Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Peugeot Elyseo 100ccm  (Posjeta: 2327 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Malac

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 1
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Elyseo 100
Peugeot Elyseo 100ccm
« : 14 Svibanj, 2018, 13:11:07 »
Pozdrav svima novi sam clan na ovom portalu i imao bih pitanja u vezi Peugeot Elyseo 100 ccm 2T 2001 godina.
Interesiraju me iskustva vezana za taj agregat od 100 ccm i opcenito da li su to pouzdani skuteri.Uzeo sam jedan iz 2001 godine i za svoje godine je ok.Ide odlicno jedino primjetim kod ubrzavanja da se cuje neki zvuk cini mi se u auspuhu(nisam siguran)Nije struganje,lupanje nego vise kao da na momenat zaklapa neki komad metala.Skuter ima 17.000 km i na njemu nikad nitko nista nije radio tako da bi napraviti servis da vidim sta ce dalje biti.Pali normalno ima dobar minimum kako sam napisao ide odlicno.Registriran je cijelu godinu tako da me interesira profesionalno misljenje da li da sad radim servis ili da ga napravim nakon sezone.Jos jedna sitnica koja me nervira a to je sto on ima na prekidacu za svijetlo poziciju(koja ne radi) i  dalje za dugo i kratko svijetlo od kojeg radi samo dugo.Kako da dođem do tih lampi a da ne skidam cijeli oklop.Da li on ima posebno pozicione lampice i da li ima dvije lampe jednu za dugo a drugu za kratko scijetlo.Svaka pomoc bi mi dobro dosla jer sam stariji i nisam se nikad bavio mehanikom skutera tj, variomata.

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Peugeot Elyseo 100ccm
« Odgovori #1 : 15 Svibanj, 2018, 21:56:02 »
Pozdrav!
To sto klapa je vjerojatno lim od auspuha, zna im to klapati ili su mozda rolice buduci da skuter nije vidio servisa kako kazes.
Mana tog skutera je kodiran ključ odnosno osjetljivost na kišu, ne bih skuter ostavljao negdi di će mu voda ući u bravu. Ako ode zamjenski cdi kosta par stotina eura, na 50cc se to rjesi cdiom, namotajima i magnetom od skutera bez kod kljuca al ne znam moze li se to na 100cc izvesti.
Svakako bih provjerio sirinu remena i stanje rolica, to su potrošne stvari koje se svakako mijenjaju svakih 5-10 tisuca km kod skutera.
Davno sam rastavljao elyseo, sjecam se da je imao neke duge vide u pretincu kod kolina i da sam mu skidao neku plastiku kod vilica...ne znam da li je to bilo zbog promjene zarulje il nekog drugog kvara al ne sjecam se nekih komplikacija kod prednjih plastika samo kod zadnjih