Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Piaggio NRG Power DD LC 2005 by Challenbeen  (Posjeta: 2011 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2835
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Piaggio NRG Power DD LC 2005 by Challenbeen
« : 06 Srpanj, 2021, 10:00:52 »
Otišao u Novalju samo pogledati u kakvom je stanju skuter, bilo dosadno jel... Na kraju se ispostavilo da je lik promijenio zadnju gumu, auspuh, karb, akumulator, termogrupu (RMS) i tako ga davao, pri tome da su neke plastike bile oštećene uključujući sjedalo koje je novo tapecirano ali razvaljena plastika od ispod. To ću nastojati popraviti čim budem mogao. Za sada sam mu servisirao kočnice, promijenio ulje u getribi, pregledao ležajeve volana, nadolio dvotaktola te goriva i pregledao senzor temperature jer se klima (mislim da i slini malo) te i ga trebalo zamijeniti... Očistio sam airbox i od tada ne pali odmah na zub. Karb još nisam pregledao, ali nadam se da ovih dana hoću. Skinut ću ga i pregledati da vidim koji je setup samog karba. Naime, dao mi je još jedan karb sastrane (njegov oem stari). Tražio je 6.000 kn ali sa razbijenim plastikama, oštećene neke, bez bočne nogare i malo sjebane centralne nogare mu jednostavno nisam uopće htio pričat sa njime pa čovik samo spustio cijenu.
Najbitnija stvar je da je sat ispravan i da pokazuje sve razine goriva. Skuter ima 11.800 kilometara, a vlasnik je 7 godina. A i ono najbitnije, registriran je godinu dana. Samo sam imao problema sa prijepisom jer smo napravili kupoprodajni a treba mi izdati račun jer je na firmu regan hahahah ...  Skinio sam deklo, oprao sve što se moglo oprat, podmazao mehanizam kurble, makao bando remen 16,8mm debljine, stavio polovni oem piaggio remen kojeg sam imao u steku 18,2mm, rolice su bile Malossi 4,7 i 5,0 grama ako sam dobro pohvatao. Vrti se na 8.000 okretaja a kompletan je serijala osim auspuha bez katalizatora?? Jel bi se trebao vrtiti na 8.800 okretaja po tome?
Kad sam ga vozio iz Novalje do Povljane tih 40 kilometara, trom je bio na startu, trom uz brijeg ali razvrtio je 70 na sat, niz brijeg po satu ravno 100 km/h. Sad sa novim remenom ide 80 po satu, ali definitivno je trom na startu. Ne znam što ću sa time... ferode na kvačilu sam pobrusio kao i zvono i mrvicu je bolji start. No mislim da bi moglo biti i do centralnog federa kao i do teških rolica a da ne kažem i RMS termogrupe. Pošto imam OEM mašinu složenu na stolu, razmišljam dali da prebacim na Powera... doslovno samo remen trebam i karb. Od ulaganja imam prirubnicu, ova je ispucala, riješiti deklo, imam već ofarbano samo bi presložio mehanizam kurble i pokrpati jednu plastiku bočnu a možda je odmah i obojiti u crnu boju pošto nema šanse da se pogodi ta zelena boja. Skuter čim prepišem na sebe, i doradim par sitnica glede plastika, odmah ide na fotkanje i na oglas za 6.900 kn. Ovo za mašine ću još razmisliti jer ga onda se dižee cijena skutera  ;D
















Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2835
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Piaggio NRG Power DD LC 2005 by Challenbeen
« Odgovori #1 : 06 Srpanj, 2021, 22:44:39 »
Horor i tragedija. Danas bio u letanju sa Xmaxom, i kako sam zakasnio u radno vrijeme na piaggio servis u Zadru, pa sam morao u Ciaka kupiti BR10ES i BR9ES jer ih je imao na stanju. Uzeo sam još 2 brejk klinera te G12+ Antifriz za štek a i Powera jer trebam poraditi na senzoru temperature. Skužio sam caku sa njime, pretpostavljam da je sad onesposobljen. Išao sam kopati po karbu, i kako izvlačim crijeva, došlo mi je katastrofalno slabo hahah... znači sajla uljne pumpe nije precvikana ali sam onda primijetio da je mikroremen malo rastegnut, dok su crijeva ulja do karba presječena i plombirana. Poludio sam. A taman jutros ga nalio friško punog čistog benzina... joooj.. sad moram i to provjeriti i testirati. Inače, kako je lik i rekao, stavljen je novi karb, dizna 53 limić, to sam povadio, stavio 68 diznu jer sam jedinu imao,/krug ipo smjesa) stavio malossi red sponge i skuter je čisto živnio na startu a i konačno radi normalno. Stavio sam BR9ES novu, i provozao ga, malo štuca pri samom startu, i teže pali, ali riješit ćemo i to.








« Zadnja izmjena: 06 Srpanj, 2021, 22:47:13 challenbeen »
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2835
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Piaggio NRG Power DD LC 2005 by Challenbeen
« Odgovori #2 : 13 Srpanj, 2021, 20:09:02 »
Zamijenjene su plastike, skuter mi sad izgleda bomba! Fali mi zadnji blatobran ali sumnjam da ću to uspiti nać za neke normalne pare, iako sam ga svjesno kupio za male pare bez toga. No dobro... Razmišljam se hoću li mu ugraditi prednju Brembo čeljust sa starijeg modela, ili da ostavim ovu lošiju kočnicu... Moram još zadnje pakne pregledati... Još razmišljam da li da mu stavim novu mašinu na njega ona koja je nanovo posložena sa originalnom termogrupom jer je sad RMS na ovoj... Moga bi prekosutra ako budem imao vremena...








Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: Piaggio NRG Power DD LC 2005 by Challenbeen
« Odgovori #3 : 15 Srpanj, 2021, 20:39:41 »
Po meni brembo klijesta stavi.

Ipak dva klipica koce bolje nego jedan. :headbang:
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2835
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Piaggio NRG Power DD LC 2005 by Challenbeen
« Odgovori #4 : 15 Srpanj, 2021, 21:52:46 »
Da da, čeljust je kupljena i spremna su.
Ali mi se ne isplati stavljati čeljusti radi prodaje samog skutera, pa je možda bolje da bude u originalu!

Inače skuter je boli glava, odličan. Imao sam problema sa akumulatorom, stavljen je nov neki u banani totalno, izvadio sam ga i stavio Unibat 9Ah, skuter pali na kratki dodir botuna, za nepovirovati hahah inače sam mislio da je kompresija slaba, ali izgleda samo akumulator zezao jer je sve duže trebao da vergla. Za sad sam zadovoljan sa njime.

Jedino što me muči što ne znam gdje ide bočna nogara na njega. Power 2007 je imao, ali na ovom modelu jednostavno mi nije jasno gdje ide. Moram to malo prokopati...
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2835
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Piaggio NRG Power DD LC 2005 by Challenbeen
« Odgovori #5 : 18 Srpanj, 2021, 16:21:05 »












oko 190 kilometara je bio skuter u mene, konačno sam ga dobro uštelao tek sa diznom 64 i malossi redsponge... Dosta me zezao pri tome da se vrtio samo na 8.000 okretaja. Naime, gledam kako cu skinuti centralnu nogaru i krenuti je variti javlja mi se u petak "stipe" naš član da ima kupca za Powera... čuo se onda sa njime za subotu tj jučer da ga pogleda oko 11h.  tad me malo zezalo paljenje i rad na pola gasa dok nisam skužio da šaraf smjese poprilično puno ošarafljen i sa diznom 64 nije dobro radio. zašarafio sam ga do kraja i odšarafio za 1 krug. Skuter se preporodio!!! I od tad je super se i palio i radio na leru i svakako.
Došao kupac, ostavio pare, popili piće, ukrcali ga u kombi i zaputio se čovik sa sinom kući...

tako da može admin lock na ovoj kratkoj avanturi :)
« Zadnja izmjena: 18 Srpanj, 2021, 16:24:09 challenbeen »
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Offline PchelaUbica

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4022
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pž
  • Moj Skuter: Aerox Rossi Replica
  • MojSetup: Lake rolne za start
  • MojSpuh: Mnogo jaka grana odsijeca
Odg: Piaggio NRG Power DD LC 2005 by Challenbeen
« Odgovori #6 : 18 Srpanj, 2021, 16:58:01 »
Daj uzmi nekog BBa vise , nemoj se zajjj s tim prdekavcima  :hello:
Posto je otisao?
:yamaha:

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Piaggio NRG Power DD LC 2005 by Challenbeen
« Odgovori #7 : 18 Srpanj, 2021, 17:05:51 »
Cek jesi to kupio diznu i dobio naljepnice ili?
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline Deki.

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 970
  • Spol: Muški
  • Kymco power
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Kymco Downtown 350i
  • Moja Kaciga: Nolan N104
Odg: Piaggio NRG Power DD LC 2005 by Challenbeen
« Odgovori #8 : 18 Srpanj, 2021, 17:06:30 »
Gori si od Moto experta!

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2835
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Piaggio NRG Power DD LC 2005 by Challenbeen
« Odgovori #9 : 18 Srpanj, 2021, 17:26:09 »
Ne mogu nac AC BB u dobrom stanju po normalnoj cijeni.
6.000 kn
Kupio sam 2x 14 kn ove plave a dobio piaggio naljepnice svaka 8 kn (4 kom) plus dizna 60 i 64
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Piaggio NRG Power DD LC 2005 by Challenbeen
« Odgovori #10 : 18 Srpanj, 2021, 18:48:11 »
Neces ga ni nac,jer ne postoji dobar po normalnoj cijeni.Realno za takvu masinu je 500e ako je za nakacit i vozit...
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2835
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Piaggio NRG Power DD LC 2005 by Challenbeen
« Odgovori #11 : 18 Srpanj, 2021, 23:44:15 »
neee nenene... ne bi ja BB stavlja na 50cc ramu... samo OEM Typhoon ili SR ili Skipper AC BB :P  :glasses9:
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: Piaggio NRG Power DD LC 2005 by Challenbeen
« Odgovori #12 : 19 Srpanj, 2021, 07:30:28 »
neee nenene... ne bi ja BB stavlja na 50cc ramu... samo OEM Typhoon ili SR ili Skipper AC BB :P  :glasses9:
Bravo, svaka cast na takvom razmisljanju!

Ja imam jednu sp180 masinu u steku… i ona ceka neke bolje dane. :icon_thumright:
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34