Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Dozvola za skuter do 50ccm ????  (Posjeta: 8389 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline lazartb89

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 48
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: speedfight
Dozvola za skuter do 50ccm ????
« : 25 Prosinac, 2017, 13:42:09 »
Pozdrav polozio sam davne 2007 za auto tj. b kategoriju , isti dan kupio skuter evo i do dan danas ga vozio sa tim kategorijama (b,b1,be) danas me zaustavi saobracajac i kaze sto nemas polozeno za ovaj motor ? Ja iskreno onako u cudu ga gledam reko sta kako .... kaze on moras imat (a, a1) ..... !! Do sada mi niko nije pravio problem i ja sam mislio da je za auto kad se polozi da tu ima i za skueter sto sam i sada ubjedjen dok me ova budala nezaustavi. Da napomenem da zivim u Republici Srpskoj .Pa ako moze neko da mi kaze jel stvarno mora a , ili je ovaj pokusao pare da uzme od mene .... nije mi nista jasno vise ....?

Offline Matija97

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1861
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Malaguti f12
  • Moja Kaciga: stae to?
  • MojSetup: lejovinci zeiks,malossi vutrivar i sedamnaest i po
  • MojSpuh: pa reko sam!
Odg: Dozvola za skuter do 50ccm ????
« Odgovori #1 : 25 Prosinac, 2017, 13:51:16 »
Ne znam kako je kod vas,to si trebao pitat na vasem forumu ali kod nas se s b kategorijom moze vozit do 50ccm  :icon_thumright: btw.fulo s podforum

Offline lazartb89

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 48
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: speedfight
Odg: Dozvola za skuter do 50ccm ????
« Odgovori #2 : 25 Prosinac, 2017, 13:59:37 »
Ne znam kako je kod vas,to si trebao pitat na vasem forumu ali kod nas se s b kategorijom moze vozit do 50ccm  :icon_thumright: btw.fulo s podforum
ok hvala ti , ja iskreno slabo posjecujem forume pa i ne znam koji ima forum kod nas zato sam ovdje i napisao odaklen sam .  Ma kazem od 2008 do danas nikad mi ni jedan policajac to nije rekao noiti spomenuo do ovoga danas , e sad i one me kao na foru pusti pa jel hteo da dobije za kafe sta li ne znam ni sam iskreno cudno mi je bilo !

Mozda se javi neko ko to zna bolje

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Dozvola za skuter do 50ccm ????
« Odgovori #3 : 25 Prosinac, 2017, 14:02:10 »
Ne znam kako je kod vas,to si trebao pitat na vasem forumu ali kod nas se s b kategorijom moze vozit do 50ccm  :icon_thumright: btw.fulo s podforum
Svet-extremnihsmešara.com/forum?  :laughing7:

Koliko znam u srbiji za 50ccm ne treba A1 a pogotovo ne A

Offline lazartb89

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 48
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: speedfight
Odg: Dozvola za skuter do 50ccm ????
« Odgovori #4 : 25 Prosinac, 2017, 14:39:10 »
Ne znam kako je kod vas,to si trebao pitat na vasem forumu ali kod nas se s b kategorijom moze vozit do 50ccm  :icon_thumright: btw.fulo s podforum
Svet-extremnihsmešara.com/forum?  :laughing7:

Koliko znam u srbiji za 50ccm ne treba A1 a pogotovo ne A

E i ja mislim da je svuda tako , evo kazem otkad ja vozim i sve je bilo ok do danas doduse ja nisam iz Srbije nego iz Bosne  *(RS), e sad ako se nije sto promjenilo u zadnje vrijeme !

Online 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Dozvola za skuter do 50ccm ????
« Odgovori #5 : 25 Prosinac, 2017, 16:16:42 »
Koliko vidim, stvarno si u prekrsaju, jer kod vas postoji A1 kategorija koja definira lake motocikle do 125ccm i max. 11kW (isto kao i HR A1 kategorija, ali u HR postoji i AM kategorija koja definira mopede i izdaje se automatski ako imas B kategoriju), a 50ccm se kod vas ne spominje nigdje, pa je logicno da A1 definira motorna vozila na 2 kotaca do 125ccm sto ocito ukljucuje i 49ccm.


Članak 7 i 8 definira vrste vozila i potrebnu kategoriju

http://mup.ks.gov.ba/sites/mup.ks.gov.ba/files/pravilnik_o_vozackoj_dozvoli.pdf


Osim ako se nesto nije promijenilo, jer ovo je pravilnik iz 2007. godine. Na tvom mjestu, nazvao bi neku autoskolu i pitao, valjda oni znaju. Ili ministarstvo komunikacija i trasnporta BiH (oni su izdali pravilnik)


« Zadnja izmjena: 25 Prosinac, 2017, 16:23:30 3alfa3 »

Online 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Dozvola za skuter do 50ccm ????
« Odgovori #6 : 25 Prosinac, 2017, 16:24:31 »
Izgleda da je stvarno kako sam mislio - trebas A1 kategoriju


http://www.traveltrans.ba/kategorije.html

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: Dozvola za skuter do 50ccm ????
« Odgovori #7 : 25 Prosinac, 2017, 17:57:12 »
Pricam iz iskustva, to si ti naletio na nekog peglu policajca.
U Bosni ako hoces polagati za 50cc (a to mozes uraditi sa napunjenih 16 godina ) odes u saobracajnu skolu i prijavis se za polaganje. Odradis teoretski dio (polozis testove) i to je to, nema prakticnog odnosno voznje. Dobijes papir formata A4 na kom pise da poznajes pravila saobraćaja i vozis se s tim bez problema. Dakle da bi mogao voziti 49cc potrebno ti je poznavanje pravila saobracaja i nista drugo.
U prevodu, ako si polozio za b kategoriju to znaci da si polozio teoretski dio/test saobracajnih pravila i samim time to ti je dovoljno za voznju 49cc. Nikad ali nikad mi nisu nista rekli kada bih im dao saobracajnu od skutera i moju vozacku u kojoj imam samo B kategoriju. Tako da, sljedeci put kad te tako upitaju objasnis im ovako kao sto sam napisao.

Pozdrav  :headbang:

Offline lazartb89

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 48
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: speedfight
Odg: Dozvola za skuter do 50ccm ????
« Odgovori #8 : 25 Prosinac, 2017, 22:04:05 »
Pricam iz iskustva, to si ti naletio na nekog peglu policajca.
U Bosni ako hoces polagati za 50cc (a to mozes uraditi sa napunjenih 16 godina ) odes u saobracajnu skolu i prijavis se za polaganje. Odradis teoretski dio (polozis testove) i to je to, nema prakticnog odnosno voznje. Dobijes papir formata A4 na kom pise da poznajes pravila saobraćaja i vozis se s tim bez problema. Dakle da bi mogao voziti 49cc potrebno ti je poznavanje pravila saobracaja i nista drugo.
U prevodu, ako si polozio za b kategoriju to znaci da si polozio teoretski dio/test saobracajnih pravila i samim time to ti je dovoljno za voznju 49cc. Nikad ali nikad mi nisu nista rekli kada bih im dao saobracajnu od skutera i moju vozacku u kojoj imam samo B kategoriju. Tako da, sljedeci put kad te tako upitaju objasnis im ovako kao sto sam napisao.

Pozdrav  :headbang:

Ma slazem se , al eto do danas nisam ni kontao to , eto vozim skuter nekih 7-8 god i danas prvi put da mi se to desi , el eto da je htjeo izgleda da je mogao napisat kaznu po zakonu onda

Offline lazartb89

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 48
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: speedfight
Odg: Dozvola za skuter do 50ccm ????
« Odgovori #9 : 17 Siječanj, 2018, 10:56:32 »
Eto ako koga jos interesuje ja sam provjerio sa 2-3 policajca koja onako poznajem i svi su mi potvrdili da je dovoljna B kategorija do 50ccm za Republiku Srpsku , a da je ovaj htjeo da me izlevati za 20 km , eto cisto da znate !!!!

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: Dozvola za skuter do 50ccm ????
« Odgovori #10 : 17 Siječanj, 2018, 13:19:08 »
Čemu to naglašavanje "za Republiku Srpsku"? Svugdje je isto, jedna je država  :dontknow:

Offline RodrigoBorgia

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 166
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sl. Brod
  • Moj Skuter: Peugeot Speedfight 2
  • Moja Kaciga: iXS HX 1000
Odg: Dozvola za skuter do 50ccm ????
« Odgovori #11 : 23 Siječanj, 2018, 18:16:06 »
Paaa i ne
Nemoguće rješavam odmah. Za čuda, molim malo pričekati.

Offline lazartb89

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 48
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: speedfight
Odg: Dozvola za skuter do 50ccm ????
« Odgovori #12 : 03 Veljača, 2018, 00:34:22 »
Čemu to naglašavanje "za Republiku Srpsku"? Svugdje je isto, jedna je država  :dontknow:

Pa naglasio sam namjerno jer nisam siguran da je isto jedna drzava jeste to si u pravu al su 2 entiteta , a koliko znam  ovakvi zakoni se donose na nivou entiteta a ne na nivou drazave  !!

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Dozvola za skuter do 50ccm ????
« Odgovori #13 : 09 Veljača, 2018, 15:13:00 »
Najjace mi je bilo kad sam tripovao kroz Srpski kraj sa skutercetom, i skine me drot sa strane na autobusnu stanicu.  Taman skinem kacigu, kad eto nekog Veroljuba na SRki bez kacige i opusteno prolazi pored nas. Ja u full opremi gledam i ne vjerujem...
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<