Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Piaggio NRG AC 2011g - auspuh Malossi MHR replica + DR 70cc kit + Multivar 2000  (Posjeta: 5686 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline darkec

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 23
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varaždin
  • Moj Skuter: Piaggio NRG power 50
  • Moja Kaciga: Piaggio
Znači, uzeo bih:
kit DR Evolution 70cc 48mm
Malossi Multivar 2000

i imam nemontirani Malossi MHR replica
Karb je 17.5 gore

Znači zračno hlađenje

Dal se to da uštelat da normalno i trajno radi?
Ako je pitanje vezano za minarelli.
Uzeti 19mm karb
Polini hispeed, multivar ne radi kao polini.
Da se postelat da bude tip top.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Radio se od Piaggio mašini iz 2011g.

Offline SF2 Freak

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 3966
  • Spol: Muški
  • Dr. Peugeot triper^2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity 50
  • Moja Kaciga: Xlite , Shark
  • MojSetup: Serijala komplet
  • MojSpuh: Serijski
Bas se nedas krstiti. To sve kaj si nabrojao to treba stvarno netko vrhunski nastelati. Nema mjesta tu za 1-2br premale dizne. To odmah vodi do havarije.
I kada ces sve to sloziti opet je to ac masina i nemoj se cuditi ako te 50cc Lc masina malo bolje slozena prodje.
Jer sukladno tome kaj stavljas kit podici ces snagu skuteru ali podici ces i temperaturu. Temperatura sa cilindra  se prebosi na blok , sa bloka na radilicu , sa radilice na remen koji najvise trpi. Kaj je remen vise zagrinan to je mekaniji i teze prenosi snagu sa radilice na strznji kotac. A isto tako visoka temperatura prijenosa omeksava centralni feder. I kombinacija razmeksanog federa i mlohavog vruceg remena dovodi do ne odrzavanja stabilnih okretaja. Pa je moguce da ti skuter nece biti u rezonanci. Posto je poznato da mhr replicu treba visoko siljiti tesko da ces to moci sve zadovoljiti.
Kit na ac se stavlja eventualno na bacvu od auspuha kojoj ne smetaju nikakve oscilacije u okretajima i to je to.
Za sve ostalo tu je Lc.
I nikada se ne kupuju djelovi prema spuhu nego , spuh prema djelovima koje imas.
Peza kao zgewindani Lamborgini
Peugeot Scooters 092-306-3817
Samo Francuz :rock_:

Offline darkec

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 23
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varaždin
  • Moj Skuter: Piaggio NRG power 50
  • Moja Kaciga: Piaggio
Bas se nedas krstiti. To sve kaj si nabrojao to treba stvarno netko vrhunski nastelati. Nema mjesta tu za 1-2br premale dizne. To odmah vodi do havarije.
I kada ces sve to sloziti opet je to ac masina i nemoj se cuditi ako te 50cc Lc masina malo bolje slozena prodje.
Jer sukladno tome kaj stavljas kit podici ces snagu skuteru ali podici ces i temperaturu. Temperatura sa cilindra  se prebosi na blok , sa bloka na radilicu , sa radilice na remen koji najvise trpi. Kaj je remen vise zagrinan to je mekaniji i teze prenosi snagu sa radilice na strznji kotac. A isto tako visoka temperatura prijenosa omeksava centralni feder. I kombinacija razmeksanog federa i mlohavog vruceg remena dovodi do ne odrzavanja stabilnih okretaja. Pa je moguce da ti skuter nece biti u rezonanci. Posto je poznato da mhr replicu treba visoko siljiti tesko da ces to moci sve zadovoljiti.
Kit na ac se stavlja eventualno na bacvu od auspuha kojoj ne smetaju nikakve oscilacije u okretajima i to je to.
Za sve ostalo tu je Lc.
I nikada se ne kupuju djelovi prema spuhu nego , spuh prema djelovima koje imas.

Kužim za auspuh. Al dal po tom nije uopće stavljati kit pa nema nikakve pomoći da skuter bolje ide ili samo nije dobra kombinacija sa auspuhom? I koji sve auspusi bi bili ok? U dućanu mi nude Leovinci TT ali to moram novo kupit jer nisam našao rabljen.

Offline mariocroatia

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 33
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Luna Speedjet evo 50
  • Moja Kaciga: FLIP UP LIDL
  • MojSetup: Serija,maknute blokade,open CDI...
  • MojSpuh: Yasuni R

ma nis posebno,polini vario,yasuni r,znam da je previse ali je bio bagatela,nisam mogao odolit...sad je zaljepio pa se trazi solucija kaj dalje osim stavljanja minarelija,samo socijala he he..ak uzmem kit,onda pak treba karb drugi a uzeo sam novog prije par dana,koji nije ni trebao na kraju al jebiga  ;D   ..ili cu ovo na specijalu ili nes drugo,nisam bas pametan kaj dalje...jel tebi kaj ostalo kaj od lune? dok sam vidio da je u oglasu isao sam po lovu ali se prodala nekih 40 min prije...zakasnio sam..steta...super slozeno i nikakva lova.
[/quote]
Gle, da sam na tvom mjestu, chinarelli bi bacio u savu. Minarelli nakaci gore, cdi minarelli spoji ako vec nemas itd itd.

Nista nije ostalo, sve sam prodao. Luna je bila tip top prilika i ja sam se zaj#bo jer sam je jeftino dao, mislio sam si tko ce to kupit, a kad se mob nije gasio bilo mi sve jasno, 35 poziva i svi ga kupuju  hahah, strava.
Lunjac je strava, prodan je clanu Jurkec, peglirala 105gps bez problema i to ne da ti treba 20km da to navuces nego kilometar.

Nabavi mina masinu.
Kupi Drevo ili Top Trophy
Spuhce ti je mrak
Variomat imas Hispeed i role 4.6-5gr
19 phbg obavezno
Preraden usis i karb lamele
Zuti malojsi feder
LC getriba
130/70-13 guma koja produzi getribu za jos 5% tak da je naspram AC sve duze za 8%.
21mm lulica na filteru ili bgm kart filter sa kojim bolje ide
Zamaknuto paljenje za 5 stupnja kolko se sjecam u advance.
Kad se to ustela, a ja znadem setap koji ce ti trebat heheh :D onda to ide jaako dobro, pogotovo ako Lunjac ima 80kg.


Sent from my iPhone using Tapatalk
[/quote]
Fala kolega na iscrpnom odgovoru he he
Sve to stoji,procitao sam tvoju temu vise puta  kaj si ti sve radio i krajni rezultat je bio odlican,Luna je ispla super,nemrem prezalit kaj nisam stigao uzet jel znam
sta je sve stavljano i kolko to sve kosta i kak je isla a dobro kaj sad,sad imam ovaj krs koji sam platio vise nego za kaj si ti svoju vrhunsku prodao,strasno he  he

Gle nemam pojma ni ja kaj da radim ali ne mislim ulagat tolko love u skuter s koga je padano i plastika bas i nije nesto a drugu nemrs nac
Ovo sve kaj si ti nabrojao dok kupim i slozim sve me ispada ko da kupim cijeli skuter sa kitom he he,makar bi to bila super stvar,vjerovatno tako nesto ali na drugom
skuteru,ovaj jos nek pozivi nekak godinu dana pa cu uzet drugi pa slagat nes posteno, a u ovo bacat sad tolko para nezz bas....cak sam mozda mislio kit na ovu masinu
ali to opet nema smisla sve to stavljat na chinarelija.

kaj bi bilo najpametnije,napravit specijalu ali cilindar je jako dobio ima rupa ko na siru a ako se nemoze koji kit 50 da uzmem nis nabrijano sam da budo ko serijsko barem,
ima kao zamjenski 250kn al to kurca ne valja kak citam tak da nezz kaj da uzmem do 400kn jel ima kaj a da bar nije smece...

Offline SF2 Freak

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 3966
  • Spol: Muški
  • Dr. Peugeot triper^2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity 50
  • Moja Kaciga: Xlite , Shark
  • MojSetup: Serijala komplet
  • MojSpuh: Serijski
Bas se nedas krstiti. To sve kaj si nabrojao to treba stvarno netko vrhunski nastelati. Nema mjesta tu za 1-2br premale dizne. To odmah vodi do havarije.
I kada ces sve to sloziti opet je to ac masina i nemoj se cuditi ako te 50cc Lc masina malo bolje slozena prodje.
Jer sukladno tome kaj stavljas kit podici ces snagu skuteru ali podici ces i temperaturu. Temperatura sa cilindra  se prebosi na blok , sa bloka na radilicu , sa radilice na remen koji najvise trpi. Kaj je remen vise zagrinan to je mekaniji i teze prenosi snagu sa radilice na strznji kotac. A isto tako visoka temperatura prijenosa omeksava centralni feder. I kombinacija razmeksanog federa i mlohavog vruceg remena dovodi do ne odrzavanja stabilnih okretaja. Pa je moguce da ti skuter nece biti u rezonanci. Posto je poznato da mhr replicu treba visoko siljiti tesko da ces to moci sve zadovoljiti.
Kit na ac se stavlja eventualno na bacvu od auspuha kojoj ne smetaju nikakve oscilacije u okretajima i to je to.
Za sve ostalo tu je Lc.
I nikada se ne kupuju djelovi prema spuhu nego , spuh prema djelovima koje imas.

Kužim za auspuh. Al dal po tom nije uopće stavljati kit pa nema nikakve pomoći da skuter bolje ide ili samo nije dobra kombinacija sa auspuhom? I koji sve auspusi bi bili ok? U dućanu mi nude Leovinci TT ali to moram novo kupit jer nisam našao rabljen.
Ja bi na Ac masinu metnuo ili nekibslabi kit da serisjkim spuhom ili neki slabiji spuh sa serijskim cilindrom.
Peza kao zgewindani Lamborgini
Peugeot Scooters 092-306-3817
Samo Francuz :rock_: