Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Runner 180 by BP  (Posjeta: 84091 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline nrgmc2-tuning

  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1064
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Malaguti Phantom F12
  • Moja Kaciga: Airoh Road Runner
  • MojSetup: gilardoni 180
  • MojSpuh: seriala
Odg: Runner 180 by BP
« Odgovori #320 : 23 Veljača, 2019, 12:49:38 »
Pukla radilica kod varia jer je jeftina ona bgm za 22kune , šteta takvo što slagati jakoga na takvoj socijalnoj radilici.

A jbg, vidis nisam dozivljavao bgm kao jeftinjaru. Tu je u cjenovnom rangu sa svima. Osim malossi, duplo skuplja od svega ostalog. Jel vrijedi malossi toliko vise?

Ja samo na mobu sibnem u lit photo i smanji velicinu slike, par sec posla a ne moras na postimg...
Postimage mi je navika, tamo drzim slike ovakvog eksplicitnog sadrzaja  :frajer:
I fakat mi je ok uploader, ali neki dan su me banirali radi eksplicitnog sadrzaja. A gore sve slike od skutera, auta i tih kemija  :toothy12:

A zasto ne skinete Tapatalk app na mob i sve  slike i videe stavljate direkt na forum u 5sec.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Dobar je tapatalk, ali za citanje. Post sa pumpom poslao preko tapatalka, nemres stavit tekst poslije slike. Ono da slozis neki updejt u temi, sa pricom i slikama u slijedu.
I isto ubije kvalitetu slike. Al kaj velis, za bacit sliku nabrzaka je roden  :icon_thumright:
Bgm ti je ok za nešto umjereno ako govorimo o radilicama BGM . Iste su ko Jasil ili Top ili slično.
Malossi je opravdano skuplja, drži godinama dečkima na trkama, dosjed im se sjebe ali voze dan danas nakon hiljade trka...

Offline walkay

  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5428
  • Spol: Muški
  • Dr. TGB
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: SP180, ZIP SP180
  • Moja Kaciga: Vemar vtx atlan
Odg: Runner 180 by BP
« Odgovori #321 : 24 Veljača, 2019, 14:06:44 »
Malossi je daleko bolja radilica od ostalih, Top Racing i BGM je isti k. sto se tice kvalitete, po meni cak Top Racing malo bolja od BGM-a, to su radilice za standard setup ili nesto malo tuninga ali nista vise. Malossi i PM tuning radilice su za extreme po meni. Ja sam 3 sezone vozio na Malossi radilici koja je bila polovna sa malo km, prosle god sam kupio novu i nisam pozalio ni lipu. Dosjed se malo jace trosi na Malossiju ali ja racunam ako 3 sezone izdrzi isplatila sebe. 

Offline BP

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 319
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner 180
  • MojSetup: cilindar boran dinamitom
  • MojSpuh: Pipe Design Hornet
Odg: Runner 180 by BP
« Odgovori #322 : 25 Veljača, 2019, 18:16:53 »
Danas je na programu bio mali blok.




Izrezao plocicu od 5mm da zatvorim rupe




Malo je zeznut pristup i ne mogu sa druge strane zavarit blok za plocicu. Izrezao kanale tamo di je resetka od bloka da bi sve bilo spojeno kako treba.





Na kraju je to sa plocicom ispala mala zajebancija, kanali su trebali bit puno siri da udem unutra pa je pitanje dali bi to bila plocica ili komadici. Mozda da sam samo gradio materijal i po malo zatvarao rupe bilo bi bolje ali dobro je, sve je primilo ali odozdo nije onako fino zaliveno.





Pobrusio na grubo




Jos jednom prevario skoro sve jer sam probio kod brusenja na jednom dijelu. I fino poravnao sa aparatom da imam cim manje brusenja, nemam sliku jbg.

Sutra ako stignem veliki blok odradim. Pa fino brusenje svega i tek onda flande zavarit i opet fino pobrusit. Nebum mjesec dana gotov kako sam krenuo   :happy3:


"OEMs will generally provide you with a vehicle that functions nicely but is blessed with enough shortcomings that performance is far from optimum"

Offline Dax

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1357
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Runner 180 by BP
« Odgovori #323 : 26 Veljača, 2019, 07:37:18 »
Svaka cast na volji i trudu
Nadam se da ce to isplatit na kraju i osjetit!?

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk


Offline BP

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 319
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner 180
  • MojSetup: cilindar boran dinamitom
  • MojSpuh: Pipe Design Hornet
Odg: Runner 180 by BP
« Odgovori #324 : 26 Veljača, 2019, 19:21:15 »
Daleko je to od isplativosti, ko da ne znaš hehe
Ali osobna satisfakcija, kak si lepo fuckam dok to varim i kemijam, e to je neprocjenjivo :)
"OEMs will generally provide you with a vehicle that functions nicely but is blessed with enough shortcomings that performance is far from optimum"

Offline BP

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 319
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner 180
  • MojSetup: cilindar boran dinamitom
  • MojSpuh: Pipe Design Hornet
Odg: Runner 180 by BP
« Odgovori #325 : 03 Ožujak, 2019, 14:03:06 »
Imao sam neki komad kvalitetnog aluminija, 14mm debljine. Reko savrseno ce posluzit za flandu i da poveze tj pojaca blokove u tom dijelu.
Ali bio je izglodan kao nosac za vanjsku pumpu ulja na autu i falilo je debljine na jednom dijelu. Zapunio varenjem da dobijem na debljini, kad se izbrusilo i odrezalo ni ne kuzi se da je vareno :)







Flanđa na malom bloku zavarena, te izvana na grubo izbruseno. Moram jos iznutra flandu povarit i sve na finjaka izbrusit.



"OEMs will generally provide you with a vehicle that functions nicely but is blessed with enough shortcomings that performance is far from optimum"

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Runner 180 by BP
« Odgovori #326 : 03 Ožujak, 2019, 14:07:40 »
Bome muski posao,svaka ti cast. :icon_thumright:

Imas ideju kako dobiti podudaranje blokova kad se spoje,odnosno kako rijesiti da karter savrseno dihta?

Neki dan sam iscitao temu od pocetka i ono predstavio se kao ono ne znam puno,htio bi znati i krenuo pomalo,kad evo danas najzesci projekt na forumu
« Zadnja izmjena: 03 Ožujak, 2019, 14:13:42 dario007 »
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline BP

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 319
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner 180
  • MojSetup: cilindar boran dinamitom
  • MojSpuh: Pipe Design Hornet
Odg: Runner 180 by BP
« Odgovori #327 : 03 Ožujak, 2019, 14:34:29 »
Bome muski posao,svaka ti cast. :icon_thumright:

Imas ideju kako dobiti podudaranje blokova kad se spoje,odnosno kako rijesiti da karter savrseno dihta?

Neki dan sam iscitao temu od pocetka i ono predstavio se kao ono ne znam puno,htio bi znati i krenuo pomalo,kad evo danas najzesci projekt na forumu
Strojno, svakako sve prirubnice treba poravnati strojno. Cak i prednju stranu za cilindar jer se lagano izbacila kod tog gornjeg dijela.

Ovakve stvari su moje podrucje, neovisno bio to skuter ili nesto trece. I dalje sam u skuterima zelen, tu se po forumu spominju federi, rolice, federi kuplunga, remenje... Ja nemam pojma sta kako, sta bi mozda trebao pripremiti za stelung i tako... ali zato razjebat blokove i varit po tome mi nije nikakav problem, to ide kak hoces. Haha

Hvala na podršci i pomoci, sad jos kad vidim da si i ti usao u bb vode znam da necu imat problema oko stelunga prijenosa :)
"OEMs will generally provide you with a vehicle that functions nicely but is blessed with enough shortcomings that performance is far from optimum"

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Runner 180 by BP
« Odgovori #328 : 03 Ožujak, 2019, 14:42:21 »
Pa i ja sam tu zelen sa BB-om,ali imam iskustva sa 50 i 70cc pa otprilike znam sta i kako raditi za dobiti nesto sta hoces.

Moram jos te tvrdoce federa prouciti i one sheme duzi,kraci.Ostalo mi je vise manje poznato...
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline kiza-iz-kvarta

  • HERO MEMBER
  • Tržnica : (+44)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2270
  • Spol: Muški
  • I wish life could be swedish magazines
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ritopek
  • Moj Skuter: vozim šta užicam
  • Moja Kaciga: misliš kacika?
  • MojSetup: tuned by hac (al ne taj hac,ovaj je živ)
  • MojSpuh: ATD Srđan Mlađan
Odg: Runner 180 by BP
« Odgovori #329 : 03 Ožujak, 2019, 15:29:02 »
ufff super sto ovo ne čitam natašte, stara mi pravila pileći file + pomfrit za ručak tak da sad možemo opuštenije komentirat  :icon_thumright:
svaka čast na trudu,volji i zalaganju al prije svega na mirnoj ruci prilikom varničenja,iskreno se nadam da ćeš prvi na balkanu isfurat moć tih malo naturpijanih blokova sa adekvatnim usisom i ostalim tuning/fensy dijelima
btw ja imam već godinama u šteku sličnu stvar; blokove 180 matica van (tuned by narx) sa usisom od yamahe rd 350 i prirubnicom, pa ak ima neki tjuner bez zmije u džepu neka me kontaktira na PM i sve se lako dogovorimo :hello:




a gde žuriš, a gde žuriš Goksi bre,a gde žuriš prebismo ti jangere!
RIP Goran Veličković "Goksi"

Offline TopPerfomance4

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1065
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio Nrg
  • MojSetup: Tp black trophy,malossi multivar2k,Ditech linearna polutka
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Runner 180 by BP
« Odgovori #330 : 03 Ožujak, 2019, 16:03:15 »
Ljepo navareno i obrađeno

Offline BP

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 319
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner 180
  • MojSetup: cilindar boran dinamitom
  • MojSpuh: Pipe Design Hornet
Odg: Runner 180 by BP
« Odgovori #331 : 03 Ožujak, 2019, 20:06:10 »
Kiza, to je na tekuci metal zalijepljeno?
Imas kakvu sliku kako to iznutra izgleda, bas me zanima kako su rampe prema cilindru odradili.



Zavario i unutarnji dio, pa sam spanao i grijao ovaj prednji dio prema van jer se izbacio kod varenja. Dobio ga u picinu dlaku :)


"OEMs will generally provide you with a vehicle that functions nicely but is blessed with enough shortcomings that performance is far from optimum"

Offline Dax

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1357
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Runner 180 by BP
« Odgovori #332 : 03 Ožujak, 2019, 21:09:29 »
Brutalan posao
Svaka cast
Bas me zanima kako ce to sve skupa ici!?
Sve te komponente zajedno kad se stave i ustelaju moglo bi biti zanimljivo

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk


Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: Runner 180 by BP
« Odgovori #333 : 03 Ožujak, 2019, 23:24:36 »
A sta je sa dosjedom lagera, sta se nije i taj dio iskrivio od grijanja?

Offline BP

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 319
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner 180
  • MojSetup: cilindar boran dinamitom
  • MojSpuh: Pipe Design Hornet
Odg: Runner 180 by BP
« Odgovori #334 : 04 Ožujak, 2019, 01:36:56 »
A sta je sa dosjedom lagera, sta se nije i taj dio iskrivio od grijanja?
Niti malo, ipak je blok na sredini najjaci sa najvise materijala i dok sam vario tu stranu imao sam mokru krpu u rupi za lager.
"OEMs will generally provide you with a vehicle that functions nicely but is blessed with enough shortcomings that performance is far from optimum"

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Runner 180 by BP
« Odgovori #335 : 04 Ožujak, 2019, 07:26:40 »
Malo je pimplavo, ali grotlo je na vidiku. S ovim potezom bi mogao zestoko hendikepirati ostalu BB ekipu. Za rolice, federe i sitnice ne brini, to se hvata u hodu.

Vrlo je napeta ova igra, neizvjesnost je u igri. Kad vidim da mi netko veli kak je AC majka i da ce se na to ici, odmah zalupim ko Lignjoslav vratima jer je to valjda najprostiji moguci projekt.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline BP

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 319
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner 180
  • MojSetup: cilindar boran dinamitom
  • MojSpuh: Pipe Design Hornet
Odg: Runner 180 by BP
« Odgovori #336 : 17 Ožujak, 2019, 19:26:37 »
Pimplavo je u pm, ali za prvi put i s obzirom da su se neke greske u hodu pojavljivale i rjesavale jos i dobro izgleda  :icon_thumright:

Mali blok je opet pobjegao, tj tjedan dana kasnije idem probat spojit blokove i nejde, fali pola mm i ne mogu se spojit... naspanao opet, grijao i sad je dobro. Unistio prednju stranu kod grijanja, necistoca u materijalu otvara rupe non stop. Ali kad se uredi nece se ni poznati.





Zavario flandu usisa na veliki blok te se opet bacio na brusenje. S obzirom da sam na dijelu di se blokovi spajaju ostavio malo vise materijala blokovi mi na vrhu zijevaju i ne mogu ih fino izbrusit iznutra dok to ne rijesim i ne budu potpuno spojeni. To ovih dana ide na strojnu obradu i onda nazad na fino brusenje iznutra i izvana, pa onda opet na strojnu obradu da poravna flanđe za usis i cilindar. Procedura jbt kao da ce u svemir ici  :laughing6: :laughing6:










Mijenjao se sa Radetom za tuznu i umornu deltu, izrezana je po lamelama i to grdo... ali za staro zvono ce bit oke, bacit cu remont na njoj kad cu i zvono uzimat.





Radi se i na jos jednoj zanimljivoj stvari, alat za centriranje blokova. Nije mi bas bilo cisto ovo kako se mali blok pomaknuo na jednom dijelu, pogotovo sto je pin za centriranje blokova na tom mjestu. Dao sam napraviti alat koji ce simulirati radilicu i lagere te poravnati blokove. Nakon brusenja s tim alatom blokovi su potpuno centrirani i oba dosjeda paralelna. Vrlo jednostavna stvar a ustvari odlicna za provjerit ili iscentrirat blokove. Slike kad cu ga imati kod sebe.  :icon_thumright:
"OEMs will generally provide you with a vehicle that functions nicely but is blessed with enough shortcomings that performance is far from optimum"

Offline RunnerSukosan

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3009
  • Spol: Muški
  • Dr.mr.sc. Aprilia
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 70
  • Moja Kaciga: AGV Skyline
  • MojSetup: Dr.Evo 70, 17.5 dell, multivar, itd..
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Runner 180 by BP
« Odgovori #337 : 17 Ožujak, 2019, 19:31:43 »
Napokon.nesto zanimljivo na forumu! Delta je iz zadra pa nek te ne cudi.. Kad se strojno obradi biti ce pic pic. Ove sezone je u pogonu?
Gilera Runnner 50\
Gilera Runner 70   \ karbosi triperi
Aprilia SR172R      /

Offline Pupo

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Odg: Runner 180 by BP
« Odgovori #338 : 17 Ožujak, 2019, 19:51:36 »
Nema labavo kod tebe. Samo naprijed.

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Runner 180 by BP
« Odgovori #339 : 17 Ožujak, 2019, 20:26:42 »
Visi nivo, svaka cast. Jel treba pomoc sta? Evo mogu preporucit tko dobro pere blokove iznutra, tko izvana... samo da sto prije taj monstrum vidi ceste pa da odradim koji stiskavac makar se zaglavio klipic od gasa :toothy10:

Zanimljivo je ovo s alatom za centriranje blokova
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<