Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Kymco me osvjestio  (Posjeta: 2497 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Kymco me osvjestio
« : 11 Listopad, 2018, 00:42:13 »
Piaggio osim purejeta ne priznajem! Imao sam masu tih modela od talijana, ali nikako kliknuti. Sve sto sam imao, rijesio sam se jer sam bio nesretan opcenito s pojedinim modelom. Cak niti ove novije od 2005. God.s dolaskom posljednjih generacija ne volim zbog losije kvalitete plastika, i odredjenih sitnica gdje se opako stedjelo da su ipak pretjerali, ali purejet agregat spasava stvar pa ajde, prolazi. Puno sam puta rekao, nadji mi tamo nekog boljeg i prelazim, jer necu biti pacenik, nego triper ako treba i kad god treba, bez one "nije sad spreman"!

Sad da se prisjetim malo Kymca.
Imao sam Kymco ZX50. Iznenadio se koliko je praktican i jednostavan skuter, ona velika podnica je do jaja, skuter je vecini ruznjikav. Ostavio je jako dobar dojam,ali eto,niie sportski. Odblokirao ga (tuljak u grani auspuha, slijepa cijev, i promjenio bolcnu (kymco ima bolcnu s 2 razlicita promjera i onaj veci je blokada jer djeluje kao i prsten na bolcni) i skuter je isao oko 75kmh po satu. Kasnije sam i diznu stavio za 2 broja vecu,ne sjecam se koja je bila.

Sljedeci duhovni susret, to je onaj kad je skuter bas tvoj je bio s Kymcom Super 8 4T50. Jedan od najbezveznijih skutera, velik, a nema mjesta, preslab,a jos k tome tezak :toothy12: Uzas, jedan od najvecih promasaja koje sam imao, nisam se mogao zamisliti na njemu.

Sljedeci je bio Kymco Super 9 50AC. Jako me se dojmio, plastike, kompaktno slozene, masina kako radi, pali, lijepo vuce ugladjenost i vidi se da valja kad sam krenuo rasklapati radi provjere prijenosa. Serijski s multivarom oko 80kmh.

Od ostalih, dojmio me se Grand Dink foteljas dok se vozi,na svoj nacin, ali je Krme. Njega sam uzimao u obzir pored Peugeot Elystara i presudio je Pezo jer je prvi uletio, a i Suhi me je nabrijao...


Sad sam postao best friend Kymcu Vitality 50, od 2012. god... Proucio ih, dobio pozitivan feedback od ljudi koji su imali iskustva s njima i jednostavno se uvjeravam iz dana u dan koliko je taj model dobro slozen, dobro odradjen, i generalni zakljucak vec sada vidim, jednostavan, praktican i veoma kompaktan skuter s pouzdanom masinicom koja baca prasinu u oci onom zveketavom i roktajucem piaggiu kojem se auspusi raspadaju u novim 2T AC izvedbama, a o lezajima radilice ne bih i ostalim sitnicama sada...
Danas sam imao susret s Aprilia Motardom 12tkm 1vlasnik. Auspuh se raspao davnih dana (odlomi mu se cijevcica s rupicama koja prigusuje zvuk unutar lonca pa dreci), i uzasno mu rostaju lezaji radilice, dogovorio sam rijesavanje problema... sjedalo,plastike izbljedile, a one crne podnica i protuoklop tipicno izgledaju nepovratno crno odnosno blijedo i trulo... Zapravo to je tipican slucaj takvog skutera koji nije bas bio u spavacoj sobi, izuzev rostajucih lezaja, ali je izrazeniji luft i slinav semering normalna pojava...
A Kymco Vitality, crne plastike se crne kao da su kokpit sprejem spricane, a lakirane imaju kvalitetan i sjajan lak koji ne gubi postojanost, i vrlo je otporan. Plastike su cudo. Sve idena klik i moze stajati bez serafa prakticki, imaju kopce koje su cvrste i ne pucaji, kad vracas plastiku ona savrseno sjedne od pocetka do kraja.
Masina pali na zub, svaka, lijepo tiho,bez zveckanja radi, zivahno vuce. Radilica kao u peze, dakle ne puca, smedji viton semerinzi, ali ovdje nista ne klapa...

Nastaviti cu s detaljia, recimo kuciste iltera zraka je pametno rijeseno na nacin da ima pretkomoru bez filtera odmah do karba kako bi spuzva ostala izolirana od spricanja benzina i tako joj se produzuje vijek, airbox je kvalitetan i navoji nece lako provrtiti kao na piaggiu.


Iza ovog Kymca se moze sakriti svaki piaggio i peza tog godista, a nadmasuje i starije modele piaggia...


Jednostavnost i pristupacnost.
Pouzdanost.
Kvaliteta izrade.
Udobnost.

Za sad me peru ovi dojmovi glede Kymca, s vremenom cu iznesti svoje bogato i extremno iskustvo uzorkovajuci PUNO Kymco skutera i PUNO svih ostalih, ali njusim vec sad, kao sto sam nanjusio purejeta, dobar stroj (vec imam dovoljno INputa koji vec sada tvore odlicnu sliku, nekolicina njih blizu 40 000km, ali budem isao do detalja). Jedina mu je mana izgleda sto nema predispozicije da lako postane opaka jurilica i da tako izgleda.
« Zadnja izmjena: 11 Listopad, 2018, 01:03:04 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Online ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Kymco me osvjestio
« Odgovori #1 : 11 Listopad, 2018, 09:00:12 »
Javi nam obavezno i pozitivna iskustva prilikom nabavke dijelova :icon_thumright:
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline dacerovs

  • Nema šerafanja nema živaca
  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1820
  • Spol: Muški
  • Yamaha Nmax Club
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Zagreb
  • Moj Skuter: Suzuki Burgman 400K7
  • Moja Kaciga: Schuberth R2
  • MojSetup: Skoro serijala
  • MojSpuh: Kromirjanji
Odg: Kymco me osvjestio
« Odgovori #2 : 11 Listopad, 2018, 10:19:41 »
Ja ne vidim problem nabavke dijelova.
Imas fino stranih skut shopova i cijena je normalna, za razliku od kymco ovlastenih i njima slicnih.
Ima Suhi podosta susreta i iskustva sa Kymcom pa nek i on nes kaze.
Ja sam zapamitio kad mi je pricao da Kymco 300 sajba pia 350 ko od sale i da ide puuuno bolje.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline Deki.

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 970
  • Spol: Muški
  • Kymco power
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Kymco Downtown 350i
  • Moja Kaciga: Nolan N104
Odg: Kymco me osvjestio
« Odgovori #3 : 11 Listopad, 2018, 15:56:32 »
Potpisujem
Ako dođeš u okolicu Labin-Pazin obavezno navrati na pijaču i možeš probat mog Downtowna

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Kymco me osvjestio
« Odgovori #4 : 11 Listopad, 2018, 18:21:42 »
Ajde bas cu pogledati za dijelove, naravno, necemo gledati originalne ako nisu nuzni, ali koliko vidim, problema nema, a pogotovo s izvedbom Vitalitija, od 16 Vitalitija jednom je crkao visokonaponski namotaj, danas sam ih ozivio 12 komada, nikad se manje nisam napatio i koliko su zahvalni skuteri ne vjerujem, taj Kymco je prejeben za radit. Yamahe Neos su me vise malo vise ispatile, a onaj sugavi Gurtner s plasticnom casicom i gumeno koljeno od karba do airboxa mi stvara redovote probleme...

Ufazio sam i Kymco Agility 125, bokte kako to djubre cupa, i onda sam ufazio jos jednog da iskljicim mogucnost da je nabudzen, i morat cu angazirat batu Zvonkeca da mi kaze misljenje glede moci, i da li kineski GY6 ide tako jer ovo slajdra  :icon_scratch:
« Zadnja izmjena: 11 Listopad, 2018, 18:46:56 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<