Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Nocna mora za Pezu, Piaggio NRG mc3 PurejeT  (Posjeta: 9444 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Nocna mora za Pezu, Piaggio NRG mc3 PurejeT
« : 11 Lipanj, 2018, 12:34:04 »
Ajde prvo da kazem subjektivno misljenje zasto purejet.
Pun mi je kufer neocekivanog cackanja po skuteru.
Pun mi je kufer da ne mogu godinu dana voziti bez da ista diram osim da podmazem nogaru s gustom jer mi skrpi od pranja miniwashem.
Pun mi je kufer da skuter odjednom ne pali, ili da mi ne pali isto nakon dugog stajanja kao sto pali svaki dan!!!
S obzirom da skuter koristim u gradskoj sredini gdje je prosjek kretanja automobilom malo preko 30kmh, nemam potrebu za icim jacim, brzim. Nemam ni potrebi dokazivati se jer me apsolutno boli kufer za takve stvari.
Zazelio sam se prijevoznog sredstva od tocke A do tocke B, uvjet je da nije presporo i da sam barem ravnopravan po pitanju brzine.
Usput sam isao na jebeno extremne niske troskove odrzavanja (redovni servis prosjecno kosta 200kn, s tim da ako planiras za ubuduce i filas si stek, cifra ide na 100kn)
Potrosnja goriva 2.4 (ide to i manje jer nisam imao zivaca laganini na avenijama voziti) do 2.9 uz Sljeme. Prosjek 2.6l na 100km. Ulje, 1l polusintetike na 2000km.
Od povremenih troskova imam akumulator i gume.
Ako netko ima bolju racunicu, neka se javi jer sam veoma zainteresiran!!!

Skuter je placen 2300kn. Kupljen KO nov star 12 godina, ali neispravan :toothy12:



Red je da se predstavi pobjednicki konj, strah i trepet za svaku Pezu, onu od soma kuna ili deset puta toliko, purejet ce isprasiti po svakom pitanju!



Setup je vjecan, skuter je kod mene od 7tkm i sada broji besprijekorne 23000km. NIKAD stao! NIKAD dirao zdrav mozak bez pitanja!
Buraz to ganja skoro svakodnevno i dobro mu dodje za Fax, jer se trazi GARANTIRANA pouzdanost inace leti s Faxa. Na meni je bio lak izbor, nakon sto sam prosao muke sa svim ostalim skuterima i njihovim musicama, izbor je bio siguran, samo PUREJET!!!

Mala napomena, drugi buraz je takodjer izvozio jednog drugog Nrg purejeta za vlastite potrebe i pregazio je od 12tkm do 36tkm kada ga je rijesio i presao na nesto jace... s obzirom da je bio u laksoj kategoriji, redovito bi ostavljao sve pedesetice desetcima,a pezu stotinama metara ispred sebe!!! Ozbiljno, bez pretjerivanja!


I jos jedna bitna napomena. Na skuteru je sve OEM prva ugradnja, dakke nema nikakvih kineskih zamjenskih srot dijelova tipa kabel svijecice, lulica, serafi, prirubnice, radilice, semerinzi, lezaji, vodena pumpa, brtve, MA NISTA pod milim bogom nije pipnuto iz vrlo jednistavnog razloga. Jer je purejet vjecan stroj!

Ovo je vjecni setup, dakle stavis i ne diras nista, ides 100kmh po gpsu i dobro. Napominjem jos jednom, u odnosu na potpuno tvornicki motor, ugradjeni su samo ovi dijelovi:

- Auspuh ZX s dugom granom (300kn)
- Malossi multivar 2000 i rolice 5.8gr serijske olaksane (200kn)
- Malossi zeleni centralni feder (30kn)

Dijelovi su polovni.
Od ostalog, tu je otvorena mapa za ECU.
Izmjenjuje je samo glavni remen koji je serijski dimenzija marke Mitsuboshi i mijenja se svakih 5tkm, mijenja se mikroremen na 15tkm i klizaci od variomata. I svijecica.



Purejet (pred sami redovni servis) vs Peza (slozena najbolje do sada nakon pretjuniranja) na 150m.





I za kraj, strah od nepoznatog je najvece sranje, predrasude i odustajanje bez pokusaja su kukavicki cinovi ako se ZNA da nema razloga za brigu :icon_thumright:
Nevjerojatno je koliko se malo hrabrosti ima za riskiranje bez rizika.


PUREJET driver nikad ne kuka da mu je pun k purejeta
PUREJET driver ne ispaljuje na zivce zbog purejeta nego zbog Peze
PUREJET drivera zaboli ona stvar koliko kosta gorivo i ulje, jer on uvijek uziva minimalno oko 50% popusta.
PUREJET driver je UVIJEK SPREMAN, oces na trip, hoces na drag race
PUREJET driver nikada ne kaze da mu skuter nije ustelan, nikada ne kaze E SAMO JOS OVO, e samo jos ono -> REPEAT tisucu puta to, al ne denes jer Frende, imas karbosa ;)
PUREJET DRIVER je oslobodjen mase poslova koji se moraju odraditi na drugima, a nema niti neke dodatne poslove, osim ako to bas zeli sam sebo stvoriti
PUREJET je dosadan jer je vjecan, ali svi to kad tad zazelimo :D

I za kraj najsocnije:
PUREJET driver je prosao pola Hrvatske, bio na Velebitu u sred nicega, bio na Dugom Otoku 1:40h voznje trajektom, bio na Krku, Rabu, Pagu, Murteru potegao od Cakovca do Herceg Novog preko Dubrovnika, vozio sveukupno 4 purejeta kroz Hrvatsku kako bi povecao sanse da konacno ostanem negdje u kvaru  i NIKADA osim jednom na samom pocetku ostao u kvaru (nakon sto sam uzeo stvar u svoje ruke glede odrzavanja purejeti su postali VJECNI).
« Zadnja izmjena: 11 Lipanj, 2018, 13:46:34 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<