Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Najtezi popravak purejeta  (Posjeta: 33847 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Najtezi popravak purejeta
« : 22 Svibanj, 2018, 19:11:57 »
Ovaj naslov sam stavio upravo zato kako bih barem malo olaksao peza pacenicima, nek vide da se i drugi muce, i da mogu reci kako sam se napatio. A zapravo, ja sam se zabavio, i ovo ima smisla, kad ga jednom uredim, to ima da bude vjecno! Dok kod peze to nije moguce, svako malo ce nesto novo i drugo crknut i jbg, postanes pacenik samo tako. Ovo odradim jednom i gotovo, istinski peza pacenici ce nepromisljeno i polupromisljeno reci: "bolje da serafim svog francuza 364 dana u godini i jedan odvozim, umjesto da jedan serafim i ostala 364 dana samo vozim". Ta logika mi nikad nije bila jasna i tu garant nesto ne stima, mnoge stvari pate zbog francuza :help: :dontknow:




Evo, danas sam imao Gileru Runner Purejet 50, i zabavljao sam se pola dana oko nje, ali bas zabavljao. :toothy10: Makar me umorilo jbt.

Isprva sam odlucio da sve fino slikam, medjutim popizdio sam jer me to dekoncentrira, ali ima LOGčina...
Napravio sam i jednu veliku gresku, htio sam biti extremno brz pa sam riskirao i korostio precace, jer sam ko fol iskusan pa sam ispusio na vremenu zbog toga. To je ona faza kad se popnemo visoko, pa zanemarujemo pocetnicke korake... tako da sam nakon odbijanca unglavu, krenuo da skeniram svaki serafic, svaku gumicu na masini i skuteru, i sada ga poznajem kao vlastiti djep. Precace mogu koristiti onda kad je skuter netaknut, a ne da mj netko sjebe sve gumice, koje se ne vide na prvu, i tako neke dijelove koje skiuis tek nakon nekog vemena.



Slucaj je bio EXTREMNO jeben, prvi vlasnik je nakupovao hrpu dijelova, izmjenio dosta toga i postao je pacenik, popizdio i rijesio se skutera.
Onda ga je uzeo frendic s foruma i dosao je do zanijivih zakljucaka, ali spasio si je zivce i sigurno ce zivit preko 90 godina. Pomogao mu je i Dario, ali nakon sto ih je isprskalo sjebano visokotlacno crijevo goriva (1. Vlasnik ga iskasapio jer nije znao otkopcati brzu spojku) Runner je dosao k meni.

Dobro izgleda, masina je ko nova i zdrava iako ima 870 radnih sati i 20tkm. Prihvacam izazov jer skuter nije nepovratno unisten.
Ali, kad sam krenuo u ndjagnkstiku, jebao sam majku onom prvom vlasniku jer je sjebao sve sto je pipnuo....


Pa krenimo, prvo s nabrajanjem iskasapljenog (najveci kvar na purejetu je nestrucno rukovanje):


Hitno je dovezen danas, pokusaj reanimacje je odmah pokrenut



Netko je ljepio pumpu goriva bokte, i iskasapio brzu spojnicu od goriva za Oskara



Pumpa radi izuzetno dobro, pa je necu dirati, a prvi korak je bio sanacija visokotlqcnog crjeva.
Rijesenje je komplet drugo ili samo izmjena unistenog nastavka. Nije mi se dalo sanirati pa sam uzeo drugo crijevo iz steka i bok


Ocostio kleme akumulatora, na vodicima i akumulatoru kako bih dobio sto vecu provodljivost. Kliko vodim, to nikad nije cisceno na vodicima



Sljedece cemu sam lristupio je skidanje injektora jer mi je svijecica pokazivala na prebogatu smjesu.
Purejet ima mutave krizaste serafe i njih treba zaamjeniti s heksagonalnim kakve ditech ima za kljuc 7, jer je jebada za skinuti



Zdravka masinka izvana, a kasnije se provjerilo da je i iznutra



Netko je izmjenjao masu dijelova, bio je jos jedan ECU koji je skuren... fokusirao sam se na glavni problem i nanjusio ga u kucistu injektora. Ispitivanjem injektora naisao sam na jedan vrlo specifican i neobican problem, a to je regulator pritiska koji je zapekao, on je bio glavna crkotina u cijelom sistemu, a od ostalog tu su nepravilno poslozene gumice, potrgane gumice, unistena svijecica i tako te neke kerefeke.


Evo kako izgleda to kuciste injektora u kojem je glavna benziska zelena dizna i regulator pritiska.


Skidanjem casice koju drze 3 vijka uocavam obrnuti raspored O ringova.


Pravilno se slaze ovako, prvo gumica ide u casicu, pa onda plasticni crni O ring na nju, i to se sve sklopi i zaserafi


Treba voditi i racuna o ovoj maloj gornjoj smedjoj gumici, cisto da slucajno ne ispadne


Ovo je regulator pritiska koji je zastekavao, kad bi zastekao, potpuno bi zablokirao protok goriva i pumpa bi otisla u iber s pritiskom i pocela bi cviliti od preopterecenja jer se tada aktivira sigurosni rasteretni ventil.


A ovo su 2 O ringa s gornje polovice regulatora pritiska, unutarnji sredinji i vanjski. Prije sklapanja se obavezno mora sve posusiti i nauljiti jer jedino tako klikne s lakocom.
« Zadnja izmjena: 27 Svibanj, 2018, 17:34:18 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6720
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Najtezi popravak purejeta
« Odgovori #1 : 22 Svibanj, 2018, 19:18:27 »
Nije to za svkakoga, oni mislili da će to skarabuđit ko i svaki drugi skuter
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Najtezi popravak purejeta
« Odgovori #2 : 22 Svibanj, 2018, 19:49:10 »
Nesto mi nece linkove sa slikama objaviti...budem kasnije i to skarabudzio.

Evo da nastavim post
Provjeravao sam i termo grupu gledanjem kroz ispuh i tu je sve ko novo, a gledanjem kroz usis, vidio sam samo jednu beznacajnu crticu od nekog stranog tijela koje je uletjelo. Usput sam skuzio da su mjenjane usisne lamelice, stavljene su karbonske malossi, a purejet u originalu ima karbonske koje su vjecne.


Bilo je tu i neadekvatnih serafa koji su zamjenjeni originalnima, na srecu navoji nisu sjebani


Ovaj O ring na izlazu iz pumpe je ubiven zbog visestrukog skidanja na suho, ne bi mu nista bilo da je svaki put vidio ulja. Kad je ispravan, onda se ne vidi jer ga navoj i dosjed "progutaju"


Stavio ispravan i sve je suho kao barut


I tako, ima tih sitnica koje ljudi zeznu, nakupi se toga....

Na kraju sam stavio novi teflonski O ring na plavi injektor odnosno rasprsivac, iz razloga sto sam ga skidao i ispitivao, a usput sam ga ocistio od cadje i prebogate smjese dok je motor bio u kvaru. Teflon se svaki put stavlja novi ako se vadi plavi rasprsivac, jer se plasticno deformira i drugi put nece sjesti savrseno, pa ce ubrzo vruci plinovi i kompresija izbiti van, sto rezultira spaljenim O ringovima i naposlijetku spaljivanjem kusicsta plave dizne.
Inace nije cadjav kad je sve ispravno


Stari teflon se raskine s nozem, dosjed se ocisti


Uzme se vrh od kemijske olovke koji ima istu mjeru kao vrh dizne (ni slucajno vise od toga jer se teflon nepotrebno rasteze i riskira se njegovo ostecenje)


Sve se naulji i teflon se ravnomjerno pogura, prvo s gedorom 9 pa onda kad dodje na kraj konusa kemijske s gedorom 10 skroz do lezista na dizni



Kad je teflon nabacen na dosjed, potrebno ga je ravnomjerno i istovremeno lagano stisnuti sa svih strana. Ja za to koristim 2 drvene polovice koje imaju promjer rupe kao sto je dizna i s njima spresam teflon. Bas mi se raspalo to drvo na 4 dijela i trenutno ga nemam, ali sam se snasao pomoci crijeva i selene.

Evo sluzbeni video kako se to radi:
https://www.dropbox.com/s/i5jftpuz8jseh9r/030503%20Changing%20the%20injector%20ring%20seal%20H.wmv?dl=0



Evo i par videa dok sam palio ovog runnera purejeta.

Ovo je prvi pokusaj paljenja dok sam jos imao neispravan regulator pritiska i O ringove u kucistu injektora


Ovdje sam ga konacno uredio i ovo je prvo paljenje


A tu sam mu nadogradio sportsku mapu , primjeti se brzi i agresivniji odaziv na gas, skuter ima vise snage i blokada okretaja se pomice na 12k
« Zadnja izmjena: 27 Svibanj, 2018, 18:11:51 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Najtezi popravak purejeta
« Odgovori #3 : 22 Svibanj, 2018, 21:41:58 »
Možeš očitat radne sate?
Daj spoji gemboj na mog karbosa da vidimo koliko ima

Offline Dax

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1357
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Najtezi popravak purejeta
« Odgovori #4 : 23 Svibanj, 2018, 12:38:09 »
Nas kaj Pero ako se domognem kakvog Pj idemo u slaganje,ali idemo jako,stage 6 recing,c16 i mapa od lamba v10 hihihihihi
Ozbiljno razmisljam uzet nesto tako za do posla
Ako uleti po dobroj cijeni

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk


Offline dacerovs

  • Nema šerafanja nema živaca
  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1820
  • Spol: Muški
  • Yamaha Nmax Club
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Zagreb
  • Moj Skuter: Suzuki Burgman 400K7
  • Moja Kaciga: Schuberth R2
  • MojSetup: Skoro serijala
  • MojSpuh: Kromirjanji
Odg: Najtezi popravak purejeta
« Odgovori #5 : 23 Svibanj, 2018, 12:42:57 »
Nas kaj Pero ako se domognem kakvog Pj idemo u slaganje,ali idemo jako,stage 6 recing,c16 i mapa od lamba v10 hihihihihi
Ozbiljno razmisljam uzet nesto tako za do posla
Ako uleti po dobroj cijeni

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
Uzmi tog Rajnera, ipak si bio na pijanki sa R@do, kolko ste pivi u Belfastu roknuli??, mozda ti da kakav popust heheheheh.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline RunnerSukosan

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3009
  • Spol: Muški
  • Dr.mr.sc. Aprilia
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 70
  • Moja Kaciga: AGV Skyline
  • MojSetup: Dr.Evo 70, 17.5 dell, multivar, itd..
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Najtezi popravak purejeta
« Odgovori #6 : 23 Svibanj, 2018, 12:43:10 »
Nemos racinga metnit jer ti glava ne pase s ajnsprica, ako si na to mislio :toothy10:

Ja bi iskreno volio vidit neki jaci kit na pure jetu
Gilera Runnner 50\
Gilera Runner 70   \ karbosi triperi
Aprilia SR172R      /

Offline dacerovs

  • Nema šerafanja nema živaca
  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1820
  • Spol: Muški
  • Yamaha Nmax Club
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Zagreb
  • Moj Skuter: Suzuki Burgman 400K7
  • Moja Kaciga: Schuberth R2
  • MojSetup: Skoro serijala
  • MojSpuh: Kromirjanji
Odg: Najtezi popravak purejeta
« Odgovori #7 : 23 Svibanj, 2018, 12:44:52 »
Nemos racinga metnit jer ti glava ne pase s ajnsprica, ako si na to mislio :toothy10:

Ja bi iskreno volio vidit neki jaci kit na pure jetu
I mene to full zanima, da uzivo vidim kako ide posteno nakitana Pura, mozda bi se dao na razmisljanje.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Najtezi popravak purejeta
« Odgovori #8 : 23 Svibanj, 2018, 12:46:18 »

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6999
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Najtezi popravak purejeta
« Odgovori #9 : 23 Svibanj, 2018, 13:06:40 »
Moze mhr gore  :happy3:
Samo treba glavu od malossi sporta stavit.

Al kaj s radilicom,jel ima kaj posteno za puru?

Sad kad sam vec poceo pisati,ja sam sudjelovao u pokusaju popravka.Ispitali smo pumpu i ona je bila okej,tu nam je Corector dao smjernice,ali posto je brza spojka bila unistena pokusali smo neku kemiju napravit i probali to spojiti.Naravno dijelova smo nesto imali,ali upitnog stanja,sitnice kao visokotlacna crijeva i brze spojke nismo imali.
Onda smo par puta bili isprskani gorivom,prvo 3 puta na mjerenju,jer nam je pucalo crijevo s kojim smo mjerili,a drugo nismo imali.Onda jos u par navrata dok smo kemijali taj spoj na pumpi,zivi kaos.

Na kraju smo zakljucili da je pumpa okej,tu smo jos izbacili filter goriva i ubacili novi komad crijeva od tanka do pumpe i zamijenili stari benzin friskim.
Posto je ideja bila da pumpu provjerimo i damo reparirati Corectoru,ona je propala jer je pumpa ispravna,pa je jedino logicno rjesenje bilo da vlasnik odveze komplet skuter Corectoru na detaljnu provjeru,servis i zamjenu dijelova koje su prethodni vlasnici masakrirali.

Mestar je najtezi popravak rijesio u 4-5h i skuter je isti dan preuzet od strane vlasnika,sta rec nego svaka cast na pomoci,servisu i jako fer cijeni.

Ovaj dio sta je tocno radio cu prepustit Corectoru,ipak on taj dio najbolje zna...
« Zadnja izmjena: 23 Svibanj, 2018, 13:30:36 dario007 »
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline RunnerSukosan

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3009
  • Spol: Muški
  • Dr.mr.sc. Aprilia
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 70
  • Moja Kaciga: AGV Skyline
  • MojSetup: Dr.Evo 70, 17.5 dell, multivar, itd..
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Najtezi popravak purejeta
« Odgovori #10 : 23 Svibanj, 2018, 13:35:19 »
Ima malossi rhq al je oko 300€
Gilera Runnner 50\
Gilera Runner 70   \ karbosi triperi
Aprilia SR172R      /

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Najtezi popravak purejeta
« Odgovori #11 : 23 Svibanj, 2018, 13:49:01 »
Aj sad pazi ovo, purejet se podmazuje cistim uljem, dakle 100% ulje dolazi u blok motora gdje su lezaji, cisto ulje podmazuje i stublinu cilindra, klipcinu i karike.

Ti kad otvoris purejeta, svi ti dijelovi izgledaju kao novi, cakle se.

Znaci ja imam dosta masina sa nekoliko desetska tisuca kilometara, rekorderka je moja sad u steku sa 45tkm. Radilica je ko nova, nema jos lufta, semerinzi OEM, iz masina nis ne zvecka.

Ja sam se uvjerio da purejet duze traje zbog kvalitetnijeg podmazivanja.



A sad cu pokusati i dokazati to na jednom primjeru kojeg sam zapazio, makar postoji vise indicija da je purejet dugovjecniji, mehanicki, upravo zbog cistog ulja.


Kad idem upresavati O ringove u dijelovima gdje ima benzina. Ako ostane samo malo navlazeno od benzina, i ako taj dosjed namazem uljem, premazem benzinavu gumicu uljem, nema tog boga da ce gumica sjesti na svoje mjesto, vec moras silovati i ona opet nece KLIKNUTI.

I onda napravim sljedece; posusim dosjed, znaci obrisem ga i ispusem, posusim gumicu od benzina. I sad lijepo nauljim i dosjed i gumicu, i sve KLIKNE samo tako, bez neke sile.


Zakljucujem sljedece: gdje ima samo malo benzina, trenje je izrazenije. Dakle, lezaj ce dulje trajati ako se podmazuje samo cistim uljem, za razliku od onoga koji vidi benzina u tom ulju.


Eto zasto je mehanicki VJECAN  :icon_biggrin:




Ja sam htio ubacivati nesto jace, ali nisam nasao polovan kit i nije mi se vise dalo, makar sve imam pripremljeno.


To je novi svijet i svakako je zanimljivo i zabavno suociti se s necim novim. U pocetku gledas kao tele u sarena vrata, ali na sve se naviknes i udjes u djir, upravo ta faza je najinteresantnija.




Steta bi bilo da nema jos kojeg pjurdzetise. Braco, necu bit pi*ka, izaci cu u susret JER NEMA NEMOGUCEG!!!
 A na purejeta se navuces jer ti malo izbija iz dzepa, ne zajebava, i uvijek ide isto. A sad ako ti se cacka, mozes experimentirati.

