Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Medley vs Nmax vs PCX vs SH  (Posjeta: 58832 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline dino73n

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški
  • Nije bed pasti,bed je ne ustati....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Beverly 300HPE Sr50R
  • Moja Kaciga: LS2 Twister
  • MojSetup: FullSerijala
  • MojSpuh: SC08
Odg: Medley vs Nmax vs PCX vs SH
« Odgovori #140 : 25 Srpanj, 2023, 22:10:36 »
Poslije 5 godina i 26000km Medley i ja smo se rastali.Bilo je to super druzenje puno veselih trenutaka i bez kvarova.Nikad sijalica nije crkla i akumulator nikad nisam zamjenio.Dva para guma,disk plocice,remen,svjecica,dva filtera zraka i pet filtera ulja i 6,5L ulja. I samo gas...

Prije 3 dana stigao je nasljednik,stariji a mladji brat Beverly 300 HPE je usao u garazu.Bas se osjeti da je klasa vise ali isto tako se osjeti da je medley puno zgodniji skuter za voznju u gradu.Beverly krece na vecim okretajima i dugo stoji kao u "prvoj" brzini pa je voznji do 30kmh bučniji nego medley.Medjutim. kad se izadje na magistralu tu se stvari mjenjaju u korist BEVa na 80kmh ide na milimetar gasa i samo čeka da se odvrne i da poleti.Ima snage za ne povjerovat,usprediv je sa starim 350ccm,bas se osjeti povecanje snage na 26ks sa prijasnjih 21-22ks

Takodje prtljazni prostor je nesto veci nego kod starog beverliya ali ne tako moćan kao sto ima Medley.Uglavnom sve u svem upgade je osjetan s nesto malo minusa u odnosu na medley al sve u svemu dobar skuter.Gume su dosle michelin city grip i stvarno su slabe,na medleyu sam imao bridgeston batlax i bas se primjeti da su klasu/dvije bolje od michelina.Nema sanse da ih sad mjenjam al cim se malo potrose lete sa skutera u smeće.







« Zadnja izmjena: 25 Srpanj, 2023, 22:16:16 dino73n »
SCOOT NUMERO "2"
SF2 Yasuni R<>Stage6 HPC<>MHR replica LC<>Stage6 BigValve<>Dellorto 19 phbg from MHR pack<>red sponge<>Polini speedcontrol<>G2 EVO clutch<>Stage6/RT CNC bell<>extend gear<>2xME 7 Teen<>Xenon light<>KosoGpStyle

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4109
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Medley vs Nmax vs PCX vs SH
« Odgovori #141 : 25 Srpanj, 2023, 23:22:48 »
Najs, trebao si u garazi otvorit temu :)

Sretno, i kontroliraj ulje  :headbang:

Offline dino73n

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški
  • Nije bed pasti,bed je ne ustati....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Beverly 300HPE Sr50R
  • Moja Kaciga: LS2 Twister
  • MojSetup: FullSerijala
  • MojSpuh: SC08
Odg: Medley vs Nmax vs PCX vs SH
« Odgovori #142 : 26 Srpanj, 2023, 23:21:25 »
Najs, trebao si u garazi otvorit temu :)

Sretno, i kontroliraj ulje  :headbang:
Jel voli potrositi ili ubacuje benzin?

Evo sad sam na 450km i gledao sam vec dva puta i stoji na istom mjestu. Prvi servis ce na 1000km a svakako planiram mjeriti svako malo dok se ne upoznam sa ponasanjem masine. Tako sam i s Medleyem na pocetku gledao stalno da bi na kraju prestao jer nikad nije ni kapi potrosio.
SCOOT NUMERO "2"
SF2 Yasuni R<>Stage6 HPC<>MHR replica LC<>Stage6 BigValve<>Dellorto 19 phbg from MHR pack<>red sponge<>Polini speedcontrol<>G2 EVO clutch<>Stage6/RT CNC bell<>extend gear<>2xME 7 Teen<>Xenon light<>KosoGpStyle

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4109
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Medley vs Nmax vs PCX vs SH
« Odgovori #143 : 27 Srpanj, 2023, 15:03:21 »
Za HPE sam od par ljudi cuo da vole potrosit, da imaju nesto vecu zracnost klipa u odnosu na starije verzije bez hpe...  al dobro, ti ces iz prve ruke rec :)

Offline dino73n

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški
  • Nije bed pasti,bed je ne ustati....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Beverly 300HPE Sr50R
  • Moja Kaciga: LS2 Twister
  • MojSetup: FullSerijala
  • MojSpuh: SC08
Odg: Medley vs Nmax vs PCX vs SH
« Odgovori #144 : 27 Srpanj, 2023, 22:22:28 »
Za HPE sam od par ljudi cuo da vole potrosit, da imaju nesto vecu zracnost klipa u odnosu na starije verzije bez hpe...  al dobro, ti ces iz prve ruke rec :)

Lako moguce da je veca zracnost jer i u toku rada masina se cuje malo drugacije u odnosu na starog 300,bas ima lagano zveckavi zvuk.Posebno se cuje u bas laganoj voznji na niskim okretajima.Cim se malo brze vrti nema nikakvog cudnog zvuka.A eto vrijeme je na nasoj strani pa cemo saznati sve pojedinosti.
SCOOT NUMERO "2"
SF2 Yasuni R<>Stage6 HPC<>MHR replica LC<>Stage6 BigValve<>Dellorto 19 phbg from MHR pack<>red sponge<>Polini speedcontrol<>G2 EVO clutch<>Stage6/RT CNC bell<>extend gear<>2xME 7 Teen<>Xenon light<>KosoGpStyle

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4109
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Medley vs Nmax vs PCX vs SH
« Odgovori #145 : 28 Srpanj, 2023, 00:32:04 »
ma ne vjerujem da je sad to neki karambol masina, ima ih puno, pogotovo u vespama... ali kao i sa svakim pozeljno je na vrijeme kontrolirat servisirat i trajat ce to :) I ne ga terat na hladno....  :headbang:

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: Medley vs Nmax vs PCX vs SH
« Odgovori #146 : 29 Srpanj, 2023, 19:43:21 »
Svi bi mi ciklistiku pedesetke a istovremeno i kulturnu raspoloživost snage koju pruža veća zapremina. Neki kompromisi se moraju pretrpiti u toj priči.
Uz tvoju pedantnost i iskusno uho/oko nema tu puno mjesta za pogrešku, siguran sam da će te poslužiti bez ikakvih dječijih bolesti kao što su i ostali dosad.
Puno sretnih kilometara, sa srećom :headbang:

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Medley vs Nmax vs PCX vs SH
« Odgovori #147 : 30 Srpanj, 2023, 20:43:04 »
Cestitke Dino i nek te sluzi minimalno dobro kao prethodnik! Za gume si vidi i Pirelli Diablo Rosso, postale su ozbiljne, a kalup im je predodredjen V profilu sto daje jos bolju agilnost. Jedino bi malo trebalo preispitati da li je takav profil odlican i na prednjoj 110 gumi zbog te, po meni malo kriticne sirine koja odmah rragira na losijoj gumi.
Inace sam stavljao sam Battlax na Beva i milina je.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline dino73n

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški
  • Nije bed pasti,bed je ne ustati....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Beverly 300HPE Sr50R
  • Moja Kaciga: LS2 Twister
  • MojSetup: FullSerijala
  • MojSpuh: SC08
Odg: Medley vs Nmax vs PCX vs SH
« Odgovori #148 : 31 Srpanj, 2023, 23:17:00 »
Dečki hvala za čestitke,gume mi bas pile po zivcima,vidim kad spustim sa 80-90kmh na 50kmh kako se guvernal smiri i kako je uzivanje voziti,mozda je to i za reklamacije,vec sam natukao 990km pa cu za koji dan na obavezni prvi servis pa cu vidjeti sa serviserom sta oni imaju za rec na taj "problem" a vec vidim da ce ga probat ispred servisa i reci meni je ovo sve u redu.

Ta potrosnja ulja o kojoj se prica vrlo vjerovatno dosta ima veze i sa stilom voznje,gasanjem na hladno i on-off sistemom voznje.Kod mene evo poslije 990km nivo ulja se uopste nije promjenio ni za milimetar al vozim normalno,malo njeznije nego sto je moj stil jer se razradjuje al u globalu tako ja vozim uvijek.Lagan gas da krenem i onda na tako laganom gasu variomat radi i ubrzava koliko ima momenta u radilici,ako mi zatreba da nekog preteknem zavrnem jos gasa dok se to obavi i vracam se u cruise mod.

Potrosnja goriva naravno ne moze kao Medley al nije loša,lagani cruise po magistrali do 80kmh ide na 2,4-2,5L a gradska stani kreni 3,5L dok bi neka sportska gradska s wotanjem bila oko 5L,ekonomičnije nego 49ccm sa auspuhom  :icon_scratch:
SCOOT NUMERO "2"
SF2 Yasuni R<>Stage6 HPC<>MHR replica LC<>Stage6 BigValve<>Dellorto 19 phbg from MHR pack<>red sponge<>Polini speedcontrol<>G2 EVO clutch<>Stage6/RT CNC bell<>extend gear<>2xME 7 Teen<>Xenon light<>KosoGpStyle