Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Piaggio typhoon 125 by MarinM  (Posjeta: 1448 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline MarinM

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2243
  • Spol: Muški
  • #NADOBUDNO
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri,Okolica
  • Moj Skuter: Aerox, Runner
  • Moja Kaciga: HJC FG-14
  • MojSetup: 2 mid :)
Piaggio typhoon 125 by MarinM
« : 12 Lipanj, 2023, 13:15:48 »
Pozdrav ekipa, evo tokom godina stalno slazem nesto sa strane ali nikako da otvorim temu da se piše o nečemu.  Bilo kako bilo posto sam slucajno kupio skucu koja mi je interesantna i malo se potrudio oko slaganja mozda bude kome interesantno da poprati situaciju.

Znaci piaggio typhoon 125 1997 god, kupljen sa lošinja gdje je godinama (10+) bio neregistriran za seoski kruzing. Kupljen "bez papira" jer su bili zagubljeni.

Evo slikica kako je stigao kod mene overseas expressom ;D







Onda rastavljen , oprno blato i ostale manifestacije koje su se desavale, napravio popis dijelova koje treba kupiti i poceo smisljat sta cemo dalje..









Plastike poslajfane spremne za sprickit i lakiranje. Odluka boje je pala na violet mica (od runnera ona ljubicasto plava metalik perla)
Makon inspekcijskog rastavljanja masine na divno cudo sve je u odlicnom stanju iako ne izgleda tako zbog otoka i soli sunca itd.. svi navoji su citavi, po masini nikad nitko nije prckao itdit. Najveci problem je luft u nosacu motora i selenu.. sve lufta. Karburator ociscen, novo gorivo i upalio je na prvo kurblanje. Radi kao svicarski sat  :headbang: :headbang: :headbang:

Stay tuned






Jednostavno tablu dole i gass...ak su brzi nisu luđi  :toothy12:

Offline MarinM

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2243
  • Spol: Muški
  • #NADOBUDNO
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri,Okolica
  • Moj Skuter: Aerox, Runner
  • Moja Kaciga: HJC FG-14
  • MojSetup: 2 mid :)
Odg: Piaggio typhoon 125 by MarinM
« Odgovori #1 : 13 Lipanj, 2023, 10:21:40 »
Plastike su polakirane i uzivo su ziva vatra.. na slikama perla ne dolazi toliko do izrazaja.














S obzirom da je lakirano na livadi ja sam prezadovoljan rezultatom. Odmah sam se bacio u sređivanje motora da ga spremim za tehnicki, slozena je sva struja, zarulje zamjenjene i tako dalje.
Takoder odluka je pala na oem++++ izgled tako da sam narucio custom naljepnice po uzoru na original



Stay tuned 🤣




Jednostavno tablu dole i gass...ak su brzi nisu luđi  :toothy12:

Offline MarinM

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2243
  • Spol: Muški
  • #NADOBUDNO
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri,Okolica
  • Moj Skuter: Aerox, Runner
  • Moja Kaciga: HJC FG-14
  • MojSetup: 2 mid :)
Odg: Piaggio typhoon 125 by MarinM
« Odgovori #2 : 13 Lipanj, 2023, 12:09:07 »
U međuvremenu sam se bacio na trazenje runner 50 dobos felge da stavim felge 12 cola, lagano zapolirao deklo ,nabavio nosac tablice , pofarbao unutarnje plastike....







U međuvremenu stigle su i naljepnice pa sam i njih ljepio uz paralelno uz slaganje 😅











Evo ga slozen za tehnicki, sva struja radi ,pali na tipku, zmigavci sve sve.







Pronađene su felge tj. Imao sam prednju doma a zadnju sam isao pokupit . Dok cekam potvrdu od mupa o zagubljenoj prometnoj polakirao sam i njih u bijelo.










Malo test fit igre tokom vikenda i cekanje tehnickog




Jednostavno tablu dole i gass...ak su brzi nisu luđi  :toothy12:

Offline MarinM

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2243
  • Spol: Muški
  • #NADOBUDNO
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri,Okolica
  • Moj Skuter: Aerox, Runner
  • Moja Kaciga: HJC FG-14
  • MojSetup: 2 mid :)
Odg: Piaggio typhoon 125 by MarinM
« Odgovori #3 : 13 Lipanj, 2023, 12:21:57 »
Kako sam proveo cijelu nedelju  :laughing6:



I dan d jucerasnji , stress test ili kako god ga vec ljudi od milja zovu  :headbang: :headbang: :headbang:










picture url


Prednji disk mi ne paše, potokarit cu ovaj od runnera za pocetak pa mozda kasnije eventualno neki oversize dode. U planu je tokom vremena sredit sve ove sitnice (auspuh pobrusit pofarbat kako treba, amortizer itditd). Skuter je složen u 5 radnih dana od prve do zadnje slike. Radilo se pun gas.

Na variomatu je neka kao blokada? Treba li to odnest tokaru da makne?  Isplati li se spustit glavu za malo vise snage?
Jednostavno tablu dole i gass...ak su brzi nisu luđi  :toothy12:

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7004
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Piaggio typhoon 125 by MarinM
« Odgovori #4 : 13 Lipanj, 2023, 12:38:05 »
Vrhunski odrađeno, pogotovo ako je u tako kratkom roku...Ja se nabrusio da ce felge u žuto ići, mislim da bi mu ta boja top legla.

Imam doma tankove od typhoona, koliko je zapremnina prednjeg jel znaš?

U dogledno vrijeme gledaj i ralicu od mc2 ili 3 nabavit, ima naprijed onu grbu koja ga baš digne...

Što se termice tiče najbolja opcija ti je po meni 150cc sa spuštenom glavom i nač getribu od malog skippera koja ima omjer kao SP.

Što se variomata tiče nisam nikad vozio toga, iako ga imam doma. Najbolje ti je odmah na SR ili SP vario ići po meni.

Što se tiče diska, najbolje si prebaci čizmice sa Runnera 50, nazalost mislim da ti paše samo sa starog Runnera 50(oni prvi modeli)jer si odabrao felgu koja ima stariji pinjon. Da si uzeo noviju felgu sa onim drugačijim pinjonom onda bi najbolja opcija bila čizmice od FXRa i grimeca ili hengtong čeljust da to na prednjem kraju ujeda kako spada.I noviji pinjon naravno...

Postoji opcija da prebaciš samo lijevu čizmicu, ali obično ne sjedaju svi modeli na istu dubinu,pa bi kod tokara mogao tokariti jednu od čizmica kako bi ti sjedale na istu visinu. Onda ostaje tvoj pinjon,ova tvoja felga sa diskom, a čeljust bi stavio jaču koja će pasati na 220mm disk.  :icon_thumright:


« Zadnja izmjena: 13 Lipanj, 2023, 12:51:16 dario007 »
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline MarinM

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2243
  • Spol: Muški
  • #NADOBUDNO
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri,Okolica
  • Moj Skuter: Aerox, Runner
  • Moja Kaciga: HJC FG-14
  • MojSetup: 2 mid :)
Odg: Piaggio typhoon 125 by MarinM
« Odgovori #5 : 13 Lipanj, 2023, 13:49:52 »
Mislim vidi se da je bilo brzinski kada ga gledas iz blizu, ima tu i tamo koja falinga u pripremi plastika i tako ali jbg, ljeto ide skuter treba nije mi se dalo odugovlaciti...
Sta se tice felgi bilo me je strah farbat u zuto jer na proslom motoru sa dobosem mi je instantno izgorila tj postala bijela. Prednji tank mi je stigao odspojen i tako ce i ostati jer je netko zavidavao plastike u njega sa parkericama 😅 ralicu od mc3 imam doma i nisam imao pojma da paše ... da sam barem znao ranije hahha

Getribu kao i cilindar za sada nebi uopce dirao dok nebude (ako uopce bude) nekog opasnijeg tuninga. Tako da mislio sam ovako neki budget build ili nista.

Variomat cu liznut pa kud puklo da puklo 🤣🤣🤣

A sad kad smo kod prednjeg kraja prije nego je uopce dosao doma imao sam u planu stavit fxr vilice jer ih imam doma međutim trebala bi im reparacija, a ove na skuteru za divno cudo rade kao da je jucer iz salona izasao. Prve ikad valjda takve vilice da rade i to kao pjesma i onda mi je bilo žao skidat ih. Htio sam cak napravit adapter ali ne moze bit toliko malo jer je razlika promjeru diskova 3cm znaci distanca bi trebala 15mm sto je nemoguce napravit. Aliii uvijek ima ali.. gledam uzet disk ovaj sa scarabea cega vec 260mm pa da upotpunimo oem+++ izgled. Mislim to su neki planovi ja ne planiram nikad previse unaprijed nego samo kad mi padne napamet radim.
Čizmice sam imao obe sa slomljenim uskocama za blatobran ali mislim da sam ih bacio jer kao nece trebat. Probat cu malo prokopat ali mislim da su otisle 😅 ako ih nađem jednostavna je zamjena ili?
Jednostavno tablu dole i gass...ak su brzi nisu luđi  :toothy12:

Offline MarinM

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2243
  • Spol: Muški
  • #NADOBUDNO
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri,Okolica
  • Moj Skuter: Aerox, Runner
  • Moja Kaciga: HJC FG-14
  • MojSetup: 2 mid :)
Odg: Piaggio typhoon 125 by MarinM
« Odgovori #6 : 13 Lipanj, 2023, 22:36:08 »
Evo malo fus metoda prednjega diska ali tako sam imao na stalkeru i bilo je sasvim ok, 2mm dole ne lovi tj koci po zraku prema sredini diska. Za pocetak ok dok ne sjedne neki oversize 🤷

Zaljepljene jos fluo trakice na felge da ih malo poveze dizajnom sa skuterom i to je to. E da... uletio je još jedan fun 125 🥳🥳 slozit ce se i on steta da ide u otpis 😁











Jednostavno tablu dole i gass...ak su brzi nisu luđi  :toothy12:

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7004
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Piaggio typhoon 125 by MarinM
« Odgovori #7 : 13 Lipanj, 2023, 23:16:59 »
Od dole je šeraf za rastavljanje, trebat ceš ih vjerovatno grijat, pa izbit. Zabij neku osovinu u dio di ide inace osovina pa tuci po njoj, da ne uništiš vilicu ili čizmicu.

Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4106
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Piaggio typhoon 125 by MarinM
« Odgovori #8 : 15 Lipanj, 2023, 01:50:59 »
Najs, i ja bi zute felge sa bjelim detaljima, ali nema veze, tesko ces odrzavat i jedne i druge  :icon_biggrin:

ps. jel kad spojis taj vario i ventilator u ruci, dokle visoko stoji remen?

Offline MarinM

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2243
  • Spol: Muški
  • #NADOBUDNO
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri,Okolica
  • Moj Skuter: Aerox, Runner
  • Moja Kaciga: HJC FG-14
  • MojSetup: 2 mid :)
Odg: Piaggio typhoon 125 by MarinM
« Odgovori #9 : 15 Lipanj, 2023, 10:08:36 »
Od dole je šeraf za rastavljanje, trebat ceš ih vjerovatno grijat, pa izbit. Zabij neku osovinu u dio di ide inace osovina pa tuci po njoj, da ne uništiš vilicu ili čizmicu.



Cemo se igrat s tim kad ih nađem.

Najs, i ja bi zute felge sa bjelim detaljima, ali nema veze, tesko ces odrzavat i jedne i druge  :icon_biggrin:

ps. jel kad spojis taj vario i ventilator u ruci, dokle visoko stoji remen?

Nisam probao nije bilo vremena od svih ostalih poslova ali pogledat cu danas bas.
Nabacio sam mini race sa sr150 koja ima spustenu glavu i karb 26 i ona me pusti sa starta 2 duzine i tako stoji konstantno. A probao sam i sa skr 150 100% serijski odem ja njemu 2 duzine i tek me pocne sustizat kad meni pocne provrtavat vjv bas sbog te "blokade" i ojda lagano prolazi oko mene. Kmh nemam pa ne znam kad je to ali slobodna procjena 90kmh na vise. Ali navozao sam se jucer i top mi je, sve 100% serijski, tiho, ne divlje 🤣 . Na teh mi je rekao zadnji put je bio registriran 2007 god











Najveci problem sa motorom je trenutno sta mi dok vozim po zadnjemu curi gorivo negdje  :dontknow:
Jednostavno tablu dole i gass...ak su brzi nisu luđi  :toothy12:

Offline PchelaUbica

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4022
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pž
  • Moj Skuter: Aerox Rossi Replica
  • MojSetup: Lake rolne za start
  • MojSpuh: Mnogo jaka grana odsijeca
Odg: Piaggio typhoon 125 by MarinM
« Odgovori #10 : 16 Lipanj, 2023, 03:07:25 »
Svaka cast na projektu. Ispao je odlicno za brzinski posao. Pravi mali gradski zvrk.
Kazes trebas se vozit, pa sta je s roxom?
:yamaha:

Offline MarinM

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2243
  • Spol: Muški
  • #NADOBUDNO
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri,Okolica
  • Moj Skuter: Aerox, Runner
  • Moja Kaciga: HJC FG-14
  • MojSetup: 2 mid :)
Odg: Piaggio typhoon 125 by MarinM
« Odgovori #11 : 19 Lipanj, 2023, 10:57:04 »
Svaka cast na projektu. Ispao je odlicno za brzinski posao. Pravi mali gradski zvrk.
Kazes trebas se vozit, pa sta je s roxom?

Ma rox je samo za lijepo vidit, muka mi je za tehnicki... treba pola skutera rastavit pa slagat nazad. Nema volje

Bilo kako bilo... sta sam uvidio u ovih par dana voznje. Na 100kmh po satu pocne vrtit u prazno i tjt, dali je zbog getribe ili variomata neznan to cemo vidit. Potrosnja na cca 100km cca 3 litre. Dosta prihvatljivo naspram spa  :laughing7:



Jednostavno tablu dole i gass...ak su brzi nisu luđi  :toothy12:

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7004
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Piaggio typhoon 125 by MarinM
« Odgovori #12 : 19 Lipanj, 2023, 11:59:29 »
Getriba je kratka, nije to do variomata...
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline MarinM

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2243
  • Spol: Muški
  • #NADOBUDNO
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri,Okolica
  • Moj Skuter: Aerox, Runner
  • Moja Kaciga: HJC FG-14
  • MojSetup: 2 mid :)
Odg: Piaggio typhoon 125 by MarinM
« Odgovori #13 : 19 Lipanj, 2023, 12:16:12 »
Kao na 50ki bude kad je mehanicka blokada tj prsten onako ljepo ubrzava i na cca 95-100kmh samo beskonacno u okretaje ode. Vjerujem ja da je getriba kratka ali mislim da je do prstena na variomatu ovo. A probat cu pa cemo vidit oce li bit bolje kad to potokarim.

Također veeeeliki gubitak snage kad se skuter zagrije kako treba.. nakon 30ak min voznje bas izgubi snagu kao da remen postane žvaka? Postoji li neki remen da se ne rasteze toliko ne znan sta je unutra ali je izgledao kao nov kad sam otvarao 
Jednostavno tablu dole i gass...ak su brzi nisu luđi  :toothy12:

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7004
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Piaggio typhoon 125 by MarinM
« Odgovori #14 : 19 Lipanj, 2023, 15:51:23 »
Mitsuboshi mblsc010 remen za SPa

Ako več kemijaš kod tokara nađi vario od SRa ili SPa i potokari kut variomata i ventilvara na 13* te pređi na 20x17 rolice.
Dobit češ veču krajnju i bolji start.
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!