Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: 4Tskuteri - nylaia vodič za ispravljanje upravljača na Kymco Agility-ju  (Posjeta: 3058 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Agil

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 694
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: online, od o
  • Moj Skuter: Kymco Agility 80 + K
  • MojSetup: 27 000 km Honda-Sundiro na 4T+Agility City 2T Vanilla
nakon leta slijedi popravak...

vec neko vrijeme korman mi "vuce" u lijevo, napokon sam to popravio, evo vodica:
fotke bi mogle biti malo bolje, slikano je mobom, a fotic mi trenuntno nije pri ruci :)

Inace to sto korman malo vuce nije neki problem, brzo se naviknete i to ne smeta, ogroman problem javlja se kada nakon duzeg vremena sjednete na drugi skut i ovaj vam pocne plesati po cest jer ste vi navikli drzati ruke malo ukoso

Ovako je izgledala pocetna situacija:

na slici se vidi ravna linije povucena od kormana prema prednjem kotacu, jasno se vidi kako je meni kotac bijezao par stupnjeva lijevo... (njegovo lijevo)
(horiznont je inace ravan, podloga je kosa pa sam morao tako slikati)

1. potreban alat

gedora s produzetkom i nastavkom od 14mm, okasti (moze i vilicasti kljuc) 17, krizni odvijac

2. skidanje prednje maske
sa zadnje strane nalazi se 6 vijaka:
                   
nijezno ih skinuti (idu u plastiku...)
i jedan s prednje strane, u mome slucaju nije se dao tako lako skinuti (mozda je jednom skidana prednja maska + malo hrdje na navoju)


Masku lagano povucite prema sebi i pridrzavajuci je jednom rukom, drugom na konektoru odvojiti kabel za svjetla


3. Ravnanje kormana
Potrebno je otpustiti ovaj vijak (skriven u sumi kablova):
         
S druge strane kormana nalazi se matica koja vijak drzi na mjestu, jedan nacin je skidanje straznje plastike kormana, a drugi (jednostavniji) jest pridrzavanje okastim kljucem:
                   
Jednom rukom potrebno je pridrzavati kljuc, a gedorom otpustiti vijak, ovo nece ici bas glatko, taj vijak je poprilicno dobro stegnut


Nakon sto se vijak olabavi primjetit cete da se pojavio prazan hod na kormanu, ne velik mozda 2-3 cm (gledajuci pomicanje rucki) no i to je dovoljno za podesavanje. Ovdje nemam sto pametno predloziti, skuter nema niti jednu ravnu liniju tako da cete tesko isprve pogoditi kada je korman poravnat s kotacem, metoda pokusaja i pogreski, postavite kako mislite da je potrebno, sve stegnite, malo se provozajte bez fara (pazite na policiju) i po potrebi ponovite postupak.

Nakon toga sve jako dobro stegnite, prilikom vracanja prednje maske NE ZABORAVITE ponovno ukopcati far, vijeke na straznjoj strani maske oprezno vratite kako ne biste unistili plasticne navoje, u biti masku drzi onaj jedan vijak naprijed, ovi iza sluze samo za poravnavanje.


i to je to
ako nekoga zanima kako izgleda prednja maska s farom evo par fotki:
                   

(autor nylaia - www.4Tskuteri.com )
« Zadnja izmjena: 20 Listopad, 2008, 11:31:01 Agil »
         www.4Tskuteri.com