Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Turska 2019.  (Posjeta: 48786 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Turska 2019.
« Odgovori #280 : 10 Lipanj, 2019, 19:19:08 »
Lucko je sada asfaltirano konacno. Morate probat taj preporod. Ja sam isao jucer iz znatizelje vidjeti dokle su radovi dosli kad ono doceka me covjek sa svjetlecim palicama i lamata rukama pokazivajuci da mogu uzletiti sa piste svojim Concordicem.

Ocekujem sada na toj cesti u Lucku bar tri kamere i 5 setova lezacih policajaca.  :happy3:

Ma iso bi, al  kaj kad su 3 kamere do KA, a ja ne znam TOCNU lokaciju, niti u kom smjeru gledaju. Da je skuter, ajde, ni nebi mogo puno preko dozvoljenog, ali, nije skuter..... Najebalo par frendova junacki. A na kraju krajeva, dosadna cesta za popizdit, a bome i opasna (prometna, traktori udju i izadju kad hoce, ne jebu zivu silu...). Ili Pisarovina, ili autoput. To su moje opcije.
Cak i kad trebam do Novema Nove odem autoputom do Jaske, a onda se tresem ko prut zbog te jebene kamere koja je tam negdje, a ja ne znam di tocno, a bedak zaboravim di je i kad ju vidim.  :toothy12:

Sad po novom ako ides Dragonozec-Havidic Selo-Salajci-Pisarovina povucen je komplet novi asvalt od sredine Havidica  skoro do centra Pisarovine,tako da ti je bolja opcija od Kupineckog kraljevca koji je vec duze vrijeme raskopan.

nepoznata mi imena (osim Dradonosca). To nije na ptezu Arena ZG -Pisarovina? Jer ak je - naj#bo jucer :D :D :D

EDIT: mislio sam da o kamerama pricas, vidim da nisam dobro citao   ;D  :icon_thumright:

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Turska 2019.
« Odgovori #281 : 10 Lipanj, 2019, 19:24:25 »
Alfa nema ti tam kamera,a na staroj karlovačkoj su od Zagreba redom u Pavučnjaku,Čeglju i Draganiću,zapiši na cedulju pa zakelji na volan  ;D

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6999
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Turska 2019.
« Odgovori #282 : 10 Lipanj, 2019, 19:25:10 »
Nije to ta cesta.Ova prema Dragonoscu je po meni za bolju ganjacinu,a od samog Dragonosca je bolji asvalt.
Na tom dijelu nema kamera nigdje,a ni policije.Jedino ako neko nekog ubije ili pogine,onda dodu.
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Turska 2019.
« Odgovori #283 : 10 Lipanj, 2019, 19:27:22 »
Nove kamere ne snimaju kako ste pricali da ima kameru sa jedne i druge strane.

Naravno da ne snimaju. Ima GATSO stare, ona kocka poznata vec neko vrijeme, ima po Lici i Dalmaciji one ruske na pun k metara visine kaj se tesko uoce, a ima i nove GATSO koje su jajastog oblika, tamne boje. Vidio je neki dan prvi put uzivo u Stubici kod osnovne skole (znao sam da je tamo odnedavno pa niej bilo frke, gleda u smjeru kad se ide od pruznog prijelaza prema Mariji Bistrici).


SVE kamere snimaju samo jedan smjer, ali ne smjer kretanja nego u jednom smjeru sve trake koje postoje, za aute svejedno, za motore/skutere 50/50  ;D

Ko nije shvatio, slikat ce svako prekoracenje brzine nevezano da li joj prilazis ili odlazis od nje, u kojoj god traci bio, razlika je samo sto ako nemas tablicu naprijed,a prilazis objektivu kamere, slika ce se ignorirati (i to softverski, automatizmom). Navodno se ni kazne ne izabiru rucno, nego sve radi software, da se izbjegnu muljaze i odtereti muriju posla kad vec kamere imaju tu mogucnost.
Welcome to the Future  :toothy12:
« Zadnja izmjena: 10 Lipanj, 2019, 19:55:54 3alfa3 »

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Turska 2019.
« Odgovori #284 : 10 Lipanj, 2019, 20:16:32 »
Evo upravo mi stigao paket koji sam poslao sam sebi iz Bugarske :D
PS izostao je onaj osjecaj uzbudjenja kad dobijes paket
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6720
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Turska 2019.
« Odgovori #285 : 10 Lipanj, 2019, 20:22:40 »
daj otvori da vidimo kakvi su to djelovi dosli
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Turska 2019.
« Odgovori #286 : 10 Lipanj, 2019, 20:26:02 »
Trenirka, debela majica, gace, carape, potkosulje. I ubacio sam nkinfergazer marke OEM kojo je otpao nekome na cesti na drugom danu tripa :D
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Turska 2019.
« Odgovori #287 : 11 Lipanj, 2019, 16:19:37 »
A jest usrano ovo vrijeme, tjedan kad sam krenuo je bio mrvicu prohkadan u pocetku, pa bi par dana bilo taman, i nakon toga takav jebacki pakao i kuhanje u jakni kao u express loncu, konstantno mi je bila mokra kaciga, kapljice znoja bi samo klizile niz sredinu ledja. Ma j#bo ti pas mater ovom ON OFF vremenu, to je isto jedan od razloga zasto mi se nije dalo dalje u vrucine ici jer se abnormalno znojim tada i onda se pehladim.
Divim se onim ljudima u dugim rukavima dok sam se topio, volio bi ih postaviti pored neizolirane peci u kojoj se tali zeljezo, uvjeren sam da nebi ispustili kap znoja.

U povratku kroz Bugarsku, prosao sam ispod kisnog oblaka, s gustom sam pokisnuo i nisam htio uzimati kisnjak. Tako mokar, vrlo brzo sam se osusio na autocesti.
« Zadnja izmjena: 11 Lipanj, 2019, 16:22:02 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Turska 2019.
« Odgovori #288 : 11 Lipanj, 2019, 16:39:56 »
a sad ozbiljno.... Bolje se znojit jace nego se ne znojit kad treba.


Sad malo manje ozbiljno, ali istinito:
Ja sam srecom prosjecan po tom pitanju, znojim se nis posebno, prosjecno, rekao bi, al da da mrzim toplinu vise od hladoce - itekako. Skuzio da sam sam "bazdaren" 3-5C ispod prosjeka, kad ja kukam kak mi je vruce, drugima je taman. I obratno, kad oni kukaju da im je hladno, meni OK. Bas tih 3-5C razlike.

neki dan na motoru, majica kratkih rukava i mesh jakna, skoro umirem na 28C na povratku, a brzina prek 100 km/h i svejedno mi prevruce. Cura iza u tekstilnoj jakni koja nije mesh (a i nis ne puse po njoj kad sam ja ispred nje) - njoj OK, eventualno bi joj pasalo da je stupanj dva manje.  Pa uk**ra*.....


Mogu samo zavidit takvim ljudima, lako se obuc kad ti je hladno, al kaj radit kad ti je pretoplo?


Btw, ne sjedam na motor ni na pol sata ak je vani vise od 28C. Ovih dana odem oko 8h, napravim 100tinjak km, negdje s nekim odem na cugu i doma sam do 11. Kako ce temp ici gore, tako cu i ranije na voznje. Ili necu uopce.
« Zadnja izmjena: 11 Lipanj, 2019, 16:42:10 3alfa3 »

Offline PchelaUbica

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4022
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pž
  • Moj Skuter: Aerox Rossi Replica
  • MojSetup: Lake rolne za start
  • MojSpuh: Mnogo jaka grana odsijeca
Odg: Turska 2019.
« Odgovori #289 : 11 Lipanj, 2019, 16:44:27 »
Scooliras se :D

Btw correctore svaki dan sam na peći. Lijevam zeljezo i ima bar 50stupnjeva na podestu u zraku. Kraj korita jos više  .
I znojim se jdnako kao i sad na 30° .. bas cudno. Cak se jos vise znojim doma dok sjedim u hladu.
:yamaha:

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Turska 2019.
« Odgovori #290 : 11 Lipanj, 2019, 16:50:59 »
Scooliras se :D

mentalno mi ne uspijeva, a fizicki nemrem birat ak sam na motoru. Zato doma ili u autu mogu, pod klimom  ;D
A tebi kapa dole na poslu koji radis, nikad nisam niti bi to mogao, budi sretan da si tak izdrzljiv  :notworthy:

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6720
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Turska 2019.
« Odgovori #291 : 11 Lipanj, 2019, 16:51:23 »
tebi bar po zimi nije zima na poslu  ;D
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline PchelaUbica

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4022
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pž
  • Moj Skuter: Aerox Rossi Replica
  • MojSetup: Lake rolne za start
  • MojSpuh: Mnogo jaka grana odsijeca
Odg: Turska 2019.
« Odgovori #292 : 11 Lipanj, 2019, 17:08:59 »
Aa alfa zajebano je na motoru pogotov ak se ne mozes rashladit. Jos stavis bubreznjak koji grije a ako ga ne stavis sutrdan boli sve zivo tj. BubreGi i kičma . Barem meni tako bude
Haha zvonkec nije nije. Al isto ko i ljeti mokar budes :)
:yamaha:

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Turska 2019.
« Odgovori #293 : 11 Lipanj, 2019, 17:16:25 »
Danas sam se snasao; pivo, japanke, kratke hlace, i skoro prozirna majica i jet kaciga. Ne bih nikome to preporucio, al jebiga, prosao sam najgore na planeti pa si dajem to pravo, tako da vas molim da nosite cizme, hlace s protektorima, bubreznjak, jaknu s protektorima, full kacogu i rukavice s protektorima. I onda pomalo kroz aute, pa malo iza busa na dodstnih desetak celzijevaca ili pored kamionskog auspuha pored dodatnih dvadesetak...

Al sve je to nista, moze se prilagoditi :D samo su promjene mega jake, da se i svaki skuter buni pa mi je malo gnjecav start na Elystaru, a neda mi se stavljat tvrdje federe od serijskih jer ga nerijetko vozim na kvacilu...
« Zadnja izmjena: 11 Lipanj, 2019, 17:19:09 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Turska 2019.
« Odgovori #294 : 11 Lipanj, 2019, 17:27:57 »
Aa alfa zajebano je na motoru pogotov ak se ne mozes rashladit. Jos stavis bubreznjak koji grije a ako ga ne stavis sutrdan boli sve zivo tj. BubreGi i kičma . Barem meni tako bude
Haha zvonkec nije nije. Al isto ko i ljeti mokar budes :)

Nikakav bubreznjak, iako ga koristim, al samo kad me uhvate kriza jer sam star i sjeban s krizima opcenito pa mi pase utoplit bolna kriza, ali nije voznja na motoru tome kriva, najcesce me po zimi ulovi krizobolja pa bubreznjak za to koristim, uz tablete protiv bolova ;D

Prek ljeta sva oprema koju imam na motoru mi je samo da me sunce ne spali, sto prozracnije to bolje, a za sigurnost u padu i klizanju - jebiga, svjesni rizik. Ili to, ili ne vozit, a volim vozit  ;D

Zato me i jebe kaj nema vise proljeca i jeseni, gledano u temperaturi: imam super kozno Dainese odijelo, jos jednu koznu jaknu uz to, a kaj kad to nemam kad nosit jer je ili jebeno hladno ili ultra vruce. Jbt, prije cca 2 tjedna sam imao grijanje doma upaljeno.........
« Zadnja izmjena: 11 Lipanj, 2019, 17:30:26 3alfa3 »

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Turska 2019.
« Odgovori #295 : 11 Lipanj, 2019, 17:33:22 »
Danas sam se snasao; pivo, japanke, kratke hlace, i skoro prozirna majica i jet kaciga. Ne bih nikome to preporucio, al jebiga, prosao sam najgore na planeti pa si dajem to pravo, tako da vas molim da nosite cizme, hlace s protektorima, bubreznjak, jaknu s protektorima, full kacogu i rukavice s protektorima. I onda pomalo kroz aute, pa malo iza busa na dodstnih desetak celzijevaca ili pored kamionskog auspuha pored dodatnih dvadesetak...

Al sve je to nista, moze se prilagoditi :D samo su promjene mega jake, da se i svaki skuter buni pa mi je malo gnjecav start na Elystaru, a neda mi se stavljat tvrdje federe od serijskih jer ga nerijetko vozim na kvacilu...


Sve 5, al tak izgoris na suncu ak si na cjelodnevnom djiru, a na motoru su i vece brzine u pitanju pa je dodatna otegotna okolnost..... Meni je minimum traperice, tenisice, mesh jakna, mesh rukavice, tek toliko da sam od sunca zasticen. A ak bi rokno negdje, jebiga, svjestan rizik pa je i tempo nesto primjereniji. U sudaru ionak oprema puno ne pomaze (osim kacige), a za klizanje je frka

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Turska 2019.
« Odgovori #296 : 11 Lipanj, 2019, 17:39:11 »
Najbolje je spavat po danu i voziti se po noci :D A sto se tice ovih godisnjih, znaci taj 7 mjesec, pa to ce se morati pomicati jer taj pakao vise nije human. Zato sam i okinuo krajem svibnja, reko taman da izbjegnem vrucine, kad ono banana, more je vec taman zagrijano, a vrucina vec ubija.
A u 7 mjesecu ima da se osvjezavas u pisalini, rekord sam osjetio u Crikvi. Sreca pa postoje obale s vruljama :D


Danas sam se snasao; pivo, japanke, kratke hlace, i skoro prozirna majica i jet kaciga. Ne bih nikome to preporucio, al jebiga, prosao sam najgore na planeti pa si dajem to pravo, tako da vas molim da nosite cizme, hlace s protektorima, bubreznjak, jaknu s protektorima, full kacogu i rukavice s protektorima. I onda pomalo kroz aute, pa malo iza busa na dodstnih desetak celzijevaca ili pored kamionskog auspuha pored dodatnih dvadesetak...

Al sve je to nista, moze se prilagoditi :D samo su promjene mega jake, da se i svaki skuter buni pa mi je malo gnjecav start na Elystaru, a neda mi se stavljat tvrdje federe od serijskih jer ga nerijetko vozim na kvacilu...


Sve 5, al tak izgoris na suncu ak si na cjelodnevnom djiru, a na motoru su i vece brzine u pitanju pa je dodatna otegotna okolnost..... Meni je minimum traperice, tenisice, mesh jakna, mesh rukavice, tek toliko da sam od sunca zasticen. A ak bi rokno negdje, jebiga, svjestan rizik pa je i tempo nesto primjereniji. U sudaru ionak oprema puno ne pomaze (osim kacige), a za klizanje je frka

Ma to samo tu po Zgu. Na kracim voznjama se mozes primjerenije odjenuti, pogodoti prognozu i raspon temperatura, za duze ture ipak moras imati tezu opremu pa trpiti ako treba...
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Turska 2019.
« Odgovori #297 : 11 Lipanj, 2019, 18:04:39 »
Pa iskreno, jakna koju imam (mesh) je ugodnija i po gradu od kratkih rukava, barem me ne pece koza na suncu, a u pokretu je prozracna skroz. Traperice u odonsu na kratke hlace i nisu nesto toplije, tenisice bi ionak imao, ak nis drugo, trebam saltat brzine   :toothy12:, ajde, rukavice znam ne korisitit za u grad nekam. I kaj ostaje? Kacigu naravno u pravilu.

Jendostavno, kad je vruce je vruce, mos ga jebat.



Btw, ne znam jel ste znali.....
Crna odjeca na motoru je bolja za toplije vrijeme, bolje odvodi toplinu, ali uvjet je da ste u pokretu. Na semaforima je bijela naravno bolja jer ne upija toliko toplinu, ali upravo to upijanje crne znaci i da je disipacija topline sa nje bolja ako ima protoka zraka.  Sto je upijanje temperature brze i jace, to je i rjesavanje iste brze i jace, ali treba medij koji ce to omogucit - strujanje zraka u ovom slucaju



@Corector: ak hoces vrulje, odi u Karlobag, ima da se smrznes: obozavam  ;D
« Zadnja izmjena: 11 Lipanj, 2019, 18:12:13 3alfa3 »

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Turska 2019.
« Odgovori #298 : 12 Lipanj, 2019, 18:07:41 »
Ili Stinica :D

Zamjerio sam se onim Bugarima pa visim na sipki koja se okrece, onih 1:10 kod njih je bas i banani, prekjucer je bilo 1:20, a danas 1:29.
U Turskoj sam stiskao prazne flase...
Cim se sipka malo okrene, otkaz stize vrlo brzo...

« Zadnja izmjena: 12 Lipanj, 2019, 18:09:33 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Turska 2019.
« Odgovori #299 : 23 Svibanj, 2021, 18:45:15 »
 Nedilja, prilika za extremna freestyle sjecanja. :snijegvani:





Za 4 dana ce 2 godine otkako sam se otisnuo na voznju do Turske. Dojmovi su i dalje prejaki, toliko sela, zaustavljanja i dozivljavanja lokaliteta u jednoj tripcini, toliko toga jasno i detaljno zapazeno zbog umjerene brzine kretanja. I na koncu detalj jer si dosao vozilicom koja te je vjerno posluzila vlastitim zaslugama... Nesto kao ekipi u vrijeme Tomosa pa ti prepricavaju dojmove dok su zivi.
 Niti jedan motor mi nije pruzio tako kvalitetne, snazne i dugotrajne dojmove, moze odusevljavati jedino perfekcijom brze voznje, napetoscu i znojenjem te pretjerivanjem. Ali sve se to sprema u kratkotrajnu memoriju. :jerk:

Tada je vrijeme bilo slicno danasnjem, ali s mnogo vise vlage u zraku i vecim temperaturama. Kisnjak sam toliko puta navlacio na sebe i skidao, da je ciferslus otkazao u sred Srbije, u gradu Ub. Tamo sam ga dao reparirat i vrhunski su odradili posao, tako da su stavili krupniji, hardcore patentni zatvarac. Ne znam koliko je to puta bilo, ali vec sam ispizdio po frisko potopljenim cestama prepunima kolotraga gdje sam morao voziti znatno opreznije, a inace dosta gasiram kad se pruzi prilika kroz bespuca... Vrhunac je bio kod grada Havsa u Turskoj. Kako su tamo lijepe pregledne visoravni, na zapadu je prilazila jebacka oluja, a blago lijevo je bilo polje vedrine, i tu sam odlucio okinuti za Istanbul. Tek kad sam dosao tamo, tistilo me je sto sam solo odmaknuo toliko daleko. Steta je ne podijeliti sve te dozivljaje s nekim, tada bi bilo brutalno.

Isao sam i turisticki tako podaleko. Vidio, osjetio, ne bi vise. Ali to je fino gospodski, komercijala, dere te ovaj dere onaj, ides kao govedo kroz klaonocu onim unaprijed definiranim rutama. Nije to to, dodjes tamo kao teleportiran, nedostaje tu masa usputnih dozivljaja da vise cijenis tamo gdje si dosao, da vise osjetis apsolutnu slobodu kretanja, a gle ovo danas... Dok se moglo  tako, neusporedivo mi je bilo/NAM bolje, ne zelim biti sabloniziran jer to dozivim citajuci na internetu tudje dojmove i ne trebam ni ici.

Ljudi pitaju jel se to stvarno desilo, da, desilo se, i ne samo to, gdje je ludorija do Grcke, pa Stelvio, isli smo skupno i u Sloveniju sto je svima bio dozivljaj do jaja, dakle ne treba ni ici bogu iza nogu, pa vjecno nerazumljiva Madjarska, kao da je drugi planet...

Zabrane, cipiranja, nadzor i kontrola da mirujes kao govedo na modernoj farmi dok te muzu i peljese do ibera, opce govedarstvo na internetu i zatupljivanje, predvidjanje svakog tvog poteza u zivotu, konzumerizam da ne mrdnes iz fotelje pa kad zaradis bolest, idi pa se leci, al prije svega skupo plati...sve to nekako napreduje polako, ali sigurno, prvi pokazatelj je broj Porschea da nije dobro.
« Zadnja izmjena: 23 Svibanj, 2021, 19:03:25 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<