Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Problem: Renault Clio 3 1.5dCi 63kW 2007  (Posjeta: 10713 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Domi554

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 6
  • Moj Skuter: Renault Clio3 1.5dci
Problem: Renault Clio 3 1.5dCi 63kW 2007
« : 22 Siječanj, 2024, 18:21:12 »
Pozdrav,
dakle imamo problem sa navedenim autom..
tata je išao na tehnički snjim i žurio se te je stao na benzinsku na natenkira logicno... medutim umjesto dizela, natočio je benzin haha te ga je do tehnickog raspeljivo jos kao da ga malo ispuse i to... auto logicno nije proso tehnicki.. poceo je palit check engine lampicu te STOP lampicu.. morali smo mjenjat dizne na njemu i promjenili smo ih takoder i pumpu i filter goriva.. i od tad auto pali lampicu kao da je greska u elektronici i onu lampicu za servis(kljuc).. od tad kako smo mjenjali dizne i to sve auto tesko pali ujutro ili kad stoji 7 8 sati.. treba mu dosta bar jedno 3-4 sekunde.. al kd dignem haubu sa lijeve strane ima kod dovoda goriva kao neka ajmo reci rucna pumpica kao sto ima na tlakomjeru.. te ka ju par puta stisnem vidim da gorivo dolazi do nje i u nju i onda upali bez probelma.. takoder auto vise nevuce kako je prije vukao te ako ga preteram preko 3000 okretaja baca ga u safe mode mada ja mislim da on vec je u safe modu al ne u pravom vec nekom onako tek toliko.. uglavnom odvezli ga ponovo do majstora da pogleda sta mu je.. spojio ga je s dijagnostikom ali ne baca nikakvu gresku.. i kad ajmo reci "resetira" auto dijagnostikom naci da ne svijetli nijedna lampica nakon 15 20 min voznje se opet vrati.. evo stvarno neznamo sto je ako neko zna i htio bi pomoci neka odgovori puno bi znacilo. Hvala

Offline Domi554

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 6
  • Moj Skuter: Renault Clio3 1.5dci
Odg: Problem: Renault Clio 3 1.5dCi 63kW 2007
« Odgovori #1 : 22 Siječanj, 2024, 18:26:01 »
ii takoder baca crni dim sad neznam jel to ima veze s ovim sto se je dogodilo jer prije toga svega nije dimio. Također auto ima 23000km.

Offline robyakarider

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2841
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Poreč
  • Moj Skuter: Aerox
  • Moja Kaciga: Shark
  • MojSetup: Malossi MHR, Dellorto 21, MVT DD19
  • MojSpuh: Yasuni C16
Odg: Problem: Renault Clio 3 1.5dCi 63kW 2007
« Odgovori #2 : 22 Siječanj, 2024, 20:20:14 »
promijeni majstora

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16887
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Problem: Renault Clio 3 1.5dCi 63kW 2007
« Odgovori #3 : 22 Siječanj, 2024, 21:07:02 »
Gle kao prvo ovo s teskim paljenjem ti je simptom dekompresije sustava jer sam sustav dok ga napumpas istisnes zrak iz sustava, citaj na spoju ti negdje vlece felsa.
Cim pali lampica znaci da ima greska a on ju brzo izbriso da nemora slagat svoje sranje.

Procedura kod motora koji je radio na krivo gorivo je generalno filter goriva ide drugi, injektori dal je trebalo mjenjat ne vjerujem ali ako su crkli onda je i pumpa crkla.
A sad treba i kompresiju izmjerit da se vidi dal nije motor nastradao.

Generalno nesmije nista dimiti, treba injektore ponovno "nauciti" kalibrirati i vozi auto majstoru dok on to ne slozi i ne placaj mu nista, reklamiraj imas racun i nemoj preuzimati auto dok auto ne radi 100% ok. Ako nemas racun vozi auto na servis i neka ga sloze oni ili zamjeni kompletnu masinu jer inace ces s lopatom bacat pare u grabu.

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4108
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Problem: Renault Clio 3 1.5dCi 63kW 2007
« Odgovori #4 : 22 Siječanj, 2024, 23:53:17 »
Vozi na reklamaciju obavezno, jer auto mora radit...

Mozda je napuklo neko crijevo pa ti pada tlak nafte, i onda cekas dok povuce... ili je pumpa dobila zbog benzina :/

Offline Domi554

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 6
  • Moj Skuter: Renault Clio3 1.5dci
Odg: Problem: Renault Clio 3 1.5dCi 63kW 2007
« Odgovori #5 : 23 Siječanj, 2024, 08:29:31 »
Hvala vam na odgovorima. Da pumpa je bila problem i odvezli smo ju na reparaciju. Mislim da nevuce nigdje zrak jedino na crijevima za dovod goriva. Jer auto kad upali normalno radi nema nista da se gusi ili tako nesto. Samo nevuce kao prije jer kao sto sam napisao baca ga u safe mode. Racun nemam jer smo to bili kod majstora koji nema nista registrirano.. uglavnom na autu su za sad promjenjene dizne, pumpa, filter goriva.. stvarno neznam sta mu je..

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16887
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Problem: Renault Clio 3 1.5dCi 63kW 2007
« Odgovori #6 : 23 Siječanj, 2024, 14:52:03 »
Mjerite kompresiju, moze biti ako ga je stari terao da su pregorjeli ventili ili karike ili se do temperature dpf deformiro.
Sve i svasta moze biti i vozi to majstoru koji ima prijavljeni obrt jer s racunom je i garancija a bez garancije ga mozes i sam u garazi kopati pa gledati sta je.
Gresku baca cim ga baca u safe mode samo tvoj strucnjak nema alat s kojim bi to mogao iscitati.