Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: VXR200 problem sa kuplungom!  (Posjeta: 2258 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
VXR200 problem sa kuplungom!
« : 16 Listopad, 2008, 17:35:30 »
U zadnje vrijeme kad krecem sa jako laganim gasom mi se osjeti trzanje kuplunga i neki cudan zvuk kao da proklizuju lamele.Ali cim se krene sa malo jacim gasom nista ne trza i nis se ne cuje.Prije 1000km sam posmirglao lamele i zvono i sve je bilo ok nakon toga.Sad me zanima dal se to jos nekom desava kad krece sa jako malim gasom i jel to mozda normalna pojava jer 4T je inace trom na startu pa bi trebalo stalno kretat sa malo jacim gasom.Posto nije moj motor ja ga dosta stedim a mozda i previse pa se pocinju desavat takve bizarne stvari.

Dajte se izjasnite vlasnici vxr-ova.fala bogu ima vas podosta. :icon_thumright:

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: VXR200 problem sa kuplungom!
« Odgovori #1 : 16 Listopad, 2008, 18:22:13 »
Normalno je da kuplung klizu po zvonu sve dok im se brzina rotacije ne izjednaci. Lagane vibracije su cesta pojava. Pogotovo ako ti se prilikom kocenja odvoji kuplung, a ti ne stanes do kraja nego krenes sa malom brzinom.
Kreci normalno, a ne da kuplung dugo klize. Ako i onda trese, onda treba pogledati da li je kuplung, federi ili zvono osteceni

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: VXR200 problem sa kuplungom!
« Odgovori #2 : 16 Listopad, 2008, 20:18:54 »
recimo kad je motor skroz hladan onda nista ne trza i nista se ne cuje kako god krenuo sporo.samo dok je topli se to događa.Znaci samo da krecem sa malo vise gasa da kuplung cim prije odradi svoj posao.

nista nije osteceno 100% jer sam sve pregledao prije 1000km. :icon_thumright: