Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Snasao sam se...  (Posjeta: 1305 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Snasao sam se...
« : 17 Studeni, 2017, 14:30:35 »
U 12:43h podigao listic. Bilo je 96 ljudi ispred sudeci po brojevima.
Momentalno sam pobjegao iz mrtvog plastenika

Otisao do Jankomira u ducan.
Otisao do Zapadnog po neke stvari i dozu zajebancije.
Navratio u pakao da vidim situaciju, pisalo je 265.
Otisao u Sesvete do Europatradea.

Vratio se, i





Na red dosao u 14:32h.


Ovu veoma riskantnu misiju, morao sam izvesti samo s najpouzdanijim agregatom, peza s pravom masinom odradjuje svaki posao. Zamislite samo da sam imao nekog karbosa, dok bih rijesio posjetu benziskoj, zakasnio bih. O stelanju karbosa s jednog kraja grada na drugi ne zelim ni pomisljati.





« Zadnja izmjena: 17 Studeni, 2017, 14:53:02 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Tadr3

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1829
  • Spol: Muški
  • ŠIŠAJ MEŠAJ !
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZGB
Odg: Snasao sam se...
« Odgovori #1 : 17 Studeni, 2017, 15:08:59 »
Istina, promjene temperature i tlaka. treba cijeli set dizni imat...

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: Snasao sam se...
« Odgovori #2 : 17 Studeni, 2017, 15:49:33 »
Sva sreća pa su pj i ditech agregati tolko napredni pa mjenjaju smjesu ovisno o temperaturi, tlaku i ostalim vremenskim (ne) prilikama :icon_biggrin:
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Snasao sam se...
« Odgovori #3 : 20 Studeni, 2017, 08:23:12 »
Jel iduća tema naoružao sam se:toothy3:

Offline SixPack

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 670
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Snasao sam se...
« Odgovori #4 : 20 Studeni, 2017, 10:09:43 »
Zamisli jos da si morao i kroz kakav tunel proci, nema sumnje da bi ti zalijepio, i nema sanse da bis stigao na red  :rofl1: :rofl1: :rofl1:

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Snasao sam se...
« Odgovori #5 : 20 Studeni, 2017, 11:04:37 »
Ali to vrijedi samo ako imas karburator na skuteru. Pogotovo ako tunel ima visinsku razliku izmedju ulaza i izlaza od par stotina metara.

Pa mislim da mi je netko rekao kako postoji jedan tunel koji se zove "lepi"
Naime. Zimi kad je vani primjerice minus 10. A dugackom tunelu zna biti jako toplo i po 25 stupnjeva u sredini. Ti nemas apsolutno nikakve sanse da izadjes iz tunela sa skuterom koji ima karburator!!! Svi koji su usli. Izasli su sa slep sluzbom.
A bilo je pametnjakovica mislim da mi je to isto je netko rekao. Koji su nosili sa sobom punu putnu torbu alata za stelanje. Setove dizni igli klipica plovaka trubica.... Kojo su stelali karburator na svakom onom ugibalistu u tunelu. Ali su zavrsili zamalo pokojni jer su se naudisali ispusnih plinova u tunelu. Od tada je uvedena zabrana stelanja karburatora u tunelim i kazne su po 1000€.
Nakon toga su karbosovci doskocili ovoj odluci i poceli su nositi sa sobom unaprijed podesene karburatore koje bi samo ustekali. Prije toga su pazljivo pratili prognozu iz minute u minutu. A posto su prognoze jako precizne tako su vlasinici karburatora opet najebali. Oni bi primjerice ponesli karburatore od 15-30 stupnjeva. Dakle 15karburatora bi nosili. Ali odjednom bi naglo zahladilo na kraju tunela jer je naisao niski oblak i temperatura od 14°C bi bila kobna za vlasnike karbosa.
Tako da legenda kaze kako nitko s karburatorom nije izasao iz tunela lepi na 2 kotaca. Nego obicno na 6 koliko ima kamion slep sluzbe. Inace taj obrt slep sluzbe je jedna od najjacih firmi u toj zemlji.
Bilo je i par junaka koji su pokusali zalegnuti ispod volana uletiti u tunel sa 130 gpsa i onda brzo ugasiti motor (navikli su to raditi kad provjeravaju boju svijecice) medjutim ne bi dosli niti do polovice tunela.



Pokusao sam doprinijeti karbos zajednici tako da nadogradim servo motoric za okretanje serafica smjese lera. Ugradnjom elektromagneta koji bi stelao nivo igle te ugradnjom jos jednog elektroventila koji bi po potrebi otvarao i zatvarao dodatnu rupu na airboxu. Medjutim shvatio sam da i dalje nema pomoci... Tu du du dudu..
« Zadnja izmjena: 20 Studeni, 2017, 11:16:50 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<