Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Luna Speedjet 50R by Minarelli Beta  (Posjeta: 30355 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline dacerovs

  • Nema šerafanja nema živaca
  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1820
  • Spol: Muški
  • Yamaha Nmax Club
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Zagreb
  • Moj Skuter: Suzuki Burgman 400K7
  • Moja Kaciga: Schuberth R2
  • MojSetup: Skoro serijala
  • MojSpuh: Kromirjanji
Odg: Luna Speedjet 50R by Minarelli Beta
« Odgovori #20 : 26 Lipanj, 2017, 10:28:40 »
Kako je doslo sve toplije vrijeme ovo moje cudo me pocelo trazit vecu diznu, nije mi jasno zasto, falsa nema, semerinzi suhi, prirubnica ok, samo primaknem prst k usisu motor se ugasi, znaci sve ok.
Prosao sa 78 na 82 diznu i to je sad ok, motor ide kako je isao samo je svjecica tamnija, tj. smeda kako treba bit.
Zatim sam izvadio RMS đubre od rolica jer su zderale vario, stavio 0.9mm sajbicu time smanjio prevrtavanje u startu i 4.7gr Polini rolice.
Ubrzanje vrtim 9400-9500, djeluje mi da ga ni ne trebam tako vrtit ali kad se usije ide bolje sa laksim rolama, ali opcenito sam misljenja da ga vrtim 8900-9000 da bi isao isto, to bi bilo vodeno setupom Aeroxa Dr.Evo LC i yaseRa, citao ovdje na forumu, koji najbolje ide na 9900-10000 dok je za AC u pravilu 1000okretaja manje, budem probao pa cu vidjet.

Setup:
phbg 19
w7 igla 3.zub
82dizna
40 pilotka
4.7gr role
malossi x kev 746x16.6x30, trenutno je na 16.4
zuti malossi centralni
piaggio kuplung
yasuni R


Poslano sa mog Lenovo P70-A koristeći Tapatalk


Offline dacerovs

  • Nema šerafanja nema živaca
  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1820
  • Spol: Muški
  • Yamaha Nmax Club
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Zagreb
  • Moj Skuter: Suzuki Burgman 400K7
  • Moja Kaciga: Schuberth R2
  • MojSetup: Skoro serijala
  • MojSpuh: Kromirjanji
Odg: Luna Speedjet 50R by Minarelli Beta
« Odgovori #21 : 22 Srpanj, 2017, 19:46:44 »
Ponovno se malo serafilo po motoru. Airbox mi je bio u banani totalnoj, a i oni navoji di se on userafi su rekli laku noc, jedan je cak kompletan pukao.
Kupio novi KartBox BMG Pro(slika1), zatim metalnu prirubnicu, nju cu montirat kad ova trenutna bude u banani(slika2), crveni Malossi centralni, Jasil 5.5gr rolice i Polini karbonsku plocu za rezat lamelice za usis.

Prvo je sreden usis(slika3)
Stavnjene lamelice i sve userafljeno i nasaftano dihtmasom :D
Zatim sam muku mucio sa montiranjem Kartboxa(slika4 i 5)

I kako sam imao 82 diznu na prijasnjem setupu, ja reko, ovaj Airbox je protocniji kad ono malo đoko, ima stvarno dobar zvuk ali me trazi 7br manju diznu.
Znaci 75 je unutra, na krug i po seraf, tu se odma javio i tjt.
Stavio crveni centralni i 5.5gr, zelio sam one okretaje o kojima sam pricao 8900-9000, i stvarno pogodio ih u bocu, motor ne vristi, a ide bolje.
Motor odma istestiran na ravnici prije D.Dragonožca
Ditek i FastNrg ce znat za tu ravnicu nakon posjete Dr.Pavlovicu.
Rezultat 105gps na 9600.

Poslano sa mog Lenovo P70-A koristeći Tapatalk


Offline dacerovs

  • Nema šerafanja nema živaca
  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1820
  • Spol: Muški
  • Yamaha Nmax Club
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Zagreb
  • Moj Skuter: Suzuki Burgman 400K7
  • Moja Kaciga: Schuberth R2
  • MojSetup: Skoro serijala
  • MojSpuh: Kromirjanji
Odg: Luna Speedjet 50R by Minarelli Beta
« Odgovori #22 : 11 Studeni, 2017, 13:42:03 »
Kad sam se raskokodakao u drugoj temi onda bi bio red da u projektu objavim planove.
Trenutne blokove i Dr.Evo necu dirati, taj blok je tip top slozen, termogrupa i radilica su beba nakon 5soma km, stanje pali vozi. Ne gubi performanse ni nakon 50km u komadu dobrog przenja( spavanja na gasu), nikad se nije pregrijao, smjesa je kako treba bit i mjesavina uvijek 2.8-3% pa mozda i tu lezi odgovor.

Zato cu i dalje ostat vjeran AC-u zbog jednostavnosti, nemam volje na Lunji slagat el.pumpu, crijeva i popratne stvari kad me zadovoljavao AC i performanse, a i ekipa sa meeta u 7.mjesecu je vidla kako je to ustimano i kak motorek ide.

U steku su goli blokovi od aeroxa, znaci Lunjo se dobit disk odpozadi sto ce bit jos jedna novost.
Druga stvar je sto ce u blokove sjest MHR Malossi radilica, Stage 6 strava iglicasti i shodno tome ALU cilindar, ciljam na Barikit alu 70 jedna karika, Metrakit SP3(bestija) al onda moram barem Narda upiknut jer tu YaseR gubi smisao ili Airsal Racing.
Jednog od ta tri cilindra cu piknut al zima je duga pa cu  razmisljat, pogotovo za Bozic kad je rasprodaja na ScooterAtacku.
To sve upareno sa 80kg teskom Lunom bi trebalo letit, naravno vec sam se pomirio sa tim da cu skupljat serafe po cesti od vibracija ali who cares.
Naravno, radovi ce bit ispraceni slikama.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline dacerovs

  • Nema šerafanja nema živaca
  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1820
  • Spol: Muški
  • Yamaha Nmax Club
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Zagreb
  • Moj Skuter: Suzuki Burgman 400K7
  • Moja Kaciga: Schuberth R2
  • MojSetup: Skoro serijala
  • MojSpuh: Kromirjanji
Odg: Luna Speedjet 50R by Minarelli Beta
« Odgovori #23 : 12 Ožujak, 2018, 10:26:45 »
Skuter prodan.
Dalje ce se za njega brinut braća Jurjevic.

Btw, skuter upaljen nakon 2mj u garazi, kresnuo na treci dodir kurble, sta reci nego da je slozen majstorski.



Sent from my iPhone using Tapatalk