Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: zamjena dijelova  (Posjeta: 1315 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline tomako

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 59
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
zamjena dijelova
« : 10 Studeni, 2018, 19:25:41 »
za kineske skutere sa motorom GY 6 4T  obujma 50, 125 i 150ccm dali su isti CDI i statorski namotaji ?

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6726
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: zamjena dijelova
« Odgovori #1 : 10 Studeni, 2018, 19:30:43 »
CDI večinom je, stator nije isti ( fizički paše s jedne na drugu mašinu al nema isti broj žica i nije isti džek pa nemreš ni spojit na instalaciju )

Ja npr imam na malom kineskom skuteru 50cc mašinu od 125 pa da nemoram jebat po instalaciji samo sam prebacio namotaje sa 50cc mašine na 125
« Zadnja izmjena: 10 Studeni, 2018, 19:32:45 zvonkec92 »
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline tomako

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 59
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: zamjena dijelova
« Odgovori #2 : 10 Studeni, 2018, 21:11:35 »
zvonkec kao i uvjek daje brzi i precizan odgovor.
ja inače vozim ovdje u Cavtatu  baotian 50 ali dignut na 72ccm i to zadnjih 8 godina samo gorivo i malo ulja, bez ikakvih problema ili kvarova. oni ovdje nisu popularni, tako da sam dobio još dva  50ccm na poklon i to u voznom stanju. iz tog razloga sam postavio to pitanje pošto imam puno dijelova. sada vozim  PEDU 150 4t ali sa kotačima 16" i to je razlika udobnosti voznje nebo i zemlja. pošto je i on dobijen ali u dijelovima, biti će još pitanja. spajanje nije problem, pošto djekove zamjenjujem malim luster klemema i termooblogom.
hvala na odgovoru.   

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6726
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: zamjena dijelova
« Odgovori #3 : 10 Studeni, 2018, 21:21:11 »
Ako ti struja ide od ruke onda se igraj, ja sam prvo probavao namotaje od 125 spajat na 50 instalaciju al ni sa jednim reglerom nije punio kako treba, tj punio je preko 17 Volti pa mi je ovo bila jedina opcija
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline dino73n

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški
  • Nije bed pasti,bed je ne ustati....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Beverly 300HPE Sr50R
  • Moja Kaciga: LS2 Twister
  • MojSetup: FullSerijala
  • MojSpuh: SC08
Odg: zamjena dijelova
« Odgovori #4 : 10 Studeni, 2018, 21:33:26 »
Ako ti struja ide od ruke onda se igraj, ja sam prvo probavao namotaje od 125 spajat na 50 instalaciju al ni sa jednim reglerom nije punio kako treba, tj punio je preko 17 Volti pa mi je ovo bila jedina opcija
Imas dvije vrste tih namotaja na 4T gy6 masinama i tako idu i dvije vrste reglera. Najlakse ih je prepoznat po tome sto su "faze" za punjenje akumulatora i svjetla u jedih namotaja spojene na masu a u drugoj verziji "vise" u zraku. Znaci kad se mjere instrumentom bjela i zuta zica imaju otpor prema masi a u drugoj verziji nemaju nikakav otpor prema masi nego samo jedna prema drugoj.

Kod ovih sto imaju otpor prema masi ide standardni obicni regler i kod takvog sistema zuta zica napaja svjetla i svjetla rade samo kad upalis motor a u drugoj verziji ide malo veci obicno crni regler i tu se svjetla napajaju iz akumulatora i rade cim das kontakt.

Keeway 125 i 150 imaju trecu vrstu sa trofaznim namotajima al 95% kineza ima ove sto sam gore objasnio.

Sent from my Mate10pro using TapatalkPro

SCOOT NUMERO "2"
SF2 Yasuni R<>Stage6 HPC<>MHR replica LC<>Stage6 BigValve<>Dellorto 19 phbg from MHR pack<>red sponge<>Polini speedcontrol<>G2 EVO clutch<>Stage6/RT CNC bell<>extend gear<>2xME 7 Teen<>Xenon light<>KosoGpStyle

Offline tomako

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 59
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: zamjena dijelova
« Odgovori #5 : 11 Studeni, 2018, 07:46:30 »
za tu vrstu namotaja nisam znao, tako da sam možda jedan i bacio misleci da je neispravan posto nisam dobio otpor prema masi. sada na regleru za 150ccm imam i 5-u žicu, crna. čemu služi i kuda ide, dali to znaš? znači uz crvenu, bijelu, žutu i zelenu tu je i crna.   

Offline dino73n

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški
  • Nije bed pasti,bed je ne ustati....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Beverly 300HPE Sr50R
  • Moja Kaciga: LS2 Twister
  • MojSetup: FullSerijala
  • MojSpuh: SC08
Odg: zamjena dijelova
« Odgovori #6 : 11 Studeni, 2018, 08:42:31 »
za tu vrstu namotaja nisam znao, tako da sam možda jedan i bacio misleci da je neispravan posto nisam dobio otpor prema masi. sada na regleru za 150ccm imam i 5-u žicu, crna. čemu služi i kuda ide, dali to znaš? znači uz crvenu, bijelu, žutu i zelenu tu je i crna.
Crna zica je kontrola punjenja. Ona se spaja negdje u centar instalacije na + zicu i odrzava napon na 14V ukoliko je ne spojis onda je punjenje preko 17V.

Najbolje je da mjeris punjenje i crnu spajas na par razlicitih mjesta dok nadjes gdje joj je najbolje. Npr ako je spojiš blizu prednjeg svjetla gdje je pad napona najveci onda ce regler podignut napon punjenja i svjetla ce ti raditi vidno bolje al ce se tad i akumulator prepunjavati a ako crnu spojis bas na aku onda ce ti punjenje biti nesto malo ispod 14V a na svjetlima ces imati jedva 12V zbog pada napona.

Sent from my Mate10pro using TapatalkPro

SCOOT NUMERO "2"
SF2 Yasuni R<>Stage6 HPC<>MHR replica LC<>Stage6 BigValve<>Dellorto 19 phbg from MHR pack<>red sponge<>Polini speedcontrol<>G2 EVO clutch<>Stage6/RT CNC bell<>extend gear<>2xME 7 Teen<>Xenon light<>KosoGpStyle

Offline tomako

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 59
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: zamjena dijelova
« Odgovori #7 : 11 Studeni, 2018, 09:41:48 »
puno hvala. takva informacija mi je baš trebala.