Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Moj je skut bolji od tvog jer.........  (Posjeta: 18395 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline PchelaUbica

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4022
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pž
  • Moj Skuter: Aerox Rossi Replica
  • MojSetup: Lake rolne za start
  • MojSpuh: Mnogo jaka grana odsijeca
Odg: Moj je skut bolji od tvog jer.........
« Odgovori #20 : 09 Studeni, 2018, 22:43:56 »
Bas tak. Bilo ciji je skuter los samo njegov je najbolji. Ajd molim te
Ne moze se to ni usporedivati posto svaki skuter ima neke prednosti i mane. A svaki se da dovesti u "najbolje" stanje.
A i to bi trebao netko pisati tko je jako puno vremena odvozio na svih pet masina i izvuci realnu sliku
:yamaha:

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6720
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Moj je skut bolji od tvog jer.........
« Odgovori #21 : 09 Studeni, 2018, 22:46:04 »
svaki skuter dok je serijski može odvozit puno km, čim sjedne ZX multivar i slično odma sve pada u vodu ali ne nužno
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline dell

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 354
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Moj je skut bolji od tvog jer.........
« Odgovori #22 : 09 Studeni, 2018, 23:06:13 »
Sad tek vidio ovu tablicu od suhog, suhy kakva je ono loša uljna pumpa na minarelliju, pa mina ima najbolju i najvječniju uljnu koja postoji
Hahhaha prema Suhom nema, Peza ima sve vjecno, a minarellijeva prosta ko pasulj i realno gledajuci nemre krepat.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Da,bas to. Kakvo podmazivanje uljne pumpe na Mini ? Sta fali bendixu na mini isto ? Kakve gumice vodene pumpe ???

Mina večni agregat

Offline SF2 Freak

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 3966
  • Spol: Muški
  • Dr. Peugeot triper^2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity 50
  • Moja Kaciga: Xlite , Shark
  • MojSetup: Serijala komplet
  • MojSpuh: Serijski
Odg: Moj je skut bolji od tvog jer.........
« Odgovori #23 : 10 Studeni, 2018, 03:48:22 »
U zupcanike uljne treba mascoba se stavljati.
Bendix voli proroatati i zacvikati puno puno ceace nego klasicni bendix
Gumice od vodene takoder se trose i ako se ne kontroliraju moze ostetiti vodenu.

Pezina uljna bez sajle sa zeljeznim zupcanicima nemoze krepat. Cim su zupcanici plasticni pod upitnik se stavlja dugotrajnost.
Peza kao zgewindani Lamborgini
Peugeot Scooters 092-306-3817
Samo Francuz :rock_:

Offline balki

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1537
  • Spol: Muški
  • idemo dalje...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: Sportcity X50ie; X=3
  • Moja Kaciga: Nolan N80.8
  • MojSetup: Nadasve funkcionalna nakupina djelova
  • MojSpuh: Akrap
Odg: Moj je skut bolji od tvog jer.........
« Odgovori #24 : 10 Studeni, 2018, 06:44:49 »
Pohvalio bi svoj bivsi Pia/Gilera ICE (zracno hladjenje) koji je odmah nakon kupnje iso na 70ccm base i u rezimu "samo gas" nikad nije izdo ukljucujuci full gas tripove do Paga, Vodica, Varazdina. Kasnije dodan Yasuni, dulji prijenos i multivar i dalje samo gas.
Hvalim ga jer je iso ljepo, imo dobar start, bio kompaktan, imo minimalno plastima i tvornicke slidere koji na sebe preuzmu poguljotine pri padu i maximalno pouzdan bio.
Svoj sadasnji skut nebi isticao jer je klasa za sebe al zadovoljava moje nize navedeno kriterije;-)
Moj naklon i palac gore dobijaju SVI dobro postelani skuteri u urednom stanju koji su pouzdani i na koje vlasnik bez straha i razmisljanja u bilo koje doba dana/mjeseca/godine moze sjest dvije osobe, natocit benzin i krenuti full gas bilo kuda bez alata i fige u dzepu a sve ostalo je zamorcad.
Stvarni život je iluzija izazvana odmakom od tastature

