Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Kupnja polovnog skutera 125-200ccm  (Posjeta: 2057 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Tino22

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 338
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG-Sesvete
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity
  • MojSetup: Nemam
  • MojSpuh: Serijski
Kupnja polovnog skutera 125-200ccm
« : 24 Prosinac, 2018, 21:31:53 »
Dobra večer svima,

nakon ohoho godina vožnje na skuteru od 50 kubika odlučio sam kupiti nešto malo jače  :toothy9:
Nemam osobno ništa protiv skuta od 50 kubika (Imam pežoja Vivacity) ali dođeš u te neke godine kad si malo i stariji i ozbiljniji i neda ti se zezat sa blokadom na tehničkom, frke dali bu prošo ili nebu (imam pinasco blokadu ali opet se znojiš gledajuči onaj monitor  :icon_biggrin: ) a i željan sam nečega kako sam rekao,malo jačeg,da je življe na startu itd..

Pošto nikad nisam vozio jači skuter od 50ccm a i ne kužim se u pojedine modele..
Gledao sam naravno samo polovan skut da uzmem. Neki odabir je pao na Gileru sp,vx,vxr, od 125-200ccm ali ne sužavam izbor samo na toj marki i modelima iako s godinama vidim da je lakše tjunirat gileru kad su pojedinci ubacivali druge mašine itd,a dijelova polovnih ko blata.

Moje pitanje glasi: koja je razlika sve između tih modela (vx,vxr,sp..) prednosti,mane te generalno koji bi skut preporučili polovni za uzet.
Može i savjeti,prijedlozi,kritike, ma sve  :toothy9:

Hvala
P.S. Ugodan Badnjak i Sretan Božić svima  :icon_thumright:

Offline Dax

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1357
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Kupnja polovnog skutera 125-200ccm
« Odgovori #1 : 25 Prosinac, 2018, 09:39:55 »
Hmmmmmm
Dobro pitanje

Prvo trebas znat da za sve te skutere se mora imat vozacki!
To je i mene sprecavalo sve ove godine
Moras znat za sta ti treba,koliko si tezak i visok jer sve to utjece na potrosnju i efikasnost skutera
Uglavnom imas 2t i 4t skutere,2t se samo isplati ako mislis barem malo tunirat,ali trebaju dobri zivci,snalazljivost i malo novaca,daje dobre performanse
4t skuter kupis i ako je u dobrom stanju samo vozis i mjenjas potrosne dijelove
Ali......4t ispod 200-250 se ne isplati kupovat jer sve ispod je preslabo
Ni 200ccm nije nekaj,dok 250 vec je,najbolje ulozeno dobiveno,makar na nexusu je tak tak,ali ide pristojno i vraca sve pare na gorivu i udobnojoj voznji

Dali se sad razglabat,ima i 2t 150 i 180 koji imaju prednosti,ali ako ides na duze staze onda se treba odlucit

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk


Offline Tino22

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 338
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG-Sesvete
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity
  • MojSetup: Nemam
  • MojSpuh: Serijski
Odg: Kupnja polovnog skutera 125-200ccm
« Odgovori #2 : 25 Prosinac, 2018, 11:12:54 »
Znam ja to sve  :icon_biggrin:
Ma netreba meni nešto prebrzo i prejako. Visok sam cca 170 cm i imam 56 kg  :toothy9:
Koristio bi ga samo za prigradsku vožnju,živim izvan grada, za opuštenu vožnju i da ima nešto snage na startu i kad je neki veći brijeg,da mogu montirat kofer na njega za stvari i tako te sitnice za otić u trgovinu i slično. Nikakvo divljanje,preticanje neznam koga i čega a da se nemoram brinut za dijelove dali ih ima ili nema za nabavit.
Da je skuter lakši jel s obzirom na nisam nešto previše jak haha

Jedini trenutno problem je što imam ograničen budget za kupnju, cca 5000 kn.
Našao sam na njuškalu dva vx-a 125 i par drugih marki i modela a sad šta je pametnu uzet  a da se ne zeznem jer ne kupujem to svaki dan. Znam da se baš za tu lovu nemože naći nešto pametno ali samo da nije 50 kubika