Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Aprilia SR 70 R Factory  (Posjeta: 107808 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Aprilia SR 70 R Factory
« Odgovori #560 : 23 Veljača, 2021, 22:27:32 »
Ja se već naložio kad ćemo ponovo tripnut do Žige pa i onda malo dalje jer mi je bilo vrhunski,bilo mi se puno opuštenije vozit nego kod nas jer nema kamera koje mi rade stres,a i ceste i okoliš su za Oskara,i onda čujem da ko se nije piknuo nema u Sloveniju,pa pas ti mater,i kaj sad?
A zamirisala mi i Gostilna Bigman  :laughing7:

Offline Zigas

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 787
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trbovlje/SLO
  • Moj Skuter: Aprilia SR 70 R
  • Moja Kaciga: GIVI
  • MojSetup: Malossi MHR Replica/Purejet
  • MojSpuh: Leo ZX
Odg: Aprilia SR 70 R Factory
« Odgovori #561 : 23 Veljača, 2021, 22:50:15 »
Ja se već naložio kad ćemo ponovo tripnut do Žige pa i onda malo dalje jer mi je bilo vrhunski,bilo mi se puno opuštenije vozit nego kod nas jer nema kamera koje mi rade stres,a i ceste i okoliš su za Oskara,i onda čujem da ko se nije piknuo nema u Sloveniju,pa pas ti mater,i kaj sad?
A zamirisala mi i Gostilna Bigman  :laughing7:

Pričekaj još malo. Sve če se te priče i bajke oko korone promjenit. Kod nas je svaki dan nešto novo. Sada valja to, onda drugi dan to opet ne valja više, pa je nešto drugo. Ne pratim više nikakve vjesti više, jer je sve bez veze.  :laughing7:
Purejet racing :aprilia:

Offline Zigas

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 787
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trbovlje/SLO
  • Moj Skuter: Aprilia SR 70 R
  • Moja Kaciga: GIVI
  • MojSetup: Malossi MHR Replica/Purejet
  • MojSpuh: Leo ZX
Odg: Aprilia SR 70 R Factory
« Odgovori #562 : 01 Travanj, 2021, 22:00:22 »
Počela je štela sa dizanjem tlaka na regulatoru.  Idem na prvi dir sa stavljenom jednom šajbicom na polini čašici sa polini federom i malossi TC. Osjeti se da ima više snage od prije. Kažem si super, mogu ja to još dignut. Prevrtava i vrti 9100rpm. Od jednom počinje da prekida na punom gasu dok se ne ugasi. Sljedi guranje kuči. Od prve mislim, da sam opet cviknuo koji o ring, ali nije to. Svječica je na punom gasu bila skoro idealna i mrvicu bi još lako dignuo tlak. Sada najprije moram pronač grešku.

Baca mi greške:
Wrong signal from throttle position sensors            ECU 03
Wrong signal from throttle position sensor 1           ECU 04
Wrong signal from throttle position sensor 2           ECU 05
Throttle position sensor 1 malfunction                    ECU 06
Throttle position sensor 2 malfunction                    ECU 07
Throttle position sensors malfunction                     ECU 08
Air injector malfunction                                         ECU 11
Ignition circuit malfunction                                    ECU 13

« Zadnja izmjena: 05 Travanj, 2021, 19:10:51 Zigas »
Purejet racing :aprilia:

Offline Zigas

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 787
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trbovlje/SLO
  • Moj Skuter: Aprilia SR 70 R
  • Moja Kaciga: GIVI
  • MojSetup: Malossi MHR Replica/Purejet
  • MojSpuh: Leo ZX
Odg: Aprilia SR 70 R Factory
« Odgovori #563 : 05 Travanj, 2021, 20:17:14 »
Napredak. Sada mi baca smo 2 greške. ;D

Air injector malfunction                                         ECU 11
Ignition circuit malfunction                                    ECU 13

Na air injektoru je bio onaj drugi veči oring potpuno razpadnut (viton), prvo sam mislio, da ga uopće nije bilo. Imam rezervni air injektor i na njemu sta tu obična crna oringa. Stavim probam i sada javlja samo dve greške. Opet odtvorim, da čekiram air injektor i sa neverovatnom lahnočom se izvadi. Teflon izgleda super jer je bio na zadnjem odtvranju stavljen nov. Pokušam staviti polovni air injektor i malo oštetim teflon jer sam ga zaborivio, kad sam pred pola godine i na njemu za u štek promjenio teflon stisnut u kalupu. Imam još jedan teflon i stavim ga, ne pronadjem kalupa za stiskanje i moram napraviti nov. Na kraju opet sklopim odzračin benzinsku i rezultat je potpuno isti i imam iste dve greške. :dontknow:

Levi polovni sa ditecha i još sa nestisnutom teflonom i moj koji je bio do sada. Vidi se da injektora nista 100% ista i po kodi ali mislim da to nema veze.


Kalup za stiskanje teflona
« Zadnja izmjena: 06 Travanj, 2021, 20:17:54 Zigas »
Purejet racing :aprilia:

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: Aprilia SR 70 R Factory
« Odgovori #564 : 06 Travanj, 2021, 18:45:17 »
Volio bih pomoći ali nemam pojma o purejetima pa cu samo reci svaka cast za trud. Nadam se da ces uspjeti otkloniti problem, uzivam citati o sarafljenju ove veverice  :icon_thumright:

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aprilia SR 70 R Factory
« Odgovori #565 : 06 Travanj, 2021, 18:58:30 »
Kakve su to lude tolike greske? Kao da je neki kontakt slab ili je dobio vode mozda? Sve upucuje na klapnu gasa, ali otkud i plavi injektor??

Ja sam jucer greskom kratko spojio akumulator na jednog purejeta, i bilo je tako jedno minutu, na srecu nije nista crklo :D
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Zigas

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 787
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trbovlje/SLO
  • Moj Skuter: Aprilia SR 70 R
  • Moja Kaciga: GIVI
  • MojSetup: Malossi MHR Replica/Purejet
  • MojSpuh: Leo ZX
Odg: Aprilia SR 70 R Factory
« Odgovori #566 : 06 Travanj, 2021, 20:04:28 »
Minimalno napredujem. Sada mi baca samo jednu grešku (Air injector malfunction ECU 11). Nista nisam posebno radio. Opet izvučem air injektor (jako težko) da ga ne oštetim i stavim moj, koji udje i da se izvuč jako jednostavno, pa možda i to pravi problem. Poništim greške i grešku ECU 11 ne možem poništiti. Menjam rele za injektore sa polovnim i možem poništiti grešku. Nakon verglanja isto baca ECU 11 i opet ne mogu poništiti greške. Znači nije rele. Vlage nemamu garaži. Skuter je na vlagi samo svake godine 13.5 kad imam tehnični, jer je svake godine na taj dan najgori plusak.:lud:

Sutra si vadim šajbicu iz polini čašice, možda je sad pevelik pritisak, kad sve dihta. Mozda i zbog toga prije stavljana šajbice nije išao, jer je lagano puštao, a sa jačanjem pritiska bolje je radio momentalno dok ga nije razsturalo oringa u prafaktore (onaj veči na air injektoru na strani regulatora) jer sam ga jedva pronašao.

Da malo izračunam oem regulator ima 2,5 bara sa polini federom ima cca 3,5bara (pojača za 1bar), sa dodavanjem šajbica ide do negde 3,7 bara, ja ima najdebliju sada, recimo oko 3,6 + 0,7 od malossi TC  i ima skupa 4,3 bara a seriski 2,5 bara  :kasljkaslj:

Po logiki jako prejako :dontknow:
« Zadnja izmjena: 06 Travanj, 2021, 20:07:36 Zigas »
Purejet racing :aprilia:

Offline Zigas

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 787
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trbovlje/SLO
  • Moj Skuter: Aprilia SR 70 R
  • Moja Kaciga: GIVI
  • MojSetup: Malossi MHR Replica/Purejet
  • MojSpuh: Leo ZX
Odg: Aprilia SR 70 R Factory
« Odgovori #567 : 06 Travanj, 2021, 20:37:58 »
Volio bih pomoći ali nemam pojma o purejetima pa cu samo reci svaka cast za trud. Nadam se da ces uspjeti otkloniti problem, uzivam citati o sarafljenju ove veverice  :icon_thumright:

Hvala. Tu pišem i zbog sebe, da imam barem neki arhiv, da mogu pogledat za nazad. Da me npr. sada neko pita koje težine imam rolice sada nemam pojma. A za tren oka mugu tu pronač. :icon_thumright:
Purejet racing :aprilia:

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aprilia SR 70 R Factory
« Odgovori #568 : 06 Travanj, 2021, 22:49:27 »
Ziga tesko da je crkao plavi injektor, to je prakticki nemoguce, odnosno jako mala je vjerojatnost.

Recimo ja sam imao tu gresku imao kad mi je pukla zica od plavog injektora kod dzeka. Kako sam swapao i instalaciju, netko je to ukopcavao poprijek i pod jakim kutem, i dolijalo je kod mene da je pukla zica unutar izolacije i imao sam tu gresku. Ali mi je jasno davao do znanja s prekidom ubrizgavnja ponekad, pa sve cesce.

Provjeri od ecua, do dzeka plave dizne zice, ako nije lijepo pod lukom savijena mozda je napukla, a to najvise smara kod detekcije kad je poluisoravna situacija.


Relej tesko, taj na Apriliji jos nisam cuo da je nekome stekao.


Sto se tice smjese, kod svakoga je drugacije, ovisno o kompresijkom odnosu, tko ima vecu kompresiju, moze si dozvoliti i vise goriva.


>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Zigas

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 787
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trbovlje/SLO
  • Moj Skuter: Aprilia SR 70 R
  • Moja Kaciga: GIVI
  • MojSetup: Malossi MHR Replica/Purejet
  • MojSpuh: Leo ZX
Odg: Aprilia SR 70 R Factory
« Odgovori #569 : 06 Travanj, 2021, 23:05:44 »
Ziga tesko da je crkao plavi injektor, to je prakticki nemoguce, odnosno jako mala je vjerojatnost.

Recimo ja sam imao tu gresku imao kad mi je pukla zica od plavog injektora kod dzeka. Kako sam swapao i instalaciju, netko je to ukopcavao poprijek i pod jakim kutem, i dolijalo je kod mene da je pukla zica unutar izolacije i imao sam tu gresku. Ali mi je jasno davao do znanja s prekidom ubrizgavnja ponekad, pa sve cesce.

Provjeri od ecua, do dzeka plave dizne zice, ako nije lijepo pod lukom savijena mozda je napukla, a to najvise smara kod detekcije kad je poluisoravna situacija.




Relej tesko, taj na Apriliji jos nisam cuo da je nekome stekao.


Sto se tice smjese, kod svakoga je drugacije, ovisno o kompresijkom odnosu, tko ima vecu kompresiju, moze si dozvoliti i vise goriva.


Za sada mislim, da imam previše goriva, jer je danas kad sam gledao sviječicu mokra. Kad dam kontakt ne javlja nikakve greške, grešku javi nakon 5 sek verglanja. Mislim da grešku baci jer ne upali, kad bi trebao.
Purejet racing :aprilia:

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Aprilia SR 70 R Factory
« Odgovori #570 : 07 Travanj, 2021, 01:35:05 »
Pratim i nadam se sretnom ishodu.  :icon_thumright:
Nisam strucan ali na mislim da si na dobrom putu. Pritisak je previsok ako je 4.3 :dontknow:
Budes ti njega slozio, bitno je da si poceo radit :icon_thumright:
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline Zigas

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 787
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trbovlje/SLO
  • Moj Skuter: Aprilia SR 70 R
  • Moja Kaciga: GIVI
  • MojSetup: Malossi MHR Replica/Purejet
  • MojSpuh: Leo ZX
Odg: Aprilia SR 70 R Factory
« Odgovori #571 : 08 Travanj, 2021, 22:49:03 »
Ne znam kako na kratko opisat što se sve radilo, da sam na kraju po Corectorovi diagnozi oko instalacije air injektora pronašao gde je prekinut spoj. Jer spoj je bio ali loš. Na kraju je i kod mene bio slab spoj u žici na samom rubu konektora minus žice. Skratio žice za 1,5 cm odtvorio konektor, sa lemom spojio ponovno žice i sada je bolje ko original. Proverio sa multimetrom od ecu do konektora i ima 0 Ohma upora.