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6720
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Moj je skut bolji od tvog jer.........
« Odgovori #25 : 10 Studeni, 2018, 06:46:26 »
Taj plasticni zupcanik i bez masti moze desetljecima vozit, dokazano milion puta pogotovo na dostavnjacima koji nikad nisu otvarani po pola. Ja sam kod sebe nutra naguro 700% vise masti nego sto u tvornici stave pa svejedno nakon par km masti uopce nema na zupcaniku a svuda okolo ima i eto traje i traje. Nikad nisam cuo da se na mini to poderalo
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline montis

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 340
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Velika
  • Moj Skuter: Aprilia sr50minerali
  • Moja Kaciga: Airoh
Odg: Moj je skut bolji od tvog jer.........
« Odgovori #26 : 10 Studeni, 2018, 08:42:31 »
Ne stvara ulje toliki pritisak na mini da se plastični zubčanik bude potrošijo a tome pridonosi i to kako su izvedeni zubi.

Offline RunnerSukosan

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3009
  • Spol: Muški
  • Dr.mr.sc. Aprilia
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 70
  • Moja Kaciga: AGV Skyline
  • MojSetup: Dr.Evo 70, 17.5 dell, multivar, itd..
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Moj je skut bolji od tvog jer.........
« Odgovori #27 : 10 Studeni, 2018, 08:48:20 »
Na pezi je uljna toliko dobra da si ju izbacio suhy :icon_biggrin:
Gilera Runnner 50\
Gilera Runner 70   \ karbosi triperi
Aprilia SR172R      /

Offline Pupo

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Odg: Moj je skut bolji od tvog jer.........
« Odgovori #28 : 10 Studeni, 2018, 13:14:49 »
Taj plasticni zupcanik i bez masti moze desetljecima vozit, dokazano milion puta pogotovo na dostavnjacima koji nikad nisu otvarani po pola. Ja sam kod sebe nutra naguro 700% vise masti nego sto u tvornici stave pa svejedno nakon par km masti uopce nema na zupcaniku a svuda okolo ima i eto traje i traje. Nikad nisam cuo da se na mini to poderalo

Podere se kad se stavi kit koji se previse vrti i onda jednostavno preskoci i ode pogon. Na serijali tesko da bude problema, zato i je plasticni.

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Moj je skut bolji od tvog jer.........
« Odgovori #29 : 10 Studeni, 2018, 13:36:05 »
Dobro si to srocio Danijele, imam samo jednu primjedbu koja je mozda i subjektivna. Uzorkujes masine na 5000km, to je premalo za nekoga tko cesce koristi skuter. Za zakebanciju i zabavu, to je dobra brojka, i 5tkm je pickin dim jer je gumi presao s tprom vise....
Meni je to smijurija, prec 5tkm, i onda ici na nesto drugo i imati neki konkretan zakljucak. U toj kilometrazi je valjda i kinesce konkurentno...

10 000km ti je vec opaka brojka gdje se vjerojatnost za havariju karbosa povecava eksponencijalno. :icon_thumright:


Za pezu bi samo dodao da odlazi hrpa perfifernih stvari, zapravo ono sto nikada nije odlazilo to sam dozivio s pezom visestruko puta. Toliko me je izludila da imam dijelove s drugih skutera, a cim se malo okrenete oko sebe mozete vidjeti pezu hibride, dijelova sa piaggia, malagutija, minarellija., morinija....




I samo cu rec jednu stvar, purejet, najbrze, najjeftinije, sve odradis u kucnoj radinosti, dok ste svi vi narucivali i cekali neke sitnice, jedino sta mogu narucit i cekat je termo grupa, sve ove sitnice su na dohvat ruke :laughing7:

PS i meni se nije dalo rijesiti start na nrgu pa tockara na zadnji s 50ccm. Dakle purejet 50 ide na zadnji samo tako. Kad sam stavio morini polutku s losim brisacem malo je podmazan kuplung al najbitnije da ubija u startu neke masine, pazi, s ppdmazanim suhim kulungom :laughing7:




Pezina uljna bez sajle sa zeljeznim zupcanicima nemoze krepat. Cim su zupcanici plasticni pod upitnik se stavlja dugotrajnost.

Je, zato propisa ulje vanka :icon_thumright: Dugotrajnost plastike na minarelliji je provjerena, priie ce propisat pezi uljna nego otici plasticni zupcanik. Koliko ih samo osobno znam da su zaribali zbog curenja vanka peza uljne :icon_tongue:
Sva sreca pa ti radis mjesavinu i mozes to reci iz iskustva.  :laughing7:

I najjace mi je kad netko podcjenjuje plastiku, zapitaj se prvo sta se sve radi od plastike... vidim sve argumentirano za Nobela haha




I drago mi je sto peza nece doci do izrazaja, a ja cu ako treba iskopati sve slike i snimke da je zalopatamo. Jedino sta valja od peze je vertikala euro1 KOJA SE VISE NE PROIZVODI od 2004 godine, purejet tamo od 2013 negdje i onda mi se neko pravi pametan, a DIJELOVE ZA EURO1U DOBROM STANJU JE NEMOGUCE NACI i moras kupovati evebtualno skupocijene NOVE ili moliti i zicati dobre dijelove za stek okolo koje jedva nadjes....

Sri moj, odrekao sam se peze jer nisam srastao s tim skuterom i objektivan sam, izjebala me.je masu puta kao nikad niti jedan skuter i normalno da cu se odreci toga, nisam bolesnik nakon dvadeset sansi.... ne govorim o jednoj oezi, o vise svojih, i o tudjim tragicnim pehovima koji su inako bas podmukli....
« Zadnja izmjena: 10 Studeni, 2018, 13:57:56 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Moj je skut bolji od tvog jer.........
« Odgovori #30 : 10 Studeni, 2018, 14:21:55 »
Evo sad sam procitao sve i bas mi je drago sto se traze argumenti i sto ubijate u pojam nezrele zakljucke koji se temelje iskljucivo na bolesnim osjecajima. Osjecaje primarno trreba gajiti prema necem.drugom, a ne jebenom skuteru.

Start na pezi? Nikad, cak i sa kuporpodajnim ugovorom.


Ostale izmisljotine i provale necu ni komentorat jer je pokop vec odradjen, konacno dolazi kraj izljevima gluposti.



PS kineski GY6 me extremno razocarao, jeftino je, al bogami koliko para toliko muzike. Osobno sve zdrobim u vrlo kratkom roku, izuzev necega sto rijetko koristim, a i tada imam pehove...



I ono pljuvanje po Kymcu, vec sada sam se susreo sa toliko njih koliko u zivotu neces vidjeti, ali bitno da si najpametniji i odmah mi mozes reci misljenje. Kymco ima vise vrsta agregata, ja cu se fokusirati na njihov GY6 i na 2T horizontalu. Daj jednom shvati da je misliti drek znati, i da se mogu samo nasmijati provalama.
Sve pisem, sve biljezim, a na kraju cu iznesti zapazanja. I ako vec znas prije mene, i pokusavas mi iskiriviti percepciji, daj odi prodavat tarot maglu i iskorosti taj talenat :dontknow:

Biti sposoban toliko lagati samog sebe mi je nepojmljivo, prodao sam glupu pricu gdje je pazi, moj buraz vidio nekoga tko ga gleda i onda mi je poslao poruku da je vidio nekoga iza coska... haha da sam rekao da je zarokirao, vise bi bi maste i lazi odradilo jer sam navikao vec na to... Ovako sam se i ja pravio budala i bolje sam prosao :D
« Zadnja izmjena: 10 Studeni, 2018, 14:31:33 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6720
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Moj je skut bolji od tvog jer.........
« Odgovori #31 : 10 Studeni, 2018, 15:18:14 »
U kom smislu te razocarao, msm znam i ja da nevalja al da cujem tvoju verziju price i nedostataka te masine?
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Moj je skut bolji od tvog jer.........
« Odgovori #32 : 10 Studeni, 2018, 17:10:54 »
Za hobby upotrebu je super, lijepo je to i zanimljivo kad su dijelovi za kikiriki, ali da 125ccm ne moze nadmasiti 50ccm 2T mi je jako zabrinjavajuce.
Iznadprosjecno vozim te skutere, i nose iznadprosjecna opterecenja, makar kad bolje pogledam, svi moji skuteri se voze iznadprosjecno, pa gledam to s druge strane, vecina skuterasa slozi nesto, prodje par tisuca km i dalje ih prodje volja, ili razvuku neku sitnu kilometrazu kroz vise godina, tako da nikad nisam uzimao u obzir njihova iskustva jer mi nisu relevantna. To iskustvo prodjem u par ljetnih mjeseci s vise skutera istovremeno...


U hobby kategoriji, sve ima sanse da zadovolji korisnika.


Pa minarelli me nije izdrzavao vise od 10tkm redovito, mali iglicasti bi se raspadao koje god marke bio, naravno pod 70ccm jer nisam debil da poistovjecujem to s 50ccm gdje je opterecenje puno manje na lezaje.... 4 ili 5 serija sam tako prosao, i bilo je tu raspada, poluraspada i preventivne izmjene uz vidljive tragove opterecenja.


Sve to gledam sa stajalista da zelim skuter sa sto jeftinijim odrzavanjem, da me sto manje trazi da serafim po njemu, i da sto duze drzim isti setup. I na koncu opet ima mjesta za traziti zanimaciju oko toga.
Evo, imam priliku da si slozim GY6 od Kymca, ali neda mi se jer me purejet jos nije iznevjerio.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6720
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Moj je skut bolji od tvog jer.........
« Odgovori #33 : 10 Studeni, 2018, 18:04:41 »
jbg, seriala 125 ima 5kw, kaj ocekujes. To kaj ima vise kubika ne znaci nuzno i vise snage  :icon_thumright:

Vidio si kako moja devetka ide naspram purejeta, bregasta vario i veci karb sve za bagatelu ( glavu s vecim ventilima necu racunat kao tuning dio jer to dolazi serijski na nekim modelima gy6 )
« Zadnja izmjena: 10 Studeni, 2018, 18:06:57 zvonkec92 »
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline Lezz22

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 269
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Speedfight 2
Odg: Moj je skut bolji od tvog jer.........
« Odgovori #34 : 10 Studeni, 2018, 19:25:51 »
Moj je skut bolji od tvog jer....... ima spoiler :happy8:

Offline SF2 Freak

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 3966
  • Spol: Muški
  • Dr. Peugeot triper^2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity 50
  • Moja Kaciga: Xlite , Shark
  • MojSetup: Serijala komplet
  • MojSpuh: Serijski
Odg: Moj je skut bolji od tvog jer.........
« Odgovori #35 : 10 Studeni, 2018, 22:48:56 »
Za hobby upotrebu je super, lijepo je to i zanimljivo kad su dijelovi za kikiriki, ali da 125ccm ne moze nadmasiti 50ccm 2T mi je jako zabrinjavajuce.
Iznadprosjecno vozim te skutere, i nose iznadprosjecna opterecenja, makar kad bolje pogledam, svi moji skuteri se voze iznadprosjecno, pa gledam to s druge strane, vecina skuterasa slozi nesto, prodje par tisuca km i dalje ih prodje volja, ili razvuku neku sitnu kilometrazu kroz vise godina, tako da nikad nisam uzimao u obzir njihova iskustva jer mi nisu relevantna. To iskustvo prodjem u par ljetnih mjeseci s vise skutera istovremeno...


U hobby kategoriji, sve ima sanse da zadovolji korisnika.


Pa minarelli me nije izdrzavao vise od 10tkm redovito, mali iglicasti bi se raspadao koje god marke bio, naravno pod 70ccm jer nisam debil da poistovjecujem to s 50ccm gdje je opterecenje puno manje na lezaje.... 4 ili 5 serija sam tako prosao, i bilo je tu raspada, poluraspada i preventivne izmjene uz vidljive tragove opterecenja.


Sve to gledam sa stajalista da zelim skuter sa sto jeftinijim odrzavanjem, da me sto manje trazi da serafim po njemu, i da sto duze drzim isti setup. I na koncu opet ima mjesta za traziti zanimaciju oko toga.
Evo, imam priliku da si slozim GY6 od Kymca, ali neda mi se jer me purejet jos nije iznevjerio.
LAZES

Dobro si to srocio Danijele, imam samo jednu primjedbu koja je mozda i subjektivna. Uzorkujes masine na 5000km, to je premalo za nekoga tko cesce koristi skuter. Za zakebanciju i zabavu, to je dobra brojka, i 5tkm je pickin dim jer je gumi presao s tprom vise....
Meni je to smijurija, prec 5tkm, i onda ici na nesto drugo i imati neki konkretan zakljucak. U toj kilometrazi je valjda i kinesce konkurentno...

10 000km ti je vec opaka brojka gdje se vjerojatnost za havariju karbosa povecava eksponencijalno. :icon_thumright:


Za pezu bi samo dodao da odlazi hrpa perfifernih stvari, zapravo ono sto nikada nije odlazilo to sam dozivio s pezom visestruko puta. Toliko me je izludila da imam dijelove s drugih skutera, a cim se malo okrenete oko sebe mozete vidjeti pezu hibride, dijelova sa piaggia, malagutija, minarellija., morinija....




I samo cu rec jednu stvar, purejet, najbrze, najjeftinije, sve odradis u kucnoj radinosti, dok ste svi vi narucivali i cekali neke sitnice, jedino sta mogu narucit i cekat je termo grupa, sve ove sitnice su na dohvat ruke :laughing7:

PS i meni se nije dalo rijesiti start na nrgu pa tockara na zadnji s 50ccm. Dakle purejet 50 ide na zadnji samo tako. Kad sam stavio morini polutku s losim brisacem malo je podmazan kuplung al najbitnije da ubija u startu neke masine, pazi, s ppdmazanim suhim kulungom :laughing7:




Pezina uljna bez sajle sa zeljeznim zupcanicima nemoze krepat. Cim su zupcanici plasticni pod upitnik se stavlja dugotrajnost.

Je, zato propisa ulje vanka :icon_thumright: Dugotrajnost plastike na minarelliji je provjerena, priie ce propisat pezi uljna nego otici plasticni zupcanik. Koliko ih samo osobno znam da su zaribali zbog curenja vanka peza uljne :icon_tongue:
Sva sreca pa ti radis mjesavinu i mozes to reci iz iskustva.  :laughing7:

I najjace mi je kad netko podcjenjuje plastiku, zapitaj se prvo sta se sve radi od plastike... vidim sve argumentirano za Nobela haha




I drago mi je sto peza nece doci do izrazaja, a ja cu ako treba iskopati sve slike i snimke da je zalopatamo. Jedino sta valja od peze je vertikala euro1 KOJA SE VISE NE PROIZVODI od 2004 godine, purejet tamo od 2013 negdje i onda mi se neko pravi pametan, a DIJELOVE ZA EURO1U DOBROM STANJU JE NEMOGUCE NACI i moras kupovati evebtualno skupocijene NOVE ili moliti i zicati dobre dijelove za stek okolo koje jedva nadjes....

Sri moj, odrekao sam se peze jer nisam srastao s tim skuterom i objektivan sam, izjebala me.je masu puta kao nikad niti jedan skuter i normalno da cu se odreci toga, nisam bolesnik nakon dvadeset sansi.... ne govorim o jednoj oezi, o vise svojih, i o tudjim tragicnim pehovima koji su inako bas podmukli....

LAZES
Peza kao zgewindani Lamborgini
Peugeot Scooters 092-306-3817
Samo Francuz :rock_:

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Moj je skut bolji od tvog jer.........
« Odgovori #36 : 11 Studeni, 2018, 13:03:06 »
125 4T bi morao preci barem 50% vise od 2T motora. Taj koncept bi trebao garantirati trajnost, a ona na zalost nije takva, imao sam tracak nade, ali sam ostao razocaran jer znam koliko to treba voziti voziti voziti i voziti.... Sto bi tek bilo da se budzi 50 4T, i taj bi u teoriji trebao trajati vise od 2T, a raspada se samo tako jer su materijali meksi. Ako zdrobim ono ponajbolje sto se nudi na trzistu, ovo se istopi sako tako.




Prijatelj iz kvarta je kupio pez jos na pocetku ljetw, prosao cijelo ljeto bez frke i eto ga na kraju sezone s prolupalim motorom. Uljna pumpa sa sajlom je PROPISALA!!! Ppsto je blok bio blatnjav, trebalo je vremena da ulje krene jace kapati po podu i da ovaj nesto posumnja, ali tada je vec bilo kasno!!!

Ode aluminijski cilindar i vjecna radilica koja nikad ne puca (bome ni meni nikad nije pukla na desetak piaggia koliko sam imao).




Kad iskopcamo uljnu pumpu na pezi i spustimo se na razinu tomosa, cak i tako jednostavan koncept praticki bez slabih tocaka IMA NEOBJASNJIVIH PROBLEMA.


Peugeot Speedfight 3 Made in France quality.
Skuter s 3tkm otvaran cilindar i narandzasta diht masa.


"Francuski" karburator po metodi kupi od kineza, i upakiraj u Frqnsuskoj u kutiji na kojoj pise Made in France.
I onda fanatici i zatucanovici puse fore s lijepo upakiranim govnima. Taj karburator kosta 151 euro na Easy partsu!!! A ima ga i Luna 2T.




Samo Francuz quality ,sve ostalo je kineski drek!



Samo Francuz, platiti cu 10x vise za natpis Samo Francuz


Nove Peze su najbolji izbor za dozivjeti nocnu moru, ali cekaj, kad vidim na kutijici Made in France odmah mi dodje toplo oko srca makar se odrekao pola mjeseca za "francuski" dio.


Cep od ulja na pezi predzadnje generacije se usukao i smanjio, pa u voznjo iskace i ulje prska ispod sjedala.


Cek da jos malo zabiberim posto sam pomnije promotrio sliku. JEL ZAPAZATE OVU ZUTU BRAVICU OD SJEDALA??? Tog zutog ima puno na novim pezama :D

I ne znam.kako da vam predocim razvaljeni prrdnji lezaj volana, skuter je imao lufta 1cm naprijed nazad.
Ima dobre kocnice i ovjes SF3, to je pohvala.



Eh da, i vlasnik prodaje SF3 jer mu ga je pun kufer vise, stalno ga nesto jebe otkako ga je kupio... trazi soma eura. Ja sam mu u konacnici rijesio da normano pali i da vuce bez misterioznog gusenja nakon nekog vremena, i abnormanog trokiranja. Cak i to nisam uspio iz prve ufaziti nego sam jos jednom kad je naglo zahladilo, rijesio finalno stelanje da covjek bude konacno zadovoljan.



Imam jos dosta materijala za pezu, steta sto nosam snimio kuma kako broji nakon par godina kriznog puta s Jet Forceom. Prejeben je osjecaj kad istreses 12tkn, ulozis jos 5 i onda imas hrpu smeca koje ne pali u garazi, cak niti EX ovlasteni pezo majstor nije pomogao, unatoc tome sto je covjek dobro odradio posao da peza konacno pali bez greske i da ide, peza je nakon sezonu i pol misteriozno zaribala i lezaji radilice su prolupali, full stokara bez katalizatora koji se naravno raspao i zagusio motor sto je poznato kod peza jer zacepi ispusni cijev, pa kad lupis jako od rupu spuh se neko vrijeme odcepi :D


Imam toliko negativnih iskustava i doticaja s pezom da to nisu istine.


PS ako slozis pezu, vozis je pola godine bez greske i onako dotjerujes usput da sve bude tip top, i ako je prpdas, te kazes da se moze racunati na podrsku, jebao si sebi sve zivo jer ce te pojesti. Dozivio sam to iskustvo i zazalio kao nikada, do te mjere da je izmedju ostalog:

- pukla oba serafa u bloku originalnog ausouha i auspuh je se odvalio s cilindra
- rasuli se lezaji u getribi
- zapekla prednja kociona celjust
- neukrotiva felga nakon montaze nove druge nove gume i dalje ispusta zrak


Samo traume
Samo bankrot
Samo francuz


« Zadnja izmjena: 11 Studeni, 2018, 13:43:26 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline SF2 Freak

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 3966
  • Spol: Muški
  • Dr. Peugeot triper^2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity 50
  • Moja Kaciga: Xlite , Shark
  • MojSetup: Serijala komplet
  • MojSpuh: Serijski
Odg: Moj je skut bolji od tvog jer.........
« Odgovori #37 : 11 Studeni, 2018, 14:37:43 »
OPET LAŽEŠ , PATOLOŠKI LAŽLJIVAC RECI KAKO JE SUSJED PRODAO PJURDETA I KUPIO PEŽU I SADA SRETNO TUČE KILOMETRE. LAŽOVE JEDAN KAJ TO NEZNAŠ REĆI... NEZNAŠ REĆI DA NISI MOGAO OTKLONITI PROBLEM NA TOM PJURDETU I DA SE KVARIO NEPRESTANO. GAZDA GA BACIO U DŽUBRE I KUPIO PEŽU I SADA KONAČNO MOZE NA POSAO I SA POSLA , KONČNO NE CIJEPA ZIVCE , KONACNO OBAVLJA SVE SVOJE DNEVNE OBAVEZE.
BAŠ SI LAŽOV. BOGA MI TI SI NAJLAŽLJIVIJI ČOVJEK


Ovo je realno stanje talijanske kvalitete

Liberty 2750km zanimljivo stanje remena  :toothy9: . Ok covjek bi vrekao ajde desi se greska tvornicka.





2. Liberty  2800km opet puknut remen  :toothy9:  :toothy9: . Covjek se pita pa jbt kaj oni tam delaju kaj su tak glupi ti cigani. Ali ajde mozda je bas ta serija par komada pa se desi.





3. Liberty nema prek 3000km  :toothy9: :toothy9: :toothy9: . Cirkus , cirkus ,cirkus Cigane pa koji ti K**** radiš tamo. g#vn# nad govnima a cijene im kao da trke voziš. Slika talijanskog škarta i lopovluka.



KAj je na ovom NRG-u extremno. Osim da je netko extremno loš auspuh napravio.



Slika govori 1000 riječi ,a ne slusati tude price kak on tamo negdje. Hvali svoga konja kojeg samo on zna sloziti. Ovo je realnost , ovdje dolazi stotine ljudi i svi u problemima. Ali idemo dalje...

« Zadnja izmjena: 11 Studeni, 2018, 14:43:01 SF2 Freak »
Peza kao zgewindani Lamborgini
Peugeot Scooters 092-306-3817
Samo Francuz :rock_:

Offline Bore Ši

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 135
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: nrg mc2 lc
  • MojSpuh: sc08
Odg: Moj je skut bolji od tvog jer.........
« Odgovori #38 : 11 Studeni, 2018, 15:14:26 »
uz nrg-a prošli mjesec je u kuću stigla peža sf2 i za sad sam sasvim zadovoljan osim šta je  mlitavija u startu od nrg-a al zato osjetno manje troši

Offline PchelaUbica

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4022
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pž
  • Moj Skuter: Aerox Rossi Replica
  • MojSetup: Lake rolne za start
  • MojSpuh: Mnogo jaka grana odsijeca
Odg: Moj je skut bolji od tvog jer.........
« Odgovori #39 : 11 Studeni, 2018, 15:19:53 »
Moja sucut frende
:yamaha: