Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Runner 180 by BP  (Posjeta: 83899 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline BP

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 319
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner 180
  • MojSetup: cilindar boran dinamitom
  • MojSpuh: Pipe Design Hornet
Odg: Runner 180 by BP
« Odgovori #380 : 02 Svibanj, 2020, 20:09:20 »
Aragon, nemres ovo vozit na on/off, fakat se neugodno tak vozit pa sam morao to peglat kak znam i umijem :)

Rade, imam par varijanti getribe. Hvala na ponudi. Maksimalno cu si dat truda da ustelam s ovim, ako bas nikako nejde onda cu kemijat nekaj krace. Sad je jos i Malossi sekundar, 7 posto je duzi ako se dobro sjecam.

Pumpu sam ostavio, malo sam proucio i ipak su tako u originalu talijani stavili crijeva pa se nisam vise zamarao s time. Cak dapace, ne grije mi se masina uopce kako nemam termostata, moram slozit neki vanjski termostat jer ovo je definitivno pothladivanje masine.


Bump, imam zapisano vise varijanti primara i sekundara. Da sad ne kopam po papirima i prepisujem javi se ako imas kakvu nedoumicu pa cemo naci od cega je. :)

"OEMs will generally provide you with a vehicle that functions nicely but is blessed with enough shortcomings that performance is far from optimum"

Offline Laki

  • Tržnica : (+25)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2257
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: SR186 Lc ....
  • Moja Kaciga: Arai Chaser
Odg: Runner 180 by BP
« Odgovori #381 : 09 Svibanj, 2020, 07:58:11 »



Offline BP

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 319
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner 180
  • MojSetup: cilindar boran dinamitom
  • MojSpuh: Pipe Design Hornet
Odg: Runner 180 by BP
« Odgovori #382 : 18 Svibanj, 2020, 08:49:48 »
Laki, od kuda taj graf? To si ti ili netko naš radio?

Interesantno je jer je posloženo po N/mm. Malo me buni jer Malossi deklarira da su bijeli dugi i bijeli kratki isti (vjerojatno su isti kad se do kraja stisnu). Ali tu na grafu su bitno drugačiji pa ne znam kaj da vjerujem hehe




Poslano sa mog S61 koristeći Tapatalk

"OEMs will generally provide you with a vehicle that functions nicely but is blessed with enough shortcomings that performance is far from optimum"

Offline Laki

  • Tržnica : (+25)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2257
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: SR186 Lc ....
  • Moja Kaciga: Arai Chaser
Odg: Runner 180 by BP
« Odgovori #383 : 19 Svibanj, 2020, 15:06:45 »
Laki, od kuda taj graf? To si ti ili netko naš radio?

Interesantno je jer je posloženo po N/mm. Malo me buni jer Malossi deklarira da su bijeli dugi i bijeli kratki isti (vjerojatno su isti kad se do kraja stisnu). Ali tu na grafu su bitno drugačiji pa ne znam kaj da vjerujem hehe




Poslano sa mog S61 koristeći Tapatalk

to sam davno našao na nekom švabskom forumu

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Runner 180 by BP
« Odgovori #384 : 19 Svibanj, 2020, 22:27:56 »
Ovakav setup steta stavljati kracu getribu. Treba staviti dobar mikuni tm uz odgovarajuci usis i to mora letit. Steta sto je lagano zamrlo slaganje bb-a, ali ovaj je na dobrom putu.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk


Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Runner 180 by BP
« Odgovori #385 : 19 Svibanj, 2020, 22:32:58 »
Ima par zgodnih vozilica koje lete,ali na zalost nisu predstavljeni na forumu.

Jos nisam imao prilike u zivo vidjeti i probati BP-ovu vozilicu,ali cujem de ide krvavo...
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6726
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Runner 180 by BP
« Odgovori #386 : 19 Svibanj, 2020, 22:40:01 »
Kaj je sa onim blokadama kaj smo tokarili, jesi isprobao ili treba deblju/tanju napraviti?
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline BP

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 319
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner 180
  • MojSetup: cilindar boran dinamitom
  • MojSpuh: Pipe Design Hornet
Odg: Runner 180 by BP
« Odgovori #387 : 20 Svibanj, 2020, 09:32:45 »
Ona deblja blokada je dobra. 6mm mislim da je bila, ubi me sad ali ne znam točno hehe

Prvo sam probao tanju i s njom ništa, od 60-80 sam jedva dosao i uopce ga nisam u rezu mogao zavrtit. A i vjerojatno sam pretjerao sa rolicama (16.4g) u toj kombi.

Tako da sam stavio deblju šajbicu i 14.7 rolice i tad je na cca 80-85 počeo divljat. Full brzo leti kroz okretaje kad se zavrti ali sam uspio vidjeti da na cca 9100-9200 kreće kaos hehe. Što mi se JAKO sviđa jer diže trajnost mašine. Jedino kaj nisam uspio skužiti gdje mu je kraj s obzirom da imam cuku do 20000 okretaja (za 4t mašine) pa mi preko "10000" pokaze 0. Kad ga zavrtim do i preko 10 nisam skužio da je nešto slabiji u odnosu na 9200. Za početak ciljam 9500 okretaja pa ćemo vidjet kaj dalje.

Start jos moram riješiti, gotovo sam siguran da imam problem jer nemam utege na delta kvacilu i klizi. Tako da smo jučer napravili utege i sad cekam kišu da stane da se može probat.
Dešava se to da kad krećem sa semafora da jedva krenem. Čim prođem 15 na sat ide normalno i ako u vožnji usporim da kuplung odvoji kad odvinem gas ide normalno. Znaci problem je kad stanem i hoću krenut...

Bilo je još par sitnih nadogradnji i prerada, budem složio updejt sa slikama tokom dana 👍
"OEMs will generally provide you with a vehicle that functions nicely but is blessed with enough shortcomings that performance is far from optimum"

Offline TopPerfomance4

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1064
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio Nrg
  • MojSetup: Tp black trophy,malossi multivar2k,Ditech linearna polutka
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Runner 180 by BP
« Odgovori #388 : 20 Svibanj, 2020, 13:55:20 »
Ludilo uživan čitat ovakve psotove

Offline BP

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 319
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner 180
  • MojSetup: cilindar boran dinamitom
  • MojSpuh: Pipe Design Hornet
Odg: Runner 180 by BP
« Odgovori #389 : 21 Rujan, 2020, 13:21:10 »
Nije da sam se nešto previše bavio stelanjem ali prica se još uvijek nije dovela u red... Jbg

Napravio utege za deltu, namontirao, malo bolje ali ipak tu nije bila greška...






Stavio serijski kuplung, sa najtvrdim Malossi federima svejedno na pre niskim okretajima kreće i ne grize nego balavi. Na drugim 180 pilama mekši federi kasnije hvataju pa to sve malo čudno ispada al ajde...

Kad pošajbam bolcnu variomata da spustim remen na bolcnu dobijem skoro dobar start ali je mrtav nakon 80kmh.

Idući korak je mitsuboshi remen i tokarit variomat i ventilvar na 13 stupnjeva uspona. To bi trebalo dobit najbolje iz oba svijeta. Jedino što je remen 14 stupnjeva pa ocekujem pojačano trošenje ali treba probati.


Postelao frgu na sondu, i tamo negdje oko 1/4 gasa sam imao dosta siromašnu smjesu. Morao sam dodati epoksi na klipic kako bi obogatio taj spektar gasa. Spustio ga na 30 i još uvijek je lagano falilo a iglama taj dio nisam mogao dobiti.
Tu sam se krenuo igrati sa raznim kemijama da probam pojačati "signal" na glavnu diznu. Napunio klipic epoksijem odozdo i dobio osjetno bolji odaziv na gas, ali u tom trenutku mi je pustio ventil plovka na frgi i misleći da sam nešto sjebao i da zbog toga radi užasno bogato iščupao sam taj epoksi van. To ću svakako probati ponovo napraviti jer je odaziv na gas osjetno bolji. Ali dok nisam otkrio šta me jebe postrosio sam tjedan dana stele i došao na manje dizne nego sa serijskim cilindrom i auspuhom. Haha








Kad smo kod ventila za gorivo, u mjesec dana su mi riknula dva originalna Piaggio vakum ventila. Niti jedan nije imao više od 1000km predenih. Raskopao sam ovog prvog i našao kvar, skroz dolje na pimpeku di se spaja vakum ima jedna membranica u samom poklopcu (znaci mimo glavne membrane koja je ventil). Ta membranica se tako zalijepi da ju 10 bara na kompresor ne može otvoriti te ju treba strgati. Tek moram namontirati taj ventil da probam, ali na usta radi jako dobro i uopće ne vidim funkciju te male membranice...

Probao sam i Pinasco centralni feder sa lagerom. Svejedno sam imao pad okretaja, pa sam uzeo neki Malossi po dimenziji sta je 30% jaci od najjaceg za bb-a. Probao sam sa i bez lagera, taj lager je vrhunska stvar, osjetno finije radi prijenos.








Neovisno što je bogec invalid, jedva krene, dizne sam vratio otprilike pa je bogat ali koristio sam skuter skoro svakodnevno, sto za do birtije, sto za nabavku materijala i razne zaje... Nadrkan cilindar, sa rezom, 9500 okretaja i bogat rad u skoro cijelom spektru nosi 125km sa 10l goriva. Realno, mislio sam da sam dosta preko 10l potrošnje ali ovo me iznenadilo. Top speed 165kmh po satu zalegnut, ne zalegnut 150kmh. S obzirom da sam ko rasvjetni stup na njemu sa 2m visine čist oke.

Na stolu u radioni mi je pripremljena flanda i cijev za 35mm frgu (moram ih zavarit jedino). Mislim da bi se dalo nesto dobiti, neovisno sto ide na serijski usis koji je za k. Taman za kraj sezone da probam i onda preko zime kombiniranje novog setupa za iducu godinu  :headbang:

Pozdrav!

Edit: dodao slike sta sam nasao, doma sam na bolovanju i dosada me pere...  :dontknow: :icon_thumright:







« Zadnja izmjena: 21 Rujan, 2020, 14:39:32 BP »
"OEMs will generally provide you with a vehicle that functions nicely but is blessed with enough shortcomings that performance is far from optimum"

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Runner 180 by BP
« Odgovori #390 : 21 Rujan, 2020, 15:50:13 »
Ulovio si jednim dijelom druge slike te svoje najtvrđe malossi federe kvacila.Ti si metnuo najtvrđe federe,ali je set za vxr i oni su osjetno meksi.Najmeksi iz mhr seta (zeleni)za SP-a ti hvataju nekih 300-400rpm vislje od ovih crvenih iz vxr seta
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline BP

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 319
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner 180
  • MojSetup: cilindar boran dinamitom
  • MojSpuh: Pipe Design Hornet
Odg: Runner 180 by BP
« Odgovori #391 : 21 Rujan, 2020, 20:36:44 »
Je, u pravu si. Moj je set po kat broju kupljen za deltu, jer za taj drugi set o kojem pričaš Malossi piše da su za originalni kuplung. Nisam znao tad da su federi za oba kvačila isti i da možeš uzet kaj hoćeš.
I vratio sam se na orginalni kuplung bez da sam probao nategnuti federe na delti, jer sam smatrao da što su više nategnuti da je sila/udarac na zvono manja. Tad još uvijek nisam isključio da mi možda kvačilo klizi, ali dva kvačila i dva zvona probano, sve u dobrom stanju, nemre bit do toga...
I buni me što motor brljavi do 15-20kmh kad krećem sa mjesta, kad u vožnji usporim na 5 na sat i dam gas onda ide normalno.
"OEMs will generally provide you with a vehicle that functions nicely but is blessed with enough shortcomings that performance is far from optimum"

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Runner 180 by BP
« Odgovori #392 : 21 Rujan, 2020, 21:34:46 »
Preduga getriba,prenisko start.Meni turpijani cilindar sa bacvicom malo brljavi,ali vec je to okej sa zelenim fedrima iz ovog jaceg sets.
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline BP

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 319
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner 180
  • MojSetup: cilindar boran dinamitom
  • MojSpuh: Pipe Design Hornet
Odg: Runner 180 by BP
« Odgovori #393 : 22 Rujan, 2020, 10:51:02 »
Nemrem se ja pomiriti da je duga getriba uzrok tome... Hehe  ;D
Sigurno da je lošiji start, ali baš da ovo radi, probao si, vidio si... Koma je  :dontknow:
Ali zanimljivo je da sonda pokaže jako siromašno kad se to desi, ali se vrati na "normalnu" smjesu dosta prije nego skuter krene ubrzavati kako treba. Tako da ustvari još uvijek nisam isključio karburaciju kao eventualni uzrok, od tud i ideja da nakalemim Keihina samo za probu.
I još je tih par varijanti sa remenom, variomatom i slično ostalo za probati. Multivar i remen su me onaj dan čekali na stolu da probam ali jbg, nisam stigao.
Još uvijek me koči neiskustvo, sve želim probat da stvorim neku siru sliku kako šta radi i utječe. To troši dosta vremena, ali općenito "every day is a learning day" tako da veseli  :headbang:
"OEMs will generally provide you with a vehicle that functions nicely but is blessed with enough shortcomings that performance is far from optimum"

Offline BP

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 319
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner 180
  • MojSetup: cilindar boran dinamitom
  • MojSpuh: Pipe Design Hornet
Odg: Runner 180 by BP
« Odgovori #394 : 25 Svibanj, 2021, 18:02:44 »
Hej hej, zima je bila duga a vremena malo...
Ali ipak se nešto desavalo...

Glavni krivac za kretanje je bio remen. Dok je van mašine izgleda odlično i debljina mu je oke. Ali kad ga se namontira polutke ga stisnu i zgnječe tako da remen dobije U profil
Stavio sam polovni originalni remen u dobrom stanju i skoro riješio problem.
ALI, i dalje se osjećala tromost na niskim okretajima. Sonda mi je i dalje pokazivala jako siromašno u trenutku kad "ne ide". Te sam slučajno nabasao na gljivu sa kojom je kupljen Bogec. Stavio gljivu i opet se vidio osjetni pomak prema boljem, prvi dan sam mislio to je to, riješio sam, sad moram samo prejebat airbox na novo da dobijem bolji odaziv.
Ali kako je vrijeme prolazilo i kako sam par puta u međuvremenu provozao serijskog SP-a tako vidim da to kretanje i niski okretaji ipak nisu onak kako bi to trebalo biti.

Tu je sezona završila i odlučeno je da će se preko zime složit oni blokovi sa velikim usisom. Zima prošla, blokovi nisu složeni haha. Jbg...

Tako da sam si neki dan, testiranja radi, nacrtao i isprintao adapter za reed ventil i prirubnicu za karb. Isprintano je u poliamidu sa 15% karbonskih vlakana, materijal otporan na kemikalije i drži do 160 stupnjeva. Vidit ćemo kakav je na vibracijama...
Danas sam to i upalio, nisam se provozao jer ne mogu stavit sic zbog kadice. Moram nabavit još jednu kadicu sica jer ju moram odrezat posto smeta frga.

Prvi dojmovi su hmmm, ne znam, osjeti se da se veselje zavrti i ima mutav odaziv na gas dok je u turi, sve sam bliže i bliže ponašanju prave cvaje kao na nekom kroseru. Ali nemam dizne, 48 ler i 160 glavna su nutra i dok ne nabavim dizne nemam kaj testirat i davat misljenja. Ler je bogat, turu tek trebam vidit. Vjerojatno je i to bogato, bar po broju dizne, makar to ne mora nis znacit.

Previše ali u poštu, ali  :toothy12: to sigurno nije zadnji ali...

Mali teaser prije probne vožnje i nekih slikica...



"OEMs will generally provide you with a vehicle that functions nicely but is blessed with enough shortcomings that performance is far from optimum"