Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Nemoguca misija iz Imotskog, Gilera Runner Purejet 50  (Posjeta: 3053 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
U nekim krajevima Purejet je na extremno losem glasu, prognoziraju mu maksimalno 3 dana rada, covjek skoro odustao od purejeta koliko su ga majstori ubili u pojam. Ovaj skuter ne pali, ili jedva upali pa crkava...

Prihvacam nemogucu misiju i zelim tog jebenog purejeta!!!! Jer vec mi se nekoliko majstora iz tog kraja extremno napatilo i bacilo sve u k**ra*, a nismo uspjeli ostvariti transfer... sada je to konacno ucinjeno, i ja izlazim potpuno u susret samo da dokazem DA SE MOZE :headbang:
Dakle, veliku odgovornost prihvacam i odigrati cu ovo extremno.

 Veceras u 20:26h pokupio sam Gileru Runner Purejet 50 iz BUNKERA AUTOBUSA koji je dosao iz Imotskog.


Malo random poziranja na autobusnom




Extremno uvjezbanim metodama obavljam transfer....

U medjuvremenu sam morao nesto rijesiti i u 21:23h krecemo U NAPAD!!


Pitao sam covjeka jel ima blokadu na usisu, opisao limenu plocicu kako sta di, i on kaze DA NEMA. Gle stvarno nema, mos mislit, zaljepila se za prirubnicu.


Vidi vidi


Usput provjerio klipcinu i stanje je za Oskara. Iskusno oko ce primjetiti cisto ulje koje se sjaji. A mudri ce zakljuciti kako je to recept za vjecnost mehanike, nikakvo rastavljanje blokova po pola i otvaranje terno grupe kod purejeta ne dolazi u obzir, ko to napravi, ispada iz igre za vjecnost!!! :frajer: Ovako izgleda klipicina i nakon 40 hiljada bas bi ga bilo zanimljivo izmjeriti mikrometrom i usporrditi s karbosovim...
Vec su se neki divili mojoj klipcini kad sam vozio polini sporta na runneru, klipcina presla preko 20 hiljada, a cakli se kao ona nova iz kutiie :headbang:
Samo extremno, bez generalki, to moze samo 2T purejet.
S obzirom da radim razne testove i radnje s benzinom, be ziskom mjesavinom od 2% i sa cistim uljem, imao sam se prilike upoznati kako se mehanicki dijelovi ponasaju u ta 3 medija. Benzin, ispire i skracuje vijek unatoc prisutnom ulju od 2%....




Odradio dijagnostiku (ne koristim racunalo, nego samo sluh i vid i ponekad dodir) i kroz nekoliko desetaka sekundi dosao do extremnog zakljucka.

Netko je nesto drkario po ajnspricu tako da dam sve to ispitao, i nasao neke sj#botine, i naposlijetku UREDIO ajnspric za Oskara tako da mogu garantirati za njega i da ga mogu zmirecki poprqviti jer sad znam kakvo je stanje. Jer,ne mogu znati doo ne vidim, sad i da se desi kvar, preko telefona ga rijesim 99%. Ali, za Imotski sam odradio vrhunski posao kao i inace, tako da ce ovaj purejet biti vjecan...


Nedugo zatim, uslijedio je rezultat nemoguce misije :headbang:
S tim da, svijecica je neka izraubana posto takve stavljam kad imam prebogatu smjesu koja unisti svijecicu, raditi ce on jos ljepse...



Preostaje mi jos prekontrolirati skuter i upoznati se s njim, jer ima nekih fusica koje cemo rijesiti, i ovaj purejet ce konacno biti oplemenjen :headbang:



EXTREMNO SAM ZADOVOLJAN STO SAM RIJESIO NEMOGUCU MISIJU, sta je bio problem, e jebiga neki je oskar rastavljanjem zelene dizne, ostetio njen vrh pokusavajuci je ispresati, i onda je ona pocela pljuvati gorivo i ubrizgavala je previse goriva, umjesto da baca "iglu" i kolicinu goriva u dozvoljenim granicama :headbang: :headbang: :headbang:

Cak ju je izbacio iz centra
« Zadnja izmjena: 06 Rujan, 2018, 01:02:46 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Bore Ši

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 135
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: nrg mc2 lc
  • MojSpuh: sc08
Odg: Nemoguca misija iz Imotskog, Gilera Runner Purejet 50
« Odgovori #1 : 05 Rujan, 2018, 23:27:36 »
kako je on to uopce uspija isposlovat da ga tako pošalje

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6720
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Nemoguca misija iz Imotskog, Gilera Runner Purejet 50
« Odgovori #2 : 05 Rujan, 2018, 23:57:17 »
Cek ja sam cijelo vrijeme mislio d si ti to šerafio na autobusnom i da ces odma spakirat skuter za nazad  ;D
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline TopPerfomance4

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1059
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio Nrg
  • MojSetup: Tp black trophy,malossi multivar2k,Ditech linearna polutka
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Nemoguca misija iz Imotskog, Gilera Runner Purejet 50
« Odgovori #3 : 06 Rujan, 2018, 00:12:16 »
To je imocki tamo je sve moguće svaka čast

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Nemoguca misija iz Imotskog, Gilera Runner Purejet 50
« Odgovori #4 : 06 Rujan, 2018, 00:22:54 »
@ Bore, rekao sam mu da skine plastike, nek stavi najlon na cep od rezervara i benzina i na bok u bunker. Tako ce se i vratiti :toothy12: Nije iscurila  niti jedna kap icega, a aku si je ostavio jer mi ne treba, a potencijalno je opasan ako je kiselinski s oduskom.

@bata Zvonkec, izbrasnario bih ga tamo ko iz picke, ali moram obaviti kompletan pregled, i zadrzati cu ga par dana tako da ga istestiram u svim situacijama, na taj nacin maksimalno minimiziram buduce probleme.

To je imocki tamo je sve moguće svaka čast

NU NU Tamic iz ImoCkog :toothy10:
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline TopPerfomance4

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1059
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio Nrg
  • MojSetup: Tp black trophy,malossi multivar2k,Ditech linearna polutka
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Nemoguca misija iz Imotskog, Gilera Runner Purejet 50
« Odgovori #5 : 06 Rujan, 2018, 00:25:12 »
Nu tamo netijače zera u rikverc

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Nemoguca misija iz Imotskog, Gilera Runner Purejet 50
« Odgovori #6 : 06 Rujan, 2018, 10:07:22 »
Od jutra su krenuli extremni testovi. Name, purejet mora zadovoljiti VOJNE standarde, sto podrazumijeva  nadilazenje ovih obicnih civilnih koji su podredjeni svakodnevnim kvarovima, i naravno, generalkama...u samom razvoju su osudjeni na propast, naravvno, manjina se provuce, a kod purejeta je obrnuto.

Kako god zvucalo, ovo nije zajebancija, tko je imao susret sa zamorcadima i visim nivoom, sve ce mu biti jasno.


Pa evo par testova. Prvo jutarnje hladno paljenje je za Oskara, kad sam stavio novu svijecicu od 11kn, sada radi lijepo bez greske. OPREZ!!! Tu se ne radi o Kinescetovoj svijecici, nego Francuskoj koja jos nikada nije zakazala,za razliku od Densa ili NGK.
A sad malo iskustva s kineskim svijecicama. Kupis je novu i gledas koji k, vidis da je materijal mekan, ne trebasni dirati. Ubrzo otpadne keramika ili se rasklima od polumetalnog dijela. Riskira se lom elektroda, komadica kvazi keramike u terno grupu, i jos ti je naplate u Tokicu oko 30kn...
RAD S KINESKIM DIJELOVIMA NA PUREJETU JE STROGO ZABRANJEN!!! Sve mora biti iz 2003 godine, a jedino neke iznimke jedbostavno moraju ici nove, ali njihova pouzdanost je na extremnom nivou, tipa novi originalni remen, originalni mikroremen, originalni klizaci. To je prakticki to od servisa prijenosa, jer se originalne rolice iz 2003 godine ne trose, a centtalni feder po potrebi ide makar dugo zadovoljava kriterije vecine korisnika...


Zatim je poceo dimiti, sve jace i jace, nakupilo se neizgorenog goriva od silnog anlasovanja... raspirio sam sve gremline voznjom pod punim gasom....

Nakon stavljanja sportske mape, ovaj purejet ima veliku MOC, mehanika je u TOP stanju, susa u startu kao niti jedna serijala. U jednom momentu mi je zaslajdrao, da serijala to radi sa serijskim poluzatvorenim ausouhom, ne znam gdje toga ima, osim starih skutera s polurezonkama bez katakizatora...



Provjera rada limitatora broja okretaja, pali se zuta lampica kad dodje do blokade




Provjera rada na uzbrdici, kretanje iz podnozja i sredine brda, demonstracija MOCi




Slijedi daljnja provjera, prijenos nije diran deset godina, jer purejet se nerijetko vozi od 2003 godine do danas, bez da se pipne ijedan serafic, i onda kazu stao je...
« Zadnja izmjena: 06 Rujan, 2018, 10:27:59 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline zemo323

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1325
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Pežov
Odg: Nemoguca misija iz Imotskog, Gilera Runner Purejet 50
« Odgovori #7 : 06 Rujan, 2018, 11:11:42 »
Čitam već dugo ove tvoje romane o purejet i ako mi naleti neki pod ruku ostavit ću ti ga u ZG da središ i onda ide test ZG-Hercegovina. Ako me izda samo ti javim u kojoj grabi te čeka  :laughing7:

Vozim se tim linijama i masu puta sam vidio da ljudi po Autohercu i Autopoduzeće Z pošalju skuter ili neki motorić. Nikakvo čudo, autobusi su najpouzdanija i najbrža dostavna služba u na relaciji Hercegovina - Imotski - Zagreb  :headbang:
Weddings are basically funerals with cake.

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Nemoguca misija iz Imotskog, Gilera Runner Purejet 50
« Odgovori #8 : 06 Rujan, 2018, 14:32:23 »
Ajde samo ga nadji, evo ovaj radi cijeli dan, ma da je S od stucnuo... i takvog cu ga dovesti na kolodvor na kotacima...

Evo posluzio mi je da uzivo ustekam jednu pumpu koju sam slozio nevjernom Tomi
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16861
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Nemoguca misija iz Imotskog, Gilera Runner Purejet 50
« Odgovori #9 : 07 Rujan, 2018, 14:02:41 »
Evo da se pohvalim sa svojim zamorcem.
Stajao od 2013te u defektu, od 2002ge nikada nitko nije ni zamjenio jedan remen a kamoli neki servis ili nesto

Kaze gazda, "iznenadno stao", "nevalja", "pa zasto sada nece?" "svi kazu da to nista nevalja pa sam se sada i ja uvjerio"

Na nevjeru svih susjeda on ponovno prdi, sve djevice u kvartu padaju u nesvijest na zvuk lerlaufa purejeta.   :toothy11:

Pureshit rules
« Zadnja izmjena: 07 Rujan, 2018, 14:07:29 JogFromYamaha »