Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Aprilia SR 70 R Factory  (Posjeta: 105974 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Zigas

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 787
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trbovlje/SLO
  • Moj Skuter: Aprilia SR 70 R
  • Moja Kaciga: GIVI
  • MojSetup: Malossi MHR Replica/Purejet
  • MojSpuh: Leo ZX
Odg: Aprilia SR 70 R Factory
« Odgovori #120 : 17 Ožujak, 2019, 09:51:15 »
I ja imam 7%, dobrodosao u klub :toothy9:

Sad moramo neki boost sloziti, malossi elektronika + veci pritisak i ventilator :toothy10:

Još nisi složijo.  :jerk:
Purejet racing :aprilia:

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aprilia SR 70 R Factory
« Odgovori #121 : 17 Ožujak, 2019, 12:40:00 »
Kad stavljas jednu po jednu stvar onda je i najzabavnije.

Ja sam umoran Mrale, preforsiran sam i gust je postao tlaka i dosadna svakodnevnoca. Tek kad se oporavim onda cu razmatrati experimentiranja kojoh sam jako puno odradio za purejeta, a to su sve projekti gdje moras sam probijati led i nosta nije igra na sigurno pa te to extremno i zestoko potrosi, pa moras ostati jak kad nesto ne ide i ne ide da izguras do kraja i ne popizdis.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Zigas

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 787
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trbovlje/SLO
  • Moj Skuter: Aprilia SR 70 R
  • Moja Kaciga: GIVI
  • MojSetup: Malossi MHR Replica/Purejet
  • MojSpuh: Leo ZX
Odg: Aprilia SR 70 R Factory
« Odgovori #122 : 20 Ožujak, 2019, 19:34:01 »
Malossi multivar MHR Team, potokaren za 0,52mm, čeka na moje slobodno vrijeme za ugradnju.
« Zadnja izmjena: 20 Ožujak, 2019, 19:37:29 Zigas »
Purejet racing :aprilia:

Offline Zigas

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 787
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trbovlje/SLO
  • Moj Skuter: Aprilia SR 70 R
  • Moja Kaciga: GIVI
  • MojSetup: Malossi MHR Replica/Purejet
  • MojSpuh: Leo ZX
Odg: Aprilia SR 70 R Factory
« Odgovori #123 : 23 Ožujak, 2019, 23:11:23 »
Ugradjen Malossi MHR team i malossi kevlar. Setup je sledeči. Maknuta podloška 0,7mm izpod kvačila, stavljen novi ljubičasti feder +TC, 7,5g rolice.

Start traži tvrdje federe kvačila (imam malossi fly bjeli federi = crni za original), jer je počeo hvatat oko 4000rpm a prije na 5000rpm, ali je svejedno jako dobar, jer imam sad 7% dužu getribu, rolice treba lakše za 0,3g jer je ubrzavanje na 8550 a idealno bi bilo 8800rpm. Ima vise momenta, bolje nabire ima vislje putne brzine. Jako lako sam na jednom odseku ceste na 90 km/h, gde sam prije imao max. 83 km/h (bez 7%+ getribe i MHR), odziv na gas je brutalan.  :notworthy:

Još malo štele i bit če :icon_thumright:
« Zadnja izmjena: 25 Ožujak, 2019, 17:39:12 Zigas »
Purejet racing :aprilia:

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aprilia SR 70 R Factory
« Odgovori #124 : 24 Ožujak, 2019, 08:47:10 »
Meni je start jos bolji s MHR, tako da me zbunjuje kako tebi trazi bijele federe, a jos sam stavio i teze rolice :icon_scratch:

Bas me zanima na kojem ces setupu zavrsit :frajer:
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Zigas

