Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Najtezi popravak purejeta  (Posjeta: 33864 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline delorto

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 44
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: aprilia sr
Odg: Najtezi popravak purejeta
« Odgovori #80 : 31 Srpanj, 2019, 13:42:03 »
Zdravo novi sam na forunu.Izvinjava se zbog lošeg poznavanja vašeg jezika Zamolio bi pomoč oko opravke mog skutera.Kupio sam Aprilio ditech koja duže vreme nije bila upotrebljena i kao prije toga radila .Pokošavao sam upalit ali se neda,prvo sam morao promjenit benzinsku pumpu.Proverio sam svečicu i ima varnicu ali nema benzina.Kad sam proverio inektor tamno zeleni neda benzina proverio sam i drugi zeleni inektor i on neda benzina.Onda sam tamno zeleni inektor spojio na 12 volti počeo radit.Onda sam provjerio koliko je napon na plus žici do inektora i dođe 12 volti,a onda sam provjerio i drugu  minus  žicu i tu je vrlo loše i ona je razlog zašto dođe samo 3 volti na inektor.Gde bi tražio grešku,što bi bio razlog lošeg minusa?

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Najtezi popravak purejeta
« Odgovori #81 : 31 Srpanj, 2019, 13:53:13 »
Ako je to Aprilia Ditech s Morini masinom, na njoj sam vec par puta nasao crknut izlaz za napajanje zelenog injektora. Zvekne kad drze anlaser po par minuta i padne napon, makar nije pravilo da ce se to obavezno desiti, ali opcebito elektricni sklopovi crkavaju u tim isforsiranim uvjetima... Kod nje se lakse desi jer ima akumulator manjeg kapaciteta

Sad tebe zanima kako provjeriti jel radi dobro napajanje i dzek zelenog injektora, pa lako. A posto si provjerio zeleni injektor (nikada se ne smije spojiti struja na njega duze od  pola sekunde, znaci samo onako na pec-pec ga testiras inace riskjras da ga sigurno skuris).

Kako provjeriti napajanje u zelenom dzeku?

1. zica ti ima 12V stalno kada das kontakt, i ona ti nikad ne radi problem.

2. Zica, e ona ti je masa, ali masa preko ECUa, i ta masa ide preko tranzistira u njemu koji crkne kad se siluje po paljenju sa slabim napajanjem.
To pvjeravas tako da uzmes onu lampicu 12V ispitivac, i jedan kraj spojis na tu zicu, a drugi spojis na prvu zicu, i kada anlasujes, lampica mora brzo blinkati. Ako se to desaca, onda ti je izlaz ispravan i dizna mora okidati.

U slucaju da ne radi, preostaje ti jos ispitati za svaki slucaj taj izlaz na ECUu, a to ti je broj 3, cisto da eliminiras instalaciju, ali to je skoro pa nemkguce ako nista nije djrano, tako da teba zamjeniti ecu.
« Zadnja izmjena: 31 Srpanj, 2019, 13:59:15 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline delorto

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 44
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: aprilia sr
Odg: Najtezi popravak purejeta
« Odgovori #82 : 31 Srpanj, 2019, 14:17:48 »
Ako je to Aprilia Ditech s Morini masinom, na njoj sam vec par puta nasao crknut izlaz za napajanje zelenog injektora. Zvekne kad drze anlaser po par minuta i padne napon, makar nije pravilo da ce se to obavezno desiti, ali opcebito elektricni sklopovi crkavaju u tim isforsiranim uvjetima... Kod nje se lakse desi jer ima akumulator manjeg kapaciteta

Sad tebe zanima kako provjeriti jel radi dobro napajanje i dzek zelenog injektora, pa lako. A posto si provjerio zeleni injektor (nikada se ne smije spojiti struja na njega duze od  pola sekunde, znaci samo onako na pec-pec ga testiras inace riskjras da ga sigurno skuris).

Kako provjeriti napajanje u zelenom dzeku?

1. zica ti ima 12V stalno kada das kontakt, i ona ti nikad ne radi problem.

2. Zica, e ona ti je masa, ali masa preko ECUa, i ta masa ide preko tranzistira u njemu koji crkne kad se siluje po paljenju sa slabim napajanjem.
To pvjeravas tako da uzmes onu lampicu 12V ispitivac, i jedan kraj spojis na tu zicu, a drugi spojis na prvu zicu, i kada anlasujes, lampica mora brzo blinkati. Ako se to desaca, onda ti je izlaz ispravan i dizna mora okidati.

U slucaju da ne radi, preostaje ti jos ispitati za svaki slucaj taj izlaz na ECUu, a to ti je broj 3, cisto da eliminiras instalaciju, ali to je skoro pa nemkguce ako nista nije djrano, tako da teba zamjeniti ecu.
 

Hvala provjeriču džek kako kažeš pa poručujem.Pa kako znam koja je mašina ?Pa sve izgleda kao na slikamo u početku ove teme.Ja sam proveravao sa multimetrom,ali istina nisem pokušavao da anlasujem.
« Zadnja izmjena: 31 Srpanj, 2019, 15:41:48 delorto »


Offline delorto

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 44
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: aprilia sr

Offline Lenko

  • moderator
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1684
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zemun
  • Moj Skuter: Aprili SR 50 Di Tech
  • Moja Kaciga: XXX
  • MojSpuh: ZX
Odg: Najtezi popravak purejeta
« Odgovori #85 : 31 Srpanj, 2019, 21:15:42 »
Zdravo novi sam na forunu.Izvinjava se zbog lošeg poznavanja vašeg jezika Zamolio bi pomoč oko opravke mog skutera.Kupio sam Aprilio ditech koja duže vreme nije bila upotrebljena i kao prije toga radila .Pokošavao sam upalit ali se neda,prvo sam morao promjenit benzinsku pumpu.Proverio sam svečicu i ima varnicu ali nema benzina.Kad sam proverio inektor tamno zeleni neda benzina proverio sam i drugi zeleni inektor i on neda benzina.Onda sam tamno zeleni inektor spojio na 12 volti počeo radit.Onda sam provjerio koliko je napon na plus žici do inektora i dođe 12 volti,a onda sam provjerio i drugu  minus  žicu i tu je vrlo loše i ona je razlog zašto dođe samo 3 volti na inektor.Gde bi tražio grešku,što bi bio razlog lošeg minusa?
Plavi inektor ne može da rikne, može samo da začađavi i zbog toga ne radi...u zalepljenim temama imaš kako se čisti i kako se proverava ispravnost...

Offline delorto

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 44
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: aprilia sr
Odg: Najtezi popravak purejeta
« Odgovori #86 : 08 Kolovoz, 2019, 19:55:05 »
E opet ja.Danas sam opet skupio malo živaca  i počeo radit na skuteru .Prvo sam  provjerio rad injektora i ništa .Onda sam provjerio koliki napon  dode na na te injektore i to je samo cca od 2,2 do 2,6 volti.Onda sam dao 12 volti sa akumolatora na injektore i oba rade??Sada nisam proveravao što mi fali,ali kad sam proveravao zadnji put na plavi injektor dodže na plus 12 volti ali preko mase dobijem samo 2,3 volta,najverovatnije je na zelenom injektoru isti problem.Imao sam polovni ECU i ništa se nije promjenilo kad sam ga zamjenio.Imam još jednu ditech i išao provrjeri  koja struja izadže i isto 2.2-2,6 volti.??????Da  imaju sva tri diteka isti kvar?Ima još koja mogučnost ili da tražim drugi ECU? Dali se može taj ECU ispravit?Ima neka strujna mapa nacrt ECUa?
(u zalepljenim temama imaš kako se čisti i kako se proverava ispravnost) Kde su te tem ?
« Zadnja izmjena: 08 Kolovoz, 2019, 20:24:45 delorto »

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Najtezi popravak purejeta
« Odgovori #87 : 08 Kolovoz, 2019, 21:35:52 »
Na jednoj zici od dzeka injektora (plavi ili zeleni) imas 12V kad das kontakt, jer Aprilia ima relej preko kojeg daje napon, nalazi se s lijeve strane pored Ecua, crne je boje.

A na drugoj zici moras imati okidanje prema masi u impulsima kad anlasujes, to znaci da ecu okida injektor.

Bas da je sve neispravno je gotovo nemoguce, isto tako i te komponente jako rijetko rikavaju.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline delorto

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 44
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: aprilia sr
Odg: Najtezi popravak purejeta
« Odgovori #88 : 09 Kolovoz, 2019, 08:32:07 »
Na jednoj zici od dzeka injektora (plavi ili zeleni) imas 12V kad das kontakt, jer Aprilia ima relej preko kojeg daje napon, nalazi se s lijeve strane pored Ecua, crne je boje.

A na drugoj zici moras imati okidanje prema masi u impulsima kad anlasujes, to znaci da ecu okida injektor.

Bas da je sve neispravno je gotovo nemoguce, isto tako i te komponente jako rijetko rikavaju.

E pa baš o tome ja pričam ali neznm najbolje objasnit , da imam na jednu žicu 12 v na dzek na plavi i zeleni injektor  ,a na onoj drugoj žici (masu) na dzek ne radi nešto ok .Okida samo pušta masu do 2,3 V a najverovatnije bi trebalo puštati do 12 V,barem na toliko rade injektori kad sam proveravo njihov rad.Gde bih mogla još tražiti grešku osim ECUa?
« Zadnja izmjena: 11 Kolovoz, 2019, 22:55:11 delorto »

Offline delorto

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 44
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: aprilia sr
Odg: Najtezi popravak purejeta
« Odgovori #89 : 09 Kolovoz, 2019, 21:00:37 »
Može se proverit ispravnost ECUa na neki način?

Offline delorto

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 44
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: aprilia sr
Odg: Najtezi popravak purejeta
« Odgovori #90 : 10 Kolovoz, 2019, 10:45:31 »
 Dr.Corector mi savetuje, da promenim ECU ja lično imao još  dva ECUja i sumljivo mi je ,da imaju sva tri istu grešku i nebih ja tražio još jedan da nisam 100%,da su ovi ne ispravni,pa onda neznam dal sam se namagarčio i dobio neispravan ili je nekde drugde greška?Pa išao sam i na drugi skuter ditech koji isto ne pali i u njemu isto izade napom na minus oko 2.5 V  Kad promenim ECU dali bih trebao da poništim greške prije?Osim, da moj ECU stavim na ispravan skuter i ,da vidim dali radi ima ili još koja provera?.Proveravao sam žice sa ECU do injektora tu je OK .Žao neznam nikog u  bližini sa Ditech ,da bih napravio test. Ima neki član foruma u okolini Ljubljane sa ditech ,da si malo pomognemo.He he nisam baš doma u ditech a voleo bih to ispravit uz vašu pomoč.

Na ovom klipu kapu dole kako je mačak skinuo zastitu u nulu dole sa ECU??Da bih znao kako to napravi, možda bih mi drug mogao ispravit  ECU?No primjetio ,da je nešto kao guma možda nebih bilo tako strašno to skinut?

https://www.apriliaforum.com/forums/showthread.php?152948-ECU-TEchnical-Info-(off-shoot)/page2
« Zadnja izmjena: 11 Kolovoz, 2019, 22:57:07 delorto »

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Najtezi popravak purejeta
« Odgovori #91 : 13 Kolovoz, 2019, 02:30:47 »
To je nemoguce da imas 3 neispravna ecua. Greske su ti nebitne za rad motora. Taj napon koji mjeris nisam stigao provjeriti, ali to ti se svodi na to ili radi ili ne radi, ne znam di si nasao 2.5V,moguce je da ti instrument ne stige ocitati naponjer je to impuls u milisekundama.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline delorto

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 44
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: aprilia sr
Odg: Najtezi popravak purejeta
« Odgovori #92 : 13 Kolovoz, 2019, 17:32:15 »
To je nemoguce da imas 3 neispravna ecua. Greske su ti nebitne za rad motora. Taj napon koji mjeris nisam stigao provjeriti, ali to ti se svodi na to ili radi ili ne radi, ne znam di si nasao 2.5V,moguce je da ti instrument ne stige ocitati naponjer je to impuls u milisekundama.

Danas sam ponistio greske na skuteru i opet pokusao palit skuter i nista.I onda opet provjerio greske eto samo greska 11 plavi injektor.
Promjenim injektor ponistim gresku i opet 11.Imam jos jedan injektor promjenim ponistim greske i opet 11.Osim osiguraca pored akumolatora se jos koji gde krije?Gde se krije relei potrosnje?Izpod 11 greske pored inektora i osigurac i relei.Pa da je ECU u kvaru najverovatnije bih izbacijo gresku tu gresku sad izbacujem.Pa nisam proveravao sva tri inektora ali jeda radi na 12 V.Pa mozda to sto kazes da instrument ne stigne tako dako brzo ocitati.He he pa nacicemo mi zlikova.
« Zadnja izmjena: 13 Kolovoz, 2019, 20:20:25 delorto »

Offline delorto

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 44
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: aprilia sr
Odg: Najtezi popravak purejeta
« Odgovori #93 : 15 Kolovoz, 2019, 07:22:57 »
Pa ipak kad bih bila greška na relej i osiguraču nebi dobio 12 V na dzek ,a ja ne dobijem masu kako treba na dzek ,tu smo oped na ECU .Al kad diagnostciram nema grešaka  u vezi ECU imam samo grešku 11(  inektora i osigurac i relei).Onda relei i osigurac smo izbacili , inektora sam stavio na 12 volti i radi izbacimo.He he i onda mi ne ostaje ništa?Ajt oped ču proverit žicu i dzek na ECU .E malo sam došao u čosak,momci molim pomoč sto bih mogao još bit?Gde tražit ?
« Zadnja izmjena: 15 Kolovoz, 2019, 10:11:38 delorto »

Offline delorto

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 44
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: aprilia sr
Odg: Najtezi popravak purejeta
« Odgovori #94 : 15 Kolovoz, 2019, 10:05:16 »
 :dontknow:

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Najtezi popravak purejeta
« Odgovori #95 : 17 Kolovoz, 2019, 10:53:27 »
Koliki ti je otpor injektora? Mislim.da je 1.4ohma
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Najtezi popravak purejeta
« Odgovori #96 : 17 Kolovoz, 2019, 20:00:15 »
Ima netko pumpu? Ne znam sta su radili s ovom, ali pokojna je.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk


Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: Najtezi popravak purejeta
« Odgovori #97 : 17 Kolovoz, 2019, 21:14:27 »
Izgleda da su stavili duza crijeva i pustili je da se vuce iza skutera u voznji hahahaha

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Najtezi popravak purejeta
« Odgovori #98 : 17 Kolovoz, 2019, 21:27:56 »
Stari moj ovo je novi model pumpe, ta je radila maksimalno pola godine, realno maksimalno 2 mjeseca. Ha cuj, ako nije deformirana iznutra, dalo bi se spasiti je.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Najtezi popravak purejeta
« Odgovori #99 : 17 Kolovoz, 2019, 22:27:53 »
Puknut je i konektor za struju, a cini mi se i da je kuciste supo jer je mazana nekim tekucim metalom. Imas li koju ispravnu za prodati?

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk