Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: A pokusavao sam biti Peza fan!  (Posjeta: 12027 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
A pokusavao sam biti Peza fan!
« : 27 Studeni, 2018, 08:51:21 »
Ovo je samo jedan mali, ponavljam, mali dijelic puta do PUREJETA...


Evo tu su moje peze, bivse, moje extremne muke koje je trebalo mukom isusovom ufazit. Fali viva i jos jedan speedfajt, ne znam di su slike... sa svakim sam se druzio barem par mjeseci, tetosio bih ga, mazao preparatima, jedino nisam radio cudne stvari... ljubav je bila neuzvracena, bas su pederske te peze.... :jerk:

Moja prva peza speedfight 2 s Nardo auspuhom, u drustvu opasnih kerova.
Drekavca sam zamjenio s kulturnijom izvedbom serijskog auspuha bez katalizatora.




Tad su neki bili mawi tutači, a ja sam tada shvatio da s pezama nesto zaista smrdi... Drecala je, a nije isla nikak... Vec je tada bila zaklana... Tad je u hoodu bilo dosta peza, sto serijskih sto nabudzenih koji su trosili ko ruski tenkovi i znam da su se svi htjeli rijesiti peza zbog pacenja s 19 dellortom, i sve je jebala ta potrosnja i ono najgore, sto bi ih s Roxom ispreskakao kao veverica grane  :laughing9: Nikad me niti jedna peza nije obrijala jer sam je toliko isprasio da je to bilo nedostizno... tada su decki priznali i jednostavno ispostovali bolje te na kraju prodali zamorce...


Zatim je stigla viva, sve super, dotjerao sam je da ide 80kmh po satu, cak sam je raspirivao i 85kmh kad bi zalegao i sjurio se, ali nakon pola godine moram priznati lijepog druzenja i nakon sto sam je prodao, otislo je sve u 3 picke materine... (raspala se getriba, raspao se lezaj prednjeg kotaca, zacvikala prednja celjust, otpao auspuh...) Nocna mora i sramota....


Nakon toga stize speedfight s 3 soma km negdje. Imao sam cast i da mu skinem blokade, e taj je isao prejebeno, malo preko 80 gpsa... bio sam jako zadovoljan s ko NOVOM pezom, ali ipak sam je utopio




Stize jos jedna dvojka, malo cudnjikava, single arm je navlacio u lijevo pa sam to zamjenio i skarabudzio sam prednju plastikicu iznad posudice vode jer su me trazili suho zlato za nju...





Nemam bas slike reinkarnacije, ali vise manje svi su skuteri izgledali ovako:



I onda op, s tim da sam dao tapecirati sjedalo kod Vituma i odradio mi je to za Oskara, bilo je kao OEM.



Ovaj jet force je bio jako dobar, isao je kao najbolji primjerci, i vozio sam ga vise mjeseci bez greske, i pazi sad ovo j**** ti mrtvu pezu. Zove ozbiljan covjek iz Rijeke da ne dolazi bezveze, reko nemas sta, stvarno sam ga ufazio... Eto ti njega, i peza savrseno pali, radi. Ugasi covjek pezu nakon dira i sav sretan donosi zakljucak... i vrag mu neda mira da ga jos jednom kresne, kad peza vrti kao ringispil s novim akumulatorom u top stanju, anlaser vrti kao high end masina, ALI PEZA NE PALI BOKTEEBO. I nece i nece da si bog... a na kurblu pali cim je pogledas... i covjek me posalje u picku materinu, a ja ispao posran kao nikad... Nakon toga j epeza, pogadjate, savrseno palila. I bio sam lud, htio sam otkloniti problem, ali vise nije zajebavala.... Samo francuz pi*ka ti materina... :angry9:


Kad sam se vec najeo dreka, reko idem izgurati jos jednu rundu, i tu sam se opekao kao nikada u zivotu. Kolike peze mogu biti grobine to nisu istine, znaci NE POSTOJI toliko grobast talijan koliko moze biti peza... pas ti j#bo mater francusku, odes testirati djubre i ZAKUJE zadnjii KOTAC. Pa da vas pitam sunce vam neispaceno.
JESTE LI IKADA GURALI SKUTER S ZABLOKIRANIM ZADNJIM KOTACEM JEDNO 600metara???? Krv ti j****, i jos sam imao uzbridcu pred kraj....


Da ne kvarim ove lijepe slike, s lijepo upakiranim govnetima, necu vise iznositi svoja negativna iskustva, nego samo pozitivna u nastavku kako bih bio malo manje iskren, odnosno okrutan...


Pezica, jebeni les kojeg je sjebala uljna pumpa pa je zalepio... dao sam i taj 19 dellorto karb, ma samo nosi to zamorce od mene...





Jos jedna tuta pezica




I moje Elystarce, dobar je za kradju ruza jer ispod sica stane pun k**ra* toga  :toothy9:





Evo ga, dalje necu nista komentirati, osim da sam dao dovoljno sansi pezama, i to sam osjetio na vlastitoj kozi. A necu uopce brojati susrete s tudjim pezama...


I tako se postaje pjurdzetisa, da ne kazete kako sam ispao iz aviona kao bolesnik  :laughing7:
« Zadnja izmjena: 27 Studeni, 2018, 09:12:43 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline PchelaUbica

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4022
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pž
  • Moj Skuter: Aerox Rossi Replica
  • MojSetup: Lake rolne za start
  • MojSpuh: Mnogo jaka grana odsijeca
Odg: A pokusavao sam biti Peza fan!
« Odgovori #1 : 27 Studeni, 2018, 10:05:11 »
Uuu, lajkam jedino one dvije replike  :headbang:  :icon_thumright:  :notworthy:
:yamaha:

Offline Prebi

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: Zip 2t & Aprilia srR
  • Moja Kaciga: Vemar
  • MojSetup: DrEvo 70, Multivar, DellOrtO 17.5ID...
  • MojSpuh: Giannelli Rekord, YasuniZ
Odg: A pokusavao sam biti Peza fan!
« Odgovori #2 : 27 Studeni, 2018, 10:26:07 »
Korektore i pura je crkavala dok niste nasli zajednicki jezik. Mozda samo tribas naucit francuski da bi se moga sporazumit s pezon, pa mozda i ona bude vijecna.  :icon_thumright:
najbolje minirat oko motora,pa nek se usudi ga ukrast O0

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: A pokusavao sam biti Peza fan!
« Odgovori #3 : 27 Studeni, 2018, 10:44:54 »
Korektore i pura je crkavala dok niste nasli zajednicki jezik. Mozda samo tribas naucit francuski da bi se moga sporazumit s pezon, pa mozda i ona bude vijecna.  :icon_thumright:

Frendic, pezi crkava SVE, doslovno i bukvalno.

Purejetu, su crkavale pumpe :icon_thumright: Nije isto kad imas citav skuter cijelo vrijeme i imas problema samo sa jednom stvari, i kada ti crkne skoro sve sto moze crknuti.

Razlika je extremna, brutalno extremna.

Purejeti se voze s dijelovima koji su dosli na njima iz tvornice :icon_thumright: Izuzev filtera goriva, zraka, crojeva benzina :icon_thumright:
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline SF2 Freak

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 3966
  • Spol: Muški
  • Dr. Peugeot triper^2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity 50
  • Moja Kaciga: Xlite , Shark
  • MojSetup: Serijala komplet
  • MojSpuh: Serijski
Odg: A pokusavao sam biti Peza fan!
« Odgovori #4 : 27 Studeni, 2018, 11:14:03 »
Kazes ljubav nije uzvracena kod Peugeota bila. Aj citaj post kaj si pisao.
Prvo si napisao da ti nikada ljubav nije bila uzvracena kod Peugeota i onda nabavis Jetforce. Htio si ga prodat , a on ne zeli upaliti. Jesam li ja tu nasnjofao neku ljubav ?
Skuter te zavolio, a ti si ga udario nogom u dupe jer si mislio da je neispravan. A nakon kaj je kupac otisao Jet foce pali na zub.
Frendic slab si mi ti svaler. Ne znas citati izmedu redaka i ne znas citati ljubavne signale.
I da kako Prebi kaze moras nauciti Francuski. A to je jednostavno mili pogled imati i krpicu za glancanje.

Prebi purejet crkava i kada je naso zajednicki jezik sa talijanom. Cvikao mu kotac na lazu , kod Maksimira kihanje ... Da ne ponavljam 7x kada je pjurdet riknuo.

« Zadnja izmjena: 27 Studeni, 2018, 11:16:00 SF2 Freak »
Peza kao zgewindani Lamborgini
Peugeot Scooters 092-306-3817
Samo Francuz :rock_:

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: A pokusavao sam biti Peza fan!
« Odgovori #5 : 27 Studeni, 2018, 12:16:44 »
Svi ti pezoji nisu dostojni jednog purejeta, direktno iz vlastitog iskustva  :headbang:


Popis kvarova je nemoguc za navesti, ne stane u post :laughing7:
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Prebi

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: Zip 2t & Aprilia srR
  • Moja Kaciga: Vemar
  • MojSetup: DrEvo 70, Multivar, DellOrtO 17.5ID...
  • MojSpuh: Giannelli Rekord, YasuniZ
Odg: A pokusavao sam biti Peza fan!
« Odgovori #6 : 27 Studeni, 2018, 12:29:54 »
Samo pia/mina KARBOOOOS. Sve ostalo su zamorci.
NECU MESO DAJ MI KARBOOOOS.  :toothy10:
najbolje minirat oko motora,pa nek se usudi ga ukrast O0

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: A pokusavao sam biti Peza fan!
« Odgovori #7 : 27 Studeni, 2018, 12:38:31 »
Samo pia/mina KARBOOOOS. Sve ostalo su zamorci.
NECU MESO DAJ MI KARBOOOOS.  :toothy10:

Moze proc, ima smisla u nekim pogledima :icon_thumright:

Bitno je da nema ludjaka koji briju na pezu :toothy12:
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Lezz22

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 269
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Speedfight 2
Odg: A pokusavao sam biti Peza fan!
« Odgovori #8 : 27 Studeni, 2018, 14:56:01 »
Jbg treba znat radit s pezom, peza sluzi vlasnika kako se vlasnik ponasa prema njemu  :icon_thumright:

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: A pokusavao sam biti Peza fan!
« Odgovori #9 : 27 Studeni, 2018, 15:53:33 »
Krivo!

Poanta je u tome da uspijes sloziti svaki jebeni skuter, cak i ditecha/purejeta/tsdi (peugeota kojeg jebe onda mehanika pd francuza)i onda te smece peza izjebe visestruko puta  :icon_thumright:


Dakle, slozis nemoguce, peze te brutalno izjedu, i inda jos gledas kako se Francić pati iz dana u dan, tocka B mu je dizalica, i onda mi netko kaze kako se odnosis tako ce biti. To je ziva istina, drzim pod kontrolom takve slucajeve, ali pezu je nemoguce ukrotiti, moras biti 1 od pitaj boga koliko... :laughing7:
« Zadnja izmjena: 27 Studeni, 2018, 16:12:20 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Lezz22

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 269
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Speedfight 2
Odg: A pokusavao sam biti Peza fan!
« Odgovori #10 : 27 Studeni, 2018, 17:36:50 »
Jbg nisi imao srece ocito sa pezama, i tvoje misljenje je takvo kakvo je, mislim ti si ga bar imao i isprobao i jednostavno ti nije odgovarao, dok naprimjer ja imam dobra iskustva iako nisam puno serafio skutera ali na mini i pezou jesam, ali najvise mi je fora ljudi koji se javljaju da nes nevalja al nikad probali to je cudo jedno hah, vidim ti gledas potrosnju najvise dok naprimjer meni da trosi i 8l a da ide kak treba nije uopce problem, onda vecina vas gleda brzinu i fascinira vas sto je neki brzi za 2gpsa i odmah je taj skuter najbolji i nema boljeg od tog  :icon_scratch:. Nisam stari clan na forumu al dosad sam vidio da i batina moze biti odlicna kak ju je zvonkec sredio klanjam se, corector ti si sredio purejeta jedini u hrvatskoj kak spada i dokazao da i on moze, dariov nrg isto mi je za same pohvale 120gps-a pff. Slijedece godine lijepo da se mozete smirit svako nek sredi prijenos na novo i lijepo na drag jer se samo vrtite u krug   :icon_tongue:

Btw kakve si ti kvarove imao da toliku mrznju imas hah jer govoris ko da je motor sam planuo odjednom  :laughing7:

I kad kupujes polovno nemozes ocekivati da je skuter u savrsenom stanju jer neznas sta je radjeno s njim, ima ih i ovdje na forumu stotine sto su kupili skuter i ni nakon tjedna osla radilica, nes s strujom, getriba itd...
Sve mi lici da si je poprilicno kratko imao jer da si je sredio nakon problema koje je imala vjv bi radila kak spada
« Zadnja izmjena: 27 Studeni, 2018, 17:46:43 Lezz22 »

Offline SF2 Freak

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 3966
  • Spol: Muški
  • Dr. Peugeot triper^2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity 50
  • Moja Kaciga: Xlite , Shark
  • MojSetup: Serijala komplet
  • MojSpuh: Serijski
Odg: A pokusavao sam biti Peza fan!
« Odgovori #11 : 27 Studeni, 2018, 18:30:27 »
Jbg nisi imao srece ocito sa pezama, i tvoje misljenje je takvo kakvo je, mislim ti si ga bar imao i isprobao i jednostavno ti nije odgovarao, dok naprimjer ja imam dobra iskustva iako nisam puno serafio skutera ali na mini i pezou jesam, ali najvise mi je fora ljudi koji se javljaju da nes nevalja al nikad probali to je cudo jedno hah, vidim ti gledas potrosnju najvise dok naprimjer meni da trosi i 8l a da ide kak treba nije uopce problem, onda vecina vas gleda brzinu i fascinira vas sto je neki brzi za 2gpsa i odmah je taj skuter najbolji i nema boljeg od tog  :icon_scratch:. Nisam stari clan na forumu al dosad sam vidio da i batina moze biti odlicna kak ju je zvonkec sredio klanjam se, corector ti si sredio purejeta jedini u hrvatskoj kak spada i dokazao da i on moze, dariov nrg isto mi je za same pohvale 120gps-a pff. Slijedece godine lijepo da se mozete smirit svako nek sredi prijenos na novo i lijepo na drag jer se samo vrtite u krug   :icon_tongue:

Btw kakve si ti kvarove imao da toliku mrznju imas hah jer govoris ko da je motor sam planuo odjednom  :laughing7:

I kad kupujes polovno nemozes ocekivati da je skuter u savrsenom stanju jer neznas sta je radjeno s njim, ima ih i ovdje na forumu stotine sto su kupili skuter i ni nakon tjedna osla radilica, nes s strujom, getriba itd...
Sve mi lici da si je poprilicno kratko imao jer da si je sredio nakon problema koje je imala vjv bi radila kak spada
  :falafala:
Sve si napiso , sve si objasnio.
Kupio je elystara koji je lezao u blatu i lik se cudi kak je skuter drama. Stavljao multivar na njega kojem piksa ispada van lijepio ju sa super bond ljepilom , karb neustelan bio. Sve se razilazilo i nikada nije dao priliku skuteru , tamo neki lijevi rabljeni remn koristio itd itd. Nije htio kn ulozit. A zna se kada kupis nesto i ako nemas doma djelova  da ces morat ulozit. Jbg druga stvar kaj je njmu isplativije bilo nakacit puru gore jer ima 50 pumpi i 150 injektora doma.
Dok bi se ja rade objesio za pezin boalock nego metnuo pjurshita gore. Jer za to dubre nista nemam doma pa cak ni lemilicu. A lager za pezu sve je veci , samo kupujem a nista ne koristim jer se samo vozim.
2GPSA su bitna jako , ok u mojem slucaju 10gpsa sam ispred pjurdeta tako da , da opet si upravu 8ili 10 gpsa ispred pjurdeta sve mi je jedno.  :icon_thumright:
Peza kao zgewindani Lamborgini
Peugeot Scooters 092-306-3817
Samo Francuz :rock_:

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: A pokusavao sam biti Peza fan!
« Odgovori #12 : 27 Studeni, 2018, 20:25:56 »
Francic. Nemoj ti meni pricati sto sam ja radio jer opakp seres i pokusavas me prikazati kao čmrljavca. To sto nisam kupovao iskljucivo nove dijelove i sto nisam bolesnik kao ti, ne znaci u nije garancija da si superiorniji. Nego upravi suprotno, uloziti cu u kompromis, a sve ostalo je teza bolest i retardacija. Dao sam pezi sansi s jako dobrim dijelovima, i nemoj skretati fokus s masine, koliko je se pokvarilo toga francuskog nevezano za masinu? Crkla brava, zablokirale celjisti, puko serwf celjisti u vikici, otisao prednji JEDAN lezaj, drugi dan danas vozi, strunuli nosaci masine, propisao rezervar goriva i ulja.... i masa sitnica...

Elystar nije bio odrzavan, ali sam ja ulozio puno toga, i nemoj srati da sam fusao. Stavio sam i nove karike u to smece koje nakon 15tkm ima zazor od 2mm.

Kompletnu sam.masinu pretresao i sta nisam stavio da ne valja? Ne valja jebena peza.

Onaj multivar kojo sam ljepio 2K ljepilom, nisam nikada niti ugradio nego sam stavljao serijske variomate kao nove. Multivar je jos kod mene nekorosten, u nemoj jesti g#vn#, i bas cu ti ga slikati da vidis kako se sve drzi :icon_thumright: Pa neces meni srati kad te mogu poklopiti za svaku :laughing9:

Razvaljene serijske polutke sam zamjenio morini kao novima. Ppd razvaljene nislim luft klaparanje od tmm i curenje masti pa mi je podmazalo kvacilo i zvono.

Kupio sam i nov Bando remen.

Kupio sam i drugi frgic sa skutera koji je fino isao i lijepo radio na euro 2 bloku.


Neces meni nabiti da sam fuser i da ne znam, prema svima se isto odnosim!


A vi kad kupite par peza pored tih, onda se javite :hello:
Makar ne znam sta se Francić vise javlja kad je pred mojim ocima serafio i previse, stoga čmrlji tamo i ne seri kvake izmisljajuci razne lazi. :frajer:



To kaj si uspjesan freak i usput kripl koji potrosi par tisuca na variomate i svi mu se sjebh, za to moras biti bolesnik vise klase, i ja sigurno nisam takav.

I s polovnim dijelovima sam te derao u krajnjoj, to pico presucujes kad ti je peza isla kao mrtvo puhalo, to nebi spomenuo :icon_thumright:

I s polovnim dijelovima derem tvoje skupocijene s purejetima. Znaci imam skuter od 300 eura vs tvoj od Preko deset hiljada i kaj si ti postigao s tim? Osim da se covjek zapita da tu nesti ne stima s glavom :laughing7:
« Zadnja izmjena: 27 Studeni, 2018, 20:48:44 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline dino73n

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški
  • Nije bed pasti,bed je ne ustati....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Beverly 300HPE Sr50R
  • Moja Kaciga: LS2 Twister
  • MojSetup: FullSerijala
  • MojSpuh: SC08
Odg: A pokusavao sam biti Peza fan!
« Odgovori #13 : 27 Studeni, 2018, 20:42:51 »
Ja ne znam gdje ste nasli te grobove od peza na kojim je riknulo sve. Serijskom pezi rikava elekrtonski chok i prozuji getriba ako se ne odrzava redovno i to je to sto se kvarova tice. Ubacis rucni chok na sajlu da ga je lako dohvatiti i mjenjas ulje u getribi svake sezone i vozis se vjecno. Ja sam svom pezi u getribu cak ubacio i magnet da skuplja eventualne opiljke i učinio je vječnom.

Sent from my Mate10pro using TapatalkPro

SCOOT NUMERO "2"
SF2 Yasuni R<>Stage6 HPC<>MHR replica LC<>Stage6 BigValve<>Dellorto 19 phbg from MHR pack<>red sponge<>Polini speedcontrol<>G2 EVO clutch<>Stage6/RT CNC bell<>extend gear<>2xME 7 Teen<>Xenon light<>KosoGpStyle

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: A pokusavao sam biti Peza fan!
« Odgovori #14 : 27 Studeni, 2018, 20:50:51 »
Pa evo nek Suhi kaze prvi sta je njemi sve riknulo :laughing9:

O tome suti ko pi*ka :toothy12:


Pa koliko ljidi samo poznajem koji imaju dobre peze, a sve otislo k vragu....



Moze peza biti dobra, ali to nije pravilo.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Online zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6720
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: A pokusavao sam biti Peza fan!
« Odgovori #15 : 27 Studeni, 2018, 20:53:36 »
Onaj moj kec je bio jos najbolji peza ikad, kupio ga kao najvece groblje i uredio ga da bude savrsen. Prijasnji vlasnik ga uopce nije odrzavao tako da nije za zamjerit kaj sam sve mjenjao na njemu. Zao mi dan danas kaj sam ga poklonio Marjanovicu. Da mogu nac opet takvog za one pare uzo bi ga odma. Nije nesto bio sporcki ni brz al je malo trosio i sve je bilo po PSu slozeno.
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline PchelaUbica

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4022
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pž
  • Moj Skuter: Aerox Rossi Replica
  • MojSetup: Lake rolne za start
  • MojSpuh: Mnogo jaka grana odsijeca
Odg: A pokusavao sam biti Peza fan!
« Odgovori #16 : 27 Studeni, 2018, 20:56:44 »
.
:yamaha:

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: A pokusavao sam biti Peza fan!
« Odgovori #17 : 27 Studeni, 2018, 20:58:46 »
Je kec je bio dobar. Steta sto ga je talent karambolirao, mozda bi nesto i doslo do izrazaja. Najbolji je jer je odjebao u dijelove na vrhuncu karijere :laughing7:

A ovo kaj je Suhi slozio je skarabudzotina, doslovno radja performanse iz tog skutera godinama, i napravio je pomak uz enorman angazman i ulog kao u high end skuter. I da stvar bude najzosnija, perfromanse mu drze po 2 tjedna i skuter je opet u kur*u... Znaci cirkus.
Lik tvrdi da sam imao multivar, a jos me pitao vise puta kad cu montirat jel mi se niie dalo dok ne istestiram serijskk, i BRASNARIO SAM u krajnjoj njegovu super nabudzenu pezu sa serijskim variomatom haha
Purejeti su konstanta  :frajer:
« Zadnja izmjena: 27 Studeni, 2018, 21:48:57 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline SF2 Freak

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 3966
  • Spol: Muški
  • Dr. Peugeot triper^2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity 50
  • Moja Kaciga: Xlite , Shark
  • MojSetup: Serijala komplet
  • MojSpuh: Serijski
Odg: A pokusavao sam biti Peza fan!
« Odgovori #18 : 27 Studeni, 2018, 23:51:06 »
FRANCE KING se vratio za svoj tron da izvidi situaciju.

Ja ne znam gdje ste nasli te grobove od peza na kojim je riknulo sve. Serijskom pezi rikava elekrtonski chok i prozuji getriba ako se ne odrzava redovno i to je to sto se kvarova tice. Ubacis rucni chok na sajlu da ga je lako dohvatiti i mjenjas ulje u getribi svake sezone i vozis se vjecno. Ja sam svom pezi u getribu cak ubacio i magnet da skuplja eventualne opiljke i učinio je vječnom.

Tako je POTPIS POTPIS POTPIS  :notworthy: :notworthy: :notworthy:
Sve kaj si napisao istina je od riječi do riječi. Jedina mana je getriba ali ako se redovito ulje mjenja bit će ok. Ja sam se tu opekao i nakon toga tesko je naci ispravnu getribu. Na kraju uzeo malossi 4% produzenu i radi bombon. sada samo redovito odrzavanje. Svaku zimu promjenim si sve. Tu spada prijenos rolice remen klizaci , iglicasti , karike , ulje getribe , svjecica i lamelice. Tako da sam na sezonu 100% spreman i da nemam iznenadjenja.
To cijela igranka kosta me remen 80 +15 +120 + 40+ 100+ 20 + 40kn = cca 400 kn
Ovo sve kod piaggia kosta DUPLO samo remen i mikroremen su 250-300kn dodas rolice i papa prevalio si moj budzet vec , a di je jos prirubnica klizaci zupcanik uljne itd itd itd.

Pa evo nek Suhi kaze prvi sta je njemi sve riknulo :laughing9:

O tome suti ko pi*ka :toothy12:

Kaj je meni riknulo  :icon_scratch: Daj me ti podsjeti molim te. Nikada nista nije riknulo na pezi ama bas nikada nista. Nacesti da sam osta da je nesto potrgalo to se jos nije desilo. Oserafio mi se ventilvar 5x. Zasto ? Jer doma na ruku stezao i nisam imao alat. Riknula mi getriba. Zašto ? Jer me bolio tuki za ulje , bio sam neuk oko te stavke.  A zapravo to je jedina stvar na koju treba obratiti pozornost.
Ok ima jedna stvar kaj je riknula. Vodena pumpa i jel se zna kako je riknula to nitko ne pita. Kako sam radio u Piaggio servisu na one 4 gumice stavio sam piaggio serafe koji inace budu na deklu. I kaj se desilo u voznji pukao je seraf i podrobio sve unutra i proletio kroz vodenu. Majku im cigansku neznaju niti seraf napraviti.
A to za serafe imam jos jedan slucaj. U glavi sam si napravio navoj za odzracivanje posto sam imao neku cudnu glavu koja je sve imala blindiranu. Uglavnom napravio navoj i stavio opet piaggio serafic M5 koji inace ako se ne varam na poklopcu magneta ili od uljne pumpe tak nesto. Uglavno idem ja zaserafit serafic u aluminijsku glavu pri ozracivanju i na serafu se poglode navoj u aluminijskoj glavi. 2x  talijan gura svoje đubre meni pod nos E pa vise neces digiću jedan.
Osim vodene kada sam ostao na cesti nikada nije bilo kvara. Govorim o pezinim orifinalnim djelovima. Nikada nista se pokvarilo nije.
Ako te kaj tjesi mogu dodati posudicu vode koja dodje 300kn. Platil sam ju jer sam sada miran jos 15g. Posudica pukne jer je kiler drito ispod nje a jako je malenai za razliku od piggia dobro dihta a time se i jace grije. Ovo ne smatram kvarom vec zamorom materijala i pod normalno odrzavanje nakon 15g i stvarni 100000km jer ta posuda je mnoja originalna.
Da vidimo kaj se pokvarilo na pezi ne originalno:
1) Leovince 70 pukao na nosacu - TALIJANSKA kvaliteta i TALIJANSKO razmisljanje cim skuplja stvar to veci skart. Spuh koji inace dodje 2800kn pukne na nosacu. Da mi sedns to desi bacio bi ga uprek livade neka trune do kine.  a ja ga omotao zicom telefonske govornice. AHAHhaha
2) S6 kuplung - kinjara teska opruge najmekse i pukne kukica. Na kraju zavrsio na pruzi pregazio ga vlak.
3) Gianelli rekord - još jedan u nizu talijana.  Uloženo dobiveno OK ali da mi pocne slinit nakon 300km  je nepodnosljivo. Onda ga zavario  i nakon godinu dana pukao na surli. Pa sam radio pojacanja i za sada drži kod frenda.
4)  Cep posudice antifriza - Nabavio cep od posudice antifriza "isti" kao moj. Samo moj je plavi , avoj je crni , oba su MTA. Taj cep inace bio sa Aprilia Area51. Uglavnom metnem ja cep i kren se vozit ljeti i na momente ja osjetim nest na koljenima al ono ne obazirem se mislim si "bube bombardiram". ali vraga stao ja pogledam koljena a ono crvene kapljice. Majku ti talijansku pa zar i ovo je skart. Znaci moj originalan cep ima zube ovako \|\|\|\|\| (lijeva strana gleda prema dole , desna prema gore ). To znaci  da kada ga se stegne ravni zubi se stiscu uz zube posude koji su isto ravni. Eh ali kako je talijan to zamislio. Pa eto on je to zamislio da svi budu skoseni /\/\/\/\ I normalno kada stegnes navoj preskoci. To je jos jedan u nizu talijanskih skartova.
5) Evo najnoviji skart od Malossia kupio rolice 5.0g metnem na vagu kad ono 5.3g. takoder i Leovince 4.8g je 5.1g.

O talijnskom otpadu mogu pisati jos 20 prisjestupnih godina. Da ne govorim o pucanju remenja na piaggio , da ne pricam o radilicama i ciklistici novih skutera i kvaliteti istih.
talijan sve upakira  , stnci zablinkaju oci. A Digić se sa stzrane samo smije i vec priprema teran znajuci unaprijed kaj ces prvo traziti.

Onaj moj kec je bio jos najbolji peza ikad, kupio ga kao najvece groblje i uredio ga da bude savrsen. Prijasnji vlasnik ga uopce nije odrzavao tako da nije za zamjerit kaj sam sve mjenjao na njemu. Zao mi dan danas kaj sam ga poklonio Marjanovicu. Da mogu nac opet takvog za one pare uzo bi ga odma. Nije nesto bio sporcki ni brz al je malo trosio i sve je bilo po PSu slozeno.

Joj Zvonkec da znas kak je i meni zao tog skutera. Ko pesu , ovaj blesan se tu javlja a nema pojma kakva je situacija bila kada sam ga "JA" skrsio.
Pa eto neka svi znaju. Pao sam sa SF1 na zelenome valau. A kako je to bilo , pa ovako.
Vozio se kuci sa posla i divljak koje se prestrojavao kao da je schumaher  pogodio je sa zadnjim branikom mene u prednji kotac. Momentalno sa zviznuo na pod i odsklizao se + dodatno je jos i ksa padala. I ajde pogodite , kako je bila guzva idealna prilika je bila za pobjec i frajer je zbrisao.
Nit se sjecam koji auto niti ista. Te peže mi tako zao ali ajde nadam se da je sada u boljim rukama i da ce dobiti nadnaravnu moc zar ne bata Saug.


 




Peza kao zgewindani Lamborgini
Peugeot Scooters 092-306-3817
Samo Francuz :rock_:

Offline SF2 Freak

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 3966
  • Spol: Muški
  • Dr. Peugeot triper^2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity 50
  • Moja Kaciga: Xlite , Shark
  • MojSetup: Serijala komplet
  • MojSpuh: Serijski
Odg: A pokusavao sam biti Peza fan!
« Odgovori #19 : 27 Studeni, 2018, 23:52:47 »
A ovo kaj je Suhi slozio je skarabudzotina, doslovno radja performanse iz tog skutera godinama, i napravio je pomak uz enorman angazman i ulog kao u high end skuter.
Lik tvrdi da sam imao multivar, a jos me pitao vise puta kad cu montirat jel mi se niie dalo dok ne istestiram serijskk, i BRASNARIO SAM u krajnjoj njegovu super nabudzenu pezu sa serijskim variomatom haha

Stari moj nikada ti mene nisi peglirao, a i ajde mi molimte reci kakve ja to imam posebne djelove na skuteru i kakve sam to posebne djelove imao na skuteru i kolki je moj ulog bio i kolki je moj ulog ?Ne guraj nos tam di ti nije mjesto pusti moje novce igraj se sa svojima to te ne zanima ali ajde nemam kaj skrivati. Da ti pomognem još jedamputa jer opet nemaš pojma.
Kada sam slozio pezu ove sezone u proljece skuter je isao katastrofa. 74 top speed  :icon_scratch: . JEli to do konja ili do necega trecega pitas li se sada. E pa da ti sada talenat objasni stvari koje ti nemas pojma.

Znaci setup na proljece je bio ovakav. Remen - Bando ditech , Variomat Malossi multivar - morini sa bolcnom S6 od pezice i sa kalotom od narakua od batine , Polutke - WRC ubijene (pinovi se zdrobili i urezao se nov kanalic di inace klize pinovi. Te polutke su nakndano kupljene jer sam svoje prodao kada sam imao totalku to kod sebe sa pezom i mislio odustati od svega.
 Znaci u prijenusu je bio mix svega i svacega i normalno da nije funkcioniralo.
Zatim stavio izduseni doppler sa ko zna kolko km i stvar se popravila. Krajnja vrhunska , Zvonkec bio darezljive ruke i donirao polutke WRC mint stanje + getriba 4% skuter je letio. 100gpsa nije bilo problem. al s vremenom poceo je zezati, poceo je traziti sve lakse i lakse rolice i tu dolazimo do variomata. samo zato na dragu si bio brzi. Prvu rundu sam nadrapao puru ko da vuce sidro iza sebe. I cim se skuter zagrije poceo je cvikat vario. Odkako sam vario promjenio eto neka kaze Tomi , Zvonkec  , tko god kako Pezica ide. Pjurdet  je samo maska , samo izlog i samo moze biti u povjesnim knjigama i to da samo stoji pod stavci " Zelite li znati vise".
Prava realnost , sadanjost i budusnost je Peugeot. Svidjelo se vama ili ne ali do tuninga bez diranja cilindra boljega skutera nema. Alu cilindar , vjecna prirubnica , lako podesavanje karba, jeftino odrzavanje prijenosa. To su sve plusevi. Mane nema kao niti mutavih zubi na radilici niti klimave radilice i pucanja krakova radilice , niti ikada su namotaji otisli niti imam potrebe za pumpama i regulatorima i injektorima i nez kakvim gumicama.
Sjedi / vozi , a tako ce i biti sada na sezonu. Ide se na trip, ivec se pomalo spremam. Kada vidim da sam ove sezone 15000 trip od 5000km mi  ne predstavlja nikakav problem.  :icon_thumright:
Peza kao zgewindani Lamborgini
Peugeot Scooters 092-306-3817
Samo Francuz :rock_: