Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Aprilia SR Max 300 - Problem  (Posjeta: 9931 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Duje022

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 89
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aprilia SR Max 300 - Problem
« Odgovori #40 : 02 Siječanj, 2019, 10:20:42 »
Ista stvar kod frenda samo pazi kad ces skidat deklo vodene imas ulja unutra pa da te ne iznenadi i ako imas priliku odma si uzmi novu brtvu za tamo nekih 30-tak kuna je.
Bas me zanima sto je pa da rijesimo taj famozni zvuk :headbang:

Kakvo je to ulje, nije iz kartera-motora? I da li ga moram naknadno nasuti  novo ili dodje samo iz motora kada se motor pokrene?


Ma nemas tog puno to ti ide iz kartera kad zvrsis sa svim prekontroliras mu ulje i naspes opet malo koliko si izgubia dok si to skida il jednostavno uhvati u nesto i opet vratis toliko koliko je iskapalo

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Aprilia SR Max 300 - Problem
« Odgovori #41 : 02 Siječanj, 2019, 13:15:44 »
gospodine dadosrmax,

vidim da uopce ne poznajes masinu koju imas a kamoli princip i nacin rada razvoda, tocnije faznog lanca i nacina na koi se njegov zupcanik drzi na radilici i zbog cega sam napomenul da se ne pali masina bez variomata...
zupcanik faznog lanca more iskocit sa radilice i kod samog verglanja prije nego se motor upali, tak da tvoja teorija i izjava da nemre se nist desit u tih par sekundi je u najmanju ruku nezrela.
govorim to iz iskustva jer sam slagal vise masina zbog takvog ophodjena i ne znamja, pogotovo kad se swapa masina pa su nestrpljivi i upale ju cim ju spoje gore, bez prijenosa, ispuha i i slicno..
da ti je preskocil lanac steta bi bila jebena, glava skupa sa ventilima i klip 100% najebu, a cilindar i radilica su upitni kak prodju...
eto za ubuduce posto neces slusat savjete iskusnijih, da znas kaj riskiras da si sjebes na motoru..

nadalje, kaj se tice skidanja dekla vodene pumoe, ulje moras iz masine ispustit van, isto ko i antifriz pa onda skinut dekel..onda moras provjerit vodenu pumpu, mozda su na njoj lageri prozujali pa se ona cuje..
magnet nemres skinut bez radapcigera, a ako ne skines magnet nemres ni do kuplunga paljenja..
tak da pripremu se prije zahvata da ne sjebes neki dio koi je dobar, s obzirom kakav pristup imas.
uzmi i novu brtvu dekla vodene i ulje i filter ulja
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline Dadosrmax

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 20
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aprilia SR Max 300 - Problem
« Odgovori #42 : 03 Siječanj, 2019, 16:41:10 »
gospodine dadosrmax,

vidim da uopce ne poznajes masinu koju imas a kamoli princip i nacin rada razvoda, tocnije faznog lanca i nacina na koi se njegov zupcanik drzi na radilici i zbog cega sam napomenul da se ne pali masina bez variomata...
zupcanik faznog lanca more iskocit sa radilice i kod samog verglanja prije nego se motor upali, tak da tvoja teorija i izjava da nemre se nist desit u tih par sekundi je u najmanju ruku nezrela.
govorim to iz iskustva jer sam slagal vise masina zbog takvog ophodjena i ne znamja, pogotovo kad se swapa masina pa su nestrpljivi i upale ju cim ju spoje gore, bez prijenosa, ispuha i i slicno..
da ti je preskocil lanac steta bi bila jebena, glava skupa sa ventilima i klip 100% najebu, a cilindar i radilica su upitni kak prodju...
eto za ubuduce posto neces slusat savjete iskusnijih, da znas kaj riskiras da si sjebes na motoru..

nadalje, kaj se tice skidanja dekla vodene pumoe, ulje moras iz masine ispustit van, isto ko i antifriz pa onda skinut dekel..onda moras provjerit vodenu pumpu, mozda su na njoj lageri prozujali pa se ona cuje..
magnet nemres skinut bez radapcigera, a ako ne skines magnet nemres ni do kuplunga paljenja..
tak da pripremu se prije zahvata da ne sjebes neki dio koi je dobar, s obzirom kakav pristup imas.
uzmi i novu brtvu dekla vodene i ulje i filter ulja

Uradio sam sve kako si mi predložio, ništa krivo i oštećeno nisam našao, pumpa vodena  je super, kao i svi zubcanici paljenja (zamajac) ništa nisam vidio da je oštećeno, čak sta vise, sve je u stanju kao da je 100% novo, sta dalje uraditi,  sve se više bojim da je ono prvo što sam rekao, tj. Radilica stradala, takozvani leteći ležaj-lager ?

Offline Duje022

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 89
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aprilia SR Max 300 - Problem
« Odgovori #43 : 03 Siječanj, 2019, 17:30:21 »
Pa jesi probao rukom radilicu malo da vidis jel ima lufta tako bi moga vidit ja mislim inace za 4t je normalno mislim da ide kao naprijed nazad al pricej da ti javi neko sa vise iskustba i znanja
Bas sam se nadao da ces nac rijesenje ds i frendu slozimo

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Aprilia SR Max 300 - Problem
« Odgovori #44 : 03 Siječanj, 2019, 18:03:56 »
magnet si izvadil van?
na njemu je jednosmjerni lezaj kuplunda paljenja..
vodena nema nikakav otpor, ne proizvodi nikakve zvukove?
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline Dadosrmax

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 20
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aprilia SR Max 300 - Problem
« Odgovori #45 : 03 Siječanj, 2019, 19:18:16 »
Pa jesi probao rukom radilicu malo da vidis jel ima lufta tako bi moga vidit ja mislim inace za 4t je normalno mislim da ide kao naprijed nazad al pricej da ti javi neko sa vise iskustba i znanja
Bas sam se nadao da ces nac rijesenje ds i frendu slozimo

Jesam malo, ali nema nikakvog lufta, baš ništa, sve je kao novo, i dalje mi nije jasno zašto se dešava taj glupi zvuk zveckanje, tačno me tjera da ostavim sve i da samo vozim pa da vidim gdje će se desiti kvar , gdje će se pokazati, jer jedino još imam ventile prestelovati i slijedeće je skroz otvoriti i pregledati radilici, inače nema sta drugo... na žalost

magnet si izvadil van?
na njemu je jednosmjerni lezaj kuplunda paljenja..
vodena nema nikakav otpor, ne proizvodi nikakve zvukove?

Da, sve sa.vani izvadio i sve funkcioniše kako treba  , ležaj kuplunga  odredjuje savršeno, ni na jednom dijelu nema tragova oštećenja, niti nešto grebe  ili sd čuje kada se Recimo pumpa zakrene  ručno, sve je kao kada nove dijelove namontiras, kao što već rekoh, samo još ventile imam pregledati,  mada ste već svi rekli da to ne bi trebalo biti ali eto , prije otvaranja potpunog mašine, još ću to probati  ali čim mi dodje dihtung dekla vodene pumpe, naručen je...

Offline Duje022

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 89
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aprilia SR Max 300 - Problem
« Odgovori #46 : 03 Siječanj, 2019, 20:04:27 »
magnet si izvadil van?
na njemu je jednosmjerni lezaj kuplunda paljenja..
vodena nema nikakav otpor, ne proizvodi nikakve zvukove?

Kad taj jednosmjerni lezaj kuplunga paljenja ode zvuk je puno drugaciji meni je i alnaser uspio unistit

Offline Dadosrmax

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 20
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aprilia SR Max 300 - Problem
« Odgovori #47 : 19 Siječanj, 2019, 12:23:53 »

Prestelovao  sam ventile neki dan, i ništa, motor samo malo ljepše i tiše radi (ventili izduva su bili već na 0.15. A usis je bio na labavih 0.05 pa sam ga tacno na 0.10 uradio), to znači samo da je zvuk postao samo izraženiji, i to je sve , ispod ću staviti video...  opet me interesuju mišljenja, sta bi moglo biti a da to nije radilica kako sam u prvom postu napisao?

https://www.dropbox.com/s/4o8eslxgiesxoxc/20190113_122847.mp4?dl=0

https://www.dropbox.com/s/lxawectnds48rin/20190113_141326.mp4?dl

Offline Chupsy

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski skuteraš
  • *
  • Postova: 736
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nexus 300
  • Moja Kaciga: Schuberth S2
Odg: Aprilia SR Max 300 - Problem
« Odgovori #48 : 02 Ožujak, 2019, 08:51:47 »
od prvog posta znam da je klipnjača i da ima lifta, jer je to boljka na tim motorima...
Servis skutera "sporo i kvalitetno"
kodiranje kljuceva, popravak ECU itd itd...
0958142029

Offline Dadosrmax

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 20
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aprilia SR Max 300 - Problem
« Odgovori #49 : 02 Ožujak, 2019, 09:20:18 »
od prvog posta znam da je klipnjača i da ima lifta, jer je to boljka na tim motorima...

Što nam onda ne reče jbt 😁

Al nisi u pravu  , otišla je bregasta osovina, na izduvu, klackalice su preskakale i stvaralo je sitni zvuk, da je otišla klipnjaca zvuk udarca bi se smirio na konstantnim  velikim obrtajima, i dosta manje bi se čulo,  a u ovom slučaju se zvuk povećava sa brojem okretaja i sve je glasniji,

Pozdrav 😁
« Zadnja izmjena: 02 Ožujak, 2019, 09:29:07 Dadosrmax »

Offline dacerovs

  • Nema šerafanja nema živaca
  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1820
  • Spol: Muški
  • Yamaha Nmax Club
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Zagreb
  • Moj Skuter: Suzuki Burgman 400K7
  • Moja Kaciga: Schuberth R2
  • MojSetup: Skoro serijala
  • MojSpuh: Kromirjanji
Odg: Aprilia SR Max 300 - Problem
« Odgovori #50 : 02 Ožujak, 2019, 12:26:56 »
Sad odma stavi malossi bregastu hahah


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline Dadosrmax

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 20
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aprilia SR Max 300 - Problem
« Odgovori #51 : 02 Ožujak, 2019, 12:29:16 »
Sad odma stavi malossi bregastu hahah

Sad je duša mirna, mogu ga i prodati 😂👍

Sent from my iPhone using Tapatalk