Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Yamaha Aerox (nesto posebno)  (Posjeta: 87567 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6720
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Yamaha Aerox (nesto posebno)
« Odgovori #60 : 11 Kolovoz, 2018, 21:14:20 »
Fico di je nastavak ove sage?
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline Fićo98

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 408
  • Spol: Muški
  • Tko želi pobjediti u utrci treba stići prvi
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kosnica
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox
  • Moja Kaciga: Crna
  • MojSetup: znam da je sr 150 gore za sad :)
  • MojSpuh: neki bucni
Odg: Yamaha Aerox (nesto posebno)
« Odgovori #61 : 11 Kolovoz, 2018, 22:47:26 »
i sami znate kako je procedura kad murija zaustavi (meni prvi put s roxom), molis Boga sam da ne skuzi da je bb ionako sam ja stikao blokadu ali jbg krivi gumb .... Na svu JE*BENU srecu meni je plavusa uzela papire i gledala skuter  :toothy9:  :toothy12: dok se je isto susjed na jedvite jade izvukao: pocela njemu zena govorit oko nekih kazni,kakva mu je to zadnja guma,sad nisam ziher jel mu je i oko blatobrana prigovarala.. u medu vremenu meni plavusa gleda skuter a ja chill po licu,a u sebi molim Boga nemoj skuzit da je bb,nemoj teta... na svu srecu zena vraca papire i govori sve ok     

Tete vratile papire,sad sused pali svoju 50ku sve ok dok ja nisam upalio bb-a  :laughing7: :laughing7: ..
sve 5 nisu me zaustavile sam im je bio maloo bucan,nista strasno  :) .... idemoooo dalje adiooos amigos
opet neki preedobar vidikovac


evo jos malo i eto nas na moru .. stali negdje da susjed pogleda gps di moramo ic.. dok on razgledava ja se bacio u fotosesn mod




i prije ovog putovanja susjed je stelao svoj runner sigurno 2-3 tj dok ga nije dobio da ide kak bog zapovjeda
i tako se mi vozimo i dodemo na autoput .. mraleee koja ravnica,nizbrdooo ajmeee meniiii  :notworthy: :notworthy: :laughing7: tako runnerce je prodisalo 108 po cuki jos sam ja to probao pogurat nogom al nece ic max i nece dalje.. sad nastupam ja koji imam 50 kg s krevetom, provjerim ima li kog iza mene u lijevoj traci... kad ono... NEMAAA  :icon_thumright:  :toothy10: upalio se super mod japanaca i talijana i izbrasnario kamione,auto pun roma koji se nisu mogli nacudit da ih skuter obilazi  :laughing9:  :toothy10:  :toothy12:  zatim jos jedan mladi par u Golfu 3 (ocito je bio 1.9d) rox samo kaj nije poletio osjecaj je  :glasses9: uglavnom ovaj lik u g3 je poceo udarat po volanu sto mu auto ne ide brze,a skuterce ga napralo  :laughing7: :laughing7:
ali sve ima svoju mjeru rox je mogao ic jos ali osjetilo se je da vibrira cijeli skuter od brzine... uplasio se jadnicak koju je brzinu postigao,pogledam gdje je susjed a on jedno 3-4 kamiona iza mene,a ja neam pojma di moram skrenut nit kud moram ic .. ispuhao gremline kroz auspuh  i usporio da pricekam susjeda i EVOOO GAA napokon stigli mi na Otok Krk  :icon_biggrin:
zaboravio sam napisat da smo prosli krski most i platili ga 50 kn :)

Posto sam bio prvi put na krku bilo mi je fenomenalno






izbrasnarena guma na runneru
hahah ljudi moji to nije sve  ;D :) :toothy9: :toothy12: :laughing9: :laughing7:
tako mi purgeri dosli na more i idemo tocit gorivo i manje goriva sam od 50ke potrosioooo  :jerk: :jerk:  :toothy12: :toothy9:

jednostavno sam se zaljubio u bb  :icon_tongue:  :icon_tongue: :toothy9: :toothy10:
ali to nije to dok je susjed tocio gorivo ja ga bio cekao,kod njega dolazi neka starica i umjesto da zena ceka svoj red za tocenje goriva ona se stala bas bezveze s svojim fordom i prigovarala susjedu kako mi koji svi dodemo na otok krk da svi krademo,da smo ne odgojeni i tako te staro babske fore sto one ocito najbolje mogu,ali koliki je frend zivac on se cak i dobro susdrzao da on njoj nije stvasta izgovorio,a bogme dobro da ju nije i s kacigom izudarao  :laughing9: :laughing9: ... i tako ja pravim smjesu goriva i ulja i mislio sam da ce me susjed pricekat ali ne (vjv bi i ja isto napravio da je meni to starica rekla) zabri ti to frajer iskatapultirao s benzinske i sad preko puta benzinske ima jedan kao shoping centar i ja mislio on mene tamo ceka, zovem ti ja covjeka kad on mene ceka nekih oko 1km na kruznom toku u smjeru prema nasem odredistu koje se zove Šilo
btw evo vi procjenite kako se starica stala (mislim da joj je neko stao na zulj pa se nije imala na kom istrest)
« Zadnja izmjena: 12 Kolovoz, 2018, 00:03:33 Fićo98 »
Tko želi pobjediti u utrci treba stići prvi

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6999
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Yamaha Aerox (nesto posebno)
« Odgovori #62 : 12 Kolovoz, 2018, 02:27:52 »
Nije li taj tvoj susjed clan foruma? Cak mislim i da se upoznao s dijelom ekipe u Rakitiju...Mislim da sam ga dobro zapamtio(tablica,lampa,selna auspuha)
Izgleda da ga je prenastelao,zadnji put nije preko 85 isao...
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline Fićo98

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 408
  • Spol: Muški
  • Tko želi pobjediti u utrci treba stići prvi
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kosnica
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox
  • Moja Kaciga: Crna
  • MojSetup: znam da je sr 150 gore za sad :)
  • MojSpuh: neki bucni
Odg: Yamaha Aerox (nesto posebno)
« Odgovori #63 : 12 Kolovoz, 2018, 06:17:11 »
pa ja mislim da je clan foruma al nemam pojma kak se on zove tu na forumu i da jesi upoznao si ga ... ovak mi je veca fora rec susjed  :)
Tko želi pobjediti u utrci treba stići prvi

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6720
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Yamaha Aerox (nesto posebno)
« Odgovori #64 : 12 Kolovoz, 2018, 07:59:41 »
Svaka cast za trip, ja se iskreno nebi usudio na more sa skuterom koji sam kupio prije tjedan dana, najvise iz razloga da se ne zatuši na nekoj planini jer nije ista smeša na svim nadmorskim visinama.
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline Fićo98

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 408
  • Spol: Muški
  • Tko želi pobjediti u utrci treba stići prvi
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kosnica
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox
  • Moja Kaciga: Crna
  • MojSetup: znam da je sr 150 gore za sad :)
  • MojSpuh: neki bucni
Odg: Yamaha Aerox (nesto posebno)
« Odgovori #65 : 12 Kolovoz, 2018, 08:39:51 »
Fico di je nastavak ove sage?
Bogme na putovanju prema moru sam se plasio da mi ne ispadne karburator na drumu,ali tu sam savladao strak i odlucno krenuo na more(laugh)
Tko želi pobjediti u utrci treba stići prvi

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6720
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Yamaha Aerox (nesto posebno)
« Odgovori #66 : 12 Kolovoz, 2018, 09:12:22 »
Fico, ti imas muda od labuda. Neka si se ti okupao i sretno vratio doma. Svi negdje tripuju samo jajos iz kvarta nisam izaso, plašim se tih jaruga i izduvnih gasova od kamiona i sta da mi kinez stane negdje, mogu sjest i plakat.
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline RunnerSukosan

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3009
  • Spol: Muški
  • Dr.mr.sc. Aprilia
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 70
  • Moja Kaciga: AGV Skyline
  • MojSetup: Dr.Evo 70, 17.5 dell, multivar, itd..
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Yamaha Aerox (nesto posebno)
« Odgovori #67 : 12 Kolovoz, 2018, 09:24:31 »
Svaka cast na tripu al malo pretjerujes s brojkama :toothy10:
Gilera Runnner 50\
Gilera Runner 70   \ karbosi triperi
Aprilia SR172R      /

Offline Fićo98

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 408
  • Spol: Muški
  • Tko želi pobjediti u utrci treba stići prvi
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kosnica
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox
  • Moja Kaciga: Crna
  • MojSetup: znam da je sr 150 gore za sad :)
  • MojSpuh: neki bucni
Odg: Yamaha Aerox (nesto posebno)
« Odgovori #68 : 15 Kolovoz, 2018, 18:48:50 »
Svaka cast na tripu al malo pretjerujes s brojkama :toothy10:

Brojke potrosnje goriva ili brojka supermoda japanca/talijana?  ;D
Tko želi pobjediti u utrci treba stići prvi

Offline Fićo98

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 408
  • Spol: Muški
  • Tko želi pobjediti u utrci treba stići prvi
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kosnica
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox
  • Moja Kaciga: Crna
  • MojSetup: znam da je sr 150 gore za sad :)
  • MojSpuh: neki bucni
Odg: Yamaha Aerox (nesto posebno)
« Odgovori #69 : 15 Kolovoz, 2018, 19:30:33 »
I tako mi uspjesno natocimo gorivo i veselim se ovom 2,5l ko neko malo deriste  ;D  :toothy9:
Kako se ja prvi put nalazim na Krku tako mi je putovanje trajalo uzasno dugo, vozimo se jos nekih cca 30min i tako dolazimo na svoje odrediste -> Šilo
ovo nam je bio pogled s nekog zidica

Kad smo dosli na nase odrediste tamo su nas cekali od Frenda starci koji su nam odmah dali da zamezimo nesto..
nakon sto smo ukusno zamezili bjezimo na plazuuu  :hello:  :icon_thumright:






i nakon kupanja bjezimo malo u nocni zivot idemo opet nesto jest i uzivanje  ;D

Zaboravio sam navest da smo stigli na odrediste oko 18:15 ili 18:20

I tako doslo vrijeme da se sredimo za nocni zivot, :icon_biggrin:

prije svega idemo na neku pizzu koji je njihov specijalitet





nakon jela idemo dalje u razgledavanje












i tako doslo vrijeme za spavanje  :) :).. ako se pitate kako sam se ja taj dan osjecao nakon spavanja samo 1 i pol sat,bio sam savim odmoran jer ne znam kojim cudom sam ja bio odmoran i naspavan.. ali opet me je veselilo da idem napokon spavat od sugave kise i putovanja od jutra do sutra
[url=https://postimg.cc/image/fn623tzfx/]

dosao na more s skuterom,a spavao u autu  :)
a dok se je frend mucio s malim satorom  :icon_tongue:

« Zadnja izmjena: 15 Kolovoz, 2018, 20:29:42 Fićo98 »
Tko želi pobjediti u utrci treba stići prvi

Offline srunner221

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 327
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: gilera runner
  • Moja Kaciga: Airoh
  • MojSetup: Sport pro mk2,dell 21, 13% getriba, multic
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Yamaha Aerox (nesto posebno)
« Odgovori #70 : 15 Kolovoz, 2018, 19:54:59 »
Jesi se napiso svaka ti cast, ovo moramo ponovit sto prije ali negdje dalje...
Dario u pravu si, 85 sam ga tad natezo kilometrima i nema sanse, ali eto uspio sam nac zajednicki jezik s ovim runnerom tako da ga sad mjerim 90-92 gps-a

Offline Fićo98

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 408
  • Spol: Muški
  • Tko želi pobjediti u utrci treba stići prvi
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kosnica
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox
  • Moja Kaciga: Crna
  • MojSetup: znam da je sr 150 gore za sad :)
  • MojSpuh: neki bucni
Odg: Yamaha Aerox (nesto posebno)
« Odgovori #71 : 15 Kolovoz, 2018, 20:02:23 »
Jesi se napiso svaka ti cast, ovo moramo ponovit sto prije ali negdje dalje...
Dario u pravu si, 85 sam ga tad natezo kilometrima i nema sanse, ali eto uspio sam nac zajednicki jezik s ovim runnerom tako da ga sad mjerim 90-92 gps-a

Suseed nije to jos gotovo... nek se malo strpe za iduca sra*a koja nadolaze :(
cek da ja sklopim masinu i idemo  :icon_thumright:
« Zadnja izmjena: 15 Kolovoz, 2018, 22:11:34 Fićo98 »
Tko želi pobjediti u utrci treba stići prvi

Offline Fićo98

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 408
  • Spol: Muški
  • Tko želi pobjediti u utrci treba stići prvi
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kosnica
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox
  • Moja Kaciga: Crna
  • MojSetup: znam da je sr 150 gore za sad :)
  • MojSpuh: neki bucni
Odg: Yamaha Aerox (nesto posebno)
« Odgovori #72 : 15 Kolovoz, 2018, 20:56:51 »
I tako nam dode novi dan i probudi me opet sugava kisa koja se bogme bas cula u autu,probudio sam se oko 9 sati ujutro,a prvi dogovor nam je bio da krenemo oko 11-12 sati tako da smo u Zagrebu oko 16-17 jer ako cemo opet putovat tako dugo da bar dodemo tokom dana .. da naravno frend nije spavao u onom malom satoru tamo su bili sicevi od auta jer su nas trebali njegovi starci pokupit u delnicama, to je bio dogovor samo ako opet pocne kisa padat a da necemo vidjeti vozit... naravno frend i njegovi su spavali u ovom satoru


Na kraju pricao sam s starim od frenda i raspitujem se ja ima li jos sta pametnog vidjet na Krku,i covjek meni objasnjava da ima kao neki izvor i da ima jako predivnih uvala i plaza i malih gradica..... Priznajem nisam nesto bio dugo u Šilu ali mjesto mi se jaakoooo svidjelo i ako bi opet isao tamo isao bi rado i na duze vrijeme.. uglavnom evo nam opet sugave kise evo slika

napokon frend se budi i sjeli opet da zamezimo, nakon jela idemo u razgledavanje,tu mi pokazuje uvalu koja se stvarno predivna i nema ljudi na toj plazi ..









Nakon razgledavanja mora i uvale idemo po vodu i idemo na mjesto gdje se nalaze ostatci rimske vile
btw skuteri uzasno izgledaju prljavi i zmazani.. uzas jedan













Nakon razgledavanja i divljenja gdje sam ja doso s skuterom dogovaramo se da idemo dalje na kupanje ili idemo dalje
Dogovor je pao idemo dalje razgledavati otok, lagano krecemo prema Baški,vrijeme super odlicno lijepo suncano taman za voznju  :) i nakon Baške ne vracamo se nazad u Šilo nego pravac za Zagreb

Mašine se pale i zagrijavaju,prije nego sto cemo krenut ja nalazim rjesenje za punjenje mobitela ako nam se slucajno ugase a da neko treba punit mob

dok sam ja to namontirao krecemo prema baski ;D, ali ja tu nesto osjecam da mi fali... jbga ja mlad,zaljubljen i zeljan putovanja, zaboravio sam kacigu,dobro je pa nismo jos na glavnu cestu izasli  :laughing9:
tako picimo mi prema Baškoj i prvo stajanje je bilo na nekom izvoru prije Baške da si natocimo bocice vode i gas dalje.. voda je za oskara mrzla voda po onoj vrucini :drunken_smilie:

Nazalost nemam sliku di smo tocili vodu,ak frend ima nek stavi
Kako mi chilamo prema Baskoj eto ti jednog domaceg tamo na nekom Motoru koji ima oko 500cc lik nas frajerski obide,frend baca pogled prema meni i bilo je pitanje vremena hocu li ja krenut prema njemu .. :toothy10:  :toothy10:  :toothy12: cesta je za oskara nema onih kamencica po cesti znaci ultra odlicno  :toothy9: opet se pali super mod brzine japanca/talijana i krecem za frajerom,lik je tek nabavio motor pa ga je stiskao di je bio siguran,jbga tako i ja posto sam prvi put tamo,uglavnom rox se proslavio u par zavoja  :icon_biggrin: izbrasnario sam frajera pa ma na kraju nije nit mogao stic  :glasses9: i evo ga opet ja na raskrizju i nemam pojma kud,znao bih ja da je pisala tabla za Bašku ali bila su napisana neka sela tamo,i tako ja stajem na prvom mogucem mjestu koji je bio odma tocno prek puta od strane s koje smo dosli .. lik staje pored mene i ne vjeruje da ga je 50ka naprala,jedno vrijeme sam ga zezao da je to serijala,najbolja stvar je sto je covjek vjerovao,dok mu nisam priznao da je ipak 150cc 2t, tu je covjeku bilo lakse ali opet mu je pao mrak na oci di ga je skuter naprao  8)

tako dolazimo na mjesto gdje se cuva Bascanska ploca,opet ja odusevljen nebi ja nazad doma hahah..
ja odusevljen nebi doma

zatim frend se baca u potragu zamnom jer ja se ne mogu nadivit di sam i sta sam hahaha

Ulazimo u Bašku,prodemo znak nekih 2 m kad ono OPET GLUPA KISA, sad jos gore pocelo i PUHAT  >.< jos je samo falilo da i asteroidi pocnu padat  :( mislim nije jako padala kisa nego ono propadivala je ,nego samo onaj vjetar sugavi.... Taman prvi put vidio Bašku ali iz daljine ... bas mi je zao ko cucku kaj nisam uso u gradic da razgledam.. tako tu govori susjed da se vratimo da prodemo most da ga ne zatvore jer tek onda smo u problemima, on nije ja sam.. on je na godisnjem a ja iduci dan idem radit,tako opet se razvrtile masine i picimo koliko moze 50ka ic hahaha  :icon_tongue:
prije mosta stajemo na benzinskoj i sipamo pile  :)
evidentirano je da je rox potrosio 3.8 l goriva s ganjanjem i normalnom voznjom po krku,idemo prema mostu frend se zakacio za neki random kamion i iza njega se vozio,dok mu se i ja nisam isto pridruzio  :)
tako prolazimo mi most samo vidim kako glupi vjetar samara susjeda po mostu,ali za divno cudo ja sam bio nekih cca 2metra iza njega i mene apsolutno nije nosilo po mostu  :icon_scratch: mozda zato kaj sam mali i lagan .. nemam pojma
prosli most i stajemo na vidiovac  di se vidi more

I kako se mi vracamo prema doma tako sve vise problema :( od veselja kako je napokon runner ustelan,nije :( uz teske muke je brdo savladao,bilo bi to jos donekle dobro da smo bili blize Zagrebu,nego tek na pocetku di pocinju brda... uzas nakon sto smo mislili da se to ustelalo to je tek sjelo na svoje mjesto..
tu dolazi moja hrabrost kako su mene ljudi gurali tako ja pomazem drugima  :glasses9: :) Hvala Zvonkec,hvala Corector, hvala na toj hrabrosti koju ste mi omogucili da guram druge  ;D :hello:
« Zadnja izmjena: 15 Kolovoz, 2018, 23:08:52 Fićo98 »
Tko želi pobjediti u utrci treba stići prvi

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Yamaha Aerox (nesto posebno)
« Odgovori #73 : 15 Kolovoz, 2018, 21:56:03 »
Fico triperu! :toothy9: Decki svaka cast na voznji, mogu misliti kako vam je bilo kad je prvi put.  :toothy10: Nisam jos bio u Silu, ali eto uvijek se nesto novo i zanimljivo nauci, stoga Fico i sused samo naprijed. :icon_thumright:

Ako ste zainteresirani za jos koju tripcinu, slobodno se javite da napravimo ekspediciju :headbang:
« Zadnja izmjena: 15 Kolovoz, 2018, 21:58:44 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Fićo98

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 408
  • Spol: Muški
  • Tko želi pobjediti u utrci treba stići prvi
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kosnica
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox
  • Moja Kaciga: Crna
  • MojSetup: znam da je sr 150 gore za sad :)
  • MojSpuh: neki bucni
Odg: Yamaha Aerox (nesto posebno)
« Odgovori #74 : 15 Kolovoz, 2018, 21:57:54 »
Fico triperu! :toothy9: Decki svaka cast na voznjo, mogu misliti kako vam je bilo kad je prvi put. Nisam jos bio u Silu, ali eto uvijek se nesto novo i zanimljivo nauci, stoga decki samo naprijed.

Ako ste zainteresirani za jos koju tripcinu, slobodno se javite da napravimo ekspediciju :headbang:

cim se sklopi rox idemo deff ja sam uvijek za  :icon_thumright: :hello:
Tko želi pobjediti u utrci treba stići prvi

Offline Fićo98

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 408
  • Spol: Muški
  • Tko želi pobjediti u utrci treba stići prvi
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kosnica
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox
  • Moja Kaciga: Crna
  • MojSetup: znam da je sr 150 gore za sad :)
  • MojSpuh: neki bucni
Odg: Yamaha Aerox (nesto posebno)
« Odgovori #75 : 15 Kolovoz, 2018, 23:25:49 »
Runner jedva ide 70km/h po cuki.. jos cak manje uz brdo... uglavnom prije kretanja stali smo na neko mjesto da se okupamo malo i krecemo

od tud smo na kraju krenuli oko 18:10, i krecemo kuci...
I tako se mi vozimo,a runner muku muci,evo nas nekih 5km od delnica idem opet pogurat frenda uz brdo koje i nije bas bilo strmo.. toliko je bilo zeznuto samo da neda runneru da ide vise od 70... dam gas da pomognem i eto sra*a,meni moj rox odjednom zvuk BOOOO BOOOO.. ne prima gas usporava,legao na trubu samo da frend cuje stali s strane uz kalkulacije kaj bi moglo bit bacamo se na posao uzimam alat od doma kaj sam uzeo skidamo plastiku i vadimo svjecicu




rox je upalio,ali meni nije to to kako je on radio,na leru super ali s punim gasom prije se vrtio oko 8500rpm,poslje zamjene vrtio se je jedva 7000rpm .. kao da je zastopan motor nije isao sjajno od kak je to letilo
Dolazimo u Delnice potrosnja je 3,6l.. tu kupujemo drugu svjecicu i mislili smo mjenjat na runneru ali nismo je mogli odpustit bila je bas jako stegnuta,zatim dalje se slepamo do Karlovca stajemo na bezninsku tocimo bengu potrosnja 3,0 l od Delnica do Karlovca,na jednom od zadnjih semafora skrecemo prema lijevo prema zg.. stvar je ovakva bio je jedan auto ispred frenda zatim frend iza njega,a ja iza frenda i pali se zeleno,skrecemo i usred krizanja su se culi kao da su neki kljucevi pali na cestii,trubim frendu stajemo na autobusnoj stanici i pita me kao sta je bilo,odgovaram mu :sta ti nisi cuo da su neki sarafi rasuli po cesti ... on na to odg: cuo je nes,ali nije bio sig jel to od njega il od nekog drugog.. uglavnom pregledava on motor i skuzi da mu fale sarafi od nosaca auspuha, i tu mi se zali da je imao neke vibracije ... bacamo se u potragu za sarafima na cesti i nakon nekog vremena nastli smo jednog i to je bio gornji saraf,ali nema puskice nit matice .. a taj saraf ne pase na donju rupu.. pase ali nema matice da se stegne s druge strane..
tu se hvatam svojeg inbus nastavka i skidam svoj jedan saraf da bar nekako dodemo do Zagreba



nakon dolaska u zg dolazimo u Veliku Kosnicu,kod mene doma,pravac u garazu da se slozi njegov spuh i da napokon zamjenimo svjecicu


dosli u 23:50,zatim dalje nastupamo u garazi





nakon 10 min sve super slozili,sve je cvrsto i vracam svoj saraf kod sebe .. nakon tog svako svojoj kuci i cekamo iduci dan
« Zadnja izmjena: 16 Kolovoz, 2018, 00:08:36 Fićo98 »
Tko želi pobjediti u utrci treba stići prvi

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6999
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Yamaha Aerox (nesto posebno)
« Odgovori #76 : 15 Kolovoz, 2018, 23:31:28 »
Kak sad da frend cuje,kaj nije susjed? :icon_scratch:

Btw oces da ti ove postove o putovanju prebacim u zasebnu temu u susrete i putovanja ili si bas htio da ti to bude u projektu?
« Zadnja izmjena: 15 Kolovoz, 2018, 23:34:34 dario007 »
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline Fićo98

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 408
  • Spol: Muški
  • Tko želi pobjediti u utrci treba stići prvi
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kosnica
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox
  • Moja Kaciga: Crna
  • MojSetup: znam da je sr 150 gore za sad :)
  • MojSpuh: neki bucni
Odg: Yamaha Aerox (nesto posebno)
« Odgovori #77 : 15 Kolovoz, 2018, 23:33:24 »
Kak sad da frend cuje,kaj nije susjed? :icon_scratch:

ajoj,sad sam nadrljao kao zuti :sad1:  :toothy11:
« Zadnja izmjena: 15 Kolovoz, 2018, 23:55:44 Fićo98 »
Tko želi pobjediti u utrci treba stići prvi

Offline Fićo98

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 408
  • Spol: Muški
  • Tko želi pobjediti u utrci treba stići prvi
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kosnica
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox
  • Moja Kaciga: Crna
  • MojSetup: znam da je sr 150 gore za sad :)
  • MojSpuh: neki bucni
Odg: Yamaha Aerox (nesto posebno)
« Odgovori #78 : 16 Kolovoz, 2018, 00:10:46 »
Kak sad da frend cuje,kaj nije susjed? :icon_scratch:

Btw oces da ti ove postove o putovanju prebacim u zasebnu temu u susrete i putovanja ili si bas htio da ti to bude u projektu?

ma ne treba,nek ostane ovdje  :)
Tko želi pobjediti u utrci treba stići prvi

Offline Fićo98

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 408
  • Spol: Muški
  • Tko želi pobjediti u utrci treba stići prvi
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kosnica
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox
  • Moja Kaciga: Crna
  • MojSetup: znam da je sr 150 gore za sad :)
  • MojSpuh: neki bucni
Odg: Yamaha Aerox (nesto posebno)
« Odgovori #79 : 16 Kolovoz, 2018, 00:25:14 »
i tako prode par dana od putovanja i idem ja xenon stavit skuter,opet frend uskace u pomoc












ovo veselje je trajalo tocno 2 dana,stvar je ovakva cekao jednu noc da padne pa da ja to vidim kak to svijetli ,xenon je spojen na akumulator,a motor ne moze toliko struje proizvest koliko on struje popije,znaci idem jednu noc do grada da vidim kak to radi i vozim se do centra,prodem bundek i idem na most slobode i prek njega skuzim da mi ne radi svjetlo,pomislio sam da je krepala zarulja,ali nije samo nije imala struje,dodem do svoje lokacije di sam usput isao bacim oko da se negdje nije nesto odspojilo,nije .. ugasim na prekidacu svijetlo da malo nadopuni struje i ponovno upalim prekidac kad ono doslovno nit 2 sec ne radi .. znaci treba sad bez svijetla po noci doc doma i imat srece da nece negdje murija iskocit... nista,ja lagano doma i na svu srecu nigdje nikog sam tu i  tamo koji prolaznik s autom koji su blicali da upalim svijetlo,ali ja palim prekidac ono nista,poslje kad sam dosao doma dosao sam na odluku da se vracam na led far .. koji bar nesto svijetli



Nakon par dana
zovu frendovi da se idu vozit hocu li ja s njim,kazem ajde idem ali da necu dugo, dogovor je bio da idemo do ilice da ja opet nesto svoje rjesim,a poslje tog idemo na jarun,krenemo mi na jarun dodemo tam medu zgrade opet osjetim da rox opet oce se ugasit,tu drzim zadnju kocnicu i gas.. samo da se ne ugasi,udemo u neku ulicu i eto ti ga na rox se opet ugasi,opet drz,nedaj,gledaj di sta kak... skidaj svjecicu gledaj jel ok.. kad ona crna

kak nisam vise vjerovao onoj svjecici kaj mi je krepala u delnicama tako govorim deckima nek se zalete do benzinske nek uzmu koju svjecicu,dok su oni u potrazi za svjecicom ja gledam ferg,on je cist ko suza

ekipa dolazi i nazalost nema svjecice to su isli na neku benzinsku koja je 3 min od jaruna ,zatim idu decki u petrol koji je 3km najbliza benzinska koja radi.. momci tamo kad ono tam imaju ali s manjim navojem,dobro probamo mi to stavit,stavimo mi to tam kad ono kurblamo ono zakiksalo iz auspuha .... uzas poludio sam.. drz nedaj oni jos probali na vakuum navuc gorivo kad krepala vakum pumpa...gurali oni mene doma od jaruna do Kosnice i oni meni govore kaj kocim,a meni je bas bilo do kocenja taj dan samo da dodem do doma i legnem spavat ,dogurali oni mene i kazu kaj mi kotac ima taj puno lufta..kao da mi plese kotac,nemam pojma ,iduce jutro ja motor na vilicar dignem kad ono kotac ima skoro3 cm lufta sa svih strana,taj odem u tockic iskesiram 93 kn dodem doma namontiram to,motor i dalje nece upalit,usput uzeo drugu svjecicu NGK,nova crijeva za gorivo jer su ova bila popucala.. sve ja to smontiram nece upalit,dobro kaj on nece upalit ali zasto kotac odjednom ima lufta ???.. skidam dolje kvacilo jedva skinuo kvacilo .. cak sam drugog frenda zvao u pomoc da pomogne i na kraju smo s gurtnom vukli i ocito spigali zvono... imao problem s sarafom jednim oko tjedan dana.. bila pukla glava sarafa.. muku mucio s jednim sarafom tjedan dana,bio kupio cak i alat za vadenje puknutih sarafa ma kakvi nit s njim ne ide .. na krajui dosao sogi i ide on probat,na kraju mu je presudio s torexovim nastavkom
« Zadnja izmjena: 16 Kolovoz, 2018, 01:02:54 Fićo98 »
Tko želi pobjediti u utrci treba stići prvi