Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Piaggio nrg 2005 auspuh  (Posjeta: 2808 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Sorepiarel

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 22
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot vivacity 50
Piaggio nrg 2005 auspuh
« : 08 Svibanj, 2018, 13:01:46 »
Eh ovako kupio sam jucer piaggio nrg i odlucio san uzeti novi spuh.Lajik sam pa sam odlucio da se ovdje obratim da ne bacim pare. Koji je najbolji spuh za njega i koje rolnice bi mogle na njega a da ima sto bolji start. Za auspuh bi dao oko 100€
« Zadnja izmjena: 08 Svibanj, 2018, 13:07:22 Sorepiarel »

Offline kos7

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 611
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG, Hrašće
  • Moj Skuter: Aprilia shiver 750
Odg: Piaggio nrg 2005 auspuh
« Odgovori #1 : 08 Svibanj, 2018, 14:58:56 »
kakve li srece da nema ni jedne ovakve teme na forumu do sad :laughing7: :laughing7: :laughing7:

Offline Prebi

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: Zip 2t & Aprilia srR
  • Moja Kaciga: Vemar
  • MojSetup: DrEvo 70, Multivar, DellOrtO 17.5ID...
  • MojSpuh: Giannelli Rekord, YasuniZ
Odg: Piaggio nrg 2005 auspuh
« Odgovori #2 : 08 Svibanj, 2018, 16:16:14 »
Ciljas na novi ili polovni? Za 100 eura ne mos uzest nikoji tuning auspuh novi, jedino polovni.
najbolje minirat oko motora,pa nek se usudi ga ukrast O0

Offline Sorepiarel

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 22
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot vivacity 50
Odg: Piaggio nrg 2005 auspuh
« Odgovori #3 : 08 Svibanj, 2018, 16:18:09 »
Leo vince tt?  Vidio sam da je on nov 100€.

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7002
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Piaggio nrg 2005 auspuh
« Odgovori #4 : 08 Svibanj, 2018, 16:40:56 »
Ako ces novo onda i nemas puno izbora.Mozes bacvica tip za slabije performanse ili nesto ranga tt/extra.Tu prednost dajem tt-u jer je kvalitetniji i bolji.Ima ih i po jeftinijoj cijeni ako uzmes iz svabije.Oko 75-80e.

Trebas jos skinut limic s karba i stavit diznu 62-64,ako se radi o novijem nrg-u sa dellom 17.5id.
Podesiti rolicama prijenos od 4.8 do 5.3gr ovisno oces uzet kratki ili dugi tt.Dugi je momentniji,kraci ima nesto vise snage vislje smjesteno i uzi je powerbandom.

Best buy ti je leovince tt i malossi multivar.Ugrubo te sve potrebno izadje oko 150e.Sad na tebi je da odlucis,pa da ne pisem romane,dopisem kad odlucis sta bi htio.
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline Sorepiarel

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 22
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot vivacity 50
Odg: Piaggio nrg 2005 auspuh
« Odgovori #5 : 08 Svibanj, 2018, 16:57:45 »
Auspuh i jesam nasao u svabiji za 100€ nov bas tt a sto se tice multivara to je ipak pitanje buđeta ali to ce vjerovatno da saceka sljedeci mjesec. Inace koje su im mane, prije sam imao peugeot vivacity razlika je drasticna. Hvala na info

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Piaggio nrg 2005 auspuh
« Odgovori #6 : 08 Svibanj, 2018, 19:52:17 »
yasuni R (ajde, moze i Z ako bas moras gledat svaku lipu, ali to je usteda koja nije opravdana, onda fakat treba gledat u smjeru polovnog TT i slicnih za parsto kuna pa ih obnovit)  ;D




(ozbiljno)



je skuplji, ali, jednom ga naserafis i zaboravis da postoji.
Ako se zelis zajebavat sa topom koji slini, kojem treba vunu mijenjat svako malo, zbog kojeg ces mozda na cesti imat problema sa mjerenjem buke jer je vuna odavno otisla u dim - go for it i ustedi (inicijalno) parsto kuna.

Da ne kazem da je Yasuni R sasvim OK i za potencijalne buduce nadogradnje (70ccm, base kit, pa i slabiji midrace).



Ako je vec novac stvarno problem - nadji polovni Yasuni R - ako nije kramboliran, sansa da nesto na njemu ne valja je manja nego na mnogim novim auspusima. Sigurno se da nac polovni koji nije skrsen za manje novaca od novog TT, a ta dva spuha se kvalitativno ne mogu mjerit.


I nek te ne prestrasi sto ces mozda procitat negdje da on nije za serijski cilindar na pjadju - radi odlicno na njemu. Itekako.




« Zadnja izmjena: 08 Svibanj, 2018, 19:57:54 3alfa3 »

Offline Sorepiarel

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 22
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot vivacity 50
Odg: Piaggio nrg 2005 auspuh
« Odgovori #7 : 08 Svibanj, 2018, 22:34:52 »
Evo bacio sam se na trazenje prihvatljivo yasuni spuha. U blizini mene nema nikakav yasuni. Ipak kada si student malo je nategnuto. Sto se tice kvalitete sve se vidi po cijeni, drasticna je razlika u cijeni izmedu novog yasuni i tt-a i vjerujem da nije bez razloga. Nastavit cu traziti yasuni pa eto vidjet cemo javim sta bude.

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Piaggio nrg 2005 auspuh
« Odgovori #8 : 09 Svibanj, 2018, 20:11:35 »
Sigurno se da nac polovni koji nije skrsen za manje novaca od novog TT, a ta dva spuha se kvalitativno ne mogu mjerit.
Slažem se da je r mrak spuh za pia 50,al ne kužim kaj svi tupe o toj nekoj extremnoj kvaliteti r-a,imam tt,da to je socijala spuh,al je odličan za te novce koje košta,a mnogi neutemeljeno pljuju po njemu i spominju neku "nekvalitetu",ja svog tt-a vozim 37kkm + ostalo kaj je napravio prijašnji vlasnik,znači ima preko 40kkm,niti je puko spuh,niti je puko nosač(ko na svakom giannelliju od 600-1500kn),niti je pukla perforirana cijev(mhr replica),niti se plašt okreće ko ražanj i ronda u vožnji(opet giannelli)...

Ok glasniji je al to se jednostavno sredi,isto ko i vuna da ne izgara,nije da veličam tt-a samo iznosim činjenice,na stranu performanse jer je tu r u vrhu za serijalu


Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7002
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Piaggio nrg 2005 auspuh
« Odgovori #9 : 09 Svibanj, 2018, 20:36:10 »
Onaj moj leovince je iz 900 i neke i drzi se na okupu,samo je farban jedno 300 puta.Top ko nov i nikad puknuo...tako da potpis na Tomia.

Al yasuni je jaci i bolji auspuh u globalu,ali je i cijenom duplo skuplji,pa sad koliko tko ima dubok dzep i sta zeli.
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Piaggio nrg 2005 auspuh
« Odgovori #10 : 09 Svibanj, 2018, 21:55:15 »
Eto,ak to nije dokaz kvalitete onda ne znam...

A najsmješnije mi je kad za tog yasunija govore da ne treba nikad vunu mijenjat,ok definitivno je to plus,al to se naglašava ko da je zamjena vune posao ekvivalentan otvaranju blokova,ja eto nedavno izvadio vunu iz tt-a nakon 15 hiljada(ima i slike u mojoj temi u garaži) i nije izgorila nego se samo zapunila uljem(i na yasuniju bi se isto),je malo skupa al ak se nađe četvero ljudi ispadne 50kn po topu kaj je nikakav trošak,a svaki spuh bude tih skoro ko serijski