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 787
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trbovlje/SLO
  • Moj Skuter: Aprilia SR 70 R
  • Moja Kaciga: GIVI
  • MojSetup: Malossi MHR Replica/Purejet
  • MojSpuh: Leo ZX
Odg: Aprilia SR 70 R Factory
« Odgovori #125 : 24 Ožujak, 2019, 09:10:51 »
Ja  imam kvačilo Malossi Fly sa bjelim fedrima a prije toga original sa Malossi crnim federma. Po Malossiju bi trebalo biti isto ali u realnosti nije. Fly hvata malo prije sa mutivarom 2000 i tamo mi odgovaralo, sa multivarom MHR team i Kevlrom još malo prije. Start je i kod mene bolji ali mislim ako bi kvačilo počelo da hvata na 4000 in prima na 5000rpm bi bijo još bolji. Sada počne da hvata malo iznad 3000rpm i prima malo iznad 4000rpm :nono: nije 100% ok, ali je svejedno bolje nego sa multivarom 2000.
Purejet racing :aprilia:

Offline tdj595

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1414
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Tourer250ie,NrgPwrDD
  • MojSetup: TP Trophy-phbg 21ds-MHR Team vario
  • MojSpuh: LV Touring
Odg: Aprilia SR 70 R Factory
« Odgovori #126 : 24 Ožujak, 2019, 09:25:14 »
Moze biti da fly hvata nize od serijskog jer je novo, ima vise mesa na paknama. A i meni mozda ima smisla da s ovim team hvata na malo nizim okretajima zbog sire bolcne i pocetnog polozaja remena, ne znam

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aprilia SR 70 R Factory
« Odgovori #127 : 24 Ožujak, 2019, 09:28:57 »
Aha imas Fly. Onda DA, jer to kvacilo uvijek trazi tvrdje federe od serijsog :icon_thumright:
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Dax

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1357
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aprilia SR 70 R Factory
« Odgovori #128 : 24 Ožujak, 2019, 10:18:56 »
Sad radi sve kako treba,napravio si sve  po ps-u i kako ti je receno
Ove kombinacije sa malossi kvacilom nisam probavao jer sam imao polini 3g,ali me i polini trazio dosta tvrde federe
Start si dobio i sa kevlarom jer je malo duzi,a sa duzim remenom imas bolji strart jer stoji vislje u zadnjim polutkama
Ako ti je sad dobro ovako onda ostavi,poslje mozes probat i krace remene,ali ces onda morat prestelat prijenos
Za cistu purjet serijalu ovo sve sta sad imas bi mogla bit najbolja kombinacija 

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk

Offline Zigas

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 787
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trbovlje/SLO
  • Moj Skuter: Aprilia SR 70 R
  • Moja Kaciga: GIVI
  • MojSetup: Malossi MHR Replica/Purejet
  • MojSpuh: Leo ZX
Odg: Aprilia SR 70 R Factory
« Odgovori #129 : 24 Ožujak, 2019, 20:39:13 »
Pala štela Misterioznog multivara MHR. Na kratko od 6,5g, 7,0g i 7,5 g razlika na ubrzavanju 200 rpm?

1. Malossi multivar MHR team rolice 7,5g, Malossi kevlar, Kvačilo malossi fly bijeli federi hvata prerano, getriba 7% produžena.

Start ne baš nesto, putna brzina super, na ubrzavanju 8500 rpm do cca 70 km/h onda 8800-8900 do krajne,po ravnom 97km/h
(94km/h gps) 8900 rpm u uspravnom položaju, odziv na gas super.

2. Malossi multivar MHR team rolice 7,0g, 0,7 podloška na bolcni, Malossi kevlar, Kvačilo malossi fly bijeli federi, hvata prerano, getriba 7% produžena, odziv na gas super.

Start ne baš nesto, putna brzina manja 3-5km/h, na ubrzavanju 8600 rpm ,po ravnom nisam testirao, odziv na gas super.

3. Malossi multivar MHR team rolice 6,5g, maknuta podloška Malossi kevlar, Kvačilo malossi flybijeli federi hvata prerano, getriba 7% produžena.

Start ne baš nesto, putna brzina slabija , na ubrzavanju 8700 rpm do cca 65 km/h onda 8800-8900 do krajne,po ravnom 92 km/h (89 km/h gps) 8900rpm u uspravnom položaju, odziv na gas super.

4. Malossi multivar MHR team rolice 7,5g, Malossi kevlar, Kvačilo original crni federi, hvata malo kasnije ali još malo prerano, getriba 7% produžena.

Start skoro ko prije, bez produzene getribe i multivarom 2000, putna brzina super, na ubrzavanju 8500 rpm do cca 70 km/h onda 8800-8900 do krajne,po ravnom 97km/h (94km/h gps) 8900 rpm u uspravnom položaju, odziv na gas super.

MHR team multivar i Malossi kevlar overrange je zakon. Za start pišem, da je slab, ali je uz pad okretaja gde hvata kvačilo bolji od Multivara 2000 gde hvata idealno. Jer ima MHR team veču bolcnu i Kevlar overrange puno duži to utiče na razmerje i kvačilo treba jače federe. Izlaznost remena je brutalna. Na sliki je bio marker ipred 01. Na zadnoj sliki se vidi, da remen struže po zaštitni gumi od crijeva uljne. Remen mi struže po bendiksu, smanijo sam ga kolko je išlo, a planiram potpuno skinuti onaj največi prsten.

Naručit ču druge federe kvačila i to je to.
« Zadnja izmjena: 25 Ožujak, 2019, 17:54:49 Zigas »
Purejet racing :aprilia:

Offline Zigas

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 787
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trbovlje/SLO
  • Moj Skuter: Aprilia SR 70 R
  • Moja Kaciga: GIVI
  • MojSetup: Malossi MHR Replica/Purejet
  • MojSpuh: Leo ZX
Odg: Aprilia SR 70 R Factory
« Odgovori #130 : 30 Ožujak, 2019, 23:32:48 »
Još uvjek čekam na nove federa kvačila jer je opet jedan majstor z****o i naručijo pogrešne. Slao sam mu kodu koje nek naruči a on naručijo one za deltu sa utegama. Prošli put je z****o kad sam čekao na rolice, još prije mi prodao šajbice za podlaganje bolcne sa 13mm rupom...

Nema veze.. pokušao uštelat štart sa tim što imam. Otišlo pola dana a naučio sam jednu stvar. Kvačilo Fly kad je hladno hvata na 5000rpm i start je brutalan, kad se ugrije hvata več od 3000rpm. Radi isto ko racing kočnice koje isto hladne ne rade OK. Remen još uvjek struže po bendiksu i bloku, pa sam ga malo obradijo. Promjenio sam brisače na diteck polutki sa brisačima od piaggia, jer su malo puštali mast.

Zaključak je, da je MHR mulivar + kevlar + 7% duža getriba ko rodjena za 70ccm sport. Danas sam na testu vozijo u koloni avtomobila max 103km/h po satu u uspravnom položaju (-3 do 4 kmh/h gpsa), a 85 km/h ide sa 8000 rpm baš lagano.

Set up mislim, da če završit sa malossi zelenim fedrima za Fly, 0,5 mm šajbica na bolcni, i rolicama 7,0-7,2g.
« Zadnja izmjena: 31 Ožujak, 2019, 21:30:26 Zigas »
Purejet racing :aprilia:

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6999
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Aprilia SR 70 R Factory
« Odgovori #131 : 30 Ožujak, 2019, 23:54:19 »
Federi za deltu/fly su isti,sad je samo pitanje jel narucio obican ili mhr set,mhr su oni tvrdi crveni,plavi i crni
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline Zigas

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 787
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trbovlje/SLO
  • Moj Skuter: Aprilia SR 70 R
  • Moja Kaciga: GIVI
  • MojSetup: Malossi MHR Replica/Purejet
  • MojSpuh: Leo ZX
Odg: Aprilia SR 70 R Factory
« Odgovori #132 : 31 Ožujak, 2019, 00:18:12 »
E baš te je naručijo. Zato sam mu rekao kodu i još koje boje su. Ja trebam sport set.
« Zadnja izmjena: 31 Ožujak, 2019, 00:21:51 Zigas »
Purejet racing :aprilia:

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aprilia SR 70 R Factory
« Odgovori #133 : 31 Ožujak, 2019, 10:50:20 »
Ajde molim te prati potrosnju sirine remena, jer ja sam vec LUD LUD LUD, otkako znam za piaggio remeni se doslovno tope. U 1000km vec imam osjetan pad krajnje brzine.

Dosao sam do zakljucka da se remeni brzo trose zbog veceg opterecenja i punog gasa. Jer svi ljudi koji subse lagano vozili i nisu forsirali motor, imaju remenje preko 10000km kao novo.


Pravi kevlar mi je posljednja nada.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline PchelaUbica

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4022
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pž
  • Moj Skuter: Aerox Rossi Replica
  • MojSetup: Lake rolne za start
  • MojSpuh: Mnogo jaka grana odsijeca
Odg: Aprilia SR 70 R Factory
« Odgovori #134 : 31 Ožujak, 2019, 11:00:28 »
Mrale uzmi polini remen (drive belt , speed belt, tako nesto sta ima), ja sam prezadovoljan sa potrosnjom. A znas kakav je mina prijenos..
:yamaha:

Offline tdj595

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1414
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Tourer250ie,NrgPwrDD
  • MojSetup: TP Trophy-phbg 21ds-MHR Team vario
  • MojSpuh: LV Touring
Odg: Aprilia SR 70 R Factory
« Odgovori #135 : 31 Ožujak, 2019, 11:25:13 »
Ajde molim te prati potrosnju sirine remena, jer ja sam vec LUD LUD LUD, otkako znam za piaggio remeni se doslovno tope. U 1000km vec imam osjetan pad krajnje brzine.

Dosao sam do zakljucka da se remeni brzo trose zbog veceg opterecenja i punog gasa. Jer svi ljudi koji subse lagano vozili i nisu forsirali motor, imaju remenje preko 10000km kao novo.


Pravi kevlar mi je posljednja nada.

Kevlar se ne bi trebao trosit, ja sam na sportcityu imao malossi kevlar nije se ni mm potrosio nakon 7000km kad sam ga mijenjao, a bio je base setup i nisam ga ni malo stedio na gasu. I jos je to bilo ljeto vrucine brutalne

Offline RunnerSukosan

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3009
  • Spol: Muški
  • Dr.mr.sc. Aprilia
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 70
  • Moja Kaciga: AGV Skyline
  • MojSetup: Dr.Evo 70, 17.5 dell, multivar, itd..
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Aprilia SR 70 R Factory
« Odgovori #136 : 31 Ožujak, 2019, 11:42:22 »
Uzmi polini, uzmi malossi, doppler, pasa jarca... Treba uzet onog cije dimenzije odgovaraju. Meni se malossi kevlar na BBu za jednu sezonu potrosio sa 22 na 21
« Zadnja izmjena: 31 Ožujak, 2019, 12:04:30 RunnerSukosan »
Gilera Runnner 50\
Gilera Runner 70   \ karbosi triperi
Aprilia SR172R      /

Offline shogun

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 585
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zg
  • Moj Skuter: runner 50 sp
  • Moja Kaciga: Shark Sqwal
  • MojSetup: 70cc jeftini
  • MojSpuh: stage 6 pro replica
Odg: Aprilia SR 70 R Factory
« Odgovori #137 : 31 Ožujak, 2019, 11:53:47 »
Pricate o remenima ko da kostju 500kn
Jbt remen je 100kn da ga mijenjas svaka 3mj
Potrosit ces godisnje 200-300kn

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aprilia SR 70 R Factory
« Odgovori #138 : 31 Ožujak, 2019, 12:19:53 »
Mraleee, ja obicno remenje moram mijenjati svaka 3 tjedna al doslovno. Vise mi se.neda otvarati deklo.

Otkako znam za piaggio, istokario sam do sada barem 15 novih remena (Mitsuboshi 12kom, i barem 3 oroginna). Ima tu i brdo kilometara, ali tocno se ista stvar desava na svim masinama. Karbos je malo u prednosti sto se moze vise prevrtit pa kompenzira vise.
NA VISE MASINA.

Znaci odem na jedan trip i vec izgubim krajnju u povratku odnosno IZGUBI 0.2, 0.3mm.

Nikakvo plesanje kraka radilice nije pomoglo. Jer se to desava na karbos i purejet masinama, itopi se zacas na 18mm i onda se sporije malo trosi.


Na minarelliju sam stalno vozio malossi kevlar i to je bilo dobro, krajnja postojana 5tkm. Kupio malossi special puko mi u 50km. Vozio hebo, polini, bando i nista, osketi se pad momenta i razvlacenje s obicnim remenjem.
Jedino je Toppv remen bio solidan, ali malossi kevlar nenadjebiv.


Vec sam ubio Mitsuboshija nema ni 2tkm, a remenje jedva izguram do 3000km i tada mi krajnja padne za nekih 10kmh gdje motor samo vrti i vrti.


Prevelika mi je razlika s remenom 18.5 i 18mm, i 18mm nikad nece biti kao 18.5 mjera.
Kupit cu malossi pravi kevlar tako mi mlijeka u prahu jer moram to probat posto sam vec isfrustriran, makar su to sve sitnice, al volim kad je nov remen onda se prejebeno prenosi moment, linearnost i napuni krajnju samo tako.
Velki sam fan voznje u krajnjoj brzini, ali samo zato sto se vozim po avenijama gdje mi ni 200 nije dovoljno. Dobro ajde, volim potegnuti i na tripu, a ponekad me ponese pa to traje i traje i traje :D Ponekad otdtripujem sve na maksimumu.


Ogromna je razlika izmedju nekoga tko skuter koristi 800km godisnje za do placa tijekom suncane nedjelje bez vjetra po pjesackoj zoni.
I zestokog tripera, znaci remen u prvom slucaju moze prec 10tkm i nista se ne trosi, slovne oznake budu nove, pukotine se ne vide. A u drugom slucaju je masakr, istokaren po sirini, opusten i mlohav, polizanih slovnih oznaka. Realno, taj remen je presao visestruko vise sto zbog toga sto je proveo vise vremena u visem prijenosnom omjeru, na visim tempersturama i vecim opterexenjima, logicno je da ne zadovoljava zestoke triperske standarde koji se zaoravo izjednacavaju s trkackim potrebama.
Isto kao da vozi 50ccm serijalu i 70ccm. Pedesetka ti ne bude zacvikala prakticki nikad, a 70tka je sezonska roba.
« Zadnja izmjena: 31 Ožujak, 2019, 12:38:30 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline SF2 Freak

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 3966
  • Spol: Muški
  • Dr. Peugeot triper^2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity 50
  • Moja Kaciga: Xlite , Shark
  • MojSetup: Serijala komplet
  • MojSpuh: Serijski
Odg: Aprilia SR 70 R Factory
« Odgovori #139 : 31 Ožujak, 2019, 13:45:42 »
Malossi kevlar jeni meni bio No.1 na pezi. Ali kada su promjenili pakiranje takoder su poceli cigani trpati obican remen pod kevlar.
Neka se najedu govana. Sada mi ubsteku polini kevlar. Cekam da zakoljem miciku pa onda njega ubacujem. Jer na tom Poliniu se vidi da je kevlar. Nareckan je i krut dok je malossi "kevlar" gumenast i isti kao x special.
Peza kao zgewindani Lamborgini
Peugeot Scooters 092-306-3817
Samo Francuz :rock_: