Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Gilera Runner Purejet 70 +74 000km  (Posjeta: 69506 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline lukazikaovic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 944
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: je prodan
  • Moja Kaciga: HJC-IS17
  • MojSetup: vozi neko drugi
Odg: Gilera Runner Purejet 70 +70 000km
« Odgovori #280 : 13 Kolovoz, 2019, 08:56:27 »
ma lako za vilice pazi se ti da ti ga ne ukradu sad kad ima kurblu. Mislit ce ljudi da je karbos  :toothy10:
život je borba, dan mi je meč!

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gilera Runner Purejet 70 +70 000km
« Odgovori #281 : 13 Kolovoz, 2019, 21:58:42 »
Haha, morati cu neku montaznu kurblu slozit. Ali biti ce ovako, za grada anlaser, zabtripove kurbla, jer 5-10gpsa vise nikako ne zelim ispustiti :D
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gilera Runner Purejet 70 +70 000km
« Odgovori #282 : 05 Listopad, 2019, 11:50:37 »
Nastavljam dalje u purejet tonu. Ova purejet sezona je takodjer bila uspjesna, neki mali gecrk je bio (zbog prevelike.izlaznosti remena pa je potrosilo anlaser, a i tuning cilindra na elistaru se pokazao kao promasaj na purejetu, tako da sam odlucio stati sa tuniranje i kednostavno se vise necu sramotiti, zna se sta je sigurbo i vjecno, sve ostalo su pi*darije), sva sreca pa je i mene jednom posralo (jer neke sere po desetke puta, ali i oni dolijaju haha), privodim kraju i ovu godinu s odusevljenjem, jer sve je svima pocrkalo, gubi se volja na sve strane, a ja se i dalje druzim s ovom pohabanom starom kurvetinom koja ima preko 71 hiljku.



Od dosade se igram malo sa setupom prijenosa, tako da sam vec shvatio kako zimi prolaze meksi centralni i meksi federi kvacila, tako da sam bio radikalan neki dan i jebeno sam prezadovoljan.

Ovo je bio setup prijenosa:
- 7.5gr rolice, bijeli centralni dugi tvrdji, i crni federi na oem kvacilu, malossi wingbell (skuzio sam da ditech polutka odara od njega i nesto sitno dobio, nakon sto me je concordic edukovo jer cim ti je predobro, pocinjes da propadas jer zona komfora ne donosi naoredak).

Sada je:
- 7.2gr rolice, zeleni centralni, kvacilo sa serijskim federika od Honde (krece na 4soma, a lovi na najmanji pomak gasa) i obicno zvono. Ponasa se kao mrtva serijala, milina za voziti, a cim das gasa odmah ulazi u turazu, bas sam zadovoljan s ovom igrom.


Runner je spreman i u punoj formi za extremno tripanje.
DRevo je do sada presao 15 000km bez otvaranja, i prosle su vec 2 godine i 2 mj.
Konacno da sam i ja postao sretnik sa 70ccm, s tim da mi je agregat izlozen barem 50% vecem opterecenju po pitanju mase od prosjeka, i sotonistickom rezimu voznje, dakle uvjeti na trkama dozvokjavaju vise predaha masini.


Bitno da prebacuje stoju na satu, sat mi laze za +8kmh, najvise sto sam ga ikada natjerao je bilo do pocetka prvog slova n, to je bilo u Madjarskoj vjerovali ili ne, jer purejet 70 ne voli okretaje, to je kao da stavite potpuno serijski auspuh na karbosa (onaj s katalizatorom).

« Zadnja izmjena: 05 Listopad, 2019, 12:43:11 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gilera Runner Purejet 70 +72 000km
« Odgovori #283 : 26 Prosinac, 2019, 14:22:31 »
Ove zime (bas kada nema zime), odlucio sam konzervirati Runnera. Zanimljivo mi je to, sto je to jedini skuter (ali bas ovakav kakav je trenutno sada) koji jedini pobudjuje extremno nevidjenu volju za tripanjem.


Osim sto se zivi za Rumunjski trip, obavezno cu posjetiti Austriju (za sad planiram mali trip do Klagenfurta preko Podljubelja, i onda uz jezero Worthersee gdje se skupljaju folcike iz cijele Europe pa na Villach i nazad preko drugog prijevoja na Podkoren) usput i konacno vidjeti ljepote Slovenije.

I ostaje mi jos neka sema da se domognem Afrike, a u igri je Tunis preko Sicilije, ili pak zanimljivi planinski Maroko.

Idemo dalje nakon...
Turska





Bugarska


Bosna i Hercegovina


Srbija


Grcka


Albanija


Crna Gora


Slovenija, Italia (Stelvio)




Madjarska

>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gilera Runner Purejet 70 +72 000km
« Odgovori #284 : 27 Prosinac, 2019, 11:59:29 »
Presao sam na malossi rolice i omasio gramazu, zapravo nisam omasio gramazu, nego je ponasanje totalno drukcije i neocekivano. Nakon sto sam si na ELJistarcetu potvrdio da original rolice neobjasnjivo dobiju simptom "rastegnutog remena, i mrtvog centralnog", odustao sam od te varijable. Taj skuter odlicno simulira nagib od par % pa se puno ranije uocavaju ponasanja prijenosa prilikok jaceg opterecenja. Jer desva se da ista serijska gramaza brze gura prijenos, i prerano izgura priienos do ibera, sto se mabifestira kao nekontroiran rad prijenosa... u praksi je to da na 80kmh uz brijeg imam pad okretaja.
Potvrdio sam si to vec na tisuce i tisice kilometara i ne zelim se jebavati vise s tim neobjasnjivim fenomenom gdje sam izmjenjao vise istih original rozih 7.5gr setova rolica, i isao cak polirati rolice i svaki put isti k, pa da se ne osjecam glupo, i da me ne proglase ludim, idem na mallossi koji definitivno ima bolje razvrtavanje i kontrolu okretaja, veci ih je gust voziti.

Pocastiti cu ga s 20% getribom, i otezati cu te malossi rolice posto 7% getribu razvrtim do ibera.

17tkm ima DRevo, planiram ga provozati do 30tkm i vjerujem da ima 3x bolje karike od polinija.

Smrtno ruzni Pezo ElJistar ima veliku prednost sto ga ljudi obilaze u sirokom luku, preglomazan je i prirodno ne odgovara niti je pozeljan prosjecnom otudjivacu skutera. Kad ga ostavim, zaboravim da sam dosao s njim, a zamisli kako bi bilo vlasniku BBa da dodje na random mjesto i ostavi ga... pa to su kljucanja u glavi, neprisutnost, i napetost kao samostrel, moment u kojem shvate da su u teskom kur*u po tom pitanju je onda kada ga sparka 2m od sebe, zaboravi na njega i ne vidi ga, i kad se tada trzne, onda se shvati da si rob skutera...
« Zadnja izmjena: 27 Prosinac, 2019, 12:10:50 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gilera Runner Purejet 70 +72 000km
« Odgovori #285 : 30 Travanj, 2020, 18:11:43 »
Viđaj trule teme. Runner stoji duboko u šteku, na tamnom i suhom mjestu još od zime, nikako da izvadim vevericu vanka.

Planiram odraditi upgrade getribe sa 7% na 20%, s gustom. I moram usporediti koji je DRevo jaci, ovaj s visim tajminzima ili onaj na Elystaru s nizim, meni se cini da je ovaj drugi... pa bi i to postelao kad dodje vrijeme za to.

Maksimalno sam suzio krugove i odrekao se mase drugih skutera nakoj sto sam im dao sansu i opet sam u problemima:
- Runner mi je savrsen sa tripove solo, tu se vec i veze nostalgija s obzirom sta sam sve pregazio s njim. Kad napravim par metara s tim skuterom, odmah postanem extreman 3Per i ne zanima me nista drugo da je ne znam kakvo.
- Elystar sa prevesti stvari koje ne stanu u gepek sedan karoserije, i za 2 osobe, i s njim mi nije zao pregazit nekoga. Kad se posere ptica, to me ne sekira.
- Motorcad za 5min. pogibeljne slave.
- Nrg Power, o tom skuteru mastam jer mi je najsportskiji, sad kad ih imam 3 komada u steku, boli me kita, ali on je u toj trecoj kategoriji gdje nema udobnost kao Runner, i tovarni prostor kao pezistar.

Znaci svakom nesto fali da imam jednog kompletnog za sve.

I sad ispada da Nmax sjedinjuje sva 3 ova skutera, makar nisam testirao kako spada, jer da bude kompletan, to je prakticki individualna stvar. Ha ha
Najjace mi je kad kazu, pa sto ne uzmes pravi maxi skuter. Ja sam sebi kazem, pun mi je k**ra* mase i velikih gabarita, imao i odjebao.
Usko, nisko, okretno, lagano, korisno... tako nekako glasi moj moto, jbg su takve su okolnosti i ocekivanja.
« Zadnja izmjena: 30 Travanj, 2020, 18:21:26 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gilera Runner Purejet 70 +72 000km
« Odgovori #286 : 22 Svibanj, 2020, 14:08:23 »
Karacina je extremna, neprekidna i apsolutna!

Spremio Runnera za teKnicki. Moram samo staviti originalnu zarulju umjesto ledice. I tako ti ja ponesem zarulju koja mi stoji za svaku godinu na polici, u kutiji oblozenoj spuzvom. Spremim za tehnicki i naravno da ne radi. Inace nikad u zivotu mi nije crkla zarulja, cak i kad sam je namjerno razbio, nit je ostala citava...


Kasnije mi se desi ovo s serafcigerom kojeg sam upotrijebio prvi put, iz 2006 godista, posudio od Nrg Powera. Umalo probio ruku. Bas se osjetio da je od 2005 godine, Piaggio poceo koristi znato znatno jeftinije i napaćenije materijale. Drska srafcigera je od neke reciklirane oslabljene plastike, a stari su vrhunski naspram ovih.



Uredno rijesio teKnicki. Extremne tripcine su se odmah poslozile ...












« Zadnja izmjena: 22 Svibanj, 2020, 14:31:09 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gilera Runner Purejet 70 +72 000km
« Odgovori #287 : 01 Lipanj, 2020, 09:53:53 »
Vrlo visok extremne i nevidjene jebacine se nastavlja.

OPET problemi s uredno placenim osiguranjem. Prosle godine su me trazili da platim ponovno osiguranje nakon nekoliko mjeseci, a ove godine opet komplikacije, u potpuno drugom osiguranju i potpuno drugom sistemu obrade osigiranja.

Rekoh, idem uzet prek Komparea osigiranje, fino nazoves, kazes da hoces, i sve dobijes na mail nakon sto uredno platis. Jednkstavno, opustajuce, ma milina, nema cekanja, nema ulaska u onu kucicu, oa gledas dok joj zasteka komp, pa kabel, pa printer....

Znaci stresiranje je apsolutna nula, chill.

I tako je i bilo, uplatio osiguranje, dosao na tehnicki i ovi odmah u sustavu vide E-policu, i odmah je povuku, znaci vrh vrhova, zivot je zajsta lijep!!!!


Medjutim, jebačina je extremna, neprekidna i apsolutna, znaci nista ovo obicno sto se da probavit, nego sve nesto totalno jebacki da jebenije ne moze biti.

Nakon sto sam uredno prosao tehnicki, eto ti kuverte za par dana u kojoj je uplatnica i potrazuju me da ponovno olatim PLAĆENO osiguranje.

OK, idem provjeriti jesam li uolatio, bogami isusa a i krista u kompletu - jesam, uplatio sam.

I sad mi nista nije jasno, uplatio sam osoguranje, ali IPAK NIJE PLAĆENOA, novci su mi uredno skinuti s racuna sto se jasno vidi, ALI IPAK NISU po njihovom.


Ne, kuzim, ja ovo ne mogu da razumijem, i ovo smatram vrlo visokim nivoom extremne i teske jebacine. Najgore od svega, sto mi se svakodnevno ovakvi nemoguci, ali ipak moguci dogadjaji neprekidno desavaju.

Pa di je ona stara dobra jebacina i stresiranje, zasto je sve na extremnom i nevidjenom nivou? :dontknow:
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline tdj595

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1414
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Tourer250ie,NrgPwrDD
  • MojSetup: TP Trophy-phbg 21ds-MHR Team vario
  • MojSpuh: LV Touring
Odg: Gilera Runner Purejet 70 +72 000km
« Odgovori #288 : 01 Lipanj, 2020, 10:43:56 »
Ja sam vec 3 puta preko kompare odradio osiguranje, uvijek najjeftiniju ponudu uzmem, mislim da je bilo triglav pa sava pa sada croatia. I nikad problema. Najbolje da nazoves u kompare pa nek ti oni rijese

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gilera Runner Purejet 70 +72 000km
« Odgovori #289 : 01 Lipanj, 2020, 11:02:29 »
Sve znam, nikad nitko nema problema. Na ove normalne probleme ne reagiram, ali na ove extremne i nevidjene koji se samo meni desavaju, na njih se ne mogu adaptirat.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline stipe

  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1997
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 250
  • Moja Kaciga: Nolan N85
  • MojSpuh: 4road
Odg: Gilera Runner Purejet 70 +72 000km
« Odgovori #290 : 01 Lipanj, 2020, 11:37:23 »
pa lipo izvadi sa banke potvrdu i prosljedi im, rijesen problem.

posli nek se oni jebu sa bankom ili kim vec..

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gilera Runner Purejet 70 +72 000km
« Odgovori #291 : 01 Lipanj, 2020, 14:57:35 »
Ma jesam, ali svako malo nesto ovog tipa... Na tehnickom zasteka printer, pa cekaj, pa ponavljaj proceduru upisivanja podataka i mjerenja, pa frajer zapne centralnom nogarom za kabel tipkovnice i sve pocupa looool, ajde tu sam bar umro od smijeha sto je strgo tipkovnicu, cisto da malo podijelimo sranja kad se sve meni naplacuje.
« Zadnja izmjena: 01 Lipanj, 2020, 14:59:07 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gilera Runner Purejet 70 +72 000km
« Odgovori #292 : 14 Lipanj, 2020, 20:11:18 »
Legendarna Gilera oprana, nakon dugo vremena. Treba jos brzinski detailing odradit.


Vratit cu ono sivo deklo, bas je jadna s ovim serijskim, a njega sam stavio zbog mutave kurble. Ali cim nadjem getribu od 20%. Neki dan sam šestog lika kontaktirao i svi kazu "imam" i vise nema povratne informacije. A ja na "imam" momentalno kazem "uzimam".
Zanimljivo.

Evo kako izgleda sa 72 000km uz minimum paznje, jebiga, 2 puta mi je pala s nogare, inace ne bi imala crte kak se kaze.







« Zadnja izmjena: 14 Lipanj, 2020, 20:23:25 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Daniel jet

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 129
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: jet force tsdi
Odg: Gilera Runner Purejet 70 +72 000km
« Odgovori #293 : 14 Lipanj, 2020, 22:09:23 »
Ljepo

Offline mic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 730
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Yamaha Zuma
  • Moja Kaciga: 3XL
Odg: Gilera Runner Purejet 70 +72 000km
« Odgovori #294 : 15 Lipanj, 2020, 00:08:30 »
S obzirom na kilometre super i izgleda :icon_thumright:

Je li to original prednja čeljust?

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gilera Runner Purejet 70 +72 000km
« Odgovori #295 : 05 Srpanj, 2020, 14:02:47 »
Provjera forme:



Gilera pocinje gubiti smisao, nikako prebacit na 73tkm, nije Daily, a ne tripuje se :/ Peza Purejet je nabijac kilometara u ovoj sezoni, makar sam i s motorima odvalio vise tisuca km, začas.


« Zadnja izmjena: 05 Srpanj, 2020, 14:04:24 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Gilera Runner Purejet 70 +72 000km
« Odgovori #296 : 05 Srpanj, 2020, 15:03:06 »
Dobra je forma, ali ga ne vozis :dontknow:
Treba neku tripcinu smislit nesmi to tako stajat :nono:
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gilera Runner Purejet 70 +72 000km
« Odgovori #297 : 05 Srpanj, 2020, 18:25:45 »
Ipak se odrzava :D


« Zadnja izmjena: 05 Srpanj, 2020, 19:48:35 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gilera Runner Purejet 70 +72 000km
« Odgovori #298 : 24 Studeni, 2020, 17:56:19 »
Dobra stara vremena kad je se moglo tripat :D 





Malo me je zagolicalo da si kupim kameru, ali od toga definitivno nece biti nista. Potpuno isti k kao kad dodjem na koncert i snimam s mobom, i odem sav neki sjeban, al sam si influencer. Bljuuv.

« Zadnja izmjena: 24 Studeni, 2020, 17:58:24 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Online challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2789
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Gilera Runner Purejet 70 +72 000km
« Odgovori #299 : 24 Studeni, 2020, 17:59:49 »
Jesi našao dužu getribu za njega?
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"