Evo recimo koji prostor imas:
- trebalo bi razbusiti serijski cilindar do maksimuma i vidjeti kakk bi to islo. U tom slucaju se zadrzava serijska glava, a s njima gadjam pezo skutere
- trebalo bi nabaciti neki jaci kit od basea, ili turoijani base, tu je samo najveci problem nabavit glavu, a to nije neki extreman problem jer ih nerijetko vidjam. Postoji malossi sport glava sa O ringovima i polini sport glava sa limenim iz jednog komada dihtungom.


Cak smo razmisljali nesto o BB-u, da je uglavit namotaje i magnet od PJ, za diznu bi nasli mjesta u glavi, a kompresor onaj mali elektricni za pumpat gume :D
« Zadnja izmjena: 23 Svibanj, 2018, 14:04:23 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline SF2 Freak

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 3966
  • Spol: Muški
  • Dr. Peugeot triper^2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity 50
  • Moja Kaciga: Xlite , Shark
  • MojSetup: Serijala komplet
  • MojSpuh: Serijski
Odg: Najtezi popravak purejeta
« Odgovori #12 : 23 Svibanj, 2018, 14:21:19 »
Kak moze biti dugovjenije sa ne izbalansiranom radilicom ?
Peza kao zgewindani Lamborgini
Peugeot Scooters 092-306-3817
Samo Francuz :rock_:

Offline RunnerSukosan

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3009
  • Spol: Muški
  • Dr.mr.sc. Aprilia
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 70
  • Moja Kaciga: AGV Skyline
  • MojSetup: Dr.Evo 70, 17.5 dell, multivar, itd..
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Najtezi popravak purejeta
« Odgovori #13 : 23 Svibanj, 2018, 14:25:27 »
Pero pricali smo o indirektnom ubrizgavanju preko prirubnice. U glavi nebi bilo mjesta. Sad je samo izazov magnet i namotaji
Gilera Runnner 50\
Gilera Runner 70   \ karbosi triperi
Aprilia SR172R      /

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6999
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Najtezi popravak purejeta
« Odgovori #14 : 23 Svibanj, 2018, 14:38:11 »
Kako mislis balansiranu radilicu?


Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Najtezi popravak purejeta
« Odgovori #15 : 23 Svibanj, 2018, 14:45:04 »
Kak moze biti dugovjenije sa ne izbalansiranom radilicom ?

Jel to ozbiljno pitanje ili?

Radilica na sebi ima izbocenje koje pokrece mehanicki kompresor.

I pezo karb skuteri imaju takve radilice :icon_thumright: Imaju ih euro2 speedfighti i sve horozontale jer i.aju mehanicki kompresor kao na purejetu, samo malo veci, da upuhuje zrak u ausouh. To je umjesto SAS ventila. A jesu ga zakomplicirsli na pezi joj joj


Kako zvono kuplunga ima rupe na jednoj strani? Kako kotac ima utege na jednoj strani? Jel ionda trese?

Da radilica nije balansirana, sve bi se raspalo u roku keks.

Pero pricali smo o indirektnom ubrizgavanju preko prirubnice. U glavi nebi bilo mjesta. Sad je samo izazov magnet i namotaji

A joj da... donest cu ti namotaje i magnet pa vidi.
« Zadnja izmjena: 23 Svibanj, 2018, 14:47:37 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6999
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Najtezi popravak purejeta
« Odgovori #16 : 23 Svibanj, 2018, 14:56:06 »
Daj mi sad molim te objasni,ako radis swap sa pia karba na pia purejet,spajas li se na postojecu instalaciju ili ide sve sa purejeta?

Sta je ubiti najveci problem kod takvog swapa,ako ti nije problem objasniti u kratkim crtama i sta je sve potrebno od dijelova za swap?

Nekako me privuklo ovo najtezi kvar,a za 4h uz zajebanciju rijesio.Ja sam nekad robovao 3 puna dana i k**ra* napravio na karbu..:D
« Zadnja izmjena: 23 Svibanj, 2018, 14:58:02 dario007 »
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Najtezi popravak purejeta
« Odgovori #17 : 23 Svibanj, 2018, 15:16:35 »
Ja purejetu nadjem kvar ispod jedne minute, po mogucnosti da netko nije razjebao sve sto je pipnuo (tu se radi o osnovnim principima i pravilima rukovanja). Makar i to rijesim.
Ovog purejeta bi rijesio ispod 1h da se nisam pravio prepametan jer sam vas htio iznenadit. Vidio si i samkoliko je sve jebeno bilo i da vas je BUKVALNO ISPRSKAO 3 puta  :laughing6: :laughing9:
Jbg i mene je prije u pocetcina, kad oskarovci sjebu spojnice na visokotlacnim crijevima jer ih ne znaju otkopcat pa te gorivo pod 8 bara pritoskom isprska, a vas je isprskalo 12 bara haha :laughing11: Ali kad se sve odradi kao spada, onda samo isprskavas okolo, primjerice pezu  :toothy10:
I postoji opasnost da ti se zapali purejet :laughing6: Znaci, nikad ne smijes anlasovati bez svijecice, a ta ti je lulica ispod rupe zbog iskrenja i benzina koji se moze zapalit, cak i sa svijecicom, ispod otvorene rupe gdje dodje svijeca. Kad zaanlasujes smjesa ce izletiti van, a iskra ce je zapalii. To kad grune bog te mazo dragi, vatrena kugla od 1m se stvori. Jbg nas par je naucilo jedne veceri  :laughing6:
Objasniti cu jednom prilikom mjere opreza, jer 30kV iskra ima duzinu od 10cm, a kad te lupi po prstu ima da je ispostujes :laughing6:


Daj mi sad molim te objasni,ako radis swap sa pia karba na pia purejet,spajas li se na postojecu instalaciju ili ide sve sa purejeta?

Sta je ubiti najveci problem kod takvog swapa,ako ti nije problem objasniti u kratkim crtama i sta je sve potrebno od dijelova za swap?

Nekako me privuklo ovo najtezi kvar,a za 4h uz zajebanciju rijesio.Ja sam nekad robovao 3 puna dana i k**ra* napravio na karbu..:D
Znaci ovako, ako imas karbosa i oces purejet, sve je pickin dim, treba samo nadograditi postojecu instalaciju. Ja sam na Elystara to sve ugradio tako da sam samo zadnji kraj skutera rastavio, prednji nisam dirao.

Na svaki skuter je isti princip samo sto kod NE PIAGGIA moras nosac prilagoditi za piaggio masinu i nosac zadnjeg amortizera.
Ako je piaggio u pitanju, onda samo ustekas masinu i odmah si posto pjiurzetisa. I trebas samo spojiti crijeva goriva, i struju.
Struja se uzima znaci komplet instalacija od nekog pokojnog purejeta. :'( Pola instalacije se odsjece i baca u djubre (svjetla, zmigavci, truba, zice od kmh sata). A sa ostatkom se samo ustekavamo na postojecu instalaciju. Mislim da se radi o desetak tocaka....

UBACUJES: ECU, purejet regler, purejet bobinu, purejet relej zmigavaca (nije obavezan).

IZBACUJES: Piaggio bobinu, regler


I ima jedna istina. TEZE JE dijagnosticirati kvar na karbu, nego na Purejetu, ponekad da. Purejet je kak
O Copy Paste, zato ja mogu prek telefona nekoga pitati neke stvari i vec znam u cemu j eproblem. Jer je problem uvijek isti za odredjene uzroke. Kad odradis 100% purejeta, ne budes se vise vracao na kvarove, sanse su zanemarive :toothy10:


Eto budi pametan, rijesi karbos masinu, bobinu i regler.
Nabavi purejet za par stotina kuna i eto ti extremne zanimacije i gusta. Slozis masinu, slozis distribuciju goriva (2 crijeva) i kul. Ja cu ti struju odradit. Imas extremnu podrsku gdje nema nepoznanica, znaci sve je servirano. Najgore je kad imas sve, onda nemas neku volju, a kad nemas nista i ides u nepoznato onda imas volju  :icon_scratch: :toothy12:
« Zadnja izmjena: 23 Svibanj, 2018, 15:41:35 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline SF2 Freak

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 3966
  • Spol: Muški
  • Dr. Peugeot triper^2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity 50
  • Moja Kaciga: Xlite , Shark
  • MojSetup: Serijala komplet
  • MojSpuh: Serijski
Odg: Najtezi popravak purejeta
« Odgovori #18 : 23 Svibanj, 2018, 18:01:45 »


To je ta izbalansirana radilica  :laughing3: :laughing3: :laughing3:
Peza kao zgewindani Lamborgini
Peugeot Scooters 092-306-3817
Samo Francuz :rock_:

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Najtezi popravak purejeta
« Odgovori #19 : 23 Svibanj, 2018, 18:42:45 »
Suhi zakaj se sramotis, nemres mi poniziti purejeta. :laughing9: Zasto je svaka radilica krnjava na dijelu gdje je klipnjaca, zasto nema 100% okrugle polutke? Ajde kad si google strucnjak, saznaj barem nesto korisno  :headbang:

Nego, idemo dalje, stigo purejet les, stajao 2 godine. 14tkm na satu, tek razradjen ako je tako. Veli gazda: "nemoj da me zajebes pa da mi skuter stoji mjesec dana i opet da nista ne napravis ko oni ostali majstori sto su me izjebali" :toothy10: Ja se usro od extremnih ocekivanja... :toothy11: (zamislite koliku bi knedlu gutao da mi netko tako zaprijeti s pezo karb skuterom :-[ budi faca pa mu se zakuni!!!  :redface:

Malo je izdrkareno kuciste injektora, proklizali su serafi, tako da cu to morati sanirati DIY metodom, i aku je na 0V. Za ostalo cemo vidjeti kad saperem ovu stocnu hranu s ovog plemenitog skuterceta  :toothy9:


Jedan seraf injektora je vjerojatno pretegnuo, i dole na casici mu je proklizao kako kaze

Kirurgija (lat. Rad rukom) pocinje od trenutka kada kupim akumulatorce :toothy10:




.... kupio akumulator, formirao ga i igra je mogla zapoceti. Moram priznati da je ovaj runner jako zanemaren, masina je jako zdrava, ali ima tih nekih sitnica koje su strgane, onda full hrdjavi rashladni sistem zbog ciste vode i tako... skuter je bio u nekom vlaznom prostoru pa se to osjeti na dosta stvari, primjerice dosta toga je oksidiralo, hrdjavo, stekaju mikroprekidaci, prekidaci od svjetla imaju slab kontakt, kleme od akumulatora full oksidirale...

Masina je bas udjubrena, s obzirom da imam ultimatum rijesiti popravak za 4 kune, cistiti je sigurno necu

Kontra okrenut zeleni injektor, netko je budžakao


To je prva stvar koju ljudi napadaju i najvise sjebu... stoga krenimo u detaljan pregled i ciscenje tudjih govana


Svaka cast oskaru koji je sjebao torq 25 serafe



Sve rastavljam i sve cistim. Majstor je sjebao gumice od zelene dizne i regulator pritiska. Kasnije sam saznao od njega kako ga je probusio sa serafcigerom dok je nesto kao cistio...


Uredio i sklopio sve


Uredio i kleme bokte


Skuter je bio u tako truljavoj atmosferi prepunoj vlage, da je filter zraka doslovno strunuo, pipnes spuzvu, a ona nestane



U masini je bilo tragova vode, izmjenio sam benzin, iscsitio sistem distribucije goriva, i imao sam malo problem s prvim paljenjem jer su cestice spuzve filtera zraka radile kratki spoj na elektrodi svijecice... bilo je i vode... kad je to upaljeno iz par pokusaja, i kad je se masina malo ugrijala, svi ti gremlini su raspireni...

Ovaj je imao takodjer FX mapu s restrikcijom, jasno se cuje kako ne vrti puno okretaja a motor je u blokadi na 10500rpm, dok sa FY ide na 12k.


Nova svijecica, filter zraka, filter goriva i crijeva goriva, crijevo kompresora, antifriz... to je jos zamjenjeno i skuter je tip top. Sistem ubrizgavanja testiran i provjeren, sve radi bez greske.
« Zadnja izmjena: 27 Svibanj, 2018, 18:29:05 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<