Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: MAXI SKUTER NE TROŠI ULJE  (Posjeta: 6084 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline maxsakot

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 14
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri-Krasica
  • Moj Skuter: peugeot xfight 50cc
MAXI SKUTER NE TROŠI ULJE
« : 25 Studeni, 2017, 09:43:35 »
Poštovani maxi skuteraši. Nakon onog mog priloga kako moj x-7 250 i.e. trši ulje (pola litre od Pule do Rijeke) moram Vam reći da nakon prijeđenih 3000 km. potrošnje ulja nema. Imao sam i put za Milano i nazad sa potrošnjom od jedan i po decilitar a sada, mogu slobodno reći potrošnje nema.
U razgovoru sa mehaničarem on je dao svoju teoriju da je skuter vjerojatno kod bivšeg vlasnika dugo stajao, dovoljno dugo da se ulje na stijenkama i između karika i cilindra osuši kao i neke brtve i semerinzi što u ponovnom pokretanju motora uzrokuje povečanu potrošnju dok sve to "ne dođe na mjesto" kako on kaže. Koliko ta teorija "drži vodu" ne znam ali znam da je bivši vlasnik nekih pola godine ili malo prije kupio novu Gileru GP- 800- a x-7 držao u garaži.
 Ukratko, sada je sve ok., skuter je stalno u upotrebi jer nemam auto, zadovoljavajuće ubrzava a maksimalno sam ga na auto-putu potjerao do 140 km., kako je pokazao njegov sat.
U međuvremenu sam imao jedan kvar, napuknuće njegovog plastičnog rezervoara za gorivo, tamo gdje su mu priključene žice za indikator razine goriva. Par dana prije stalno sam osječao miris goriva po par dana i kad bi skuter bio parkiran. Majstor mi je to sanirao dvokomponentnim ljepilom koje je po njemu vrhunske kvalitete a za to sam mu platio 300kn, demontažu, lijepljenje i ponovno montiranje tih dijelova oplate oko rezervoara.
Toliko o tome a ako imate pitanja rado ću odgovoriti u okvirima mog znanja.

Offline montis

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 340
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Velika
  • Moj Skuter: Aprilia sr50minerali
  • Moja Kaciga: Airoh
Odg: MAXI SKUTER NE TROŠI ULJE
« Odgovori #1 : 25 Studeni, 2017, 09:50:41 »
To što ti je rekao majstor stoji to je moguće od dužega stojanja da se desi čak se i karika hoće zalijepiti i onda kada se počme ponovo voziti dođe sve na svoje mjesto. A ovo za rezervar najbolje bi bilo da nađeš cijeli ispravan rezervar ali tvoja volja.

Offline maxsakot

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 14
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri-Krasica
  • Moj Skuter: peugeot xfight 50cc
Odg: MAXI SKUTER NE TROŠI ULJE
« Odgovori #2 : 25 Studeni, 2017, 09:57:11 »
Da. To mi je rekao i majstor. Ovo lijepljenje može držati dosta dugo ali ako se opet desi preporučio mi je novi rezervoar.

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: MAXI SKUTER NE TROŠI ULJE
« Odgovori #3 : 25 Studeni, 2017, 10:35:14 »
sada je u biti pitanje da li pusta rezervar ili pusta na kucistu plovka za gorivo..
jer zice su na kucistu plovka,dzek sa instalacije takodjer se steka na kuciste plovka koje se sarafi u rezervar..
ako pusta na njemu,onda se more zamjenit samo plovak
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline maxsakot

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 14
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri-Krasica
  • Moj Skuter: peugeot xfight 50cc
Odg: MAXI SKUTER NE TROŠI ULJE
« Odgovori #4 : 25 Studeni, 2017, 14:28:01 »
Steef! Pukotina na rezervoaru je bila oko onog izdanka na kome su priključci za žice indikatora, to jest na mjestu gdje taj okruglasti vrat se spaja sa rezervoarom. Pukotina je obilazila oko tog vrata, ne cijelim obujmom već sa dvije strane. Majstor mi je to sredio kao što sam napisao sa dvokomponentnim ljepilom i pretpostavlja da se tu više neće pojavljivati puknuće već postoji mogučnost negdje drugdje i u tom slučaju da kupim novi pošto polovni slične starosti može ubrzo pući zbog propadanja plastikie.

Offline Aureus

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 27
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gunja
Odg: MAXI SKUTER NE TROŠI ULJE
« Odgovori #5 : 17 Veljača, 2018, 11:47:59 »
Pozdrav maxsakot,

mozes li pogledati i moju temu , odnedavno sam i ja kupio x7 pa ako imas neki dobar savjet bilo bi super .

Poz