Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Yamaha Aerox by Teka  (Posjeta: 40480 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline TekaRox

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 251
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Podprolog
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox
  • Moja Kaciga: Shoei
  • MojSpuh: Stage6 R1200
Yamaha Aerox by Teka
« : 11 Studeni, 2018, 23:48:50 »
Pozdrav svima, zelim predstaviti svoj projekt Yamaha Aerox Midrace. Ovo je moj prvi projekt i skuter ikada. Moglo bi se reci i moja nocna mora.
Pa evo par slika motora.







1. Slika je slika koju sam dobio od proslog vlasnika. Zivim u Vrgorcu pa mi je bio prevelik trosak otici do Poreca da bi pogledao skuter. Vjerovao sam mu na rijec da je sve ispravno i da je skuter pali vozi. Osao sam na banku i uplatio novac, on je prebacio skut na ime moje majke i skuter je pokupila ova transport tvrtka Dima d.o.o. ...za 400kn su doveli skuter. Svaka im cast. No kad je skut dosao nije bio ni blizu ispravnog. Glava je pukla, gubio vodu, vodena je osla u k**ra*, dignut je zeger osigurac iznutra i vracen tako, kad sam digao poklopac sve je ispalo samo.. Skuter je bio 3 dana ispred kuce dok nije upalio, isao je kao lud, bio je na Dr Evo, Malossi zute sustice kvacila.



Od tad je proslo godinu dana, skut je neprestano bio kod kuce, pa nakon dva dana u mehanicara opet, i tako 4 5 puta dok nisam odlucio malo istrazit i uc u svijet skutera, mehanike i cega ne.
Odlucio sam sam promijenit radilicu i sklopit skuter sve ispocetka jer svi sve znaju a nitko nezna napravit. Dzabe davati pare za nista, dan danas sam duzan 500kn mehanicaru i to za sto, za to sto mi je urezao navoje u blokovima, i to je uspio zajebat.


Radilicu je trebalo mijenjat pod hitno jer je prosli vlasnik izbacio onu piksnu malu iza variomata i cijeli bendiks...tako da vario nije uopce bio u ravnini s kvacilom. Posto je bio daleko da ga saraf variomata stegne, ubacio je par sajbica te je s tim pojeo doslovno radilicu.



Odlucio sam kupiti novu radilicu i novi vario
Polini Hi-Speed i Motoforce Racing 12mm





Znaci sve radim sam, nitko mi ne pomaze, gledam YouTube videe i pokusavam skuzit. Zahvaljujem se clanu foruma dacerovs jer mi je pomogao mnogo sto se tice ovog projekta/builda. Sve mi je ovo novo tako da je dosta i nervozno jer ima dosta prostora za greske.

Rastavljeni blokovi, oprani, ubaceni novi lezaji i semerinzi. Koyo C4 i Corteco.







Kad sam otvorio getribu, odma sam se upitao koji ku*** se ovdje dogada. Netko je prije valjda otvarao poklopac iz nekog razloga te zaboravio vratiti sajbice te je to uzrokovalo ovo.



Vidi se na manjoj rupi gdje ulazi srednji zupcanik kako nije bilo sajbice, poklopac se pojeo.



Nitko u gradu nije imao radapciger potreban da se izvade lezaji iz getribe pa sam odlucio improvizirati.  :icon_biggrin:





Skuter je u ovom trenutku bio kompletno rastavljen do zadnjeg sarafa, odlucio sam malo osvjeziti ramu!




Preko fb sam kupio koristeni kit 70cc Stage 6 Sport Pro. Znam da cete reci da se to inace kupuje novo ali nisam imao novaca a kit je bio u skroz dobrom stanju. Sto se i potvrdilo kad je dosao kuci. Ovo po klipu i cilindru je ishod raspadnute svjecice koja je samo malo natucala klip al tjt. Sve je ispolirano i nadam se ispravno.  :toothy9:








Sad je i doslo vrijeme da se sklope blokovi. Radilica idje u zamrzivac!!!




Dok sam nasao industrijski fen proslo je par dana, radilica jos uvijek "Chilla" u hladnjaku.
Dosao je dan stavljanja radilice, nezna se jesam li vise nervozan ili zivcan, prvi put radim pa neznam ni sam gdje mogu zajebat a znam da mogu svaki tren..ako ima smisla!?!?! :toothy12:

Mali blok s lezajem stavio u pecnicu na 150 stupnjeva C a veci blok grijao fenom na 530 stupnjeva 2 3 minute. Mislio sam da ce radilicu trebati zatezati sarafima od blokova ali cudom je samo kliznula u blokove, bez ikakvog problema, pa evo i slika dok stoji u bloku. (Znam da ima podosta diht mase, ali bolje da ljulja nego da zulja, uostalom, nisam htio da negdje ostane bez mase ::))




Stavljeni semerinzi, namotaji, magnet, kajla.. ugl sve sa te strane bloka osim vodene. Variomat nisam stavio posto nemam onu piksnu sa te strane niti imam bendiks pa nemogu ga ni stegnut. Susjed ima roxa pa ce mi dopustit da dignem s njegovog i prebacim da vidim hoce li upaliti.

Na skutu je Dellorto 17.5 sa 98 diznom..znam da je prevelika, neznam sta da kazem. Nego me zanima hocel klipu biti ista ako je karb pre mali, preporucili su mi dell 19 pa cu nabaviti njega, set dizni i igli pa to nastelat.

Isao stavit glavu i naletio na novi problem, glava nemoze proci zadnji centimetar do bloka, ovaj majstor urezao sipku na koju je urezao navoje, pa su navoji na strani bloka veci nego na suprotnoj strani...znam znam, budala.

Otac rekao da ce na glavi prosiriti rupe cenat dubine samo da sjedne taj zadnji cenat...dok on to govori ja samo vidim kako ce sve otici kvragu, ali rekao je kao ja garantiram da ako ode u ku*** ja kupujem novi kit. I aj ko ga jebe, izbusi on to i nabijem ga do kraja, stavim dihtunge stegnem sve i trenutno sam tu.




Ovdje se vide sipke... ::)  ::)






Evo slika mene i mog pederastog pogleda  :laughing3:  ;D








Masina trenutno sjedi kao na slici i ceka sutra da se pokusa upaliti.

Hvala svima na citanju teme, updateat cu ovaj post kako budem radio i slikao, no napokon se blizi kraj.

Offline RunnerSukosan

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3009
  • Spol: Muški
  • Dr.mr.sc. Aprilia
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 70
  • Moja Kaciga: AGV Skyline
  • MojSetup: Dr.Evo 70, 17.5 dell, multivar, itd..
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Yamaha Aerox by Teka
« Odgovori #1 : 12 Studeni, 2018, 07:20:00 »
Fali ti gumica na magnetu.. I i sredi sarafe na prirubnici, 19 karb obavezno
Imas jeftino OKO karburatore
Gilera Runnner 50\
Gilera Runner 70   \ karbosi triperi
Aprilia SR172R      /

Online ljubo46

  • Aprilia team Croatia
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6046
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moja Kaciga: IXS
Odg: Yamaha Aerox by Teka
« Odgovori #2 : 12 Studeni, 2018, 07:51:24 »
Al ti je mastor uvaliooo pa to je strasno sto danas likovi rade a pojma nemaju...pa sve su sjebali..
Ali svaka cast na tvom trudu i volji i zivcima...

Karb uzmi dell 19 sa iglom w9 ili w7
Vodenu isto repariraj sad dok sve slazes.

Offline dacerovs

  • Nema šerafanja nema živaca
  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1820
  • Spol: Muški
  • Yamaha Nmax Club
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Zagreb
  • Moj Skuter: Suzuki Burgman 400K7
  • Moja Kaciga: Schuberth R2
  • MojSetup: Skoro serijala
  • MojSpuh: Kromirjanji
Odg: Yamaha Aerox by Teka
« Odgovori #3 : 12 Studeni, 2018, 07:57:57 »
Ajd super je sve jos ispalo kako ti je ovo prvi doticaj sa skuterom i mehanikom.
Samo ovo je bilo zamorce samo takvo al dobro to je drugi par cipela, skuter se kupuje po principu videno kupljeno i sta je tu je, nisu svi u mugocnosti to izvrsit pa vjeruju drugima na rijec i onda kako imas srece.

Drago mi je da sam ti pomogao da to sve sklopis i za prvi put je to sve ok.
Sad ces vidjet dalje kako ce se stvari odvijat, kad upali kad se ugrije odzraci sistem obavezno, za karb nisam siguran hoce bit ok dizna ali prije ne nego da i da 19 karb pod obavezno treba na ovaj cilindar.

Po meni je jedini greska to sta si odma montirao Sport Pro i to je kit koji treba znat ustelat.
Bolje bi bilo da si stavio npr Drevo pa se ucio na njemu stelat karb i setup pa bi ti to olaksalo posao sa ovim kitom.
Za pocetak nabavi 19 karb pa cemo probat po forumski nastelat.
Treba ti 19 karb, set dizni ,set pilot dizni i seti igla, za karb w9 igla ,dizna najveca i 42 il 44 pilotka, usis na airboxu prosirit na 20-21mm  i to nek ti bude pocetak di ces krenut.




Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline PchelaUbica

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4022
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pž
  • Moj Skuter: Aerox Rossi Replica
  • MojSetup: Lake rolne za start
  • MojSpuh: Mnogo jaka grana odsijeca
Odg: Yamaha Aerox by Teka
« Odgovori #4 : 12 Studeni, 2018, 08:20:09 »
Pa jel to moguce da netko moze toliko toga sfusat na tom skuteru i na takav nacin. Pa nemos vjerovat. Svaka.cast dobro ti to i podnosis. Ja bi ga vec prerezo po pola kad bi viidio to.  Nadam se da nisi puno dao za njega posto te taj slago
:yamaha:

Offline TekaRox

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 251
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Podprolog
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox
  • Moja Kaciga: Shoei
  • MojSpuh: Stage6 R1200
Odg: Yamaha Aerox by Teka
« Odgovori #5 : 12 Studeni, 2018, 09:26:33 »
Fali ti gumica na magnetu.. I i sredi sarafe na prirubnici, 19 karb obavezno
Imas jeftino OKO karburatore
Za gumicu znam, ovo je bio nekakav DIY projekt..nije mi ni vazno jer vozi a mislim si stavit el. vodenu pumpu. 19 karb narucujem sigurno, a sarafe nisam imao duple pa stavio stare :icon_biggrin:
Samo po sarafima se vidi kako je motor cuvan prije mene..

Al ti je mastor uvaliooo pa to je strasno sto danas likovi rade a pojma nemaju...pa sve su sjebali..
Ali svaka cast na tvom trudu i volji i zivcima...

Karb uzmi dell 19 sa iglom w9 ili w7
Vodenu isto repariraj sad dok sve slazes.
Ma majstor je za kurca..trazi 500kuna a nece ih dobiti to je sigurno.. zivci su davno izgubljeni  :toothy9: ali zato dobijem volje u neke dane pa pomalo rijesavam.

Ajd super je sve jos ispalo kako ti je ovo prvi doticaj sa skuterom i mehanikom.
Samo ovo je bilo zamorce samo takvo al dobro to je drugi par cipela, skuter se kupuje po principu videno kupljeno i sta je tu je, nisu svi u mugocnosti to izvrsit pa vjeruju drugima na rijec i onda kako imas srece.

Drago mi je da sam ti pomogao da to sve sklopis i za prvi put je to sve ok.
Sad ces vidjet dalje kako ce se stvari odvijat, kad upali kad se ugrije odzraci sistem obavezno, za karb nisam siguran hoce bit ok dizna ali prije ne nego da i da 19 karb pod obavezno treba na ovaj cilindar.

Po meni je jedini greska to sta si odma montirao Sport Pro i to je kit koji treba znat ustelat.
Bolje bi bilo da si stavio npr Drevo pa se ucio na njemu stelat karb i setup pa bi ti to olaksalo posao sa ovim kitom.
Za pocetak nabavi 19 karb pa cemo probat po forumski nastelat.
Treba ti 19 karb, set dizni ,set pilot dizni i seti igla, za karb w9 igla ,dizna najveca i 42 il 44 pilotka, usis na airboxu prosirit na 20-21mm  i to nek ti bude pocetak di ces krenut.




Sent from my iPhone using Tapatalk
Da znam, stanje je bilo 1/10..nadam se da cu ga malo oziviti :)
Tebi majstore hvala jos jednom!
Pokusat cu ga upalit na ovom dell 17.5 dok ne dodje dell 19 pa onda tek stelat. Ovaj karb sam vozio na dr evo i vozio je bez trokiranja..samo je trosio kisu isusovu. Postavit cu slike dr eva kojeg sam pokusao spasiti. Osim ove dizne 98 imam i 64 diznu u kutiji al mi nesto govori da je to premala dizna za ovaj kit ;D
Uglavnom, palim ga danas da provjerim instalaciju i da spojim sta treba spojit, pa ako bude prilike mozda padne i 1 djir.(Stavim video na forum :))

Citat: PchelaUbica
link=topic=110445.msg1321731#msg1321731 date=1542007209
Pa jel to moguce da netko moze toliko toga sfusat na tom skuteru i na takav nacin. Pa nemos vjerovat. Svaka.cast dobro ti to i podnosis. Ja bi ga vec prerezo po pola kad bi viidio to.  Nadam se da nisi puno dao za njega posto te taj slago
Ocito je moguce..kad je izasao iz onog kamiona samo sam gledai gdje da ga odlozim, a kaze mi sve ispravno. Haha ma i ja bi ga prerezao ali velika volja i zelja za voznjom. Iskreno, dao sam 400€ . Ne zelim cuti komentare kao "preskupo" ovo ono..ne zanima me pa se suzdrzire.

Hvala svima na lijepim rijecima, stvarno znaci mnogo kad nakon ovolike muke netko hvali projekt i vidi da bi moglo biti nesto!

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: Yamaha Aerox by Teka
« Odgovori #6 : 12 Studeni, 2018, 09:49:14 »
Glava je cilindar a cilindar je glava, posto vidim da mijesas ta dva pojma  ;D

Sretno sa daljim radovima i samo polako da se ne potkrade neka greska pa ode sve u tri lepe. Fino si opisao projektic nek su nam se malo i minarelliji vratili na forum dosta ovih dosadnih piaggio dailyja  ;D :headbang:

Offline TekaRox

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 251
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Podprolog
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox
  • Moja Kaciga: Shoei
  • MojSpuh: Stage6 R1200
Odg: Yamaha Aerox by Teka
« Odgovori #7 : 12 Studeni, 2018, 10:07:51 »
Glava je cilindar a cilindar je glava, posto vidim da mijesas ta dva pojma  ;D

Sretno sa daljim radovima i samo polako da se ne potkrade neka greska pa ode sve u tri lepe. Fino si opisao projektic nek su nam se malo i minarelliji vratili na forum dosta ovih dosadnih piaggio dailyja  ;D :headbang:
Znaci na vrhu kita je glava..vidis to sam si i mislio jer ima smisla pa su mi ovi tu iz sela rekli da nije. Hmm, hvala ;D
Nadam se da nece, sve sam prije provjerio prije nego sto je bilo stavljeno, jos mozda bude trebali dirati u kut paljenja, no nisam siguran.
Dosta ljudi mi je reklo da fali minarellija na forumu pa da stavim da malo "osvjezim" pa evo :icon_thumright:

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6999
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Yamaha Aerox by Teka
« Odgovori #8 : 12 Studeni, 2018, 10:29:47 »
AragonY-Sta se veselis tim marinijima,nemre to bolje od Piaggia!

Teka-Sretno s projektom,konacno lijepo predstavljanje radova,samo tako nastavi,ovoga nam fali na forumu.

Sto se tice nekih savjeta,preporucio bi ti ako za prvu ruku planiras ostati na tom 17.5 karbu,osiguraj si set glavnih dizni i bar a20 i a07 iglu,kako bi to mogao postelati.Bilo bi steta da sav ulozen trud ode radi 100kn.U dogledno vrijeme si gledaj 21phbg,isti vrag ko 19,samo ce bolje ic,a isto trosit.

Koji auspuh je u planu,nisam vidio da si spominjao i sta od prijenosa planiras/imas?
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline TekaRox

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 251
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Podprolog
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox
  • Moja Kaciga: Shoei
  • MojSpuh: Stage6 R1200
Odg: Yamaha Aerox by Teka
« Odgovori #9 : 12 Studeni, 2018, 10:46:56 »
AragonY-Sta se veselis tim marinijima,nemre to bolje od Piaggia!

Teka-Sretno s projektom,konacno lijepo predstavljanje radova,samo tako nastavi,ovoga nam fali na forumu.

Sto se tice nekih savjeta,preporucio bi ti ako za prvu ruku planiras ostati na tom 17.5 karbu,osiguraj si set glavnih dizni i bar a20 i a07 iglu,kako bi to mogao postelati.Bilo bi steta da sav ulozen trud ode radi 100kn.U dogledno vrijeme si gledaj 21phbg,isti vrag ko 19,samo ce bolje ic,a isto trosit.

Koji auspuh je u planu,nisam vidio da si spominjao i sta od prijenosa planiras/imas?
Usporedjivat necu, jer nisam vozio nikad dobro radenog i ustelano. Moglo bi se reci da nisam imao tu cast. No ipak bi opet uzeo minarelli preko pia.
Hvala hvala, mozda bude jos toga, gledam si nexi rox uzet za stunt, jeftin je.
Dizne i igle si mislim uzet, i dell 19..nemrem nac dell 21 nigdje za dobru cijenu. Na 17.5 je 98 dizna i mislim da klip nebi trebao izgoriti..bar se nadam.
Auspuh imam Yasuni R..dosta ljudi mi je reklo da nabavim nesto jace, al mislim da je i Yasuni R dosta jak..ako sta izleti, uzet cu sig.

Offline dacerovs

  • Nema šerafanja nema živaca
  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1820
  • Spol: Muški
  • Yamaha Nmax Club
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Zagreb
  • Moj Skuter: Suzuki Burgman 400K7
  • Moja Kaciga: Schuberth R2
  • MojSetup: Skoro serijala
  • MojSpuh: Kromirjanji
Odg: Yamaha Aerox by Teka
« Odgovori #10 : 12 Studeni, 2018, 11:02:31 »
Ako ostanes na Yasuni R, onda cak i mozes ustelat sve sa 17.5 frgom.
Dario007 ti je napisao igle koje ti trebaju, a i set dizni uzmi. Naravno ako prije ne nabavis 19 frgu onda se nemoj zezat sa 17.5.
Sad je isto pitanje sta ti zelis od skuta, jel zelis tockarat na zadnjem ili ti treba za ganjanje di zelis vecu krajnju brzinu.
Ako mislis tockarat, onda ostavi ovu getribu, a ako mislis ovo drugo onda bi bilo pozeljno produzenje getribe 7-15%.
Al dobro, to su vec finese, prvo treba upalit masinu i vidjet kako to igra pa se onda bacit u stelanje prijenosa i sveg ostalog.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline TekaRox

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 251
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Podprolog
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox
  • Moja Kaciga: Shoei
  • MojSpuh: Stage6 R1200
Odg: Yamaha Aerox by Teka
« Odgovori #11 : 12 Studeni, 2018, 11:27:42 »
Ako ostanes na Yasuni R, onda cak i mozes ustelat sve sa 17.5 frgom.
Dario007 ti je napisao igle koje ti trebaju, a i set dizni uzmi. Naravno ako prije ne nabavis 19 frgu onda se nemoj zezat sa 17.5.
Sad je isto pitanje sta ti zelis od skuta, jel zelis tockarat na zadnjem ili ti treba za ganjanje di zelis vecu krajnju brzinu.
Ako mislis tockarat, onda ostavi ovu getribu, a ako mislis ovo drugo onda bi bilo pozeljno produzenje getribe 7-15%.
Al dobro, to su vec finese, prvo treba upalit masinu i vidjet kako to igra pa se onda bacit u stelanje prijenosa i sveg ostalog.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Iskreno, radje bi da je startan i da dize na zadnji, da "pocepa" sve ove skutercice u blizini ;D ;D
Imam taj 17.5 i on je bio nastelan na dr evo, ja cu ga tu malo samo uradit da vozi na ovom kitu par dana pa cu uzet dell 19 ili 2 ak uspijem nac, ovisi.
Za getribu sam se raspitao kod Plese, dodje 600kn tako da mi to nije trenutno prioritet.
Igle i sve nabavim kad dodje bolji karb, mislis da cu moc yasuni r vozit sa dell 19/21 i S6 Sport Pro

Online ljubo46

  • Aprilia team Croatia
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6046
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moja Kaciga: IXS
Odg: Yamaha Aerox by Teka
« Odgovori #12 : 12 Studeni, 2018, 17:30:28 »
Mozes vozit r-a bez problema
Getribu polovnu nabavi od nekoga s foruma i gotovo.
Bar za roxa ima dijelova.

Offline Pupo

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Odg: Yamaha Aerox by Teka
« Odgovori #13 : 12 Studeni, 2018, 19:05:28 »
Samo naprijed, pratim pozorno.

Offline TekaRox

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 251
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Podprolog
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox
  • Moja Kaciga: Shoei
  • MojSpuh: Stage6 R1200
Odg: Yamaha Aerox by Teka
« Odgovori #14 : 12 Studeni, 2018, 22:21:01 »
Znaci, mali update, skinuo s frendova roxa bendiks i onu piksnu iza bendiksa..spojio struju magneta i baca iskru. :headbang:
Spojio karb i skuter upalio nakon 10. Puta(Na kurblu)
Nisam imao vode, ni spuha pa je radio 1 sekundu ;D
Sutra lijem antifriz, stavljam spuh nakon sto ga obojim u crno i tu stavim video skutera.
Moze li mi netko objasniti kako da stavim video direkt u komentar, da ne bude link. Hvala!

Offline RunnerSukosan

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3009
  • Spol: Muški
  • Dr.mr.sc. Aprilia
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 70
  • Moja Kaciga: AGV Skyline
  • MojSetup: Dr.Evo 70, 17.5 dell, multivar, itd..
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Yamaha Aerox by Teka
« Odgovori #15 : 13 Studeni, 2018, 08:24:17 »
Brate mili motor nikad ne palis bez auspuha!!! Zelis riskirat da ti pljucne karike?

Mozes samo link stavit sto se videa tice
Gilera Runnner 50\
Gilera Runner 70   \ karbosi triperi
Aprilia SR172R      /

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Yamaha Aerox by Teka
« Odgovori #16 : 13 Studeni, 2018, 09:16:08 »
Svaka cast kid, za tockaranje uzmi piaggio serijsko kvacilo i RMS obicno zvono  :headbang: Dize i sa malossi primarom :frajer:
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline TekaRox

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 251
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Podprolog
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox
  • Moja Kaciga: Shoei
  • MojSpuh: Stage6 R1200
Odg: Yamaha Aerox by Teka
« Odgovori #17 : 13 Studeni, 2018, 09:50:18 »
Brate mili motor nikad ne palis bez auspuha!!! Zelis riskirat da ti pljucne karike?

Mozes samo link stavit sto se videa tice
Iskreno nisam ni znao..hvala na informaciji..samo po ovoj sitnice se vidi koliko zapravo neznam

Svaka cast kid, za tockaranje uzmi piaggio serijsko kvacilo i RMS obicno zvono  :headbang: Dize i sa malossi primarom :frajer:
Imam Maloossi zvono sad na njemu, centralnu zutu i plavu susticu i imam polinijeve zelene sustice male i u njemu s6 federe...sta da stavin?   A sto se tice prijenosa..hocel pasat kvacilo koje je bilo na piaggio nrg? Ima susjed malossievo neko, vidit cu kad dodje kuci.

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Yamaha Aerox by Teka
« Odgovori #18 : 13 Studeni, 2018, 10:22:37 »
Na roxu nemas potrebe ici dalje od RMS obicnog zvona. Jer je karakteristicno po tome sto je vrlo siroko, taman da 100% iskoristi piaggio kvacilo koje nije tesko.

Malossi obicno zvono trazi podlosku koja dolazi uz njega (ja je recimo nisam dobio, a papiric na kojem pise da hah) i to zvono felsa, plus slabo pokriva kvacilo.
Minarelli kvacilo ima male povrsine i jako se brzo potrosi jer opako klizi na jacem setupu. Ca i kad stavis najmekse federe...


Rms zvono je oko sto kuna novo, a piaggio kvacilo uzmes polovno da je ko novo za pedeset sto kupna i imas kupkung mocan kao delta i wingbell na setupika do srednje tvrdih oprugica.

Probao sam hrpu tih kuplunga, ekioa je probavala svasta nestonl drugo i ovo je best buy, a usput i start za base i slabiji midrace
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline TekaRox

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 251
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Podprolog
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox
  • Moja Kaciga: Shoei
  • MojSpuh: Stage6 R1200
Odg: Yamaha Aerox by Teka
« Odgovori #19 : 13 Studeni, 2018, 11:30:56 »
Na roxu nemas potrebe ici dalje od RMS obicnog zvona. Jer je karakteristicno po tome sto je vrlo siroko, taman da 100% iskoristi piaggio kvacilo koje nije tesko.

Malossi obicno zvono trazi podlosku koja dolazi uz njega (ja je recimo nisam dobio, a papiric na kojem pise da hah) i to zvono felsa, plus slabo pokriva kvacilo.
Minarelli kvacilo ima male povrsine i jako se brzo potrosi jer opako klizi na jacem setupu. Ca i kad stavis najmekse federe...


Rms zvono je oko sto kuna novo, a piaggio kvacilo uzmes polovno da je ko novo za pedeset sto kupna i imas kupkung mocan kao delta i wingbell na setupika do srednje tvrdih oprugica.

Probao sam hrpu tih kuplunga, ekioa je probavala svasta nestonl drugo i ovo je best buy, a usput i start za base i slabiji midrace
A npr kad nebi uzimao nista, bil pia malossievo kvacilo bilo dobro, dovoljno..btw, deklo mu je izbuseno, ovaj je vlasnik prije rezao fleksom rupe za bolje ladjenje..pa je u stilu str8 dekla..govorim zbog hladjenja.
Kakav je malossi delta?
Danas cu vidit koje kvacilo i zvono su u frenda..pa napisem tu!