Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Reparacija pumpe goriva za Ditech/Purejet/TSDI  (Posjeta: 5811 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Reparacija pumpe goriva za Ditech/Purejet/TSDI
« : 31 Srpanj, 2018, 21:50:43 »
Jeste li imali neugodnih iskustava s neuspjesnimpopravkom injection skutera, ili neuspjesnom reparacijom pumpe goriva za navedene skutere?



Naime, postoji covjek koji se predstavlja da zna napraviti pumpu goriva i osposobiti injection skuter, ali vam ne napravi zato nista i redovno uzima novce za to.

Pratim tu prevaru vec 3 godine, sad sam skupio dosta negativnih iskustava i prituzbi od ostecenih, a posljednji slucaj je extreman i covjek ce se izjasniti cim stekne povjerenje u skuter nakon sto sam napravio posao kako treba.

Ukratko prica ide ovako. Skuter je u jako dobrom stsnju, reklo bi se skoro kao nov, odjednom je stao. Odvezao ga je na popravak tom liku,pa je skuter vozio par kilometara i vlasnik ga je gurao.
I tako 10ak puta guranja u konacnici. Covjek je lud, u nevjerici sam slusao iskustvo ostecenog koje sam cuo na desetine puta od drugih. Cak je uspio sjebati servise s kojima suradjujem.

Nakon nekoliko neuspjesnih pokusaja osposobljavanja injectiona, lik je predlozio da napravi preradu na karburator.
Nabio je gore karb i skuter je dimio kao parna lokomotiva i brutalno je trokirao. Svijecice su izgarale svakih par kilometara. Vlasnik je bio doslovno lud jer je vise gurao skuter nego vozio. Da bi mu LIK koji inace jebeno muva ljude sa spikom rekao; TI NE ZNAS UPALITI SKUTER KAKO TREBA I ZATO TI IZGARAJU SVIJECICE.  Uglavnom okrivio je vlasnika za kvar!!!



Kad mi je covjek to sve rekao,prvo sam mu ispricao za slucajeve koji su slicni njegovim,dakle taj lik nista ne radi,a pazi ovo,izmuzao je oko 3000kn vlasniku ZA NISTA.
Vlasniku sam rekao da doveze skuter s injection dijelovima i da cu mu sloziti sve da radi ko doksa. Prvo mi nije vjerovao (nitko mi nista ne vjetuje kad dodje od tog lika koji tebrutalno iskara u mozak sa laznom spikom i izmuze te).


Kasnije cu staviti slike radova od tog lika i objasniti cu sta radi.


A sad cu navesti svoj slucaj od kojeg je sve pocelo.
Priie 3 godine sam kupio purejeta, nedugo zatim jos jednog neispravnog. Na njemu sam.ustanovio da je crkla pumpa goriva i odnesao sam tom liku na reparaciju jer se nisam imao volje petljati s tim,platim mu i bok.

Sjecam se da je lik spomenuo prvo jednu cijenu, pa kad sam dosao drugu,visu. Jer je radio nesto kompleksno (citaj,udario 3 puta cekicem pumpu umjesto 2).
Pumpa je radila parminuta.

Pokusaj 2
Donesem opet, dobijem opet pod reklamaciju.
Skuter vozi par kilometara i crkne. Tu sam vec lagano poceo kuhati i buraz je isao nositi pumpu

Pokusaj 3
Skuter je vozio par desetaka kilometara i crko je preko tracnica od tamvajske pruge

Pokusaj 4
Tu smo vec u nevjerici i odlucujemo ici do kraja,ako smo platiti onda hocu da budeonako kakp si rekao.
Tu lik pocinje prodavati price, odbijajuci svaku mogucu sumnju od sebe, skuzio vec da nas jebe.
Pokazuje on nama objasnjava ovo ono, ovako onako...
Tu je buraz opet ostaona cesti nakon kraceg perioda

Pokusaj5
E tu je lik skuzio da nema zajebancije jer necemo odustati i odlucio je skinuti nas skurca pa nam daje sasvim drugu pumpu goriva. Svi sretni i zadovoljni, ova radi,bas onako zdravo. I vozilo je to tjedan dva, pa sam odlucio s tim skuterom oticina meet. Voznja je bila preko Sljemena,taman kad smo presli vrh i krenuli na Zagorsku stranu,4kmprema dolje, skuter je crkao, opet pumpa bog te mazo. Suhi se smije i ruga, hvala mu na slepanju tada.
Spustio se do Zagorja i slepaj do Zagreba.
E tu sam popizdio na lika i zakleo se da cu uzeti stvari u svoje ruke jer sam skuzio da nas jebe u mozak.

Buraz se nalazio s njim jos 2x dok se posljednji put nije mjenjao za jos jednu pumpu koju je nadoplatio i ona je uspjela malo vise nekim cudom potrajati. A slucaj sest je bio takav da je pumpa radila kod njega na prazno, a cim bi je buraz spojio na skut momentalno bi crkla jer lik ne ispituje pumpu pod pritiskom nego samo dal baca gorivo ili ne. Tako je bilo tada.

S vremenom sam pohvatao sve do najsitnijeg detalja i tocno znam sta nije radio, i koliko nam je srao i mazao oci. I u konacnici sam usao u cijelu pricu preko ostecenih stranaka i dosta ljudi je odjebalo injection pedesetice zbog takvog glupana!!!

Zamisli samo da ti skuter stane 3 puta u gradu negdje za redom u vrlo kratkom i intervalu, u pripizdini...


U pocetcima sam i sam imao problema i reklamacija,ali sam uvijek izlazio ljudima u susret, placao im postarine, jer sam vjerovao u uspjeh...


Jedna od taktika tog lika, ako mu saljes pumpu na reparaciju preko poste, je ta da se loptas snjim vise puta, i svaki put placas HP express dostavu, pa osteceni zacas izgubi dosta love i jednostavno digne ruke od svega....




.... nastaviti ce se...
« Zadnja izmjena: 31 Srpanj, 2018, 21:59:39 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Reparacija pumpe goriva za Ditech/Purejet/TSDI
« Odgovori #1 : 31 Srpanj, 2018, 22:11:15 »
To je onaj neki deda,lik je muljator i prevarant,doslovno ti izlupa pumpu čekićem i to je "popravak",pumpa radi jedan dan i onda opet krepa,a izgleda ko da je kamion prešao prek nje

Napiši di je taj lik da više ljudi nejdu k njemu,ak spasiš jednoga dovoljno je

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Reparacija pumpe goriva za Ditech/Purejet/TSDI
« Odgovori #2 : 31 Srpanj, 2018, 22:15:34 »
Da da, cekaj da saberem neke stvari....


Zbog tog lika je dosta ljudi odustalo...


Prosao sam sve i svasta do kraja s tim skuterima u 3 godine, nabralo se preko 100 000km s injectionima, bio sam u Grckoj i ljudi ne vjeruju dok ne pokazem slike i snimke, jer oni ne mogu izaci iz dvorista zbog takvih debila koji ih izvozaju na najjace, ubiju volju za tim skuterima za svagda, i jos im izmuzu pare A IMAS I DALJE POKVAREN SKUTER...

Ovo nije iznimka, to je pravilo i princip po kojem se radi!
I svi su radovi kratkog vijeka u najboljem slucaju, jer masa ljudi ne uspije upaliti ni skuter nakaon sto im kao nesto napravi...a onda krecu price, pa cuj to je jao slozeno, pa injektor, pa tps,pa senzor, pa znas to je komicirano, sad ti je ovo, sad ti je jos i ono....



Zaboravih reci da je covjek vec isao do Karlovca i nazad... dosao mi doma i zahvaljuje se jer ne vjeruje da je to moguce da skuter vozi bez greske...



Uskoro cu prezentirati i svoj pristup u kojem cete vidjeti da i najgledanije snimke nisu najbolje rijesenje jer se riskira steta... :hello:
« Zadnja izmjena: 31 Srpanj, 2018, 22:33:02 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline SF2 Freak

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 3966
  • Spol: Muški
  • Dr. Peugeot triper^2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity 50
  • Moja Kaciga: Xlite , Shark
  • MojSetup: Serijala komplet
  • MojSpuh: Serijski
Odg: Reparacija pumpe goriva za Ditech/Purejet/TSDI
« Odgovori #3 : 01 Kolovoz, 2018, 00:42:13 »
Kaj si vrsis prezentacije i promociju sebe na forumu ?
Peza kao zgewindani Lamborgini
Peugeot Scooters 092-306-3817
Samo Francuz :rock_:

Offline srunner221

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 327
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: gilera runner
  • Moja Kaciga: Airoh
  • MojSetup: Sport pro mk2,dell 21, 13% getriba, multic
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Reparacija pumpe goriva za Ditech/Purejet/TSDI
« Odgovori #4 : 01 Kolovoz, 2018, 01:56:52 »
Pretpostavljam da onaj stari u petrusevcu, radi njega sam se i rijesio svoja 2 purejeta ( iako su mi jako dragi ali se ne razumijem u to) slozio sve ali nijebilo to bas kako treba, dode na 70kmh po satu i tu kao da ostane bez goriva itd... pumpa krepala i ja mu vratim da slozi da bi dosao kuci a vidi cuda ona mrtva mrtva a tvrdi mi da ju je slozio, i tu sam puko i odusto nakon 2 pumpe, oba injektora, kompresora itd sto je vec nabrojo... no opet bi si ga uzo uz ovog sto sad imam, gust mi je posto nista ne trosi a fino ide.... Prekasno sam naletio na tvoje radove pa.jbg ali respect. Samo tako nastavi.  :headbang: :headbang:

Ps isto mi je svaki put nudio da prebaci na karb sto sam naravno odbio.
« Zadnja izmjena: 01 Kolovoz, 2018, 01:58:44 srunner221 »

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Reparacija pumpe goriva za Ditech/Purejet/TSDI
« Odgovori #5 : 01 Kolovoz, 2018, 09:41:18 »
Tako je, lik je iz Petrusevca. Ubio je vec masu ljudi u pojam. Ovu pricu koju si ti iznesao znam tocno u svaki detalj i ja ti je mogu ispricati bas tako, je svi prolazimo isto kod njega.

Ne trebam se niti angazirati, ljudi ce se sami javiti kad nalete na ovu temu. Ali budem sve obrazlozio u detalje.

Najzalosnije je sto lik uzme vise para za nerad, umjesto mene koji sredim te skutere da zaista voze i traju.



Kaj si vrsis prezentacije i promociju sebe na forumu ?

DA, ima ljudi koji pitaju gdje sam bio prije, i ovo je jako jako korisno, slobodno probaj i ti ako imas nesto pametno i korisno za dodati... :hello:

« Zadnja izmjena: 01 Kolovoz, 2018, 10:07:18 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Reparacija pumpe goriva za Ditech/Purejet/TSDI
« Odgovori #6 : 02 Kolovoz, 2018, 15:12:38 »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Reparacija pumpe goriva za Ditech/Purejet/TSDI
« Odgovori #7 : 14 Kolovoz, 2018, 15:17:01 »
Dosta njih nikad nece saznati sto ih je snaslo :nono:


>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: Reparacija pumpe goriva za Ditech/Purejet/TSDI
« Odgovori #8 : 14 Kolovoz, 2018, 16:26:57 »
Trokira, pa eto pumpa otišla  :laughing7:
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline PchelaUbica

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4022
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pž
  • Moj Skuter: Aerox Rossi Replica
  • MojSetup: Lake rolne za start
  • MojSpuh: Mnogo jaka grana odsijeca
Odg: Reparacija pumpe goriva za Ditech/Purejet/TSDI
« Odgovori #9 : 14 Kolovoz, 2018, 16:35:55 »
Nece taj prestat dok ga netko dobro ne ispresabija
:yamaha:

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Reparacija pumpe goriva za Ditech/Purejet/TSDI
« Odgovori #10 : 14 Kolovoz, 2018, 17:17:47 »
Ako je pumpa bila kod njega, sigurno ce brzo crknuti,anajcesce krepa odmah, ili nako par kilometara.

Vidjeti cemo sto je s ovim purejetom.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline prizmic

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 2
  • YearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: GileraRunnerPureJet
Odg: Reparacija pumpe goriva za Ditech/Purejet/TSDI
« Odgovori #11 : 18 Kolovoz, 2020, 08:09:00 »
Što da ja onda radim sa pumpom? Taman sam ispisao adresu za Petruševac na kutiji kad sam došao do ovog foruma...

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Reparacija pumpe goriva za Ditech/Purejet/TSDI
« Odgovori #12 : 18 Kolovoz, 2020, 09:04:43 »
Zaboravi na petrusevac i sacuvaj si novce. Nema tu srece :nono:
Da nebi postal rob svom skuteru, kojeg doticni nikad nece osposobit. Kao ni jednog do sada. Neznam zasto se uopce reklamira kao majstor, a nikad nista nije popravio. Pazite se takvih prevaranata.
« Zadnja izmjena: 18 Kolovoz, 2020, 09:08:23 matija84m »
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline prizmic

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 2
  • YearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: GileraRunnerPureJet
Odg: Reparacija pumpe goriva za Ditech/Purejet/TSDI
« Odgovori #13 : 22 Kolovoz, 2020, 10:57:07 »
Dajte onda nekog pouzdanog, pumpa spakirana i čeka adresu! 😁😁

Offline Lenko

  • moderator
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1684
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zemun
  • Moj Skuter: Aprili SR 50 Di Tech
  • Moja Kaciga: XXX
  • MojSpuh: ZX
Odg: Reparacija pumpe goriva za Ditech/Purejet/TSDI
« Odgovori #14 : 21 Rujan, 2020, 09:39:58 »
Ako ti nešto znači, ja prodajem totalno reparirane pumpe...i dajem garanciju 5 godina...dao bih i dužu garanciju, ali nemam načina da ispitam radni vek novog elektromotora, kojeg stavljam...ima još dosta poboljšanja i usavršavanja na samoj pumpi...

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Reparacija pumpe goriva za Ditech/Purejet/TSDI
« Odgovori #15 : 21 Rujan, 2020, 11:25:04 »
Pumpu smo vec rijesili. Kod mene je podrska vje%u010Dna za sve %u010Dlanove.

Moram priznati da nisam odusevljen kada se u pumpe ugradjuje motor sa vise okretaja ( 4x vise). Vrijeme ce pokazati, a moja iskustva koja su golema i kladim se da nitko nema toliko radnih sati i kilometara s injection skuterima kao ja, govore da su neke serije pumpi vec tvornicki dolazile s elektromotrima koji imaju veci broj okretaja i redovito su ranije zavrsavale svoju karijeru, jednostavno su se pohabale u vise tocki.

Veci broj okretaja nigdje ne garantira duzi radni vijek, cista mehanika, a ako uzmemo u obzir da pumpa ima kolektor i cetkice koje se trose, lezaj i piksu, klipnjqcu klip i cilindar, ti dijelovi mogu dobiti toleranciju prije vremena.


Sto dobivamo s vecim brojem okretaja? Pa veci protok benzina u jedinici vremena, tako da pumpa nece vise pumpati 5.2l na 1h, nego preko 20l na 1h.
To nam apsolutno nista ne znaci jer se radi o pumpi visokog pritiska i niskog protoka, jer realno sa skuterom mozes sprziti max. 3l za 1h. Sav taj visak benzina se vraca na kroz povrat injektora u rezervar, tako da je to suvisno. Bitno je imati stabilan i dovoljan pritisak od 8 bara i nesto vise protoka koliko agregat moze potrositi.
« Zadnja izmjena: 21 Rujan, 2020, 11:29:14 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<