Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Runner 180 by BP  (Posjeta: 83104 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Runner 180 by BP
« Odgovori #20 : 14 Ožujak, 2018, 20:39:41 »
Danas vidio na youtube-u, lik ima zadnju felgu od novog runnera na bb-u, ak pukne valjalo bi to probat :dontknow:

da ali pitanje da li ce felga biti u centru, nece sigurno, bit ce van centra udesno tj prema spuhu
onda se treba pozabaviti glavcinom, nije sam nasarafit i gas

sorry na OT
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline BP

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 319
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner 180
  • MojSetup: cilindar boran dinamitom
  • MojSpuh: Pipe Design Hornet
Odg: Runner 180 by BP
« Odgovori #21 : 17 Ožujak, 2018, 20:19:56 »
Nema veze, nije OT. :)
Ipak se pise o 180, a ja sam zbilja noob u ovom podrucju i svaka info je dobrodosla. A ipak ce oko svega na kraju presuditi moja tvrdoglavost  :glasses9:

Jucer sam nabrzaka namontirao airbox da vidim kako se ponasa sa trenutnim diznama, i da bi eventualno danas nabavio dizne i igrao se sa stelanjem. Ali vrijeme nije posluzilo, kisa ne staje a i ducan mi je zatvoren. A jucer sam imao dizne pred sobom na pultu ali nisam pojma imao sta bi uzeo ni sta imam trenutno :)
U meduvremenu sam nasao da je jedan 25 phbl u kitu za fxr dolazio sa M6 82 diznom i M5 45 diznom. To mi je trenutno okvir od kojeg krecem u izboru dizni.

Išao sam jucer uzeti drugi, protocniji filter za airbox. Kad sam vec bio u ducanu usput uzeo i novi zadnji blatobran. Te jos jedan filter kojeg cu odrezati za filter na deklu.



Ove kanale ne razumijem. Mislim da cu to probusiti ali prvo moram saznati sta to je :)


Stanje prije,



Poslije,



Airbox je na kraju skinut jer motor trokira u pm. Na leru sam dobio da radi dosta dobro ali cim sam probao vozit, koma...
Sutra ako bog da ljepseg vremena skinut cu dekl, pregledati osnovno i ocistiti blokove da zadnji kraj izgleda kolko tolko uredno.
« Zadnja izmjena: 28 Travanj, 2018, 12:53:18 BP »
"OEMs will generally provide you with a vehicle that functions nicely but is blessed with enough shortcomings that performance is far from optimum"

Offline RunnerSukosan

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3009
  • Spol: Muški
  • Dr.mr.sc. Aprilia
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 70
  • Moja Kaciga: AGV Skyline
  • MojSetup: Dr.Evo 70, 17.5 dell, multivar, itd..
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Runner 180 by BP
« Odgovori #22 : 17 Ožujak, 2018, 21:39:18 »
Te dvije rupice su navodno za stisavanje buke, kanali ne vode nigdje
Gilera Runnner 50\
Gilera Runner 70   \ karbosi triperi
Aprilia SR172R      /

Offline BP

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 319
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner 180
  • MojSetup: cilindar boran dinamitom
  • MojSpuh: Pipe Design Hornet
Odg: Runner 180 by BP
« Odgovori #23 : 18 Ožujak, 2018, 18:43:31 »
Ti slijepi kanali stvaraju dosta velike turbulencije u protoku i tlaku zraka. Nesto kao kad je u autu pun gepek stvari (ili neispravna roleta za protok zraka) pa se otvori zadnji prozor i zrak radi bu-bu-bu-bu. Dvije su cijevi i razlicite su duljine te stvaraju dvije frekvencije turbulencija. E sad sta to znaci 2t motoru to ne znam. :)
Za sada cu ovako ostaviti, zraka nebi trebalo faliti


Jedan mali update, raskopao sam danas frgu. 105 glavna, 50 ler dizna. Ali sam na plovku nasao jednu komoru bušnu i usto je krivo bio postelan. Tako da je i to vjerojatno jos jedan od uzroka zasto mi je preljevao i zajebavao me. Plovak sam ispraznio, ocistio, zalijepio i nastelao. Uz motor sam dobio metalnu casicu fergazera koja ima preljevnu cijev, tako da cu i to namontirat. Moram jos vidjet gdje cu spustit crijevo sa te cijevi.


"OEMs will generally provide you with a vehicle that functions nicely but is blessed with enough shortcomings that performance is far from optimum"

Offline di.ky.73

  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1075
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DU
  • Moj Skuter: Smart 451
Odg: Runner 180 by BP
« Odgovori #24 : 18 Ožujak, 2018, 18:45:13 »
Odlican je zasada  :hello:

Offline BP

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 319
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner 180
  • MojSetup: cilindar boran dinamitom
  • MojSpuh: Pipe Design Hornet
Odg: Runner 180 by BP
« Odgovori #25 : 18 Ožujak, 2018, 19:11:55 »
Hvala  :icon_thumright:
Ali u realnosti je daleko od odlicnog :) ima jako puno posla da bi bio odlican, ali svakako ce biti. Uzeo sam ga relativno jeftino pa ajmo reci imam gro lufta da bi se priblizio nekoj srednjoj cijeni u oglasima, a kad dodem do te cifre onda ce vec svakako biti dobar primjerak :)
"OEMs will generally provide you with a vehicle that functions nicely but is blessed with enough shortcomings that performance is far from optimum"

Offline RunnerSukosan

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3009
  • Spol: Muški
  • Dr.mr.sc. Aprilia
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 70
  • Moja Kaciga: AGV Skyline
  • MojSetup: Dr.Evo 70, 17.5 dell, multivar, itd..
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Runner 180 by BP
« Odgovori #26 : 18 Ožujak, 2018, 19:14:42 »
Bez preradenog airboxa taj dell 25 nema smisla, to ti je jasno valjda
Gilera Runnner 50\
Gilera Runner 70   \ karbosi triperi
Aprilia SR172R      /

Offline BP

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 319
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner 180
  • MojSetup: cilindar boran dinamitom
  • MojSpuh: Pipe Design Hornet
Odg: Runner 180 by BP
« Odgovori #27 : 18 Ožujak, 2018, 20:10:26 »
Budem vidio, moram prvo ovako probat. Pa ako ce trazit jos onda cu izbusit po malossi uputama, a za dalje cemo vidjeti. Koliko sam vidio usko grlo je sa filtrirane strane kod amortizera, a to ne znam kako bi rijesio...
"OEMs will generally provide you with a vehicle that functions nicely but is blessed with enough shortcomings that performance is far from optimum"

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Runner 180 by BP
« Odgovori #28 : 18 Ožujak, 2018, 20:55:25 »
Navodno su dragster felge nes cvrsce
Nisu navodno nego jesu,ta felga ima puno više mesa nego sp felga,samo teško ju je nać i skupa je,a i bez nje je meni osobno ta priča s prebacivanjem "skuplja pita neg tepsija",još ajde da blokovi imaju ušice za čeljust,al ovak...

Offline walkay

  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5428
  • Spol: Muški
  • Dr. TGB
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: SP180, ZIP SP180
  • Moja Kaciga: Vemar vtx atlan
Odg: Runner 180 by BP
« Odgovori #29 : 20 Ožujak, 2018, 18:36:36 »
Nemoj samo novi airbox busiti, vec uzmi stari ako si dobio uz skuter ili ako nemas javi se meni imam par komada, pa onda isprobavaj.  :icon_thumright:

Offline BP

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 319
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner 180
  • MojSetup: cilindar boran dinamitom
  • MojSpuh: Pipe Design Hornet
Odg: Runner 180 by BP
« Odgovori #30 : 23 Ožujak, 2018, 20:02:27 »
Neću ga sigurno napamet bušiti :)
Budem ti se javio svakako, ako imaš koji probušeni da istestiram protok u odnosu na moj origigi?
Davno sam naučio (u autima) da dr%anj3 po airboxu i također skidanje airboxa nosi manju snagu. Ali zbog zvuka i placeba ljudi briju da ide jace. U svakom slučaju se mora zadovoljit stihiometrijska vrijednost goriva, malih dizni ima tako da prvo s tim probavam.


Sutra ću bit pametniji, idem po dizne i jos neke dijelove kaj me čekaju. Pa se nadam da će vrijeme poslužiti da odem djir napravit i to malo postelati koliko znam i mogu.

"OEMs will generally provide you with a vehicle that functions nicely but is blessed with enough shortcomings that performance is far from optimum"

Offline walkay

  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5428
  • Spol: Muški
  • Dr. TGB
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: SP180, ZIP SP180
  • Moja Kaciga: Vemar vtx atlan
Odg: Runner 180 by BP
« Odgovori #31 : 23 Ožujak, 2018, 20:39:38 »
Imam airbox tako da mozemo se dogovorit preko viber.

Offline CoK

  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5259
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ...forum je prešel
Odg: Runner 180 by BP
« Odgovori #32 : 23 Ožujak, 2018, 20:40:06 »
Samo da se nadovezem na glavcinu sa 50ccm, ona pase na osovinu od BBa, ali nije u centru felga kao sto je igor rekao...cak pase i na osovinu od beverlya 125 - 300  :)

Felga od SPa puca i zato sto je srce felge na rubu a ne u sredini i krakovi trpe puno vise nego kad bi bili u centru felge.



Kolicina gluposti na ovom forumu je nemjerljiva, postedite me i bannajte zauvjek!

Offline BP

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 319
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner 180
  • MojSetup: cilindar boran dinamitom
  • MojSpuh: Pipe Design Hornet
Odg: Runner 180 by BP
« Odgovori #33 : 27 Ožujak, 2018, 21:36:34 »
Hvala Žolt, budem ti se javio. :)

Za vikend sam raskopao fergazer, temeljito ga ocistio, nastelao po manualu i stavio manju glavnu diznu. 90 umjesto 105. Manje za ler i cok su narucene.
Takoder, imam jednu nedoumicu. U manualu kaze da dizna plovka mora biti 30% veca od glavne dizne. Trenutno je 200. Znaci 100% veca.. To nebi trebalo biti problem, ionako plovak zatvori diznu kad se casica napuni, sta ne?

I uspio sam dobit da gilerica radi i ide dosta dobro. Sada, sa manjom diznom, airboxom i pravilno postelanim plovkom (koji je prije debelo prepunjavao) ide bolje nego prije sa gljivom. Cak mogu reci da sam se ugodno iznenadio kako je povukla na punom gasu. Ali se pojavila rupa na 1/4 gasa, lagani cuk pa krene dobro. Budem vidio dali ce ler dizna to izravnat ili cu se morat sa iglama igrat. Ler je jos uvijek los, ali se bar ne gasi i pali iz prve ko mina. Izgleda da su oni problemi na pocetku bili bas radi plovka. Jer sad je svejedno bogata smjesa ali bar radi.

Te sam ustanovio da vjerojatno ne valja termostat. Kazaljka se nakon krace voznje i rada u leru cca 15 min, jedva pomaknula. Trebala bi se vec dici jelda?
Skinut cu termostat i skuhat ga za provjeru.
Nazalost imam povoda skinut crijeva vode. Naime trebao bi zamijeniti centralni selen. Kad sam kupovao motor vidjelo se da nije novi ali je bio ok. Ali danas sam vidio da je zreo za zamjenu tako da cu to vjerojatno odraditi kroz neko krace vrijeme. Malo sam guglao, navodno ima neka nadogradnja sa kugl lagerima? Veliki selen bi stavio origigi, da bas ne rastura.







"OEMs will generally provide you with a vehicle that functions nicely but is blessed with enough shortcomings that performance is far from optimum"

Offline luka_vxr180

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 158
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nexus 300, PX125
Odg: Runner 180 by BP
« Odgovori #34 : 27 Ožujak, 2018, 22:28:44 »
kad si vec skida karburator triba si ga ostavit malo u benzini ili octu da se dobro ocisti i odcepi ako je nesto bilo, ali da znas za ubuduce
to ca se tice rupe u gasu ti je do karburatora i steljanja to je i meni bilo, a to za ler jesi proba ler gas namjestit kako treba na vidu?
termpostat svakako provjeri ali da pitan nesto, znan da ti se vozi skuter ali kad vec radis zasto ga ne skines i stavis masinu na stol i sve lijepo sredis i vidis da znas na cemu i kako i ca triba minjat, bilo bi ti puno lakse nego ovako svaku malo neki problem, pratin tvoju temu i vidin da su ti neki problemi svaku malo, ii znan da se ovaj skuter proadava dosta dugo vremena i to ne bas za cijenu za koju inace idu sp-i pa ako imas vremena i para najbolje ti je sad sve sredit da si miran za ljeto i jos dosta tisuca km

Offline CoK

  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5259
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ...forum je prešel
Odg: Runner 180 by BP
« Odgovori #35 : 28 Ožujak, 2018, 08:43:09 »
Zato sto mu je receno da ne rastavlja masinu dok vozi..ako vec i odlucis skinuti masinu i rastaviti je, odmah blokovi sa prihvatom za disk (od runnera, ne od SRa jer ces morati kratiti pera cilindra da bi sjeo u blok). Sto se tice lezaja u bloku (prihvat klackalice) na apriliji rade odlicno, iako su 2 selena bocna dok je na fxru jedan centralno. Ljudi su vec stavljali pa nek napisu utiske, ne sjecam se da se itko zalio. Iako bi mogao vise vibrirati ali i biti stabilniji
Kolicina gluposti na ovom forumu je nemjerljiva, postedite me i bannajte zauvjek!

Offline BP

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 319
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner 180
  • MojSetup: cilindar boran dinamitom
  • MojSpuh: Pipe Design Hornet
Odg: Runner 180 by BP
« Odgovori #36 : 28 Ožujak, 2018, 10:11:51 »
Luka_vxr180, fergazer je temeljito opran. Sa sredstvima za ciscenje od tvrtke IVASIM d.o.o., koje inace imamo i u ponudi. Ivasol, Ivasol CS sprej, Ivasol A1... Jako dobra sredstva za pranje, probajte. Za potpuni dojam sam ga jedino jos mogao ispjeskariti iz vana. Ali nemam vise ljuske pa dok odem nabavit, dok pripremim ljusku, dok to napravim...... :)
A za skidanje i komplet slaganje, trenutno nemam racunice to raditi. Motor je slozen, covjek koji ga je slagao preporuca da ga ne otvaram jer nema potrebe. Ja mu vjerujem, makar se ne znamo, covjek je ostavio dobar dojam pedantnog majstora i osobe uvijek spremne na pomoc. I dok mašina radi, ne vidim razloga da ju cijelu rastavljam. A masina ko masina dobro radi. To sto periferija steka je sto svatko ima drugacije shvacanje pojma ispravno i to je do persone osobno i kupnja motora na -10 stupnjeva pa ga nisam mogao ni kvalitetno probat. Ali neka masina pozivi ja imam racunicu slozit skuter da bude prva liga. A i sami gust oko prckanja je neprocijenjiv. Da sam kupio sp-a za 2000e vjerojatno bi isto pun k toga radio na njemu. Volim da sve bude ispravno, i svaki i najmanji problem cu rijesit. Naravno uz pomoc svih Vas, nitko ne zna sve sam. Pogotovo sto je moja domena u autima, turbopunjacima, i elektronskom ubrizgavanju (gdje ipak radimo ozbiljno vece prerade od "restauracije" jednog skutera :) ). Ali naoruzan sam tvornickim manualima, i stvari se lagano rijesavaju jedna po jedna. Da je 4T i imam laptop u krilu umjesto dizni na sarafciger nebi on mene ni pol dana zaje....

Cok je dobro rekao, da se i desi nesto sa masinom ili mene opere neko slaganje onda bi slagao sve u SP blok. Ali dok ona radi ja slazem motor da bude ispravan i uredan. Kad i ako krepa masina tad cu razmisljati o tome. Sad su periferija i plastike na redu :)

Moram se svakako bolje raspitat za te lezajeve, volio bi da bude stabilniji ali da mi ne rastura motor i kida plastike. Takoder ako netko zna dimenzije selena za zadnji amortizer neka napise. Stavio bi PU a moram po dimenziji trazit :)






"OEMs will generally provide you with a vehicle that functions nicely but is blessed with enough shortcomings that performance is far from optimum"

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6999
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Runner 180 by BP
« Odgovori #37 : 28 Ožujak, 2018, 10:25:23 »
Sta se masine tice,u pravu si,ne diraj dok radi... :icon_thumright:

Sto se tice ovog dijela oko termostata,jesi li siguran da sat radi ispravno?
Najlaksa provjera sata ti je zicu od termometra spojiti na masu.Tu bi cajger temperature trebao odletiti u max.

Ako je sat ispravan,dalje provjeri ima li uopce termostata gore,pa tek onda se baci na provjeru ispravnosti termostata kako si zamislio.

Pratim temu  ;D

Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline boulybox

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 269
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: sr70,ice150,sp180
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Runner 180 by BP
« Odgovori #38 : 28 Ožujak, 2018, 10:30:40 »
Ja sam isto nedavno mjenjo cuku na spu jer sam sumnjao na termostat medutim cuka je bila neispravna ali sam ipak i novi termostat ubacio

Offline BP

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 319
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner 180
  • MojSetup: cilindar boran dinamitom
  • MojSpuh: Pipe Design Hornet
Odg: Runner 180 by BP
« Odgovori #39 : 28 Ožujak, 2018, 10:34:34 »
Dobra je cukica, probao sam :)
Moguće da je i skinut termostat, budem provjerio kad ću selen rješavati. Da ne raskapam dva puta :)
"OEMs will generally provide you with a vehicle that functions nicely but is blessed with enough shortcomings that performance is far from optimum"