 :wav: Pali!!!

Sada opet pričekat 15 stupnjeva i opet štela ;D. Možda bi bilo dobro još nekog dana preventivno promjenit teflon na injektoru. Jer mi se činilo, i ako je nov, da je malo lagano sjeo, da mi ne spali injektora.
Purejet racing :aprilia:

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aprilia SR 70 R Factory
« Odgovori #572 : 08 Travanj, 2021, 22:55:10 »
 :wav: :wav:

To sa losim spojevima otkrivam extremno brzo. Fora je u tome sto ti dijagnostika kaze di sta tocno. Makar se moze i bez nje, ja bi recimo na uho cuo da se ne pali plavi injektor...

Nije cesto, al desava se najvise problema oko osiguraca, pogotovo ako je skut bio izlozen jako kiselim i vlaznim uvjetima, inace ako se pazi, nema brige oko toga. Ipak su godine tu i prvi na udaru su neki kontakti, sreca pa je vecina zasticena hermeticki silikonskim gumicama.


Ako ti se air injektor klima lijevo desno (dok je skinuta zelena dizna s kucistem) onda mjenja teflon. Ako je zapekao, ne diraj, to ti je jednkstavan test :D a iza toga naspricaj sa sapunicom kad se ugrije masina da budes 1000% siguran
« Zadnja izmjena: 08 Travanj, 2021, 22:58:54 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Zigas

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 787
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trbovlje/SLO
  • Moj Skuter: Aprilia SR 70 R
  • Moja Kaciga: GIVI
  • MojSetup: Malossi MHR Replica/Purejet
  • MojSpuh: Leo ZX
Odg: Aprilia SR 70 R Factory
« Odgovori #573 : 08 Travanj, 2021, 23:24:31 »
:wav: :wav:

To sa losim spojevima otkrivam extremno brzo. Fora je u tome sto ti dijagnostika kaze di sta tocno. Makar se moze i bez nje, ja bi recimo na uho cuo da se ne pali plavi injektor...

Nije cesto, al desava se najvise problema oko osiguraca, pogotovo ako je skut bio izlozen jako kiselim i vlaznim uvjetima, inace ako se pazi, nema brige oko toga. Ipak su godine tu i prvi na udaru su neki kontakti, sreca pa je vecina zasticena hermeticki silikonskim gumicama.


Ako ti se air injektor klima lijevo desno (dok je skinuta zelena dizna s kucistem) onda mjenja teflon. Ako je zapekao, ne diraj, to ti je jednkstavan test :D a iza toga naspricaj sa sapunicom kad se ugrije masina da budes 1000% siguran

Ja sam bio 100%, da nije kvar tu. Kvar mi se desijo po minuti i manje od 1km od kad sam išao u dizanje pritiska na regulatoru i ta konektor se nje dirao pola godine. I onda sam našao potpuno sjeban o ring onaj zadni na air injektoru. Zbog toga sam kvar tražijo samo na tom segmentu. :dontknow: Da mi se kvar desi, kad bi završijo sa štelom negde usred sezone upotebe skutera, bi i ja kvar tražijo na intalaciji jer bi tada vjerovao diagnostiki. ;D sad sam ju ignoriral, jer sam vjerovao u to da baca grešku
zbog drugog uzroka neče upalit. :laughing7:

Zbog toga imao tebe, kad se ne vjeruje diagnostici :notworthy:

Injektor se ne klima. Samo znam, da bi trebao malo teže ič unutra. Tako da trebam teflon, da promjenim.

