Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Najtezi popravak purejeta  (Posjeta: 33849 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline SF2 Freak

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 3966
  • Spol: Muški
  • Dr. Peugeot triper^2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity 50
  • Moja Kaciga: Xlite , Shark
  • MojSetup: Serijala komplet
  • MojSpuh: Serijski
Odg: Najtezi popravak purejeta
« Odgovori #20 : 23 Svibanj, 2018, 18:49:33 »
Radilica je van balansa priznaj si  :toothy9:
Peza kao zgewindani Lamborgini
Peugeot Scooters 092-306-3817
Samo Francuz :rock_:

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6999
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Najtezi popravak purejeta
« Odgovori #21 : 24 Svibanj, 2018, 10:36:05 »
E moj Corectore,nisi zavrsio pricu sa prvim,vec neki drugi uletava...ccc
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Najtezi popravak purejeta
« Odgovori #22 : 25 Svibanj, 2018, 08:50:18 »
Drugi je samo u najavi. Daj mi predlozi gdje da slike stavim, izbacivalo mi je gresku na forumu, kaze ako se greska pojavi da obavijestim administratora, a ljepio sam linkove sa tinypica koji inace rade wtf
« Zadnja izmjena: 25 Svibanj, 2018, 08:52:05 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: Najtezi popravak purejeta
« Odgovori #23 : 25 Svibanj, 2018, 09:35:50 »
To nekad zašteka forum, dešavalo se i meni. Samo kopiraj tekst pa ponovo otvori temu i zalijepi tekst u novi post, objaviti ce ga najnormalnije.

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6999
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Najtezi popravak purejeta
« Odgovori #24 : 25 Svibanj, 2018, 09:36:55 »
Ja sve preko tapatalka stavim,nikad problema... :icon_thumright:
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Najtezi popravak purejeta
« Odgovori #25 : 25 Svibanj, 2018, 09:53:09 »
Aj skarabudzit cu nesto ::)
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline nrgmc2-tuning

  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1064
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Malaguti Phantom F12
  • Moja Kaciga: Airoh Road Runner
  • MojSetup: gilardoni 180
  • MojSpuh: seriala
Odg: Najtezi popravak purejeta
« Odgovori #26 : 25 Svibanj, 2018, 10:09:38 »
Dobro si prostudirao taj puržet  :icon_thumright:
Interesantno.

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Najtezi popravak purejeta
« Odgovori #27 : 27 Svibanj, 2018, 17:05:45 »
Evo opet pokusao dici slike i jebe me na najjace... nema vremena ni zivaca trenutno se s tim zajebavat. Mislio sam preko drop boxa, ali tamoimaju samo linkovi pa nema previewa na forumu.
Edit, budem preko postiimage-a, proradio mi je...



op op, ajmo dalje.

Evo jedan video koji pokazuje situaciju kada je 99.9% propisao regulator pritiska. On hoce uglavnom riknuti kad skuter dugo stoji i ne koristi se. Postoje 2 verzije, "sivi" i "crni". Crni nikada ne propisa, vjecan je, dok sivi hoce vrisnuti, makar ga ja osobno imam vec preko 20tkm i nikakvih problema.

Simptomi propisanog regulatora pritiska:
Skuter upali, ali se brzo ugasi. Kad se odvrne svijecica, ona je brutalno zalivena i mokra. To je znak da imamo abnormalno bogatu smjesu, nesto je propisalo, a to je gotovo sigurno regulator pritiska ako gumice nisu nestrucno dirane. Ne isplati se pokusavati paliti skuter jer je vrlo izgledno probijanje svijecice i trebati cemo novu.

Postupak provjere:
Izvadimo svijecicu, i OBAVEZNO sklonimo lulicu negdje sastrane da ne bi slucajno benzin iz cilindra izletio kroz otvor svijecice na lulicu i izazvao garantirani POŽAR!!!
Ja nisam to radio iz razloga sto sam napravio jedan trik, ali preporucam mjeru opreza da se lulica skloni, ili pak iskopcati dzek s 2 zice koji napaja bobinu. OBAVEZNO SE DODA GAS DO KRAJA I NE PUSTA SE ZA VRIJEME TESTIRANJA. Jer purejet ima zastitu da se ne moze upaliti i pokrenuti pod punim gasom. Kada dodamo pun gas, onda ECU iskljucuje bobinu i zeleni injektor. Dakle nemamo ubrizgavanje goriva, i nemamo struju na svijecici, a gle cuda, iz cilindra nam izlazi smjesa benzina i jos se cuje kako se sve bucka. Pa pogledajmo kako to izgleda kada dodamo pun gas, ECU iskljuci diznu za ubrizgavanje goriva i struju, a propisali regulator pritiska propusta povecu kolicinu benzina tamo gdje ne smije i na kraju je vidimo kako izlazi iz cilindra.
Svakim dodatnim paljenjem pumpe goriva preko kontakta mi poticemo propisavanje i nalivanje goriva u casicu, pa cilindar kada aktiviramo anlaser.



I evo kako izgleda situacija kada je regulator pritiska zamjenjen ispravnim, a opet DODAMO GAS DO KRAJA I NE PUSTAMO. Dakle nema vise benzina, nista se ne vidi. Naravno da nema nista kad smo dodali pun gas i injektor je iskljucen. A da sklonimo kabel od svijecice sa strane i anlasujemo bez gasa, jedva da bi ista vidjeli jer je to jako jako mala kolicina goriva, ali opet, ne smijemo se zajebavati da nam baci maglicu benzina na iskru sa lulice, jer kad to grune, saznas kako je u paklu. :toothy3: Imao sam par nagorjelih purejeta, jednom je i meni jedan moj grunuo dok nisam znao tako te cake...




Evo i jedan video za kraj, bome ide FY mapa i preko 12000rpm, zuta lampica kad se upali, signalizira gresku 15, to je zapravo obavijest da smo utjerali motor u crveno :D :toothy10:
Citat:
FAULT CODE 15
Engine done too much RPM's (usually after downhill)
- it means that rpm limitar worked, that it has been turned on
- noting wrong, just restart system 4 times to reset that
« Zadnja izmjena: 27 Svibanj, 2018, 19:06:43 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Najtezi popravak purejeta
« Odgovori #28 : 27 Svibanj, 2018, 19:26:38 »
Evo sta se desi ako se izvadi plava dizna rasprsivac, i ne stavi se NOVI teflonski O ring, i ubrzo stizu ovi problemi, obicno nakon par stotina kilometara...jednom sam tako otisao na more, a prije toga ko fol provjeravao diznu, i skuter mi je poceo gubiti kompresiju vec u Senju, a na magistrali i onom jebenom neprekidnom usponu prema Karlobagu mi je i bacio vodu na cep, temperatura je skocila u crveno..., da bih dosao do Vodica. Tamo bio, i malo se vozio...pa se vratio tako za Zagreb, doslovno je sistala kompresija van, a skuter je sve vise gubio brzinu, tako da je maksimala bila 65kmh u zadnjih 200km... i termo grupi nista nije bilo...

https://www.dropbox.com/sh/hp89j7r6n60jh83/AADZi3d9RuECDwdMcNom1X4Qa?dl=0
« Zadnja izmjena: 27 Svibanj, 2018, 19:28:15 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline dacerovs

  • Nema šerafanja nema živaca
  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1820
  • Spol: Muški
  • Yamaha Nmax Club
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Zagreb
  • Moj Skuter: Suzuki Burgman 400K7
  • Moja Kaciga: Schuberth R2
  • MojSetup: Skoro serijala
  • MojSpuh: Kromirjanji
Odg: Najtezi popravak purejeta
« Odgovori #29 : 27 Svibanj, 2018, 19:30:35 »
Milina za citat i gledat.
Jednostavno znas Purejeta u dusu i tjt, svaka ti cast i samo nastavi dalje.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Najtezi popravak purejeta
« Odgovori #30 : 27 Svibanj, 2018, 20:20:53 »
Ima tu razne zanimacije, hrpa toga....

Evo kako sam skarabuzio da izmjerim jel injektor baca u zadanim okvirima, a ovako se moze odabrati i neki najnabudzeniji  :toothy10: slozio elektroniku s tajmerom, i u istoj jedinici vremena svaka dizna odradi svoje, pa koliko skupimo u lončetu  :toothy10:
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6999
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Najtezi popravak purejeta
« Odgovori #31 : 27 Svibanj, 2018, 21:07:55 »
Svaka cast,milina gledati i citati,pogotovo zato sto je ovo za mene nesto novo.
Samo nastavi s updateom. :)
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: Najtezi popravak purejeta
« Odgovori #32 : 28 Svibanj, 2018, 10:51:37 »
I ja pratim  ;D

Offline Dax

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1357
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Najtezi popravak purejeta
« Odgovori #33 : 28 Svibanj, 2018, 11:24:25 »
O da i ja pratim
Smisljam vec glavu za racinga ili mhr teem termo grupu :)))))))

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk


Offline RunnerSukosan

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3009
  • Spol: Muški
  • Dr.mr.sc. Aprilia
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 70
  • Moja Kaciga: AGV Skyline
  • MojSetup: Dr.Evo 70, 17.5 dell, multivar, itd..
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Najtezi popravak purejeta
« Odgovori #34 : 28 Svibanj, 2018, 11:32:21 »
Dax napisao sam ti vec negdje, nemos stavit s6 racing zbog glave...
Na mhr,due+,replica,polini evo se moze stavit
Gilera Runnner 50\
Gilera Runner 70   \ karbosi triperi
Aprilia SR172R      /

Offline ljubo46

  • Aprilia team Croatia
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6046
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moja Kaciga: IXS
Odg: Najtezi popravak purejeta
« Odgovori #35 : 28 Svibanj, 2018, 12:28:03 »
Pravi doktor pratim i dalje ;D
Svaka cast.. ;D :notworthy:

Offline Dax

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1357
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Najtezi popravak purejeta
« Odgovori #36 : 28 Svibanj, 2018, 12:43:11 »
Dax napisao sam ti vec negdje, nemos stavit s6 racing zbog glave...
Na mhr,due+,replica,polini evo se moze stavit
Hahahahah
Ma bas zato sta se nemoze
Malo prcam
Budemo nesto iskarabuđili hihihihih

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk


Offline RunnerSukosan

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3009
  • Spol: Muški
  • Dr.mr.sc. Aprilia
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 70
  • Moja Kaciga: AGV Skyline
  • MojSetup: Dr.Evo 70, 17.5 dell, multivar, itd..
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Najtezi popravak purejeta
« Odgovori #37 : 28 Svibanj, 2018, 13:00:42 »
Mozda bi se moglo izvest s indirektnim ubrizgavanjem ,but too much fuckery :toothy10:

Ima mhr na njuski za 350 kn, taman za eksperimentiranje :icon_biggrin:
Gilera Runnner 50\
Gilera Runner 70   \ karbosi triperi
Aprilia SR172R      /

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Najtezi popravak purejeta
« Odgovori #38 : 28 Svibanj, 2018, 13:26:43 »
Evo mralencad da kazem nesto o stelanju smjese na purejetu. Omjer goriva i zraka mozemo podesavati na vise nacina, svi su jeftini i jednostavni.

U ponudi postoje samo 2 70ccm base kita za Piaggio Purejet. Cilindri, klipovi, su isti kao kod karburatora, jedino je glava drukcija zbog rupe za injektor rasprsivac, i uz malossi se dobije elektronika koja daje vise goriva, a polini daje casicu za dizanje pritiska.
Malossi sport, i uz njega se dobije malossi elektronika koja produzava interval ubrizgavanja goriva.
http://www.scooter-center.com/en/product/M3112044/scooter-center.com/product/M3112044/Cylinder+MALOSSI+70+cc+Sport+Piaggio+LC+Pure+Jet
Polini sport, uz njega se dobije mehanicki dio koji se podlozi ispod regulatora pritiska goriva i na taj nacin stvara veci otpor membrani pa imamo gorivo ubrizgano pod vecim tlakom u istoj jedinici vremena.
https://www.scooter-prosports.com/art-598952,zylinder-polini-sport-70-ccm-injection-piaggio-sr50-ditech-sr50r-factory-runner-purejet-nrg-power-purejet-

Moze se staviti i neki drugi kit, bitno je da pase na polini ili malossi sport glavu jer nam je glava bitna zbog plavog injektora rasprsivaca. Ja sam imao polini sport i sad vozim DR evo koji mi je malo jaci.


Dodavanje vece kolicine goriva

Za pocetak na purejetu imamo 2 vrste tvornickih mapa koje se mogu birati za ECU, sluzbena oznaka je FX za slabiju i FY za otvorenu verziju. Tako su isprogramirane i nema prostora za softversko modanje. Aprilia Ditech ih ima 7, a s obzirom da je Aprilia prva izasla na trziste, od tih 7 je samo jedna najbolja jer su ovih 6 usavrsavali i doradjivali. Inace, ECU s morini Ditecha pase na purejeta, i purejet ima osjetno bolji odaziv na gas, ostalo je sve normalno. Osim sto baca gresku sto nije spojena elektricna uljna pumpa jer ju ditech ima, ali to se moze zaobici. Purejet ECU se ne smije spajati na morini Ditecha, jer elektricna uljna pumpa nece raditi i skuter bi zaribao. Iz razloga sto purejet ECU nema aktiviran izlaz za napajanje el. uljne.

Ovo su 2 mape koje imamo u originalu za Piaggio Purejet, pokusati cu opisati sto se desava s kojom.

FX mapa
Ako imamo serijsku poluzablokiranu mapu (daje manje snage, manju potrosnju, maksimalni broj okretaja je ogranicen na 10500rpm), kod te mape pali jedan jebeno zanimljiv trik. A to je da imamo bukvalno mod kosmoske brzine  :laughing6: Potrebno je u voznji na brzinu ugasiti/upaliti kontakt, i skuter se pretvara u monstruma. Kao da dobije 30% snage. Nabire iz mrtvih okretaja i puni ko lud. Idealno za nekoga tko voli extremno niske troskove, a kad god zatreba ima da izbrasnari svakoga. Mana ovoga je sto taj MOD ima tajmer, pa se ugasi nakon par minuta, zaboravih koliko tocno. Tu se zapravo radi o tome da ECU dozira osjetno vecu kolicinu goriva, a standardna postavka daje minimalne kolicine goriva pa se zato osjeti veliki nalet snage i momenta pogotovo jer cupa iz mrtvih okretaja. U svakom slucaju izvlaci osmjeh na lice. Na ovu mapu se moze dizati pritisak goriva i skuter ce ici osjetno bolje, dobije se iskljucivo moment, i malo se dize krajnja brzina. Masina se vrti nisko, a kazaljka prodire.

FY mapa
U ovom slucaju masina veselije prima gas, cim malo dodas gasa, okretaji visoko skoce, za razliku od prethodne mape gdje se gas moze lijepo dozirati, penzionerski. Masina voli okretaje s ovom mapom i ide osjetno jace s prethodnom. Sluzbeno se predstavlja kao full otvorena mapa. Maksimalan broj okretaja je 12000rpm po specifikaciji, a ide to i preko. Ova mapa ne tolerira dizanje pritiska goriva, jer je nabudzena do kraja, na 50ccm termo grupi.


To je to od serijske opcije.
Sljedece sta se moze nadograditi za budzenje je Malossi elektronika koja je radjena iskljucivo za piaggio purejet, makar bi radila i na morini ditechu bez problema (vjerojatno bi trebalo dodati 2 zice za uljnu pumpu). To je elektronika koja poveca kolicinu ubrizganog goriva, daje dosta momenta. Ja je ne volim jer je odaziv na gas malo sporiji, kao da se osjeti delay dok elektronika produzi taj interval rada dizne.
Ovako izgleda, i samo se usteka u seriju izmedju ECU-a. Nema mogucnost nikakvog stelanja, tako je kako je.



