Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Novi Malossi Specijal za Piaggio!  (Posjeta: 6294 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7004
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Novi Malossi Specijal za Piaggio!
« : 30 Srpanj, 2018, 09:50:30 »
Ovo nije nikakvo pitanje,samo bi htio podijeliti nova saznanja o Malossi Specijalu pod kodom M6116889 za Piaggio masine.Remen je deklariran 18.7x810

Slike remena i koda:


Izmjerene dimenzije:


Izmjereno 19.2x809

Nadam se da sam pomogao pri odabiru,posto je dosta zainteresiranih bilo za taj remen.Jos ostaje da napisem kako se ponasa u praksi.

Orginal pia remen sam izmjerio identicno kao i ovaj!
« Zadnja izmjena: 30 Srpanj, 2018, 09:54:43 dario007 »
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline Tomislav_32

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 212
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: piaggio nrg power
  • Moja Kaciga: premier
  • MojSetup: alle Standard
  • MojSpuh: yasuni r
Odg: Novi Malossi Specijal za Piaggio!
« Odgovori #1 : 30 Srpanj, 2018, 12:35:06 »
dobro je znati  :toothy10:

Offline dino73n

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški
  • Nije bed pasti,bed je ne ustati....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Beverly 300HPE Sr50R
  • Moja Kaciga: LS2 Twister
  • MojSetup: FullSerijala
  • MojSpuh: SC08
Odg: Novi Malossi Specijal za Piaggio!
« Odgovori #2 : 30 Srpanj, 2018, 18:57:55 »
Trebas ga izmjeriti poslije par 100km. Ja prije par dana kupio orginal pia remen koji je pokazivao 19.2mm i poslije 200km ga izmjerim ponovo 18.6mm i poslije jos 200km  ga izmjerim i stoji na 18.6mm.

Sent from my Mate10pro using TapatalkPro

SCOOT NUMERO "2"
SF2 Yasuni R<>Stage6 HPC<>MHR replica LC<>Stage6 BigValve<>Dellorto 19 phbg from MHR pack<>red sponge<>Polini speedcontrol<>G2 EVO clutch<>Stage6/RT CNC bell<>extend gear<>2xME 7 Teen<>Xenon light<>KosoGpStyle

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Novi Malossi Specijal za Piaggio!
« Odgovori #3 : 30 Srpanj, 2018, 19:47:54 »
Sirina za Oskara,bit ce tokarenja od bendix  :laughing9:

Duzina je zaoskara takodjer.





Treba vidit kokiko ce trajat sorinakako Dino upucuje,i elasticanmora biti  dugo to bolje brza reakcija na gas
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7004
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Novi Malossi Specijal za Piaggio!
« Odgovori #4 : 30 Srpanj, 2018, 21:05:15 »
I kod mene je serijski sa 19.2 pao na 18.8 u nekih 100km,kasnije nisam ni otvarao prijenos,al po putnim brzinama bi rekao da se tu zadrzao.

Vidit cemo kakav ce specijal biti...
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline dino73n

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški
  • Nije bed pasti,bed je ne ustati....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Beverly 300HPE Sr50R
  • Moja Kaciga: LS2 Twister
  • MojSetup: FullSerijala
  • MojSpuh: SC08
Odg: Novi Malossi Specijal za Piaggio!
« Odgovori #5 : 08 Kolovoz, 2018, 01:20:07 »
Stigli danas malossi remen i ljubicasti feder.
Remen je vrtoglavih 19.6mm. Posto sam montirao webera 12 na apriliju necu stavljati remen dok ne probam nešto drugo sa karburacijom. Tesko da bi weber obezbjedio dovoljno snage da se pogura tako sirok remen. Imam plan vratiti 17.5 al ga nastimati na otvoreni airbox na 18.6mm.

Imam. 38 ler diznu i A07 iglu ako onako fabricki sa 32 i A22 ne bude dobro radio do pola gasa. Racunam da bi 70 dizna trebala biti ok za pocetak.


Sent from my Mate10pro using TapatalkPro



EDIT
Sad malo bolje premjerrio digitialnim sublerom. 19.45mm je debljina. I dalje je vrlo širok.
« Zadnja izmjena: 08 Kolovoz, 2018, 09:23:12 dino73n »
SCOOT NUMERO "2"
SF2 Yasuni R<>Stage6 HPC<>MHR replica LC<>Stage6 BigValve<>Dellorto 19 phbg from MHR pack<>red sponge<>Polini speedcontrol<>G2 EVO clutch<>Stage6/RT CNC bell<>extend gear<>2xME 7 Teen<>Xenon light<>KosoGpStyle

Offline dino73n

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški
  • Nije bed pasti,bed je ne ustati....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Beverly 300HPE Sr50R
  • Moja Kaciga: LS2 Twister
  • MojSetup: FullSerijala
  • MojSpuh: SC08
Odg: Novi Malossi Specijal za Piaggio!
« Odgovori #6 : 09 Kolovoz, 2018, 15:33:36 »
Postavio remen maloprije. Kad ga stavim na multivar po defaultu bez podloskica utone u polutke previse tako da sam od te ideje odmah odustao i stavim 4.5mm distancer i jednu podlosku 0.5mm i mutivar i dvije podloske po 0.5mm ispod ventilavara. I onda je remen skoro pa skroz legao na bolcnu i skoro da se potpuno poravnao u polutkama.


I tako podlozen sa 1mm ima izlaznost do kraja mutivara. Potupuno je obrisao marker.

Sent from my Mate10pro using TapatalkPro

SCOOT NUMERO "2"
SF2 Yasuni R<>Stage6 HPC<>MHR replica LC<>Stage6 BigValve<>Dellorto 19 phbg from MHR pack<>red sponge<>Polini speedcontrol<>G2 EVO clutch<>Stage6/RT CNC bell<>extend gear<>2xME 7 Teen<>Xenon light<>KosoGpStyle

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Novi Malossi Specijal za Piaggio!
« Odgovori #7 : 09 Kolovoz, 2018, 15:37:01 »
Imas jednu caku, kod piaggia nije bitno da remen ide do vrha variomata, nego da IZADJE izvan variomata i onda pratis situaciju na nepomicnoj remenici preko puta variomata.

Nije pozeljno smanjivati sirinu distancera prije variomata jer onda remen struze po ojacanjima bloka...



Zaboravio sam iznesti svoje iskustvo i od prijatelja kojem sam ugradjivao remen. Frend je stalno koristio Malossi Special onaj stari 820mm x 18.5. Radio je servis svakih 5000km i mijenjao remen. To remenje bi uvijek bilo na 18.2mm sirine.

Pokusao sam dokuciti zasto je to tako, i postoje 2 razloga, a posto sam i ja sam primjetio na svojim skuterima da sesporiie trosi, mislim da je drugi razlog taj koji doprinosi sporijem trosenju po sirini.


1. Imao je polini variomat 98mm, remen nije isao tako visoko s njim,rijetkoje ganjao krajnju i bio je sporiji od multivara

2. Special ima vise pozicioniran onaj debeli konac,blizu samog vrha gdje je remen najsiri za razliku od serijskog remena...



Volio bih da potraje ovaj remen.
« Zadnja izmjena: 09 Kolovoz, 2018, 15:47:18 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline dino73n

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški
  • Nije bed pasti,bed je ne ustati....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Beverly 300HPE Sr50R
  • Moja Kaciga: LS2 Twister
  • MojSetup: FullSerijala
  • MojSpuh: SC08
Odg: Novi Malossi Specijal za Piaggio!
« Odgovori #8 : 09 Kolovoz, 2018, 15:42:45 »
Imas jednu caku, kod piaggia nije bitno da remen ide do vrha variomata, nego da IZADJE izvan variomata i onda pratis situaciju na nepomicnoj remenici preko puta variomata.

Nije pozeljno smanjivati sirinu distancera prije variomata jer onda remen struze po ojacanjima bloka...

Nemam ja snage u masini da mi remen izlazi izvan variomata. To je za 70ccm ekipu. A glede distancera, ako podlazem samo pod ventilvar onda iskrivljujem pravac remena jer zadnja nepomična i prednja nepomična drze pravac, bilo kakvo prosirivanje naprijed bi trebalo da se radi guranjem variomata prema unutra a ne ventilvara napolje pogotovo sto na kraju ventilator počne da struze po mehanizmu kurble.

Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
« Zadnja izmjena: 09 Kolovoz, 2018, 15:46:21 dino73n »
SCOOT NUMERO "2"
SF2 Yasuni R<>Stage6 HPC<>MHR replica LC<>Stage6 BigValve<>Dellorto 19 phbg from MHR pack<>red sponge<>Polini speedcontrol<>G2 EVO clutch<>Stage6/RT CNC bell<>extend gear<>2xME 7 Teen<>Xenon light<>KosoGpStyle

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Novi Malossi Specijal za Piaggio!
« Odgovori #9 : 09 Kolovoz, 2018, 15:50:13 »
Pripazi onda u pocetku na pojacanja da nece jako strugati.

A probaj, mogao bi remen otici jos vise, barem na pustanje gasa  :icon_biggrin:, pa meni svaki 50ccm skuter izbaci remen do vrha, sa asouhom.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline dino73n

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški
  • Nije bed pasti,bed je ne ustati....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Beverly 300HPE Sr50R
  • Moja Kaciga: LS2 Twister
  • MojSetup: FullSerijala
  • MojSpuh: SC08
Odg: Novi Malossi Specijal za Piaggio!
« Odgovori #10 : 09 Kolovoz, 2018, 15:56:25 »
Pripazi onda u pocetku na pojacanja da nece jako strugati.

A probaj, mogao bi remen otici jos vise, barem na pustanje gasa  :icon_biggrin:, pa meni svaki 50ccm skuter izbaci remen do vrha, sa asouhom.
Probat cu svakako dok odvozim jedno 200km dok mu se potrosi onaj pocetni dio. Serijski mi je sa 19.2mm sletio na 18.6mm za 200km i vozio sam ga jos skoro 1000km i evo sad ga skinuo i jos uvijek stoji na 18.6mm.

A ja nemam neki spuh, sc08 nije bas neko eksremeno pojacanje snage.

Sent from my Mate10pro using TapatalkPro

SCOOT NUMERO "2"
SF2 Yasuni R<>Stage6 HPC<>MHR replica LC<>Stage6 BigValve<>Dellorto 19 phbg from MHR pack<>red sponge<>Polini speedcontrol<>G2 EVO clutch<>Stage6/RT CNC bell<>extend gear<>2xME 7 Teen<>Xenon light<>KosoGpStyle

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7004
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Novi Malossi Specijal za Piaggio!
« Odgovori #11 : 09 Kolovoz, 2018, 17:26:48 »
I ja kad posajbam variomat oduzimam iza sajbice.Moja je isto potokarena na 4.5mm i imam 3 sajbice po 0.5mm koje kombiniram,ako naprijed stavim 0.5,iza ostavljam 1mm ili obratno.Na turpiji sam vozio iza samo s tom 4.5mm,naprijed 1.5mm i nije nis gulilo po bloku.

Kod multivara ti krade krajnju sajbica.Izbaci on na vrh multivara i da imas 1.5mm sajbica,ali ne precrta pmn01 oznaku.
Jedina razlika je ta sto sam ja na obicnom multivaru sajbice stavljao do strane kalote jer su mi 22mm promjera,a bolcna je 20mm,pa bi mi to naprijed gulilo po remenu.
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Novi Malossi Specijal za Piaggio!
« Odgovori #12 : 09 Kolovoz, 2018, 18:50:16 »
SC08 vrti to 9, 9.5k i tu je kraj, rezonka daje krajnju
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline dino73n

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški
  • Nije bed pasti,bed je ne ustati....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Beverly 300HPE Sr50R
  • Moja Kaciga: LS2 Twister
  • MojSetup: FullSerijala
  • MojSpuh: SC08
Odg: Novi Malossi Specijal za Piaggio!
« Odgovori #13 : 09 Kolovoz, 2018, 22:26:00 »
Stvarno nisam imao mira i danas ponovo vratim fabricki setup na airbox znaci 12mm ulaz stavim diznu 60 u 17.5 karb stavim TT povadim sve sajbice iz prenosa i na probu. Skuter jedva krene s mjesta radi potonulosti remena u polutku jer kvacilo hvata na 3000rpm al sto ide to je bolesno. Kida. 92gps i dreči bolesno. Ubrzanja ko peza s base kitom. Prije par dana kad sam probao sa 64 diznom TT se nije cuo nista. Tiši od serijskog al zato nije ni isao, prebogato mu bilo. Znaci zakljucak je da aprlija hoce nesto manje dizne nego runner i nrg zbog drugacijeg airboxa.

Sutra vracam sajbice i stimam kvacilo da se moze normalno krenuti pa cu odvozati par 100km da vidim potrosnju i opcenito isplati li se sipat i slusat dreku spram sc08 i webera 12.

Sent from my Mate10pro using TapatalkPro

SCOOT NUMERO "2"
SF2 Yasuni R<>Stage6 HPC<>MHR replica LC<>Stage6 BigValve<>Dellorto 19 phbg from MHR pack<>red sponge<>Polini speedcontrol<>G2 EVO clutch<>Stage6/RT CNC bell<>extend gear<>2xME 7 Teen<>Xenon light<>KosoGpStyle

Offline SF2 Freak

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 3966
  • Spol: Muški
  • Dr. Peugeot triper^2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity 50
  • Moja Kaciga: Xlite , Shark
  • MojSetup: Serijala komplet
  • MojSpuh: Serijski
Odg: Novi Malossi Specijal za Piaggio!
« Odgovori #14 : 09 Kolovoz, 2018, 22:44:33 »
Stvarno nisam imao mira i danas ponovo vratim fabricki setup na airbox znaci 12mm ulaz stavim diznu 60 u 17.5 karb stavim TT povadim sve sajbice iz prenosa i na probu. Skuter jedva krene s mjesta radi potonulosti remena u polutku jer kvacilo hvata na 3000rpm al sto ide to je bolesno. Kida. 92gps i dreči bolesno. Ubrzanja ko peza s base kitom. Prije par dana kad sam probao sa 64 diznom TT se nije cuo nista. Tiši od serijskog al zato nije ni isao, prebogato mu bilo. Znaci zakljucak je da aprlija hoce nesto manje dizne nego runner i nrg zbog drugacijeg airboxa.

Sutra vracam sajbice i stimam kvacilo da se moze normalno krenuti pa cu odvozati par 100km da vidim potrosnju i opcenito isplati li se sipat i slusat dreku spram sc08 i webera 12.

Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
MA kakva to peža base ide ko piaggio sa tt-om ?
Osobno dodjem u Slavonski brod da probam tu bestiju koja ce me podrapati.
Peza kao zgewindani Lamborgini
Peugeot Scooters 092-306-3817
Samo Francuz :rock_:

Offline dino73n

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški
  • Nije bed pasti,bed je ne ustati....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Beverly 300HPE Sr50R
  • Moja Kaciga: LS2 Twister
  • MojSetup: FullSerijala
  • MojSpuh: SC08
Odg: Novi Malossi Specijal za Piaggio!
« Odgovori #15 : 09 Kolovoz, 2018, 22:56:30 »
Joj suhi jesi se upalio. Vozio sam pezu 10 godina. Znam sta pricam. Na piaggio agregat se najbolje "primi" rezo spuh. Ubrzanja su strasna sa multivarim i TTom u ovom slucaju a sa jacim spuhom jos bolja jer je port mapa novog 5 kutnog piaggio cilindra stvarno jebacka. Samo mogu misliti koliko ce trositi. Weber i SC08 su stvarno super setup. Pristojno ide a trosi skoro ko peza :)

Bio mi je gušt da to malo isprobam najvise jer sam sumnjao da mi je agregat nešto slabašan pa da vidim jel se to može napraviti da ide ili ne može pa da rastavljam mašinu ako treba.

Sent from my Mate10pro using TapatalkPro

SCOOT NUMERO "2"
SF2 Yasuni R<>Stage6 HPC<>MHR replica LC<>Stage6 BigValve<>Dellorto 19 phbg from MHR pack<>red sponge<>Polini speedcontrol<>G2 EVO clutch<>Stage6/RT CNC bell<>extend gear<>2xME 7 Teen<>Xenon light<>KosoGpStyle

Offline SF2 Freak

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 3966
  • Spol: Muški
  • Dr. Peugeot triper^2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity 50
  • Moja Kaciga: Xlite , Shark
  • MojSetup: Serijala komplet
  • MojSpuh: Serijski
Odg: Novi Malossi Specijal za Piaggio!
« Odgovori #16 : 09 Kolovoz, 2018, 23:12:17 »
NEznam ja  :icon_scratch:  tu po zg-u padaju piaggi od strane mojega Peugeota i to sa rezo spuhom. Kaj ne vidis da svi hoce sada jaci spuh jer su ogorceni kaj sam ih sve propeglao.
Ja imam rekorda ali taj rekord se na Peugeotu vrti oko 8500-9000 kaj je ekvivalent na piaggiu obican Zx , TT.
Mjerio sam portmape novog raspakiranog cilindra piaggio i mojeg netaknutog. To je sve tu negdje mozda pola mm razlike u visini kanala i to cak mislim na strani francuza.

Ma Peugeotu je usko grlo usis ali i za to ima djelova , a kada se stavi posten usis i karb to je onda osjecaj kao kada sa serijskog spuha predes na rezonku. Iako to ne znaci da se 12 Gurtner nemoze dovesti u red da radi na svojih 100% kao recimo kod mene. Pa vidis da sa uveo pomutnju tu u hoodu.
Razmisljao sam da si stavim usis koji mi doma prasinu skuplja ali necu samo zato jer ovaj pezin je aluminijski i boli me tuki. Znam da nikada nece otici.

MEni drago kaj si razrijesio misterij oko frga. Znaci 12 frga daje nesto 3-5gpsa manje ali zato cucla 30% manje goriva  :icon_thumright:  Uvijek bi potpisao za tu soluciju jer 17.5 stvarno nepotrebna frga na 50cc. Uz mizerno bolje performanse trosi  puno previse da opravda te performanse. NA kraju krajeva pa SP 180 ima 20.5 sa 3x vise kubika. Kaj ce 50-ki 17.5  :icon_scratch:

Peza kao zgewindani Lamborgini
Peugeot Scooters 092-306-3817
Samo Francuz :rock_:

Offline dino73n

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški
  • Nije bed pasti,bed je ne ustati....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Beverly 300HPE Sr50R
  • Moja Kaciga: LS2 Twister
  • MojSetup: FullSerijala
  • MojSpuh: SC08
Odg: Novi Malossi Specijal za Piaggio!
« Odgovori #17 : 09 Kolovoz, 2018, 23:20:56 »
Ja pricam o ubrazanju i odzivu na gas spram peze base setupa bas zato sto pezu jebe usis. Ne mislim na maks brzinu. Pa imao sam ja pezu sa mhr replikom i prosirenim usisom i stage 6 big valveom i yasuniR spuhom 19mm karbom i to je bio skuter koji je mnogim piaggio masinama izbio suze na oci al ne moze se poreci da je pia masina dosta bolji temelj za tuniranje. Pogotovo kad je stage1 u pitanju. Ni jedan ne dadne rezultate kao pia kad stavis rezo spuh. A dok pezu dovedeš na taj nivo u novčaniku se paučina uhvati :)


A vezano za 12mm vs 17.5mm. Jos nisam probao webera i TT,lako moguce da nema razlike u maks brzini. Sta vise sa weberom sam postigao 1gps više nego sa 17.5 na tvornickom airboxu. Tek kad sam otvorio airbox na 18mm i stavio diznu 70 onda sam uspio navuci 4gps više.



Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
« Zadnja izmjena: 09 Kolovoz, 2018, 23:24:57 dino73n »
SCOOT NUMERO "2"
SF2 Yasuni R<>Stage6 HPC<>MHR replica LC<>Stage6 BigValve<>Dellorto 19 phbg from MHR pack<>red sponge<>Polini speedcontrol<>G2 EVO clutch<>Stage6/RT CNC bell<>extend gear<>2xME 7 Teen<>Xenon light<>KosoGpStyle

Offline SF2 Freak

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 3966
  • Spol: Muški
  • Dr. Peugeot triper^2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity 50
  • Moja Kaciga: Xlite , Shark
  • MojSetup: Serijala komplet
  • MojSpuh: Serijski
Odg: Novi Malossi Specijal za Piaggio!
« Odgovori #18 : 09 Kolovoz, 2018, 23:32:20 »
Nemogu se sloziti sa tobom u vezi 50cc klase jer ja imam drugacije rezultate eto ja zelim da neki skuter bude brzi od mojega. Bilo bi mi drago , pa fala bogu mozda nesto i naucim novo. JA nemoguu tvrditi drugacije kada to tako nije.
Cekam Edu hakera da se javi. Sa njime bi vrlo rado izmjerio snage. Navodno ide dobro  :headbang:
Kaj se tice 70cc e tu onda trebas usis i karb i to je dodatnih 600kn. Ali taj usis je 3 svjetlosne godine bolji od piagovog serijskog.


Peza kao zgewindani Lamborgini
Peugeot Scooters 092-306-3817
Samo Francuz :rock_:

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7004
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Novi Malossi Specijal za Piaggio!
« Odgovori #19 : 10 Kolovoz, 2018, 00:43:01 »
Ja sam oduvijek htio probati prigusiti webera manjom lulicom i manjom diznom.Cak doma imam webera u kojeg se serafe m5 dizne,pa to nije problem.Problem je sta sam neke dijelove poskidao,pa bi trebao uzeti jos jednog da ga kompletiram.

Zanima me bi li se mogle izvuci iste performanse ili slicne,a da se potrosnja jos smanji???
Mozda i isprobam ako se skuter zadrzi kod mene duze vrijeme...
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!