Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Generic Cracker 2005.g. spor 1e40qmb agregat  (Posjeta: 1676 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline max-damage

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 16
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Generic Cracker 2005.g. spor 1e40qmb agregat
« : 18 Svibanj, 2018, 16:16:09 »
Pozdrav
Kupio polovnog Generic Crackera, 16000km na satu. Vlasnik kaže nikad skidao blokade, vidim orginalni setup.
Odlučio sam s obirom na kilometražu promjeniti klip/cilindar karike, semeringe. Testirao cijeli agregat nakon sastavljanja na vakum, nepušta nigdi.
Kompresija odlična 150 PSI. Skuter "pali na zub" u leru radi odlično. Prima gas na nogari odlično. Međutim, generalno skuter je spor i trom.
Napominjem da imam 6 Chinarellia s oznakom 1pe40qmb, svi imaju isti setup (3.5g rolice, 788 17 28 remen, 75 dizna) sve ostalo tvornički. Skuteri idu odlično, uzbrdo 40kmh (krajnja mi nije bitna, samo ubrzanje).
Ovaj Cracker ima oznaku 1e40qmb, dakle isti agregat (jedino je bolcna 12mm), sa istim setupom kao gore, nemože preko 15kmh uzbrdo i daleko zaostaje za ovih ostalih 6.
za sad sam ispitao sljedeće:
- airbox isti kao u ostalih 6, orginalni s 14mm prigušnikom
- CDI odblokirani, za minarelli, isti kao u ostalih 6
- prominio bobinu, svjećicu
- probao drugo kvačilo
- probao auspuh s Lune
- probavao teže/lakše rolice
- novi remen

uvjek isti rezultat, ili još gori, max 15kmh na uzbrdici gdje ovih ostalih 6 idu između 35-40kmh

Dakle, može li mi itko objasniti zašto ovaj generic koji ima isti agregat kao ovih ostalih 6 chinarellia ide sporo ? Napominjem da je u njemu orginal dizna bila 55  ??? sa airbox prigušnikom 11.5mm dok kod ovih ostalih 6 obično bi tvornička dizna bila 63 ili 68  ??? Mogu shvatiti da ga je Generic totalno zagušio, ali evo, teoretski je "odgušen" ... opet neide  :sad3:

Hvala puno na pomoći

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: Generic Cracker 2005.g. spor 1e40qmb agregat
« Odgovori #1 : 18 Svibanj, 2018, 18:53:53 »
Koji je to karb u pitanju pa imas 75 diznu na serijali?  :icon_scratch:

Centralna opruga kada je i da li je mijenjana?

Offline borisidana.6872

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 18
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: sarajevo
  • Moj Skuter: Sprint phantom 2t 65
  • MojSetup: Aisal 65 ccm,morini 123,delta fly,advance 18°
  • MojSpuh: Technigas triops
Odg: Generic Cracker 2005.g. spor 1e40qmb agregat
« Odgovori #2 : 18 Svibanj, 2018, 19:28:27 »
U pitanju je taikei karb 16 mm sa diznama 68 glavna a 40 pilotka.
Ako je sve sto kazes tako znaci remen,role .......moze biti da je spuh zapusen,centralna opruga popustila pa potone kais u polutke,probaj svjecicu sa tog jednog staviti.Provjera falsh zraka(prirubnica,cijev airbox-karb,semerinzi) mada bi se drugacije ponasao.
Ja bi jos provjerio kompresiju a i poslije svega toga sto se promjenilo i ako je dugo stajao provozaj ti to malo da on dodje prvo sebi.



oldryder.72

OLDRYDER.BA

Offline max-damage

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 16
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Generic Cracker 2005.g. spor 1e40qmb agregat
« Odgovori #3 : 18 Svibanj, 2018, 21:24:52 »
U pitanju je taikei karb 16 mm sa diznama 68 glavna a 40 pilotka.
Ako je sve sto kazes tako znaci remen,role .......moze biti da je spuh zapusen,centralna opruga popustila pa potone kais u polutke,probaj svjecicu sa tog jednog staviti.Provjera falsh zraka(prirubnica,cijev airbox-karb,semerinzi) mada bi se drugacije ponasao.
Ja bi jos provjerio kompresiju a i poslije svega toga sto se promjenilo i ako je dugo stajao provozaj ti to malo da on dodje prvo sebi.



oldryder.72

S obzirom da imam 6 chinarellia , uvjek ako idem probati skidam dio iz drugog skutera za koji znam da funkcijonira.
Tako je, taikei karb. Tvornička dizna je 55 što me je malo iznenadilo jer na svim ostalim mi je uglavnom bila 68ica  :dontknow:
Ja sam stavio 68icu.
Što se tiče auspuha, probao skinuti s Lune onaj "rezonantni" i isti ishod, spoooor. Dakle, u auspuhu nije.
Što se tiče centralne, dakle skinuo s cijelo kvačilo s ispravne Lune, probao, isto.
Svjećica nova. Provjerio falš zrak kad sam sastavljao termo grupu, koristim manomentar (tlakomjer) metodu, kazaljka se nemrda.

Novi semerinzi. U leru radi savršeno, nema falša zraka.
Kompresija, ako je suditi po kazaljki, odlična, 150PSI

Evo, probao sam ga razletiti nizbrdo, pa ni nizbrdo neide kako treba.
Simptomi: na visokim obrtajima, kao da pucketa tj. nemože razvit obrtaje pucketajući, ali napominjem, skroz blago pucketanje jedva primjetno. Sumnjao sam na bobinu i CDI, probao s drugog, isto  :dontknow:
Svaki savjet dobrodošao i hvala !

Offline max-damage

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 16
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Generic Cracker 2005.g. spor 1e40qmb agregat
« Odgovori #4 : 18 Svibanj, 2018, 21:32:17 »
Koji je to karb u pitanju pa imas 75 diznu na serijali?  :icon_scratch:

Centralna opruga kada je i da li je mijenjana?
taikei karb 16 mm, na svim ostalim chinarellima tvornička dizna je bila 68, ja sam stavio 75icu na svih 6 i rade savršeno.
Međutim, ovaj Cracker je došao s 55icom, ja sam stavio 68icu, probao sam i 75 no vidim po svjećici da baca na tamniju, pa sam vratio 68icu

Za centralnu neznam, no kao što sam gore napisao, probao cijelo kvačilo s ispravne Lune i ništa se nije popravilo.

Dakle na raspolaganju su mi 6 skutera , sve chinarelli (1PE40QMB), svi imaju isti setup, rade vrhunski
NO OVAJ CRACKER jednostavno neide. Neznam više što probati  :dontknow:
Ima li itko isti skuter iz te godine da potvrdi koje su blokade ?

Offline max-damage

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 16
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Generic Cracker 2005.g. spor 1e40qmb agregat
« Odgovori #5 : 19 Svibanj, 2018, 00:23:59 »
Počinjem sumnjati na ovo
http://forum.mojskuter.com/index.php?topic=108258.0

identični simptomi, pojavili se nakon zamjene, dakle sve isto. Još veća sumnja je zbog toga što sam kupio kineski cilindar, uopće nisam uspoređivao port mape  :angry7:
Može li mi itko reći gdje kupiti cilindar s ispravnim port mapama ?

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Generic Cracker 2005.g. spor 1e40qmb agregat
« Odgovori #6 : 19 Svibanj, 2018, 00:32:45 »
Opće je poznato da su zamjenske termo grupe smeće,npr. piaggio sa original 50 cilindrom ide bolje od rms 70 cilindra,onda ti je sve jasno

Offline max-damage

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 16
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Generic Cracker 2005.g. spor 1e40qmb agregat
« Odgovori #7 : 19 Svibanj, 2018, 21:33:00 »
Da updejtam situaciju....kao što sam sumnjao, cilindar. Katastrofa, portovi uopće nisu veliki, nesimetrični, zbrda zdola proizveden cilindar. Na njemu nikakva oznaka, odmah u smeće !
Može li mi netko preporučiti gdje za normalne novce normalni cilindar za Chinarellija ?