Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Iks 9 5x100  (Posjeta: 21118 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Iks 9 5x100
« Odgovori #40 : 19 Travanj, 2018, 21:19:22 »
Naša sam semeringe za prednju vilicu https://mstrgovina.hr/hr/Semering-vilice-set-35x48x8-10-5-za-Gilera-Piaggio-125-500cc

E sad, jel ovo sve potrebno za reparaciju 1 štapa? Jel idu još nekakvi brisači? Jel se to može posebni kupit? Il samo treba zamijenit ova 2 semeringa?
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline SF2 Freak

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 3966
  • Spol: Muški
  • Dr. Peugeot triper^2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity 50
  • Moja Kaciga: Xlite , Shark
  • MojSetup: Serijala komplet
  • MojSpuh: Serijski
Odg: Iks 9 5x100
« Odgovori #41 : 19 Travanj, 2018, 22:12:05 »
Peza kao zgewindani Lamborgini
Peugeot Scooters 092-306-3817
Samo Francuz :rock_:

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Iks 9 5x100
« Odgovori #42 : 25 Travanj, 2018, 22:45:50 »
Zna netko jel ima u Piaggio dućanima uzet posebno ove osigurače šta dođu na ovaj vijak šta prolazi kroz kočioni cilindar? Meni fale na oba prednja diska osigurač :icon_scratch: nije problem napravit osigurač, al ako ga u dućanu ima za par kuna, prije bi uzeo tako...

Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline stipe

  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2004
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 250
  • Moja Kaciga: Nolan N85
  • MojSpuh: 4road
Odg: Iks 9 5x100
« Odgovori #43 : 26 Travanj, 2018, 07:07:39 »
mislim da imas to u obicnim zeljezarijama

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Iks 9 5x100
« Odgovori #44 : 26 Travanj, 2018, 08:55:02 »
Nadam se, sutra ću obić ove centre vijaka :icon_thumright:

Stavljene Dunlopice Scootsmart, u motoboxa 650kn set, DOT 24/17. Zanimljivo, dućan specijaliziran za moto/skuter gume, a nemaju gumeno/metalne L ventile u ponudi, pa sam naručio s ebaya. I skupa im je montaža/demontaža/balansiranje guma, donio sam skinute kotače i kupio u njih gume i cjenik im je 100kn po gumi za montiranje, pa sam otišao lagano do Auto Antonia za zamjenu guma, 100m dalje.

Prednja dimenzija 120/70-14, zadnja dimenzija 140/70-14. U knjižici mi stoji 140/60-14, to ću morat promijenit, ovi u stanici za tehnički pregled nemaju kataloge za skutere pa me baš zanima na koji način ćemo to izmijenit :dontknow: na evolution 500 ide 150/70-14. Uzea sam L ventile priko ebaya, al govori mi ovaj što je mijenjao gume da nisu baš neke kvalitete, da su kod njih u servisu ventili sa dosta mesnatijom gumom.

Inače, u Splitu AUTO ANTONIO preporuke za promjenu guma ili bilo šta vezano za gume. Daleko najkorektniji, najopremljeniji, najprofesionalniji, najjeftiniji...


Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Iks 9 5x100
« Odgovori #45 : 26 Travanj, 2018, 10:49:56 »
... zadnja dimenzija 140/70-14. U knjižici mi stoji 140/60-14, to ću morat promijenit, ovi u stanici za tehnički pregled nemaju kataloge za skutere pa me baš zanima na koji način ćemo to izmijenit :dontknow: na evolution 500 ide 150/70-14.

Ako za tvoj skuter proizvodjac navodi da moze i ta dimenzija, onda jednostavno.
Ako ne navodi - onda nikako. Barem ne legalno.

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Iks 9 5x100
« Odgovori #46 : 26 Travanj, 2018, 10:59:04 »
U manualu skutera ne piše dimenzija zadnje gume ::)

U stanici za tehnički pregled su rekli da u njihovoj bazi stoji 140/60-14 dimenzija (ali pošto nemaju katalog skutera/motocikala ne mogu sa sigurnošću tvrdit), a od glavnog zastupnika za Piaggio u Hrvatskoj (prema broju šasije) sam dobio da je 140/70-14.

Namjeravam im pokazat taj odgovor generalnog zastupnika pa ćemo vidjeti, ako prođe prođe, ako ne, nemam se namjeru puno zezat s tim.

Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Iks 9 5x100
« Odgovori #47 : 26 Travanj, 2018, 11:55:38 »
Uzea sam L ventile priko ebaya, al govori mi ovaj što je mijenjao gume da nisu baš neke kvalitete, da su kod njih u servisu ventili sa dosta mesnatijom gumom.





Momak je u pravu. Opcenito su prave stvari "mesnatije" od kinescetovih, jer u pravilu dobijes onoliko manje koliko i platis. I sad nek ti ode jedan taj ventil, ode racunica dodjavola. Ja to organski ne podnosim, eventualno da radim 1000km godisnje ili iz zajebancje, ovako bi samo imao grc u zeludcu, pogotovo na necemu brzem i vitalnom dijelu gdje mi direktno ovisi glava o kinescetu.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Iks 9 5x100
« Odgovori #48 : 26 Travanj, 2018, 12:23:54 »
To je isto i mene u početku morilo ;D

Al kako ovdje gdje sam kupovao gume nije bilo tih L ventila, nisam uopće razmišlja da ih potražim na drugom mjestu, slučajno ih našao na ebayu, naručio, ugradio.

Stvarno nisam išao za uštedom od 30kn, nego se eto sve tako posložilo.

Al otić ću ih zamijenit, imam sličan grč u želudcu kao i ti :icon_thumright:
« Zadnja izmjena: 26 Travanj, 2018, 12:37:14 ivano_007 »
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Iks 9 5x100
« Odgovori #49 : 26 Travanj, 2018, 12:40:33 »
Kako bilo, nek ti je sa srecom. Tesko se nabavljaju L ventili kod nas, razumijem prodavace jer moraju kupiti vecu kolicinu istih pa se tesko prodaju, kao i za masu drugih stvari jer smo malo trziste. Treba imati razumijevanja po tom pitanju.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Iks 9 5x100
« Odgovori #50 : 26 Travanj, 2018, 13:44:54 »
U manualu skutera ne piše dimenzija zadnje gume ::)

U stanici za tehnički pregled su rekli da u njihovoj bazi stoji 140/60-14 dimenzija (ali pošto nemaju katalog skutera/motocikala ne mogu sa sigurnošću tvrdit), a od glavnog zastupnika za Piaggio u Hrvatskoj (prema broju šasije) sam dobio da je 140/70-14.

Namjeravam im pokazat taj odgovor generalnog zastupnika pa ćemo vidjeti, ako prođe prođe, ako ne, nemam se namjeru puno zezat s tim.
Mislim da ce im bit dovoljan taj dopis ovlastenog, nema razloga da ne bude. Probaj jos i na netu negdje nac podatak (po mogucnosti kod proizvodjaca) pa ako je to sto imas, isprintaj i odi u STP da ti upisu u prometnu.

Dapace, ako je to stvarno tako, trazi izmjenu dimenzija, a ne u napomenu, ali to onda vjerojatno znaci i trosak nove prometne dozvole

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Iks 9 5x100
« Odgovori #51 : 26 Travanj, 2018, 13:49:05 »
Edit:

Nece bit problema, nebi Michelin odma ponudio ovaj set u selektoru:



Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk


Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Iks 9 5x100
« Odgovori #52 : 27 Travanj, 2018, 07:11:40 »
Umjesto 1 nosača zavaren vijak, ostala 2 nosača pikovana jer su bila pukla, u Splitu za auspuhe preporuke ŠKARIKU, nezz sad bil nešto detaljnije radia, al čovjek maksimalno susretljiv za ovakve sitnice.

Auspuh pobrušen, opituran, zapečen s fenom malo :icon_thumright:

Brtva nabavljena, nova šelna nabavljena, u Splitu će te naći u EUROTIMA ovako deblje šelne il eventualno u BANKA, na drugim mjestima zaboravite (autodijelovi, Građa, Bauhaus, Donit...)

Napravljene distance od armirane gume, valjda se neće otopit, distance sam napravia u svojoj bivšoj firmi GUMIS, samo šta vam se ne isplati ić tamo ako trebate nešto jer oni rade za veleprodaju, ne da se njima zezat s glupostima. Za ovakve gluposti vezano za gumu bi mogli do IGP-a otić.




Danas iza posla idem promijenit ventile one :headbang:

Ostalo još zalijepit retrovizor, sredit glavčinu, promijenit ulje u getribi/mašini/kočnicama, antifriz, napravit novi kod ključ i kad to sve sredim onda odnijet nekome da mi reparira vilicu i skuter je spreman za ovu sezonu.

Sljedeće sezone se otvara mašina, stavlja Polini variomat...
« Zadnja izmjena: 27 Travanj, 2018, 07:15:58 ivano_007 »
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Iks 9 5x100
« Odgovori #53 : 30 Travanj, 2018, 14:57:21 »
Ne sićam se da sam igdje i ikad vidio, al da pitam.

Jel postoje ovakve matice s osiguračem kao na prvoj slici, al i da imaju onu podlošku u sklopu matice (zavarenu, zalemljenu il šta već)? Znači kombinacija ove prve i druge slike?


Trebam zavidat disk na glavčinu, tvorničke matice su kao na ovoj drugoj slici, al da se ne bi odvidalo pokušao bih nać i s ovim osiguračem da budem siguran.
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: Iks 9 5x100
« Odgovori #54 : 30 Travanj, 2018, 15:44:21 »
Mislim da to ne postoji jer funkcija ovog plasticnog dijela kod navoja je da sprijeci odvrtanje a istu funkciju ima i taj dio sto je kao podloška na drugoj slici.  :dontknow:

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Iks 9 5x100
« Odgovori #55 : 30 Travanj, 2018, 16:12:29 »
Izrezbarena podloška il glatka podloška il bilo kakva podloška služi tome?
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: Iks 9 5x100
« Odgovori #56 : 30 Travanj, 2018, 18:50:49 »
Pa izrezbarena bi trebala zagristi za podlogu i sprijeciti odvrtanje po nekoj logici valjda.. a glatka podloska je glatka podloska, nema neke pretjerano bitne funkcije osim da poveca dodirnu povrsinu  ;D

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Iks 9 5x100
« Odgovori #57 : 30 Travanj, 2018, 19:01:28 »
nabavi ovakve kakve su u originalu

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Iks 9 5x100
« Odgovori #58 : 30 Travanj, 2018, 22:13:51 »
nabavi ovakve kakve su u originalu

Neki su čudni tvornički pa sam ih namontirao, valjda ovi u tvornici znaju više od nas ostalih kakva karakteristika vijaka je najbolja za tu funkciju :icon_thumright:


Dakle, član Vordanrgmc2 mi je poslao glavčinu od Beverlya 250, zaboravio je poslati vijke (nisam se ja sjetio pitati) pa mi je naknadno poslao i vijke, danas došli.

Na Piaggio x9 500 SL su kompatibilne glavčine sa svih x9 (nebitna koja godina i koja kubikaža), sa svih Beverlya, sa Nexusa 500 i još nekoliko skutera tipa Carnabya, Derbya GP1... Jedina razlika je u načinu vidanja diska na glavčinu, na mom skuteru vijci prolaze kroz disk i uvidaju se u glavčinu, postoji navoj na njoj, kod većine ostalih modela vijak prolazi kroz disk i glavčinu i vata se na maticu s druge strane.

Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Iks 9 5x100
« Odgovori #59 : 01 Svibanj, 2018, 14:19:57 »
Montirano sve. Kupljena sva ulja (za kočnice, za getribu, za mašinu, antifriz) i filter ulja.


Jedna stvar koja mi je čudna na mom skuteru, koja se razlikuje od manuala i nekih tutoriala po webu :icon_scratch: radi se o jednoj distanci koja sjeda na osovinu getribe i koja je označena s brojem 5 na easyparts shemi. Na toj shemi je ona ucrtana kao da dolazi s vanjske strane swing arma, a zapravo dolazi s unutarnje strane


Čak i na nekom tutorialu na netu sam našao da dolazi s vanjske strane i na x9owners forumu da dolazi s vanjske strane. Na mom skuteru kad sam skidao bila je s unutarnje strane i pomislio sam da je netko to prije mene krivo montirao, al izgleda da nije, stvarno dolazi s unutarnje strane  Kada sam je probao staviti s vanjske strane (prema nacrtu), swing arm bi se stiskao uz kolo i ne bi se moglo okretat (a nisam prejako stezao). Malo čudno, al tako je :dontknow:

« Zadnja izmjena: 01 Svibanj, 2018, 14:23:32 ivano_007 »
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!