Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Yamaha neos 2012 kreće tek pod punim gasom  (Posjeta: 1391 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline bblaze63

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 6
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: VESPA 200px
Yamaha neos 2012 kreće tek pod punim gasom
« : 01 Listopad, 2018, 20:25:27 »
Imam Yamahu neos kad sam je kupio slabo je vukla u brijeg. Promjenio sam joj auspuh (Auto krešo) i sa auspuhom sam dobio, rolice(valjčići) 5,5 G I žute opruge kvačila.slabo je išla u brijeg da sam čak morao sići sa skutera da savladam brijeg. Sada sam promjenio rolice sa 3,5 g i ide dobro u brjeg, ali moram krenuti sa mjesta sa puno većim gasom, a kada idem nizbrdo onda vrti i motor pa moram smanjiti na 5 km na sat da motor radi na leru, bez obzira što je ručka gasa na leru jer je to nizbrdo od 15%. Inače njegove rolice standart su 6,5g.Razmišljam da stavim još lakše rolice.nijedan skuter nema tako malu gramažu rolica, mislim po katalogu.

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: Yamaha neos 2012 kreće tek pod punim gasom
« Odgovori #1 : 01 Listopad, 2018, 22:38:19 »
Krivo razmisljas, ne lakse nego teze.. minarelli sa spuhom po mom iskustvu trazi negdje oko 4,5g rolice, sad da li mrvicu vise ili manje to zavisi od masine do masine i potreba korisnika.

Kada ides nizbrdo i pustis gas nece ti se okretaji nikad spustiti na ler jer kvacilo i dalje ne popusta pa tocak vrti i radilicu.. jedino da stanes na vrh brda i samo se spustis bez davanja gasa, tad bi ti radio na leru cijelu nizbrdicu  :)

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Yamaha neos 2012 kreće tek pod punim gasom
« Odgovori #2 : 03 Listopad, 2018, 22:56:13 »
Imam Yamahu neos...slabo je išla u brijeg da sam čak morao sići sa skutera da savladam brijeg.


Ovo sam cuo i dozivio samo i iskljucivo s minarellijem :toothy12: Ostali agrrgati su zanemarivi po ovom pitanju.



A koji si to auspuh stavio?
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline PchelaUbica

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4022
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pž
  • Moj Skuter: Aerox Rossi Replica
  • MojSetup: Lake rolne za start
  • MojSpuh: Mnogo jaka grana odsijeca
Odg: Yamaha neos 2012 kreće tek pod punim gasom
« Odgovori #3 : 04 Listopad, 2018, 02:56:18 »
Promijeni centralnu oprugu, svaki dan se otvori ovakva tema i vecinom na minareliju to i je problem posto ima hermeticki zatvoreno deklo pa se dijelovi prije potrose nego na ostalim skuterima , par minuta voznje na cistoj serijali , deklo bude vruce kao pita :). Probaj promijenit oprugu pa cemo vidjet. Imam neki osjecaj da je preslaba pa popusti odmah cim dode u brdo i ne ide onda s mjesta.
I prelagane su ti to rolice Ako  nemas nist Drugo osim ovoga sto si naveo . Trebo bi stavit kako kaze aragony oko 4.4 pa ustelat ostatak prijenosa
« Zadnja izmjena: 04 Listopad, 2018, 03:00:06 PchelaUbica »
:yamaha: