Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Gilera Runner Purejet 70 +72 000km  (Posjeta: 21632 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline lukazikaovic

• Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: Runner SP 70
  • Moja Kaciga: HJC-IS17
  • MojSetup: Dr.evo, multivar 6.5g, +21% ,Dell 17.5mm ED
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Gilera Runner Purejet 70 +70 000km
« Odgovori #280 : 13 Kolovoz, 2019, 08:56:27 »
ma lako za vilice pazi se ti da ti ga ne ukradu sad kad ima kurblu. Mislit ce ljudi da je karbos  :toothy10:
život je borba, dan mi je meč!

Offline Corector

• Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • 11...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
  • MojSetup: 43P
« Odgovori #281 : 13 Kolovoz, 2019, 21:58:42 »
Haha, morati cu neku montaznu kurblu slozit. Ali biti ce ovako, za grada anlaser, zabtripove kurbla, jer 5-10gpsa vise nikako ne zelim ispustiti :D

Offline Corector

• maxi forumaš
  • 11...
« Odgovori #282 : 05 Listopad, 2019, 11:50:37 »
Nastavljam dalje u purejet tonu. Ova purejet sezona je takodjer bila uspjesna, neki mali gecrk je bio (zbog prevelike.izlaznosti remena pa je potrosilo anlaser, a i tuning cilindra na elistaru se pokazao kao promasaj na purejetu, tako da sam odlucio stati sa tuniranje i kednostavno se vise necu sramotiti, zna se sta je sigurbo i vjecno, sve ostalo su pi*darije), sva sreca pa je i mene jednom posralo (jer neke sere po desetke puta, ali i oni dolijaju haha), privodim kraju i ovu godinu s odusevljenjem, jer sve je svima pocrkalo, gubi se volja na sve strane, a ja se i dalje druzim s ovom pohabanom starom kurvetinom koja ima preko 71 hiljku.

Od dosade se igram malo sa setupom prijenosa, tako da sam vec shvatio kako zimi prolaze meksi centralni i meksi federi kvacila, tako da sam bio radikalan neki dan i jebeno sam prezadovoljan.

Ovo je bio setup prijenosa:
- 7.5gr rolice, bijeli centralni dugi tvrdji, i crni federi na oem kvacilu, malossi wingbell (skuzio sam da ditech polutka odara od njega i nesto sitno dobio, nakon sto me je concordic edukovo jer cim ti je predobro, pocinjes da propadas jer zona komfora ne donosi naoredak).

Sada je:
- 7.2gr rolice, zeleni centralni, kvacilo sa serijskim federika od Honde (krece na 4soma, a lovi na najmanji pomak gasa) i obicno zvono. Ponasa se kao mrtva serijala, milina za voziti, a cim das gasa odmah ulazi u turazu, bas sam zadovoljan s ovom igrom.

Runner je spreman i u punoj formi za extremno tripanje.
DRevo je do sada presao 15 000km bez otvaranja, i prosle su vec 2 godine i 2 mj.
Konacno da sam i ja postao sretnik sa 70ccm, s tim da mi je agregat izlozen barem 50% vecem opterecenju po pitanju mase od prosjeka, i sotonistickom rezimu voznje, dakle uvjeti na trkama dozvokjavaju vise predaha masini.

Bitno da prebacuje stoju na satu, sat mi laze za +8kmh, najvise sto sam ga ikada natjerao je bilo do pocetka prvog slova n, to je bilo u Madjarskoj vjerovali ili ne, jer purejet 70 ne voli okretaje, to je kao da stavite potpuno serijski auspuh na karbosa (onaj s katalizatorom).

« Zadnja izmjena: 05 Listopad, 2019, 12:43:11 Corector »

Offline Corector

• maxi forumaš
  • 11...
Odg: Gilera Runner Purejet 70 +72 000km
« Odgovori #283 : 26 Prosinac, 2019, 14:22:31 »
Ove zime (bas kada nema zime), odlucio sam konzervirati Runnera. Zanimljivo mi je to, sto je to jedini skuter (ali bas ovakav kakav je trenutno sada) koji jedini pobudjuje extremno nevidjenu volju za tripanjem.

Osim sto se zivi za Rumunjski trip, obavezno cu posjetiti Austriju (za sad planiram mali trip do Klagenfurta preko Podljubelja, i onda uz jezero Worthersee gdje se skupljaju folcike iz cijele Europe pa na Villach i nazad preko drugog prijevoja na Podkoren) usput i konacno vidjeti ljepote Slovenije.

I ostaje mi jos neka sema da se domognem Afrike, a u igri je Tunis preko Sicilije, ili pak zanimljivi planinski Maroko.

Idemo dalje nakon...
Turska

Bugarska

Bosna i Hercegovina

Srbija

Grcka

Albanija

Crna Gora

Slovenija, Italia (Stelvio)

Madjarska

Offline Corector

• maxi forumaš
  • 11...
Odg: Gilera Runner Purejet 70 +72 000km
« Odgovori #284 : 27 Prosinac, 2019, 11:59:29 »
Presao sam na malossi rolice i omasio gramazu, zapravo nisam omasio gramazu, nego je ponasanje totalno drukcije i neocekivano. Nakon sto sam si na ELJistarcetu potvrdio da original rolice neobjasnjivo dobiju simptom "rastegnutog remena, i mrtvog centralnog", odustao sam od te varijable. Taj skuter odlicno simulira nagib od par % pa se puno ranije uocavaju ponasanja prijenosa prilikok jaceg opterecenja. Jer desva se da ista serijska gramaza brze gura prijenos, i prerano izgura priienos do ibera, sto se mabifestira kao nekontroiran rad prijenosa... u praksi je to da na 80kmh uz brijeg imam pad okretaja.
Potvrdio sam si to vec na tisuce i tisice kilometara i ne zelim se jebavati vise s tim neobjasnjivim fenomenom gdje sam izmjenjao vise istih original rozih 7.5gr setova rolica, i isao cak polirati rolice i svaki put isti k, pa da se ne osjecam glupo, i da me ne proglase ludim, idem na mallossi koji definitivno ima bolje razvrtavanje i kontrolu okretaja, veci ih je gust voziti.

Pocastiti cu ga s 20% getribom, i otezati cu te malossi rolice posto 7% getribu razvrtim do ibera.

17tkm ima DRevo, planiram ga provozati do 30tkm i vjerujem da ima 3x bolje karike od polinija.

Smrtno ruzni Pezo ElJistar ima veliku prednost sto ga ljudi obilaze u sirokom luku, preglomazan je i prirodno ne odgovara niti je pozeljan prosjecnom otudjivacu skutera. Kad ga ostavim, zaboravim da sam dosao s njim, a zamisli kako bi bilo vlasniku BBa da dodje na random mjesto i ostavi ga... pa to su kljucanja u glavi, neprisutnost, i napetost kao samostrel, moment u kojem shvate da su u teskom kur*u po tom pitanju je onda kada ga sparka 2m od sebe, zaboravi na njega i ne vidi ga, i kad se tada trzne, onda se shvati da si rob skutera...
« Zadnja izmjena: 27 Prosinac, 2019, 12:10:50 Corector »