Sada imam ovaj desni injektor i vidi se da je nov teflon. Levi je tu još ne stisnut i njega se jako težko ugradi i još teže izvadi.
[/url
« Zadnja izmjena: 10 Travanj, 2021, 08:50:35 Zigas »
Purejet racing :aprilia:

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Aprilia SR 70 R Factory
« Odgovori #574 : 09 Travanj, 2021, 08:21:06 »
 :wav: :wav:
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline Zigas

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 787
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trbovlje/SLO
  • Moj Skuter: Aprilia SR 70 R
  • Moja Kaciga: GIVI
  • MojSetup: Malossi MHR Replica/Purejet
  • MojSpuh: Leo ZX
Odg: Aprilia SR 70 R Factory
« Odgovori #575 : 09 Travanj, 2021, 09:00:52 »
Purejet racing :aprilia:

Offline Zigas

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 787
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trbovlje/SLO
  • Moj Skuter: Aprilia SR 70 R
  • Moja Kaciga: GIVI
  • MojSetup: Malossi MHR Replica/Purejet
  • MojSpuh: Leo ZX
Odg: Aprilia SR 70 R Factory
« Odgovori #576 : 15 Svibanj, 2021, 22:54:13 »
Prošlog vikenda prošao tehnični ali u drugo, jer sada mi sa blokadom ide 61km/h i morao sam stavit još blokadu na variomat da je išao 44,7km/h. Danas počeo štelat tlak na regulatoru i nabavijo još hladniju svečicu CR9EKB jer mi ista CR8EKB odgovarala sa manje kompresije. Zanimivo samo sa promjenom svečice dobijo sam 300rpm na ubrzavanju i upravo sam stavijo teže rolice i opet vrtim na 8900prm ali kad se ugrije prenos padne na idealnih 8700. Promjenio moju pumpu za repariranu od Corectora preventivno i malo još pojačao uljnu pumpu na 3mm više od normale. U par pokušaja sam došao, do toga da ima sad u polini čašici sve šajbice to je 1,6mm sve skupa. Šta je zanimivo je to, da od tamo negde 0,8mm šajbica dobijem skoro identične brzine na testnim dionicama, to je + 4-5 km/h protiv prije sa manjom kompresijom.

I sad ponašanje npr. sa 0,8 mm u polini čašici je da kad je hladan i ecu daje jaču smjesu ne puca ništa i ide gladko ali ugrijan ako držiš neko vrjeme pun gas mu na oko 9000 rpm nedostaje goriva i ko da bi za sekundu uzeo gas.

Sa 1,6 mm u polini čašici, kad je hladan i zbog prejake smjese popuca i treba biti oprezan sa gasom da proguta, ugrijan ima skoro dosta goriva i jako rjedko mu se desi da prekida.

Sada skupljam material za Corectorov izum "paljenje na zub" da možem još malo dignut tlak i da ne puca kad je hladan, ker osječam, da ako bi imao na oko 9000 rpm dosta smjese bilo veselo. ;D
« Zadnja izmjena: 15 Svibanj, 2021, 23:22:54 Zigas »
Purejet racing :aprilia:

Offline Zigas

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 787
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trbovlje/SLO
  • Moj Skuter: Aprilia SR 70 R
  • Moja Kaciga: GIVI
  • MojSetup: Malossi MHR Replica/Purejet
  • MojSpuh: Leo ZX
Odg: Aprilia SR 70 R Factory
« Odgovori #577 : 16 Svibanj, 2021, 22:34:20 »
Danas htio stestirat kako sam uštelao. Polako ugrijam i idem. Na malom gasu ide super, oda kad dam pun za puca i treba malo nježnosti da preguta knedlu, kad se ugrije ide super. Od jednom, kad sam neko vrijeme vozio 50km/h na malom gasu, poteram ga i nikako neče da ide preko 8000rpm. Sta sad? Mislim ok danas malo hladnije svječica mu ne paše. Idem je promjenit nazad na CR8EKB. Ok na svječici se vidi da gori na rubu elektroda možda, da je mrvicu prehladna za ove temperature, ali još uvjek mislim da je 9 bolja za taj setup.


