Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Runner 180 by BP  (Posjeta: 83069 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline BP

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 319
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner 180
  • MojSetup: cilindar boran dinamitom
  • MojSpuh: Pipe Design Hornet
Odg: Runner 180 by BP
« Odgovori #100 : 23 Travanj, 2018, 12:39:55 »
Za variomat sam odlucio uzet Polini, zajedno sa Polini remenom i centralnim federom, novim sajbicama i maticama prijenosa.
To ok komplet? Mozda neki drugi remen?

I posto je postimage krepao, otislo je pun k slika, sto ovdje sto na drugim forumima... Te ne mogu vise naci razne varijante prerada airboxa, tj postoje tekstovi ali bez slika...
Ako imate slika vlastitih prerada airboxa sa nekim malim opisom sto se dobilo/izgubilo slobodno stavite ovdje u temu  :help:

Jucer sam probusio rupu cca 1cm2 na donjoj strani poklopca airboxa (sorry Walkay nije mi vrag dao mira  :headbang:), da vuce zrak izmedu dekla prijenosa i airboxa. Nesto kao Malossi upute koje nikako ne mogu skuzit jer po njihovom ta cijev sta se umece ulazi u komore od onih slijepih kanala. Ako netko ima sliku kako to treba izgledat neka salje :)
Takoder sam probusio dulji slijepi kanal, i to na kraju kanala, isto za cca 1cm2 (da bi kao poslao nesto zraka i na zadnji dio filtera). Na filteru se pozna da najveci dio zraka dolazi na pocetak jer je tu najvise zaprljan. Kraci kanal je ostao zatvoren.
I to sve je ispalo truba, osjetno losiji odaziv na gas, na gasu nista nisam dobio, samo se mrvicu glasnije cuje.
Sreca pa sam odmah busio tako da kasnije mogu zatvorit rupe ako ne bude dobro, ali sad kad sam vec zabrijao idem ga dalje busit pa sta bude...

Imate kakve savjete sta napravit s airboxom? Sad mi ga nije frka busit okolo, samo da izvana izgleda origigi. Cak je palo razmisljanje totalnog glodanja svega iznutra, stavljanje velikog valjkastog filtera koji je cijevi spojen direkt na frgu. Nesto kao gljiva unutar airboxa.

Cijeli krivac price je Aprilia top, slozio je da mi konacno skuter ide i sad bi ja odmah jos, jos.. kantom bi prolio snage po njemu i ubrao par konja sa bukve  :happy6:
"OEMs will generally provide you with a vehicle that functions nicely but is blessed with enough shortcomings that performance is far from optimum"

Offline BP

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 319
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner 180
  • MojSetup: cilindar boran dinamitom
  • MojSpuh: Pipe Design Hornet
Odg: Runner 180 by BP
« Odgovori #101 : 28 Travanj, 2018, 13:21:54 »
Gilerica je dobila nadimak Bogec, jer izgleda ko bogec. Svaka plastika vodi svoju politiku, o boji da ne pricam- Flekavo, hrpavo, piknasto, mat crna  :laughing9: :laughing6:

Ustvari bogec je rat look iliti ratlok  :icon_thumright:

Pukla sajla brzinomjera, pa ne znam ni kolko ide ni kolko kilometara tucem da izmjerim potrosnju :laughing6:
Prednja felga vjerojatno nije dobro balansirana, pocne trest na velikoj brzini...

Bas je bogec, jos i ovaj far koji je iznutra u komi, zakon!



Ali je zato mehanicki u pm, pali na klik gumba alnasera, ide odlicno. Obje nove gume, prednja vilica vxr reparirana na novo, novi zadnji amortizer... bas se lijepo vozi i cim krenem totalno zaboravim kako izgleda
"OEMs will generally provide you with a vehicle that functions nicely but is blessed with enough shortcomings that performance is far from optimum"

Offline CoK

  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5259
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ...forum je prešel
Odg: Runner 180 by BP
« Odgovori #102 : 29 Travanj, 2018, 13:29:39 »
Tjesi se... ;D
Kolicina gluposti na ovom forumu je nemjerljiva, postedite me i bannajte zauvjek!

Offline SF2 Freak

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 3966
  • Spol: Muški
  • Dr. Peugeot triper^2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity 50
  • Moja Kaciga: Xlite , Shark
  • MojSetup: Serijala komplet
  • MojSpuh: Serijski
Odg: Runner 180 by BP
« Odgovori #103 : 29 Travanj, 2018, 17:24:09 »
 :laughing4: :rofll: Bogec nasmijao si me do suza ...
Peza kao zgewindani Lamborgini
Peugeot Scooters 092-306-3817
Samo Francuz :rock_:

Offline BP

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 319
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner 180
  • MojSetup: cilindar boran dinamitom
  • MojSpuh: Pipe Design Hornet
Odg: Runner 180 by BP
« Odgovori #104 : 30 Travanj, 2018, 14:55:28 »
Cok, znas kako to ide. Ako na forumu dovoljno puta napises da je nesto u savrsenom stanju, onda to i je u savrsenom stanju... Samo sam se ja zaje u startu, jer sam poceo pisat o manama (kojima nema kraja)  :laughing6:

Freak, u grdoj zajebanciji je dobio taj nadimak, drago mi je da se smijeh i dalje siri.  ;D Sprdaju me za taj skuter i kako izgleda di god dodem, tako da mi je sad jos i drazi od kad ima taj nadimak  :headbang:

"OEMs will generally provide you with a vehicle that functions nicely but is blessed with enough shortcomings that performance is far from optimum"

Offline Prebi

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: Zip 2t & Aprilia srR
  • Moja Kaciga: Vemar
  • MojSetup: DrEvo 70, Multivar, DellOrtO 17.5ID...
  • MojSpuh: Giannelli Rekord, YasuniZ
Odg: Runner 180 by BP
« Odgovori #105 : 30 Travanj, 2018, 16:52:53 »
Ma sta te imaju sprdat, ima i gorih puno... Bitno da je masina ok plastike se lako rijese.
najbolje minirat oko motora,pa nek se usudi ga ukrast O0

Offline CoK

  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5259
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ...forum je prešel
Odg: Runner 180 by BP
« Odgovori #106 : 01 Svibanj, 2018, 09:35:48 »
Jbg kad je tesko nac takav skuter da je u dobrom stanju. Da ga je netko samo vozio ove sve godine bez padova opet bi imao "mana" i morao bi mjenjati stvari. Bitno da masina sluzi, izgled je manje bitan. Siguran sam da ne ostavlja ravnodusnim kad se sjedne na njrga :headbang:
Kolicina gluposti na ovom forumu je nemjerljiva, postedite me i bannajte zauvjek!

Offline BP

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 319
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner 180
  • MojSetup: cilindar boran dinamitom
  • MojSpuh: Pipe Design Hornet
Odg: Runner 180 by BP
« Odgovori #107 : 01 Svibanj, 2018, 10:47:29 »
Sve je to zdrava zafrkancija. A nekad mora ići i na vlastiti račun. I ja se sprdam, šta ću kad izgleda kao da je farban sa bodyem za pragove. I toliko je hrapav da se svaki komadić prašine zalijepi na njega, bogec u punom smislu rijeci. Haha

Ja sam i tražio neku kantu koju bi složio po svom gustu, sad pripremam za uzet nove plastike oko volana i prekidače. Da sam našao tip top stanje SP-a nemre mi zamijenit gušt kad namontiram sve novo gore. Pa sjednes i gledaš kak je to sad drkica a prije je bilo koma. :)

E, da zamijenio bi kilometar sat. Trenutno je bijeli sat gore, koji je u nevjerojatno dobrom stanju, nit je poklopac izgreban nit su satovi dotrajali. Ali mene pegla plavi sat koji sam imao na starom SP-u ko klinac. Ako netko ima za prodat nek se javi :)
"OEMs will generally provide you with a vehicle that functions nicely but is blessed with enough shortcomings that performance is far from optimum"

Offline RunnerSukosan

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3009
  • Spol: Muški
  • Dr.mr.sc. Aprilia
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 70
  • Moja Kaciga: AGV Skyline
  • MojSetup: Dr.Evo 70, 17.5 dell, multivar, itd..
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Runner 180 by BP
« Odgovori #108 : 02 Svibanj, 2018, 12:03:27 »
Posto smo tu naceli temu... U skorije vrijeme ce opet biti dostupni PM variomati, trenutno rade na novom dizajnu.
Gilera Runnner 50\
Gilera Runner 70   \ karbosi triperi
Aprilia SR172R      /

Offline BP

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 319
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner 180
  • MojSetup: cilindar boran dinamitom
  • MojSpuh: Pipe Design Hornet
Odg: Runner 180 by BP
« Odgovori #109 : 02 Svibanj, 2018, 12:38:39 »
Potraznja je ocito bila velika... :)
Meni je Polini u dolasku, o ovom nisam ni razmisljao posto je na web shopovima nedostupan.
Jel imas koju info vise, sta ce promijenit na dizajnu? Kada ce bit dostupan i koliko perja?
"OEMs will generally provide you with a vehicle that functions nicely but is blessed with enough shortcomings that performance is far from optimum"

Offline BP

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 319
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner 180
  • MojSetup: cilindar boran dinamitom
  • MojSpuh: Pipe Design Hornet
Odg: Runner 180 by BP
« Odgovori #110 : 08 Svibanj, 2018, 14:40:43 »
Put bez povratka, airbox oguljen iznutra  :laughing11:
Kako sam poceo opet imati trokiranja na malom gasu, pa sam zabrijao da je to zbog toplijeg vremena pa ovo pa ono... Izglodao sam konus na klipicu na cca 42 (4.2mm). Kasnije sam skuzio da mi je opet probio jedan plovak i napunio se skoro full. Lemilica kiki...  :laughing6: moram narucit novi plovak, valjda bu ovaj drzao u meduvremenu



Kao i uvijek nemam sliku gotovog proizvoda jer to mora odmah zavrsit u skuteru na probi!

Nakon par dana, u radioni sam premjestao filtere od starih benzinskih pumpi i gledam jedan filter sunce mu njegovo taman dimenzije da ga gurnem u airbox...














Koljeno sam nekakvo plasticno iskemijao da mi izade iz airboxa na crijevo od frge. I to sve nabrzaka pohitao gore, ovaj filter koji inace sluzi za gorivo omotao u stari crveni mallosi i j#bote kakav preporod. Znaci bogec se vise ne cuje u voznji, tisi je od originala za 30% a fajn bolje vuce, i trazio me puno vecu diznu, tocnije sad je 16 brojeva veca. To je bez usisne cijevi, sa 40mm ulazom (toplog) zraka u airbox. Moram slozit 50mm usisnu cijev i skemijat nova crijeva i koljena da to sve bude cakung pakung. Nisam nis htio uredivat dok ne probam dali to uopce sljaka. I sljaka, sljaka  :glasses9:



"OEMs will generally provide you with a vehicle that functions nicely but is blessed with enough shortcomings that performance is far from optimum"

Offline SF2 Freak

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 3966
  • Spol: Muški
  • Dr. Peugeot triper^2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity 50
  • Moja Kaciga: Xlite , Shark
  • MojSetup: Serijala komplet
  • MojSpuh: Serijski
Odg: Runner 180 by BP
« Odgovori #111 : 08 Svibanj, 2018, 14:54:34 »
A Bogec  :toothy9: :toothy12: ... Uredio si ga fino sada je na njemu da prestane biti Bogec
Peza kao zgewindani Lamborgini
Peugeot Scooters 092-306-3817
Samo Francuz :rock_:

Offline BP

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 319
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner 180
  • MojSetup: cilindar boran dinamitom
  • MojSpuh: Pipe Design Hornet
Odg: Runner 180 by BP
« Odgovori #112 : 13 Svibanj, 2018, 19:54:04 »
Nebu vise Bogec kad ga polakiram i zamijenim hrapave plasitke :laughing7: Do tad je Bogec, stari moj fijaker  :headbang:

Stigli neki dijelovi, izmedu ostalog i centralni nogar pa reko idem cim prije zamijenit selen i pikse na klackalici koji vec mjesec dana cekaju u vrecici... Ispala je glupost jer je jedna osovina kemijana i drugacije dimenzije pa nisam mogao sve do kraja slozit. Valjda cu sutra uspjeti nabavit novu osovinu, ako ne ostat ce ova neko vrijeme, ima malo lufta, jbg... Kasnije sam skuzio da i feder od klackalice fali, tak da i to moram nabavit



Zamijenio sam i selen amortizera na bloku, koji je naravno drugacije dimenzije od ovog kaj sam ja imao  :laughing7: Postoje dvije verzije selena, sa vanjskom piksom i bez. Ja sam narucio sa vanjskom piksom pa sam morao sirit rupu i skoro napravio samo takav zajeb... rajber mi se malo rasirio kod dotezanja pa je prvih 5mm rupe preko 26mm.  :laughing6: Malo sam zatukao rupu na kraju i na maltranje selena sa imbus kljucem i cijevi nema nikakvog lufta :)


Na ugodno iznenadenje imam "krivi" dihtung auspuha. Ja narucio originalni prsten a tek kad sam skinuo auspuh i koljeno skuzim da koljeno nije original. Najvjerojatnije je BGM PRO, slaze se po dimenziji i izgledu.



I slozen je 50mm usis u airbox, od PP kanalizacijske cijevi koja je zavarena na airbox. Ostalo mi je jos izgladit sve rezove iznutra i nabavit prirubnicu od malossia koja ima drugaciji kut pa da slozim i cijev od filtera do frge kak spada, ovo je samo privremeno. Airbox izvana izgleda potpuno originalno, a valjda dvostruko veceg protoka  :laughing7:




« Zadnja izmjena: 13 Svibanj, 2018, 20:09:40 BP »
"OEMs will generally provide you with a vehicle that functions nicely but is blessed with enough shortcomings that performance is far from optimum"

Offline CoK

  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5259
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ...forum je prešel
Odg: Runner 180 by BP
« Odgovori #113 : 14 Svibanj, 2018, 19:24:24 »
Iako izgleda u najmanju ruku kao fus, svida mi se sto si napravio sa boxom, napokon da ga je netko otvorio. Ova grana je 34? Jel siren i ispuh na cilindru?  :headbang: :icon_thumright: :hello:

EDIT : Sa ovim cijevima u boxu i samim boxom imat ce i konstantan protok a nece se samo derat ko gljiva. Lajk!
Kolicina gluposti na ovom forumu je nemjerljiva, postedite me i bannajte zauvjek!

Offline BP

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 319
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner 180
  • MojSetup: cilindar boran dinamitom
  • MojSpuh: Pipe Design Hornet
Odg: Runner 180 by BP
« Odgovori #114 : 15 Svibanj, 2018, 13:33:04 »
Iako izgleda u najmanju ruku kao fus, svida mi se sto si napravio sa boxom, napokon da ga je netko otvorio. Ova grana je 34? Jel siren i ispuh na cilindru?  :headbang: :icon_thumright: :hello:

EDIT : Sa ovim cijevima u boxu i samim boxom imat ce i konstantan protok a nece se samo derat ko gljiva. Lajk!
Izgleda kao zesci fus, jos i ovaj vruci silikon da drzi koljeno  :laughing3: ali nije jos gotovo. Crijeva od filtera do frge su samo za probu iskemijana, moram to jos slozit ali tek kad dode Malossi prirubnica koja ce pomaknut frgu pa mi glupo sad uredit za "krivu" poziciju frge. Varenje plastike ne znam bolje, a ako sad idem smirglat pobijelit ce. I jos brusenje srhova iznutra, uzas od posla, odgadam kolko mogu ali morat cu to ovih dana skockat. :)

E, da grana je oko 33.5, na subler. A kolko sam vidio po netu oni cak deklariraju da je to 35mm ID. Receno mi je od bivseg vasnika da je masina portana, sta je sve radio ne znam iskreno :)
« Zadnja izmjena: 15 Svibanj, 2018, 13:39:20 BP »
"OEMs will generally provide you with a vehicle that functions nicely but is blessed with enough shortcomings that performance is far from optimum"

Offline CoK

  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5259
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ...forum je prešel
Odg: Runner 180 by BP
« Odgovori #115 : 16 Svibanj, 2018, 16:38:31 »
Porto je ispuh po grani pretpostavljam... bitno je da kad ga zatvoris da vuce zrak gdje treba a sad kako izgleda...manje bitno. Funkcija ispred izgleda
Kolicina gluposti na ovom forumu je nemjerljiva, postedite me i bannajte zauvjek!

Offline BP

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 319
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner 180
  • MojSetup: cilindar boran dinamitom
  • MojSpuh: Pipe Design Hornet
Odg: Runner 180 by BP
« Odgovori #116 : 20 Svibanj, 2018, 22:27:13 »
Mali updejt,
Bogec je vec skoro 10 dana raskopan, cekam jos neke sitnice da stignu pa da ga sklopim nazad na hrpu. Dok to traje taman su mi stigli novi origigi Piaggio retrovizori, ovi koje sam imao su od ne znam cega i ruzni su u pm. Uzeo nove osovine za swing arm da to zavrsim kak spada, oprao sve ispod plastika, provukao instalaciju kroz rep kako treba i omotao ju Tessa trakom, stavio par sarafa koji su falili i jos dosta zanimljivih goodies al sibnem slike kad ce bit montaza :)




Termostata nije ni bilo, uzeo novi


Nabavljao sam neke dijelove i jedan od prodavaca je imao novu crnu plastiku volana, reko donesi  :headbang: pali su i prekidaci, moram jos za anlaser nabavit i onda je sve novo! :)



Koljeno auspuha sam pofarbao u visokotemperaturnu boju i zapekao ju, imam neku staru pecnicu u koje stane i lonac, haha. Tak da cu i lonac pofarbat i valjda ce boja nesto duze drzat kad se zapece...
Koljeno pred montazu, novi dihtung i malo bakrene masti. Prije je to bilo namazano diht masom  :laughing9: :laughing6: :icon_scratch:



"OEMs will generally provide you with a vehicle that functions nicely but is blessed with enough shortcomings that performance is far from optimum"

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6999
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Runner 180 by BP
« Odgovori #117 : 20 Svibanj, 2018, 22:58:02 »
Superiska :)

Kolko su orginal retrovizori?
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline Dax

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1357
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Runner 180 by BP
« Odgovori #118 : 21 Svibanj, 2018, 08:01:24 »
Ti imas 25 dellorto ako se ne varam?
Treba probat sa iglom d22-d25-d26,klipicem 50,ler 45-50 i glavnom dosta vecom,cak oko 90-100
Koj atomizer tije unutra?




Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk


Offline Dax

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1357
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Runner 180 by BP
« Odgovori #119 : 21 Svibanj, 2018, 08:14:11 »
Sad bi se dala vodit debata o stelanju frgu i kako je dellorto veliki potrosac
E PA NIJE!
Na mom setapu od cca 13ks,sport proi yasuni c16 skuter trosi 5l sa boranim dell 19 na 21.5!!!!!
Samo treba set svega!!!
Vozim w7 iglu,glavnu 85,klipic 40 i ler 40,atomizer au262!!!!!
Trebao bi prec na au260 i budem jer ceka da ga se stavi i postela
Sve je do stele!
Sa manjim atomizerom cu smanjit cijeli spektar i doci sa ler diznom oko nekih 45,ali to cu tocno znat kad cu se imat vremena poigrat i to napravit
Kad budem to radio onda cu tocno napisat koliko se sta smanjilo,a koliko sta povecalo!
Vodim studiju oko tih dell frgi tako da sam vec skoro doktorirao
Imam doma jedan 25dell pa se mozemo pozabavit ako neces uspijet rijesit sam



Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk