Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Piaggio Nrg Purejet 50 +40000km  (Posjeta: 22304 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline SF2 Freak

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 3966
  • Spol: Muški
  • Dr. Peugeot triper^2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity 50
  • Moja Kaciga: Xlite , Shark
  • MojSetup: Serijala komplet
  • MojSpuh: Serijski
Odg: Piaggio Nrg Purejet 50 25000km
« Odgovori #60 : 05 Svibanj, 2019, 16:24:47 »
Ma nije stvar rastezanja vec samog trosenja remena. Po cityu remen se ni priblizno brzo ne trosi kao na tripu. JEr na tripu remen je iza duboko u polutkama i centralni feder ga jace pritisce i time vise i trosi.
Peza kao zgewindani Lamborgini
Peugeot Scooters 092-306-3817
Samo Francuz :rock_:

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Piaggio Nrg Purejet 50 25000km
« Odgovori #61 : 05 Svibanj, 2019, 16:55:08 »
pa eto ja ih vozim po 3500km i onda su zaklani, mlohavi, i potroseni. To mi je cak i dobro za triperske standarde.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline SF2 Freak

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 3966
  • Spol: Muški
  • Dr. Peugeot triper^2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity 50
  • Moja Kaciga: Xlite , Shark
  • MojSetup: Serijala komplet
  • MojSpuh: Serijski
Odg: Piaggio Nrg Purejet 50 25000km
« Odgovori #62 : 05 Svibanj, 2019, 17:33:22 »
Vozis kombinacija grad/trip a samo trip kolko bi trajao ?
Peza kao zgewindani Lamborgini
Peugeot Scooters 092-306-3817
Samo Francuz :rock_:

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Piaggio Nrg Purejet 50 25000km
« Odgovori #63 : 21 Lipanj, 2019, 11:10:24 »
Jucer konacno rijesio onu brtvu plovka i diht masu koja se pretvorila u katran mater joj. Jedva sam je ocistio, a rezervar sam jebacki oprao miniwashem...
Brtve sam dao raditi i sada ih imam u steku, to je gotova prica.

Napravio i testni djir, i taj Nrg mi uvijek ide prejebeno s purejet 50 masinom, da niti ne pomisljam na ista jace, bas ga nosi, i kuca onih +90gpsa samo tako.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Piaggio Nrg Purejet 50 25000km
« Odgovori #64 : 17 Srpanj, 2019, 14:13:37 »
Energija trenutno tripuje prema Viru, za sad je na magistrali...

Setup je konstantan:
- ZX
- multivar
- ditech polutka i bijeli centralni i crni federi kvacila
« Zadnja izmjena: 17 Srpanj, 2019, 14:18:35 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline dacerovs

  • Nema šerafanja nema živaca
  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1820
  • Spol: Muški
  • Yamaha Nmax Club
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Zagreb
  • Moj Skuter: Suzuki Burgman 400K7
  • Moja Kaciga: Schuberth R2
  • MojSetup: Skoro serijala
  • MojSpuh: Kromirjanji
Odg: Piaggio Nrg Purejet 50 25000km
« Odgovori #65 : 17 Srpanj, 2019, 17:43:07 »
Gasa mu ne pusta hahah.
Kolko trosi 70cc?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Piaggio Nrg Purejet 50 25000km
« Odgovori #66 : 17 Srpanj, 2019, 18:54:52 »
Ovaj je buraz malo tezi i krupniji pa je 2.54l, a laksi je imao po D1 2.4 gasiranja, nije nitko nikad testirao da ga spusti ispod 80gpsa na tripu.
70ccm 2.5-2.7 na tripovima
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline rs50e9

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 354
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: zelja
Odg: Piaggio Nrg Purejet 50 25000km
« Odgovori #67 : 17 Srpanj, 2019, 19:29:22 »
preludo.....
takodjer od prvog dana vozim ditech samo gas do kraja. i isto mi potrosnja ide od 2 do 3litre
al kak je i tebi tak na 70ccm?

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Piaggio Nrg Purejet 50 25000km
« Odgovori #68 : 05 Listopad, 2019, 11:26:54 »
Sta reci za mc3 purejet. Uski su i nisu preteski, pa idu jako lijepo i tako se i voze, praktican i kompaktan skuter. Buraz izvozio s njim faxovanje, a sada je svaki dan u djru od 32km dnevno - 5x tjedno, i to svaki put je u PRETOVARU, jer se voze u dvoje.

Skuter se vozi na relaciji Žitnjak-Jankomir po najgorem mogucem terminu, u jutarnjoj spici, te u popodnevnoj. U takvim uvjetima ovo smetliste od skutera, sa 2 osobe stslno, trosi 2.8l.
Jedan buraz je pokusao biti mudar, pa je isao s motorom, osim sto se izjebes i zaglavis mnogoputa, dobijes rezime da nisi presao 3000rpm, i imas potrosnju od 5.5l, plus izmori te voznja u koloni. j#bo motor.

Setup je konstanta; serijala sa muktivarom, auspuhom i ditech pokutkom.

Stanje:



Priie ovog crnog nrga mc3, imao sam jedan plavi koji je natukao oko 34soma km, treci buraz isao u skolu s njim par godina, ali njega je prodao jer je bio mudar, i dopizdila mu purejet strojarnica, pa je uzeo nesto jace, pa jos nesto jace, da bi na kraju opet vozio purejeta. Jbg, a ja se samo smijem, isto kao i svim ostalim zamorcetima, jer ove sezone sam takodjer zabiljezio razne pehove, a statistika kolje i ubija. Tjesitelji ce reci: Samo sam ono samo sam ono, da frendic, ali zbog samo se ostaje na cesti, a mene to ne zanima.


Jbg, mali skuter, provuce se samo gdje neki ne mogu zbog vlastitih proporcija, jeftin (smetliste), ne sekiras se ako ga ogrebu, ako ga dignu, i ono najbitnije, jebeno pouzdan sa stekom doma kojo ti daje apsolutno neovisnost.
« Zadnja izmjena: 05 Listopad, 2019, 11:41:01 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Piaggio Nrg Purejet 50 +29000km
« Odgovori #69 : 04 Prosinac, 2019, 12:40:11 »
Ova nezaustavljiva strojarnica je konacno zaustavljena, ne mozete pojmiti koliko je ovaj skuter dugo i neprekidno vjeran. Dodje mi da mu platim filter goriva od 7800kn sa zlatnim listicima.

Islo se do krajnjih granica jbg :D

Ici ce novi Hoop s kojim nikada niti jedna zamjerka nije zabikjezena do krajnje celavosti.






Jos malo pa 30k, znaci 3 najaktivnija purejeta koja imam, imaju preko 130 000km. Samo purejet, nemam vremena za zajebancije.

>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Piaggio Nrg Purejet 50 +31000km
« Odgovori #70 : 02 Lipanj, 2020, 07:59:32 »
31000Km.
Skuter sluzi iskljucivo za prebaciti se od tocke A do tocke B, ilitiga od Zitnjaka do Jankomira u jutarnjoj spici, i nazad u popodnecnoj spici.
Koji je moguci logican izbor pored uske siluete Nrga Mc3, i purejet masine za prebaciti se do posla i nazad?


Dobio je nove gume, Mitas MC20, kao, experimentira se, i to samo zato sto je Bridgestone Hoop postao bezobrazno skup, za cijenu jedne idu ove dvije, makar, da se mene pita, pare za gume bi ne bi bile problem. A proracun je bio nek voze 2 sezone viti ce dobro, makar sve vise feedbacka dobivam kako ce viti super samo 1 sezonu, sto je i logicno za Savu/Mitaas. Vjerujem da ce se progurati bez pada.




Usporedba s Molasom:





Setup je konstanta i vec zaboravljen,  cini sasvim upotrebljivu 50icu, priie svega izuzetno pouzdanu i jeftinu kombinaciju.
Naime, ovo je prica koja se ponavlja po drugi put jer je prije ovog Nrga mc3 bio jedan sa 13K, i dotjeran je na 32K, sluzio je takodjer za odlaske od tocke A do B.




Trebalo bi ga malo preventivno pogledati, otvoriti zapecaceno deklo i pogledati stanje, ocistiti filter zraka.
« Zadnja izmjena: 06 Lipanj, 2020, 14:00:29 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Piaggio Nrg Purejet 50 +31000km
« Odgovori #71 : 06 Lipanj, 2020, 13:56:05 »
Evo malo relaksacije i da se podsjetim sta je u masini. Oprana spuzva filtera zraka u mjesavini, prekontroliran prijenos. Danas sam prvi put provozao Monsumke. Za sada imam samo rijeci hvale, vec sam ja to testirao na padavicarskim podlogama i bogami - grize. U skladu s ocekivanjima, jedino ne znam koliko dugo i to pratim.

Ovo je setup koji se vozi vec dugo:
✓Leovince ZXR duga grana
✓Malossi Multivar 2000 i 6.0gr rolice, oem razbusene
✓Mitsuboshi remen 811x18.5, trenitno na 17.95mm
✓Ditech polutka, izvadio sam sajbicu ispod kvacila sada
✓Malossi bijeli centralni, onaj malo tvrdji
✓Serijsko kvacilo sa serijskim fedrima i zvono
✓Malossi Red Sponge, to treba zamjenit, na srecu minimno propustanje cestica sam zapazio, i ne treba mi filter zraka koji skracuje vijek masini.







Kvacilo podmazano, milina, nema tresnje vibracija, turazica je pristuna i sa serijskim oprugama, ne osjeti se gubitak, zapravo zanemariv je naspram bebfita koji znaju jako iritirati


Ove su opruge bile ekvivalent malossi crnima, sada sam stavio serijske, nema potrebe jer je i remen smanjene sirine.


Ova Ditech polutka bas fino pisa mast od pocetka, neda mi se to rijesavat, samo sam tutnuo malo masti i dobro je.


Ovo su 7.5 piaggio roze OEM rolice, razbusene na tocno 6.0grama, izvagao sam. Sve ocistio i podmazao, ukljucujuci rolice, te vodilice variomata.


Provjera trenutne sirine remena, osjeti se pad krajnje za 5gpsa ...



Izmjerio sam i precizno GPS brzine.




Evo i vidio, ja prezadovoljan, s tim da bi trebalo tutnut duzu getribu. Kad god sjednem na ovog Nrga, jednkstavno sve ostalo gubi smisao, skuter tako fino ide za 50ccm, ne zajebava, ne haba se, toliko je zahvalan i uvijek ista prica, meni je ovo sasvim dovoljno. Jedino na tom skuteru osjetim onaj kick, dok kod onih pretovarenih skutera jednkstavno to ne postoji, poklopi ga masa.
I ide na zadnji bez muke :D





90 do nadvoznjaka, fino drzi brzinu i dok se penje, te 96 niz isti, a drzi 94gpsa na ravom kad se zalegnem, a uspravan 87gpsa.

Vapi za duzom getribom.


Sljedeci check se ocekuje u jesen ili pocetkom iduce sezone. Prednje plocice su na 1/4, jos malo i idu nove, EBC sinter.
« Zadnja izmjena: 06 Lipanj, 2020, 14:07:39 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Piaggio Nrg Purejet 50 +31000km
« Odgovori #72 : 06 Lipanj, 2020, 15:14:06 »
Ma to je super brzina za serijalu.
Na takav manji i lagani skuter netreba nista jace od 49ccm.
Ipak je 50 kg laksi od elyistara i to se dobro osjeti.
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline Zacvikani

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Banned!
  • Postova: 139
  • YearsYearsYearsYears
Odg: Piaggio Nrg Purejet 50 +31000km
« Odgovori #73 : 06 Lipanj, 2020, 20:19:10 »
Elektronsko uzbrizgavanje je ipak novija tehnologija , pa mora biti jaci od fergazera.
FORUMSKI ŠLEPER

Offline Tomma

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1208
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb!
  • Moj Skuter: Runner PureJet
  • Moja Kaciga: Mat
  • MojSpuh: Serijala
Odg: Piaggio Nrg Purejet 50 +31000km
« Odgovori #74 : 07 Lipanj, 2020, 10:39:48 »
Ide ko moj runner sa drevom. Kad vidim ove tvoje projekte,dodje mi da prodam svog i uzmem PJ-a! ;D

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Piaggio Nrg Purejet 50 +31000km
« Odgovori #75 : 25 Rujan, 2020, 17:58:51 »
Svaki dan se vozi, nova kilometrazica. Ja ga sad provozao, leti pedesetka sa mnom. Najjaca mi je njegova uska silueta, kroz kolone se provlaci s nevidjenom lakocom, jos su dobre kocnice i gume na njemu hehe





>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Piaggio Nrg Purejet 50 +33000km
« Odgovori #76 : 25 Rujan, 2020, 18:25:40 »
Haha, kako sam znao da ce me pitati za kacigu, inqce Agvica je visi nivo, lagana i tiha ...
Upravo pokisao ko isus snoceni, u gradu ludnica zbog nekog rallya, kisni setup je izdominirao, hitna me nije mogla uloviti od rotora do Svduha
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline PchelaUbica

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4022
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pž
  • Moj Skuter: Aerox Rossi Replica
  • MojSetup: Lake rolne za start
  • MojSpuh: Mnogo jaka grana odsijeca
Odg: Piaggio Nrg Purejet 50 +33000km
« Odgovori #77 : 25 Rujan, 2020, 18:28:30 »
Mrale predem zg uzduz i popreko i nitko ih ne drzi. Znaci dobra je?
:yamaha:

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4105
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Piaggio Nrg Purejet 50 +33000km
« Odgovori #78 : 25 Rujan, 2020, 20:06:07 »
joj ocu i ja PJ.. da trosi ko peza vazdusar, a ide ko minarelli

jel bolji komoditet na nrg ili runner? nrg nisam vozio

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Piaggio Nrg Purejet 50 +33000km
« Odgovori #79 : 25 Rujan, 2020, 20:20:26 »
Preporucujem kupnju, tiha je i sumovi vjetra su nestali, ima dobru ventilaciju.

Odradio sam gradsku voznju od 30ak km, grad je opako zagusen ukopanim vozilima, ne sjecam se kada me je ovako okrenulo, plus sto je padala kisa, a ja na skuteru kao da mi je prvi put i bjezim od smaka svijeta. Moram priznati da me je frustrirao i projek brzine kretanja po gradu od 25kmh koliko biljezim u autu vec duze vrijeme, a bio sam veoma uporan s Nrgom da dostignem povijesni prosjek brzine kretanja od 69kmh gpsa s ovim skuterom. Sto je znacilo na desetine nezgodnih situacija...
Testirao sam i Mitas MC20 nakon pola godine, voznja je bila po kisi, khm, pljuscini i sumaglici u sumrak taman dok se trrba upaliti rasvjeta. Dobra je guma, ali ja moram ici do krajnosti i uvjeriti se gdje i kada ce popustiti, i ono najbitnije Kako se tada ponasa, da li vuce u ponor s ruba litice ili ce poskociti na rub ruba ponora i nista se nece desiti... Molas je ipak bolji, samo cu tu reci, ali dobra je i Monsumka, s obzirom kako sam se vozio sto rijetko radim kad mi se jebe hocu li pasti ili ne, vrlo je dobra, ali kad treba zakociti, moze to i bolje.

Kako je padala kisa, a smanjila se i vidljivost, a Nrg i magarac zaglavili u ljetnom "sport" modu, dozivio sam oko dvadesetak "oduzimanja prednosti", jer svaki put sam doletio, izletio, iskobeljao se od nikud iz prepunih zakrcenih traka... Puno puta mi se desilo da sam dosao do polovice auta, i taj bi naglo promjenio smjer na mene i uredno se prestrojio, gotovo svi bez zmigavca, a ja bi kao supermen paralelno odjebao s njim do ruba. Nadalje, prvi put da sam odmicao hitnoj i uspio biti brzi kroz nekih 7, 8km kada smo se razisli. Moram skrenuti paznju kako je ovo izuzetno opasno raditi, jer se sirena cuje i 500m ispred, pa se neki odmah krenu sklanjati i samo ih vidis ispriiecene s prednjim namotanim kotacem... Naposlijetku, to je veoma teska i nemoguca legalna disciplina. Jos jedan okidac za ovaj bezobrazluk je cinjenica da konacno jasem nesto lagano i okretno, nema onog kad ti skrenes, a on ide jos... (ali nikada necu biti u klasi motorizirane wc skoljke), i nakon teskih masonerija, ovo je bilo bolesno igranje i bacanje...

Ovo se desilo sada i tko zna kada ce opet, ne sjecam se ovakve navale adrenalina gdje sam otupio na motorcad.


joj ocu i ja PJ.. da trosi ko peza vazdusar, a ide ko minarelli

jel bolji komoditet na nrg ili runner? nrg nisam vozio

Ovaj Nrg je vec dugo u pogonu otkako ga odrzavam(5 godina), kupljen je sa 7000km neispravan. Vozi se od tocke A do tocke B i zanimljivo, ne sluzi kao vozilo za gust i random voznje, nego da se ide na job.

Nema te peze koja trosi kao purejet, ovaj uzima 2.7l s odblokiranom mapom i ZXR auspuhom, ide jako lijepo za pedesticu i nikome ne smeta.

Nrg je prakticniji i okretniji, kompaktan skuter, nesto je manjii i tvrdjj, Runner je vise za uzivanciju i ugodnije duze ture jer pruza vise komforq, znas i sam.

Za oba modela bi trrbalo naprijed staviti teleskope i onda je to druga prica, naravno tko se vise vozi i to voli.


PS prolistaj si malo temu pa vidi koliko se serafi po ovom skuteru, uvijek zaboravim na setup...
« Zadnja izmjena: 25 Rujan, 2020, 20:30:14 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<