Za Apriliu Morini Ditech, malossi daje kompletan ECU, ista stvar drugo pakiranje. Prednost je sto se ta Malossi mapa moze kopirati, radi i na purejetu.



To je to sto se tice softverskog podesavanja kolicine goriva.


Sad nam jos preostaje mehanicko podesavanje kolicine goriva, a vrsi se pomocu podizanja pritiska goriva. Dizna ima iste tajminge, ali kada podignemo pritisak goriva u istoj jedinici vremena dizna ubrizga vise goriva.
Normalni radni pritisak je 7.5 do 8bara, i pod tim tlakom gorivo ulazi u cilindar. Ako se igramo s mapama, pritisak ostaje isti, ali kolicina goriva ce biti veca jer je dizna duze bila otvorena.
Samo 0.5bara vise, daje osjetan porast snage. Mozemo ici do 12bara.

Kako se vrsi mehanicko podizanje pritiska goriva?
Moze se izvesti s vanjskim regulatorom pritiska, to je ova stvar, i ameri se furaju samo na tome. Pritisak se brzo i jednostavno podize, a tvornicki regulator pritiska se izbacuje van.



I druga opcija koju ja dugo koristim je dodatak koji Polini isporucuje uz kit 70. To ja koristim za dizanje pritiska goriva i radi mi odlicno, kosta oko 100kn.
Radi se o Polini casici koja je malo dublja od tvornicke, iz razloga sto u nju stavljamo oprugu, a ove 4 tanke sajbice razlicitih debljina povecavaju otpor opruge i na taj nacin stvaraju veci otpor membrani regulatora pritiska i tako dobivamo veci pritisak goriva.

Kad se samo dize pritisak goriva, onda skuter vise voli okretaje. Sto je pritisak goriva manji, dobivamo vise momenta, a manje okretaja u top speedu jer masina nece visoko u okretaje.


Moze se i kombinirati, malossi ecu + polini casica, samo u tom slucaju moramo staviti meksu oprugu jer imamo prebogatu smjesu posto je polini casica radjena za serijski ecu...



To je to sto se tice dodavanja goriva. A dodavanje zraka se vrsi razbusivanjem rupe na airboxu koja ja 18.5mm, i sljedece jos sto imamo je TPS (leptir gasa koji se nalazi na mjestu karburatora) i kuciste usisa.

TPS leptir gasa, on ne mjeri protok zraka, nego samo daje informaciju ECU koliko je % gasa dodano, i on prema tome dozira dizne. Na njega ide gas sajla i dzek s 4 zice koje prate njegov rad, u slucaju da bilo sta zasteka glede struje, ECU odmah baca safe mod i skuter radi u leru, tako da ne mozes biti pokojni. Posto je to tako, TPS se moze maknuti sa strane, i skuter bez problema radi samo s prirubnicom!!!! Naravno, ne sa serijskim postavkama, ali radi i tada.
TPS je 18mm promjera, i moze se lako razbusiti do 21mm.

Ovo je 18mm


Ovo je 20mm



Evo kako ga covjek uredjuje. Ja sam svoj razbusio na 20mm, i snaga se osjeca  :toothy10:




Najveci problem je nepoznavanje tog direktnog ubrizgavanja, svi nesto rade, ustekavaju, istekavaju, a ne znaju vecinu toga i ne mogu objasniti sto su napravili. Postoji expert za to u Americi, bio je aktivan na Aprilia forumu...
Evo link, ima zanimljivih experimenata
http://highgaintuning.blogspot.hr/

A najjaca mu je ova budžotina za Nobela  :toothy10:


Samo ima jedan stos, ova aprilia je preslozena na indirektno ubrizgavanje, sto znaci da injektor ubrizgava gorivo u prirubnicu, i zato moze ostvariti bolje rezultate.
« Zadnja izmjena: 28 Svibanj, 2018, 14:06:34 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Najtezi popravak purejeta
« Odgovori #39 : 28 Svibanj, 2018, 13:52:36 »
Jbg ovo indirektno ubrizgavanje mi je skupo, a moram priznati da jos nisam vidio video kako je Ričard slozio purejeta ili ditecha s direktnim ubrizgavanjem pa da vidim radi usporedbe kako to ide jer ja sam zadovoljan s postojecim stanjem.


Jos nisam vidio purejeta koji je zaljepio, izuzev svog polinija 70 kojeg sam tjerao do kraja potrosenosti karika, i zaljepio mi je na Lazu nakon ganjacine i klanja po brdima. Nakoj hladjenja upalio je i vozio normalno, i tako sam se vozio jos par dana jer mi je bio pun kufer karika koje na poliniju ne mogu preci 10tkm. (Za tripera je to manje od 3 mjeseca voznje).
Kad sam otvorio termo grupu, zatekao sam samo 2 mala zanemariva traga na klipcini, i cikindru nije bilo nista.

Dakle, cisto ulje koje podmazuje masinu odradjuje svoje :headbang:



Evo da rijesimo i problem potrganih brzih spojnica, i proklizanih navoja na casici od injektora.
Piaggio i Gilera purejet imaju visokokvalitetna teflonska vjecna crijeva goriva, s brzim spojnicama na krajevima koje rade ne KLIK.
Aprilia ditech i Peugeot tsdi imaju armirana gumena crijeva koja se zatezu s selnama na krajevima.

Ovako izgleda ta brza spojka koja ide od pumpe goriva do kucista injektora na purejetu, i postoji jos jedna spojka na povratu goriva iz kucista injektora u rezervar.


Objasniti cu kako se skida. Posto je sistem pod pritiskom, u crijevu od pumpe goriva do kucista injektora, mozemo imati pritisak od 8 bara. I pod pritiskom se NE SKIDA crijevo, jer cemo napraviti stetu na brzoj spojnici, a i garantirano cemo biti ISPRSKANI s benzinom  :laughing7:
U tom slucaju je potrebno rasteretiti sistem, uzme se kljuc 12 i odvne se polagano mesingani prikljucak u koji je ustekano crijevo s brzom spojkom na izlazu pumpe. Tu cemo ispustiti malo goriva pod pritiskom i crijevo vise nece biti optereceno. Tek tada mozemo opusteno skinuti brzu spojnicu, na nacin da se pritisne za crni dio prema pumpi (dakle guramo prvo od sebe), i kad smo gurnuli do kraja u pumpu (to se jedva osjeti), onda istovremeno povlacimo prstima sivi prsten prema sebi (jedva se osjeti) i potezemo prema sebi, spojnica bi se morala svuci.


Ako skidamo casicu koja se nalazi na dnu injektora s 3 vijka, tu je preporucljivo da se ispusti zrak iz kompresora, inace riskiramo unistavanje navoja na kucistu injektora. Ako se pridrzamo ovih smjernica, sve ce biti vjecno!!!
Zrak se moze ispustiti odvrtanjem selne na crijevu i spoju izlaza kompresora, ili na ulazu crijeva od kompresora u kuciste injektora. Ili, da pridrzavamo rukom casicu i odvnemo vijke, pa onda ispustimo zrak i istovremeno skinemo casicu. Ili oprezno odvrcemo JEDNAKOMJERNO POMALO vijke dok ne cujemo KSSSS, i onda ih TEK jednog po jednog skidamo.

Ne stane mi gore u post, glede polini casice. Uz nju se dobije plasticni pimpek koji podupire regulator pritiska, i ta plastika nije bas naj izbor jer se hoce trositi na vrhu i malo sa strane. Zato sam si ja napravio aluminijski koji je VJEČAN!
« Zadnja izmjena: 28 Svibanj, 2018, 17:15:10 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<