Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: muzičko stereo pojaćalo  (Posjeta: 16881 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ante89wey

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 58
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
muzičko stereo pojaćalo
« : 11 Kolovoz, 2018, 11:28:02 »
evo ekipa ako se neko razumi po ovom pitanju imam technics  su-v505 i dobro me služio a sad lagano počima štekat na jedan kanal ponekad (prestane radit jedan kanal bez šumova nekih) al dovoljno da živcira , tad iščupam činćeve i vratim nazad i radi. neznam kako to rješit, pa ako neko ima preporuku za pojačalo slične snage šta uzet ili ima možda  iskustva sa ovakvim problemima :notworthy:

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: muzičko stereo pojaćalo
« Odgovori #1 : 11 Kolovoz, 2018, 16:15:22 »
Koliko vidim to pojačalo je doslovno prastaro tak da bilo kakav zahvat ili popravak na njemu je vj. skuplja pita nego tepsija

A bilo kakvo drugo pojačalo ili komponentu je po meni ovak na pamet teško preporučit,pogotovo ak se naginje hi-fi zvuku,jer tu ima brdo faktora koji se ne mogu isčitat sa papira,općenito po mojem mišljenju nekakvo solidno pojačalo nije baš jeftino u glavi prosječnog korisnika,ak si laik i bitno ti je samo da radi i nabija uzmi najnovije kaj možeš u okviru nekog svog budžeta,nekakve stare krame nemoj kupovat

Offline balki

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1537
  • Spol: Muški
  • idemo dalje...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: Sportcity X50ie; X=3
  • Moja Kaciga: Nolan N80.8
  • MojSetup: Nadasve funkcionalna nakupina djelova
  • MojSpuh: Akrap
Odg: muzičko stereo pojaćalo
« Odgovori #2 : 11 Kolovoz, 2018, 20:45:05 »
Otvori. Prelemi chincheve. Posprejaj potenciometre i saltere ulaza sa masnim kontakt sprejem da penetrira nutra i probaj dal si opravio.
Stvarni život je iluzija izazvana odmakom od tastature

Offline ante89wey

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 58
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: muzičko stereo pojaćalo
« Odgovori #3 : 11 Kolovoz, 2018, 22:56:54 »
Koliko vidim to pojačalo je doslovno prastaro tak da bilo kakav zahvat ili popravak na njemu je vj. skuplja pita nego tepsija

A bilo kakvo drugo pojačalo ili komponentu je po meni ovak na pamet teško preporučit,pogotovo ak se naginje hi-fi zvuku,jer tu ima brdo faktora koji se ne mogu isčitat sa papira,općenito po mojem mišljenju nekakvo solidno pojačalo nije baš jeftino u glavi prosječnog korisnika,ak si laik i bitno ti je samo da radi i nabija uzmi najnovije kaj možeš u okviru nekog svog budžeta,nekakve stare krame nemoj kupovat
staro je al je kvalitetno i dobar je zvuk. onda nema druge nego prić na digitalu samo stereo nikakvi 5.1 i ostala sranja

Offline ante89wey

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 58
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: muzičko stereo pojaćalo
« Odgovori #4 : 11 Kolovoz, 2018, 23:00:24 »
Otvori. Prelemi chincheve. Posprejaj potenciometre i saltere ulaza sa masnim kontakt sprejem da penetrira nutra i probaj dal si opravio.
provaću ovo napravit , već sam uze kontakt sprej mislija sve isprat. ako nije koji kondezator možda je rješivo jer nekad zna normalno radit

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: muzičko stereo pojaćalo
« Odgovori #5 : 13 Kolovoz, 2018, 01:49:00 »
staro je al je kvalitetno i dobar je zvuk. onda nema druge nego prić na digitalu samo stereo nikakvi 5.1 i ostala sranja
A sad koliko je to stvarno dobar zvuk je upitno,technics općenito nije imao neka ozbiljnija pojačala,to je sve manje više bila konfekcija za široke mase,uz to koliko vidim to pojačalo je staro preko 30 godina i siguran sam da je većina kondenzatora posušena,to jednostavno ima svoj rok trajanja i protiv toga ne možeš,sama kvaliteta izrade je dobra ak uzmeš u obzir koliko dugo je radilo,tu se nema kaj prigovorit

Offline ante89wey

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 58
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: muzičko stereo pojaćalo
« Odgovori #6 : 17 Kolovoz, 2018, 15:28:59 »
staro je al je kvalitetno i dobar je zvuk. onda nema druge nego prić na digitalu samo stereo nikakvi 5.1 i ostala sranja
A sad koliko je to stvarno dobar zvuk je upitno,technics općenito nije imao neka ozbiljnija pojačala,to je sve manje više bila konfekcija za široke mase,uz to koliko vidim to pojačalo je staro preko 30 godina i siguran sam da je većina kondenzatora posušena,to jednostavno ima svoj rok trajanja i protiv toga ne možeš,sama kvaliteta izrade je dobra ak uzmeš u obzir koliko dugo je radilo,tu se nema kaj prigovorit
da istina to je srednja klasa pojačalo ništa naročito al eto sad je oldtimer pa ima svoje draži, svakako ću ga pretrest pa ide u garažu da nastavi službu a na njegovo misto nešto novo

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: muzičko stereo pojaćalo
« Odgovori #7 : 17 Kolovoz, 2018, 15:41:40 »
Ak ćeš kupovat baš novo ispod 3000kn zaboravi na neko solidno dvokanalno pojačalo,mada je realno i to tek neki low end početni rang al ajde prolazi,pogotovo u današnje vrijeme kad su cijene tih stvari osjetno veće nego prije par godina,nakupovao sam se toga pa govorim iz iskustva,ja sam osobno uvijek novo kupovao,je da je skupo al ne dam za neku starudiju razne nebulozne cijene koje ljudi traže,tipa za 3 godine staro pojačalo mi traži 80% cijene novoga,mada ima i puno gorih primjera

Offline monetri

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 249
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: muzičko stereo pojaćalo
« Odgovori #8 : 09 Rujan, 2018, 08:25:28 »
Ako je pitanje jos aktualno, preporuka iz prve ruke: uzmi novi Onkyo A-9010, dosad najbolji amp koji sam imao i u mom setupu je najjeftinija karika. Pojacalo je zvukovno cudo :)
Jedino mu je phono sekcija ispodprosjecna, ako ti je bitno.

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk

Bolje se vozit nego sarafat!!  :D

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: muzičko stereo pojaćalo
« Odgovori #9 : 27 Rujan, 2018, 15:05:15 »
...Onkyo A-9010 ...Pojacalo je zvukovno cudo
Malo jaka izjava za pojačalo od 1800kn koje je totalni entry level,imao sam pojačalo u tom cjenovnom rangu i slažem se da je to amerika naspram raznih linija plastičnjara i sličnog škarta,al da je čudo sumnjam odnosno siguran sam da nije,jer i višestruko skuplja pojačala su daleko od čuda

Offline monetri

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 249
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: muzičko stereo pojaćalo
« Odgovori #10 : 05 Listopad, 2018, 21:34:55 »
Znam da je jaka, ni ja ne bi vjerovao :)
Meni je najjeftinije pojacalo koje sam imao i jos uvijek mi nije dosadio. Meni najvece otkrice u audio karijeri :)

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk

Bolje se vozit nego sarafat!!  :D