I to se potvrdi jer sa 8 imam iste simptome. Neče preko 8000rpm. Idem dalje smanjim tlak u Polini ćešici iz 1,6mm šajbica, na 1,3mm šajbica i na 1,1 mm šajbica, uvjek isto neče preko 8000rpm. A do tu ujek brutalno dobro ide. Od 6000-7000 je brutalan. Na zadnem pokušaju več idem prema garaži, kad odjednon odkida do 8800 i brez problema izvrti preko 9000. Ko bi mi neko odvorijo ventil? Produžim đir i radi najnormalnije. Razmišljm dalje. Isto mi se desilo, kad sam mislio, da imam malo slabu benzinku pumpu, jer isto nije htijo preko 8000 i promjenio sam je za Corectorovu i po promjeni isto skuter prodisao i vrtijo prema 10000 na nogi. Ne bi bio prvi zjeban konektor kod mene. Odtvorim konektor kad vidim na plusu več 2,3 licne odspojene. Ni minus nije bio u bojem stanju. Skratim za 0,5cm zalemim obadije i vratim u konektor. Radi super  :icon_thumright: Dali je bilo to neznam ali radi. Te fine vibacije na 2t su zajebana stvar i moje skidanje konektora po 100x zbog različitih testiranj još gore. :icon_scratch: Jučer mi se na auspuhu na nosaču odšrafila obadva imbusa i aspuh vibrirao i stvarao zvuke za popizdit.

Posljepodne nisu bili uvjeti za testiranje, jer je mogla svaki čas kiša. Odlučim sklopit rezervni blok za u štek. Set up je: oem termo grupa 50ccm sa 0,85mm squis, zazor karika 0,20mm, oem radilica sa NTN korea Lageri, Corteco semeringi, reparirana vodena sa Corteco semeringi, repariran i stestiran Air kompresor, Ditech polutka, Malossi fly kuplung, oem zvono, sve nauljeno i zatvoreno da ne udje vlaga.



« Zadnja izmjena: 17 Svibanj, 2021, 13:46:32 Zigas »
Purejet racing :aprilia:

Offline Zigas

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 787
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trbovlje/SLO
  • Moj Skuter: Aprilia SR 70 R
  • Moja Kaciga: GIVI
  • MojSetup: Malossi MHR Replica/Purejet
  • MojSpuh: Leo ZX
Odg: Aprilia SR 70 R Factory
« Odgovori #578 : 27 Srpanj, 2021, 13:52:37 »
Polaku ču ustelat Repliku, da radi kako treba na Purejetu. Malo če bit lakše, sa patentom Corectora "paljenje na zub", jer u samoj fazi, kad se pali hladan ne puca zbog prejake smjese. Sad kad su ekstemne temperature oko 35* još sam mrvicu bogat i na punom gasu po ravnom ponekad prekida/popuca. To su sad detajli, ali inače sam sretan kako sve radi i ide.

Purejet racing :aprilia:

Offline Zigas

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 787
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trbovlje/SLO
  • Moj Skuter: Aprilia SR 70 R
  • Moja Kaciga: GIVI
  • MojSetup: Malossi MHR Replica/Purejet
  • MojSpuh: Leo ZX
Odg: Aprilia SR 70 R Factory
« Odgovori #579 : 28 Srpanj, 2021, 19:17:49 »
Da se malo potrenira mikro kirurške mehanične sposobnosti, napravilo se servis i priprema na tehnični na Aprili Purejet, jer servisiram samo Aprilie i možda koji Purejet. OK, nije istina, jer se i doniralo moju termogrupu i sklopilo na Gileru Runner carb, koristnika foruma Haus-a, koja je ribala. 100% stock Aprilia ide 91km/h, ali sa vozačem izpod 70kg. Stvarno tko se sjetio ove plastike preko dekla? Mjenjao se šteker zanje kočnice, koji nov nije radio (malo kemije, da proradi), mjenjao se remen, provera variomata, kontrola remena uljne i potršijo jedan breakcleaner... Mislim, da sam je spasilo od katastofe, jer je bilo više ulja na bloku nego u rezervoaru za ulje. Crevo jedva da je još držalo, jer je bilo tvrdo ko kamen i eksremno slinilo ulje, da ga je bilo do zadnje kočnice, koja skoro da nije hvatala zbog toga.





« Zadnja izmjena: 29 Srpanj, 2021, 00:53:51 Zigas »
Purejet racing :aprilia: