Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Aprilia Rally x2  (Posjeta: 222795 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6720
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Aprilia Rally x2
« Odgovori #1620 : 17 Kolovoz, 2023, 03:19:51 »
Rijesio relija nakon 10 mjeseci stajanja, vjerovatno nebi ni sada da rega nije istekla a ja volim imat puno reganih vozila koja se ne voze ali su u šteku pa grehota ga bilo odjavit. Pretpostavke su bile tocne, MF Evo radilica dobila lufta na donjem iglicastom. Ugradili smo poljsku Power Force radilicu sa plasticnim ispunama i 2AB klipnjacom koja je zapravo ista RMS. S nestrpljenjem nasadio stejđ dva spuh koji sam imao u šteku ali je tolko odvratan da nisam ni upalio skuter nego ga momentalno skinuo i nasadio standardnu bačvicu od CPI-a sa izvadenim katalizatorom. Nisam slikavo sve detalje, potokario glavu onako od oka tek tolko da se malo spusti i poravna, sklopio i iznenadio se kolko dobro sa bacvom ide, bacva ostaje za stalno gore a RR vise ne mislim stavljat vec ide u štek za uspomenu

Skuterce proslo regu uz sitna prigovaranja djelatnika STPa, napravio jedan kvartovski đir i spremio relija u štek, puno trosi pa mi se mrsko vozit s njim a i duze ce trajat kad stoji













Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline dell

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 354
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aprilia Rally x2
« Odgovori #1621 : 12 Rujan, 2023, 20:35:37 »
Kažeš Wilmat polutka bolja od Motoforce? Ima li verzija s 33mm umjesto 34mm onog središnjeg dijela


Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6720
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Aprilia Rally x2
« Odgovori #1622 : 13 Rujan, 2023, 08:20:45 »
Bolja je jer je 5x jeftinija a kut otvaranja je isti, nema sa 33mm, samo sa 34
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6720
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Aprilia Rally x2
« Odgovori #1623 : 20 Rujan, 2023, 13:04:07 »
Skupila se družina, nešta pregovaraju da bi išli na pjeskarenje pa nazad u štek. Predložio sam im đir do obližnjeg brda ali nisu zainteresirani, kazu predaleko

Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline ljubo46

  • Aprilia team Croatia
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6046
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moja Kaciga: IXS
Odg: Aprilia Rally x2
« Odgovori #1624 : 20 Rujan, 2023, 13:24:51 »
Uuu gle yusuni sto je lijep :headbang: :headbang:
Najbolji spuh
« Zadnja izmjena: 20 Rujan, 2023, 18:26:38 ljubo46 »

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6720
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Aprilia Rally x2
« Odgovori #1625 : 20 Rujan, 2023, 13:54:28 »
Jest, nema boljeg za serijalu i base setup
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4105
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Aprilia Rally x2
« Odgovori #1626 : 20 Rujan, 2023, 15:31:30 »
boli te briga imas stage 2, sad si glavni baja u gradu i okolici  :icon_biggrin:

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6720
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Aprilia Rally x2
« Odgovori #1627 : 26 Listopad, 2023, 18:17:35 »
S obzirom kakva vremena dolaze i cijene polovnog smeca lete u nebesa netreba se puno dvoumiti oko štekiranja kad se nesto nabavi jeftino ili besplatno. Tako sam badave dobio Malaguti F12 sa urednim papirima, polini variomat, nove polini pakne, polovan ispravan Dr Evo 70 i dva minarelli bloka s radilicama a jeftino na akciji kupio Topov primar 16%, nekoliko setova klizaca ( 3 seta platio kolko kod nas kosta 1 ), ventilvar kopija serijskog za 3€ a promjera 100mm dakle savrsen za moje kemije i home made oversize prenos. Takoder se potrudio izvadit sva moguca kvacila iz steka za slikanje i da ulove malo vitamina D ali nakon toga svakih par dana odnekud iskopam jos i jos pa ih sada sve skupa ima cca 20 komada. Na slici su neki od najvaznijih i svaki sa drugacijim federima tako da se prilikom stelanja nemoram jebat sa skidanjem/stavljanjem na isto kvacilo.





















Neki dan malo osvjezio prenos na svom rallyu, oprao variomat i rolice od prasine, ocistio polutke i stavio nove masti, ovaj put manje nego prije jer je visak nekako dospio na zvono pa usro start i opcenito gust voznje, stavio "novi" remen ( polovan od pežova izvađen iz šteka ). Nema se tu sta puno pricat, doppler variomat radi perfektno kao i linearna batina polutka.





Na drugom rallyu je serijska bacva sa katalizatorom, MHR vario ( 9g Malossi rolice ), batina polutka, peža remen i 5% duži sekundar od LC getribe znaci od AC duzi 9%, cilindar serijala nikad pipnut. Skuter ide 75 GPSa uvijek, 80 ako je povoljan vjetar i mislim da je to za ovu slabasnu masinicu skroz okej rezultat. E tu u pricu ulazi onaj đabe malaguti kao donor masine koja ce se pretvoriti u 70cc AC setup. Ove dane sam malo mozgao oko štek variomata koje imam i zakljucio da se obicni multivar ili jeftilen naraku vario mogu nabudžit samo zamjenom kalote pa sam tako nabavio kalotu od MHRa koja ima drugaciji kut i vise otvara variomat. Konkretno multić i naraku vario imaju dovoljno dugacke kanale rolica ali su ih inzinjeri sjebali nevaljanom kalotom pod malim kutom. Ove informacije vjerovatno nikome nece biti od koristi jer svi vole plug&play ( i jer niko vise osim mene ne vozi minarelli ) ali eto malo mi dosadno pa piskaram po internetu















Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"