Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: POMOC, instalacija windowsa.  (Posjeta: 3024 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
POMOC, instalacija windowsa.
« : 20 Listopad, 2008, 15:22:50 »
Evo neznam di da stavim ovu temu pa sam ju tu stavio, nemojte se ljutiti. dali netko od vas zna instalirati windowse? treba mi hitno pomoc, sutra bi to trebao napraviti a neam pojma kako jer nisam nikad to radio... ako netko zna molim ga da mi pomogne! puno hvala unaprijed!
« Zadnja izmjena: 12 Prosinac, 2008, 14:48:19 Area51 »

Offline te-te-ac

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2032
  • Spol: Muški
  • kad ku.rac u pi.čku uđe nastaje je.banje
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • http://www.youtube.com/user/renci31551
  • Mjesto: Belišće
  • Moj Skuter: skučo
Odg: HITNA POMOC!!!
« Odgovori #1 : 20 Listopad, 2008, 18:31:40 »
ubacis cd u rom i restartas komp  - i sve ti pise nemos pogresit

malo samo malo moras znat eng i sve reseno


ko da instaliras neku igricu ...

Offline ChRiStIaN

  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4163
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bedekovčina
  • Moj Skuter: Aprilia Leonardo 250
  • Moja Kaciga: SMK Gullwing
  • MojSetup: Polini Hi-Speed control
  • MojSpuh: Serijala
Odg: HITNA POMOC!!!
« Odgovori #2 : 20 Listopad, 2008, 18:37:13 »
ubacis cd u rom i restartas komp  - i sve ti pise nemos pogresit

malo samo malo moras znat eng i sve reseno


ko da instaliras neku igricu ...

a kad bootove prek biosa mora promjenit? Nije to djecja igra za onog ko nezna...


Offline te-te-ac

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2032
  • Spol: Muški
  • kad ku.rac u pi.čku uđe nastaje je.banje
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • http://www.youtube.com/user/renci31551
  • Mjesto: Belišće
  • Moj Skuter: skučo
Odg: HITNA POMOC!!!
« Odgovori #3 : 20 Listopad, 2008, 18:40:16 »
nek proba mozda nemora nsit mjenjat

ako nije pametan nek plati i neko ce mu resit

drugi put ce znat sam ... :happy3:

Offline dam1r

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 19
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • iTech
  • Mjesto: Maglaj
Odg: HITNA POMOC!!!
« Odgovori #4 : 20 Listopad, 2008, 19:12:11 »
http://www.ic.ims.hr/xp/install_xp.html

eto pogledaj tu.. ne moze biti detaljnije

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: HITNA POMOC!!!
« Odgovori #5 : 20 Listopad, 2008, 22:13:39 »
komp je novi, nema u njemu jos nista. i te gluposti u tom biosu neznam nastelat ako cu morat...

Offline Shiltac

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2112
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varaždin
Odg: HITNA POMOC!!!
« Odgovori #6 : 20 Listopad, 2008, 22:14:39 »
javi mi se na pm i sve objasnim...

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: HITNA POMOC!!!
« Odgovori #7 : 20 Listopad, 2008, 22:27:35 »
dam1r hvala ti puno, nadam se da cu nesto uspjeti...

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: HITNA POMOC!!!
« Odgovori #8 : 21 Listopad, 2008, 00:05:50 »
dajte ekipa vecina vas to zna, ko bi htio sutra malo da mi pomaze preko msn-a dok ja to instaliram?! ajde molim vas! :help:

Offline Tommek

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1154
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: OS
  • Moj Skuter: VX
Odg: HITNA POMOC!!!
« Odgovori #9 : 21 Listopad, 2008, 07:42:14 »
ubacis cd u rom i restartas komp  - i sve ti pise nemos pogresit

malo samo malo moras znat eng i sve reseno


ko da instaliras neku igricu ...

a kad bootove prek biosa mora promjenit? Nije to djecja igra za onog ko nezna...



u jako tesko sam stavi first boot cd rom.rofl

Offline ChRiStIaN

  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4163
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bedekovčina
  • Moj Skuter: Aprilia Leonardo 250
  • Moja Kaciga: SMK Gullwing
  • MojSetup: Polini Hi-Speed control
  • MojSpuh: Serijala
Odg: HITNA POMOC!!!
« Odgovori #10 : 21 Listopad, 2008, 08:45:32 »
Ti nevidis da decko skoro pa ni komp nezna uplalit looool zato imaj razumijevanja prema njemu!

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: HITNA POMOC!!!
« Odgovori #11 : 21 Listopad, 2008, 11:32:11 »
tomek majmune jedan ja nisam molio da mi neki kreten kao ti pametuje nego da mi neko pomogne... tu si kao neki maher s kompijuterima a nemas pojma o motorima i neznam sta onda uopce trazis tu.  :laughing6:

Offline ChRiStIaN

  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4163
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bedekovčina
  • Moj Skuter: Aprilia Leonardo 250
  • Moja Kaciga: SMK Gullwing
  • MojSetup: Polini Hi-Speed control
  • MojSpuh: Serijala
Odg: HITNA POMOC!!!
« Odgovori #12 : 21 Listopad, 2008, 11:39:46 »
tomek majmune jedan ja nisam molio da mi neki kreten kao ti pametuje nego da mi neko pomogne... tu si kao neki maher s kompijuterima a nemas pojma o motorima i neznam sta onda uopce trazis tu.  :laughing6:

Reci ti njemu!!!  :icon_biggrin:

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: HITNA POMOC!!!
« Odgovori #13 : 21 Listopad, 2008, 14:16:43 »
Gle bavim se hardverom i softverom cijeli život i ne sprdavam se na ljude koji neznaju kak FBD primijenit! Ti vjerojatno neznaš kaj je POST ili kak probit zaboravljenu lozinku za ulazak u BIOS sučelje... Tak da ipak nije u redu...

Dakle:

Ovisi o vrsti BIOS-a. Ako imaš Award-ov BIOS onda uđi u BIOS Features Setup ili Advanced BIOS Features ili Boot (ovisno o verziji) i tamo ćeš vidjet First Boot Device. Njega pomoću tipke page down ili page up promijeniš na CDROM. Nakon toga izađeš iz BIOS-a ali obavezno spremi postavke na izlazu jer inače nisi niš napravil.

Kad se komp ponovo boot-a pitat će te za boot cd. Ubaci cd od windosa i slijedi upute dalje... Trebalo bi bit jednostavno... Ako se prvi puta na prazan disk instalirava windows onda samo slijedi upute. Al poželjno je podijeliti disk na dvije particije (jednake ako želiš) ali s tim da prvu ne stavljaš ispod 20 GB ako je disk 80 GB i veći. Prije početka instalacije pitat će te da li želiš formatirati tu particiju na koju stavljaš windowse i stisneš na NTFS.

Tijekom instalacije će te pitati za serial key (u većini slučajeva) i postavke regije, države, jezika te vrstu tipkovnice. Klikneš na Details kad ti se pokaže ta mogućnost i sve to naštelaš. Nakon toga sve više manje ide samo...  ::)

I na zadnje ponovno uđeš u BIOS i vratiš First Boot Device na IDE-0 (ili Hard Disk) i izađeš iz BIOS-a spremajući te postavke i to je to
« Zadnja izmjena: 21 Listopad, 2008, 14:18:17 dhorvat2 »
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: HITNA POMOC!!!
« Odgovori #14 : 21 Listopad, 2008, 14:50:47 »
Gle bavim se hardverom i softverom cijeli život i ne sprdavam se na ljude koji neznaju kak FBD primijenit! Ti vjerojatno neznaš kaj je POST ili kak probit zaboravljenu lozinku za ulazak u BIOS sučelje... Tak da ipak nije u redu...

Dakle:

Ovisi o vrsti BIOS-a. Ako imaš Award-ov BIOS onda uđi u BIOS Features Setup ili Advanced BIOS Features ili Boot (ovisno o verziji) i tamo ćeš vidjet First Boot Device. Njega pomoću tipke page down ili page up promijeniš na CDROM. Nakon toga izađeš iz BIOS-a ali obavezno spremi postavke na izlazu jer inače nisi niš napravil.

Kad se komp ponovo boot-a pitat će te za boot cd. Ubaci cd od windosa i slijedi upute dalje... Trebalo bi bit jednostavno... Ako se prvi puta na prazan disk instalirava windows onda samo slijedi upute. Al poželjno je podijeliti disk na dvije particije (jednake ako želiš) ali s tim da prvu ne stavljaš ispod 20 GB ako je disk 80 GB i veći. Prije početka instalacije pitat će te da li želiš formatirati tu particiju na koju stavljaš windowse i stisneš na NTFS.

Tijekom instalacije će te pitati za serial key (u većini slučajeva) i postavke regije, države, jezika te vrstu tipkovnice. Klikneš na Details kad ti se pokaže ta mogućnost i sve to naštelaš. Nakon toga sve više manje ide samo...  ::)

I na zadnje ponovno uđeš u BIOS i vratiš First Boot Device na IDE-0 (ili Hard Disk) i izađeš iz BIOS-a spremajući te postavke i to je to
  hvala ti na pomoci, uspio sam instalirati windowse. e sad me muci msn, ocu ga instalirat a on trazi neki windows installer i ja ga skinem i on i dalje trazi taj program... ako ima tko da bi mi pomogao u tome?!

Offline ChRiStIaN

  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4163
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bedekovčina
  • Moj Skuter: Aprilia Leonardo 250
  • Moja Kaciga: SMK Gullwing
  • MojSetup: Polini Hi-Speed control
  • MojSpuh: Serijala
Odg: HITNA POMOC!!!
« Odgovori #15 : 21 Listopad, 2008, 15:33:18 »
To ono kaj iams windowsima? To zaboravi...skini si s neta s msnove stranice messenger

Offline Tommek

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1154
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: OS
  • Moj Skuter: VX
Odg: HITNA POMOC!!!
« Odgovori #16 : 21 Listopad, 2008, 15:49:54 »
tomek majmune jedan ja nisam molio da mi neki kreten kao ti pametuje nego da mi neko pomogne... tu si kao neki maher s kompijuterima a nemas pojma o motorima i neznam sta onda uopce trazis tu.  :laughing6:

de rofl.pa ja sam lijepo napisao da to nije tesko,i što da napravis.

i kad naucis cemu sluzi neki forum.onda se prijavi ponovo.to ti je mali prijateljski savjet. :icon_thumright:
normalno da neznam kad ja nisam serviser.neznam jesi cuo kad za garanciju,servisere i prodajni centar ROFL
« Zadnja izmjena: 21 Listopad, 2008, 15:51:50 Tommek »

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4134
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: HITNA POMOC!!!
« Odgovori #17 : 21 Listopad, 2008, 17:13:13 »
al mislim halo, tema je i dalje u podforumu o skuterima  :laughing6:

Offline ChRiStIaN

  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4163
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bedekovčina
  • Moj Skuter: Aprilia Leonardo 250
  • Moja Kaciga: SMK Gullwing
  • MojSetup: Polini Hi-Speed control
  • MojSpuh: Serijala
Odg: HITNA POMOC!!!
« Odgovori #18 : 21 Listopad, 2008, 17:36:24 »
moderatori ne rade...ja ocu bit moderator!!!!  :icon_biggrin: :icon_biggrin: :icon_biggrin:

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: HITNA POMOC!!!
« Odgovori #19 : 21 Listopad, 2008, 17:38:50 »
moderatori ne rade...ja ocu bit moderator!!!!  :icon_biggrin: :icon_biggrin: :icon_biggrin:

Vec jesi.














Ali ne na ovom forumu  ;D