Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Problem sa kocnicama  (Posjeta: 907 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Duje022

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 89
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Problem sa kocnicama
« : 09 Srpanj, 2018, 00:04:29 »
Evo problem koji mi se pojavia na vx do cega bi mogolo bit stavija nove gume i vidin disk pocea plavit aj uzmen ja i plocice i ulje prominen ozracin sve lipo divno too ulje koje je bilo unutra katastrofa blaza jedvo iscistija sistem i aj bilo par dana odl kocnica vatala ko mina i zadnja me pocme zajebavat nece je lipo vrati i nema onaj otpor kao i ima puno lufta tek na pola pocme kocit proba san opet ozracit i sve al isto ???

Offline zip.sp.tuning

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 350
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: piaggio zip sp
  • Moja Kaciga: agv
Odg: Problem sa kocnicama
« Odgovori #1 : 09 Srpanj, 2018, 10:53:54 »
probaj vidjeti kad otvaras onu kanticu ulje dal ima dovoljno ulja unutra da budes siguran da si stavio dovoljno  :)  ;D

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Problem sa kocnicama
« Odgovori #2 : 09 Srpanj, 2018, 12:29:52 »
Kad odzracujes, kljucem odzracnik otvori tek toliko da bude protoka, ako ga prejako odvrnes, povuce zrak na navoje ponekad.


Nadam se da znas proceduru (pazi da cijelo vrijeme imas kocione tekucine u posudici, dolijevaj po potrebi):

1. napumpaj kocnicu i drzi je pritisnutu
2. otvori odzracnik i kad rucica kocnice potone do rucke, ne pustaj kocnicu
3. zatvori odzracnik.

4. ponavljaj korake od 1 do 3 dok ne bude u redu i nakon toga provjeri nivo tekucine: ne smije biti preko max oznake, ali niti ispod min, idealno, blizu max.

5. preko noci, stavi neku vezicu na rucicu kocnice da bude pritisnuta (ne jako, glavno da je malo pritisnuta: ostatak zraka (ako ga uopce ima) bi trebao preko noci zavrsit u casici gdje je tekucina i kocnica biti savrsena.
« Zadnja izmjena: 09 Srpanj, 2018, 12:32:14 3alfa3 »

Offline Duje022

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 89
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Problem sa kocnicama
« Odgovori #3 : 09 Srpanj, 2018, 14:19:37 »
Sve je napravljeno tako kako si alfa rekao i par dana je bila savrsena i onda je pocela propadat ona koci odl i dalje samo tek od pola pocme i ne vraca ljepo polugu sto je meni osobno ruzan osjecaj ja sam razmisljo da nije mozda do klipica u pumpici imam doma jos jednu pa sam mislio tamo pogledat ako je dobro probat prebacit pa tako mozda