalu zna izletit prilika al se brzo i prodaju


3000 litara u minuti?
Taj bi 100 litara od nule do 8 bara napunio za 16 sekundi
« Zadnja izmjena: 27 Ožujak, 2019, 20:06:29 3alfa3 »

Offline shogun

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 585
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zg
  • Moj Skuter: runner 50 sp
  • Moja Kaciga: Shark Sqwal
  • MojSetup: 70cc jeftini
  • MojSpuh: stage 6 pro replica
Odg: Kupnja kompresora!!!
« Odgovori #34 : 27 Ožujak, 2019, 20:38:26 »
Yes gradevinski kompresor
S tim se pjeskari