Ostalo > Motocikli

Zongshen 125

(1/56) > >>

zvonkec92:
Još jedan kinez iz moje garaže, kod mene je već 3 godine kupio sam ga u 100% orginalnom stanju od prvog vlasnika za smješnih 5500kn i 3600km na vuri.








Kao i sve vozila morao je i ovaj biti cijeli prešerafljen. Prvo sam promjenio ulje i stavio čep sa magnetom ( to je kod mene normalno da na sve živo mečem te čepove sa magnetom ) jer je ipak to brzinac više mu koristi nego skuteru. Do sada sam 4x mjenjao ulje i uvjek je bilo nekaj na magnetu.



S vremenom sam nabavio 150cc cilindar i odma stavio 2 zuba veči lančanik i novi lanac. Osjeti se da je jači i ugodnije se vozit nego na mrtvoj 125-ici.




Sljedeča modifikacija je bila rezanje pregrada na glavi da bolje struji zrak kroz reba i samim time bolje hladi. Po ljeti se znao tolko grijat da je sve peklo za noge i bilo neizdrživo. Danas mi stigla napokon standardna glava sa običnim poklopcem tako da će i ovaj kinez dobiti kiler za ulje 😀 što nije bilo moguće staviti na sadašnju glavu jer je drugačija. Neznam koja budaletina kosooka je smislila te pregrade nutra da se motor nemre adekvatno hladit, dao bi mu medalju za najglupljeg kineza na svijetu.









Neki dan kupio novi lančanik marke AFAM za Yamahu SR, DT i slične 125ce jer za kineza niko od renomiranih proizvođača ne radi lančanike, stari kineski ću hiti u željezo jer je nakon 2000km poderan koda je prešo 50 000. Pošto je to jebeno tvrdi materijal i nemre se tokarit sa ničim morao sam improvizirati "nož" sa kojim bi skinuo zube da paše na osovinu. ( inaće je isti lančanik kao i kineski samo je promjer zuba kod yamahe 16mm odnosno 18mm na kinezu pa je ta 2mm trebalo maknut )



roc:
To mi je bio prvi motor, samo je bio narančasti.
Stvarnom nemam ništa loše za reć o njemu, vozio sam ga 25k km, samo sam promjenio lanac na 14k i ulje kad je trebalo.
Prodao sam ga frendu, on ga je vozio do 30k km  i onda je prodan negdje u Slavoniju, vjerojatno su još uvijek orginalni lančanici gore hahaha.
Fun fact: u tih 30k km nisam imao potrebe ni svjećicu promjenit

di.ky.73:
Slici mi na neku kopiju Yamahe Ybr 125..sve u svemu za mene lijep

zvonkec92:
Ja sam serijski lančanik zamjenio večim jer mi je retardirano da motor vrišti u okretajima na 60-70kmh a 90 se vozit na iber okretajima je krajnje bedasto, sad se na toj brzini vozim sa puno manje okretaja i u 4. mi ide kolko je prije išao u 5. tak da ga je sad puno ugodnije vozit. Lančanik kupio za 50kn na ebayu al kurca nevalja, ovaj afam će biti vječan. Svječice sam promjenio već 3-4 jer mi je svaka krepala posle pranja, čim ju malo voda zalije crkne al inaće je sve ok :( al dobro ništa strašno imam ih u rezervi 10-ak komada. Jedva čekam montirat ovu glavu i kiler ulja :D baš me to veseli...

Corector:
Jel se osjeti razlika u isijavanju topline nakon micanja pregrada?

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju